Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivikli
2. aug 2011

@smejko mojim dievcatam diagnostikovali reflux a ony vrackali casto, ale malo. skor mi tak chrcali ked som ich po papani polozila. pomohla vyvysena poloha aj v postielke aj v kociku. teraz uz negrckaju, preslo to same. lekar povedal, ze nam sa niekedy javi to mnozstvo vyvracaneho mliecka velke, ale nech si skusim vyliat polievkovu lyzicu vody - ze toho vyzera rozliateho vela a je to len 1 lyzica. inak mne grckali z normalnej Beby, z Beby HA nevrackaju (aj sa mi zda trosku hustejsia). Len je o dost drahsia ☹

smejko
2. aug 2011

@andysok tak, nas Alex dnes stlacil 150tku 🙂 a teraz spokojne spinka .. inak, to je hotova vysoka skola matematiky ☹ doobeda som robila obom standardne 90tky, Samo mi zjedol 30 a potom 40, medzitym zaspal. Alex zjedol 40tku, potom 90tku co nasledne vygrckal ...

Kocky, idem vam dat tip - na tie lupinky sme dostali v lekarni kupit sampon od firmy Babe (napriklad aj tu sa da kupit: http://www.maderna.sk/katalog/product/8580/). tak ho prave skusame, uvidime co to da.

smejko
2. aug 2011

moji drobci 🙂

lucia.kl
2. aug 2011

@smejko tak to na tom šampóne majú peknú províziu asi, ja som dostala v lekárni namiešanú mastičku ktorú mi predpísala kožná a neplatili sme nič, len za recept....

tterkat
2. aug 2011

Ahojte 🙂 Tak ak smiem rada by som sa k vam pripojila a podelila o nejake tie nove skusenosti.. Aj ja čakam dvojičky.. Dr. mi včera povedal že budu dvojvaječné.. Aj sa veeeelmi tesime s priatelom 🙂

wera
2. aug 2011

@smejko krásni sú drobci 🙂 🙂 🙂 a aké frajerské riflíky majú v 😉 yzerajú byť riadne veľkí v tých vajkách, koľko vážia?

wera
2. aug 2011

@tterkat gratulujem k dvojkám a vitaj tu u nás 🙂

mamoka4
2. aug 2011

@tterkat GRATULUJEM!! 🙂 🙂 Vidím, že budeš mať marcovčiatka...tak ako mám ja. 😉

tterkat
2. aug 2011

Dakujem veľmi pekne 🙂... No tak sestrička napisala taký termin porodu takže zrejme budu rybycky 🙂)) Ja som už aj zabudla v ktorom cca tyždni sa už da zistit pohlavie?? 🙂 Mám totižto už dve baby doma 🙂 🙂

mamoka4
2. aug 2011

@tterkat Jééj, takže ďalšia budúca mamina 4 detí... 😉 Ja mámtiež doma dvoch starších. Mne pohlavie malinkých potvrdili v 19 tt. bol november. Ja mam jednovaječné dievčatká. A akosú veľké staršie..

andysok
2. aug 2011

@smejko nooooooo u nás je to presne tak isto ;) na supu zjedia len na obed 170 a to musíme byt po vychadzke 😎

deinad
2. aug 2011

@katyka10 ahojky, dakujem, tak doktorka nam potvrdila, ze sme v 6tt a sme v poriadku 🙂 tak sa velmi tesim, lebo som sa uz aj zacinala bat, lebo som mala aj krvicku aj spinenie...ale papam tabletky a o dva tyzdne idem na dalsi UZ, to uz by malo byt srdiecko. Tak doma oddychujem. Pozerala som, ze uz mas pekne brusko teda, pristane Ti 🙂.
Takze mame sa dobre, som za to velmi rada a nech to tak pokracuje aj nadalej...

wera
2. aug 2011

@deinad jej super moc gratulujem k potrdenému tehu 🙂 🙂 🙂 tak a teraz len oddychovať 🙂
aké liečiky berieš? utrogestan alebo duphaston? a na to špinenie Ti dali niečo?
inak to špinenie som mala počas tehu veľa krát... viem že je to nepríjemné a bojíš sa, ale pomôže naozaj nič nerobiť a oddychovať, ak sa Ti tá tak nech Ti niekto z rodiny doma pomáha aby si naozaj nič nerobila 🙂

dana_l
3. aug 2011

idem vas trochu "podpichnut" pri tom vasom pocasi. takto si tuna my uzivame 😉

dana_l
3. aug 2011

@mamoka4 ja by som veeeeelmi chcela aby deticky pekne papali maminkine mliecko ako tvoje robia 😉

dana_l
3. aug 2011

@parvitas aj ja som ich citila tak skoro. 😉 🙂

dana_l
3. aug 2011

@tterkat vitaj medzi dvojickami

dana_l
3. aug 2011

viem ze vela vas pise o refluxe. tie co mate uz "jednotky" mali ste takyto problem? alebo to je zvycajne viac u dvojciat?

juliagregor
3. aug 2011

@dana_l viac u predčasniatok...

lenka1108
3. aug 2011

ahojte baby.chcela by som sa vas opytat teda tie co uz mate dvojky.kedy sa vam narodili? kamaratka lezi v nemocnici je v 30tt a idu jej vybrat babule. jedna ma 1300g a druha 1040g. myslite ze budu v poriadku? co sa bude teraz diat? dakujem pekne za info...

juliagregor
3. aug 2011

@lenka1108 kamoška má asi jednovaječné deti....deti pojdu do inkubátora, neboj budu v poriadku....
je lepšie, ked zachytili váhový rozdiel, deti dorastu a dozreju v inkubátore, je to lepšie , lrbo j velké riziko, že menšia by bola chorá....a kde leží kamoška?

lenka1108
3. aug 2011

@juliagregor lezi v trencine.zacala sa asi otvarat.mame strach aby bola aj ona aj male ok..... ☹

juliagregor
3. aug 2011

@lenka1108 bude o ne dobre postarane, aj ja som tam bola ... otváranie je časte aj ja som bola , ale to nie je dovod na ukončenie tehu...držím palce a pozdravujem

lenka1108
3. aug 2011

@juliagregor viem ze jej pichli nejake injekcie na plucka a chceli jej ich vybrat este vcera ale ze ju budu sledovat cez noc a dnes rano jej mali robit sekciu.este som snou nevolala tak neviem....

juliagregor
3. aug 2011

@lenka1108 hm...neboj, deti budu v poriadku, a hlavne aj kamoške treba pomocť, aby sa neobvinovala z toho, že deti museli ísť na svet skor...tomu sa nedá zabrániť....

nattalia
3. aug 2011

Ahojte, nejak nestiham citat 😒 lebo my sme posledne dva tyzdne stale vonku, ci je dobre pocko alebo nie 😎 hodime prsiplaste a ideme 😀 minimalne ideme k niektorej babke, lebo doma sa mi potom uz nudili, a mrncali, vonku im je najlepsie 😎
Gratulujem a pozdravujem nove dvojickove maminy- cakatelky!!!! 😉
Baby, v piatok by sme mali ist na ockovanie hexa, dufam, ze to deticky nebudu nejak zle znasat 😝 Teda alebo aspon jedno z nich!🙂 Ako ste si s tym poradili?

lucia.kl
3. aug 2011

takže stretnutie : 10.8.2011 o 15.00 hod na štrkovci -ihrisko
@linduska2 @vivian2 @ika00 @ivikli @medinila @tulina77
@nattalia @ andysok @wera @smejko @januskad78 @mamoka4 @modra

dievčatá, ak som na niekoho zabudla, tak mu pošlite pozvánku... hlásia nám slnečno 22 stupňov, tak hádam to bude fajn, parkovať sa dá pri Bille na druhej strane....

matelko1
3. aug 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@deinad tak super,ze ste v poriadku.a dve sa nepotvrdili podla nasich prognoz,ze.....
inac moja znama bola na vklade,hcg mala len nieco cez 200 a caka dvojky.....
@dana_l riadne si tam uzivate.....super,uavidim 🙂

wera
3. aug 2011

@dana_l jeeeej krásne brušenko máš 🙂 a aká si chudučká a bez strií 🙂 teda úprimne závidím 😀 ja som pribrala počas tehu a neviem sa toho zbaviť 😖 a o tých obrovských striách cez celé brucho ani nehovorím... dokonca sa mi spravili strie aj na zadku aj tam spredu 😅 😝

@lenka1108 ahoj neboj, dnešná medicína už tak pokročila že kamoškine babuľky budú určite v poriadku 🙂 skús sa opýtať aj @gigina19 ona má dve dievčatká a rodila tak skoro, určite Ti bude vedieť viac povedať 🙂

@lucia.kl juchúúú tešíme sa 🙂 🙂 🙂

deinad
3. aug 2011

@wera dakujem, beriem utrogestan aj duphaston, pani doktorka nam predpisala riadne zasoby 🙂, je pravda, ze ked sa namaham trochu viac, tak spinim, ked nerobim vobec nic, tak som v pohode, aj ked doktorka sa cudovala, ze to nema byt z coho, ale tak co uz..uz viem, ze sa z toho nemusim stresovat. 16.8 ideme na dalsi UZ. pomaha manzel, robi doma skoro vsetky prace, nikto iny z rodiny to zatial nevie, povieme to az ked budem koncit prvy trimester 🙂