Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
17. feb 2010

no chvíľku som rozmýšľaľa...kto je DR 😉

eviska83
17. feb 2010

dracik- posli meno do IP 🙂 🙂 a nezabudni pridavat na fb aktualne foto a video 😉
Juli - nove maminy su zaneprazdene 😉 ozaj ako sa mozu rozmaznat dvojicky nosenim???? 😵 beries nastriedacku? ja nasich velmi malo na ruky - radsej ako si predtym opisovala na zemi- lozim ,stvornoskujem a tak 😵

alienka73
18. feb 2010

Mauzos dik, kazdy den urcite nebudem prat 🙂 , ale ked sa pospini chcem vyprat, tak som robila aj na monokociku. A strieska sa neda dat dole ani na nom. To nevadi.
Zasa nespim ☹ . Ked zaspavam s malym teda ho uspavam a ja pritom zaspim tak pootm som zarucene okolo 3hore a najskor o 6tej zas zalahnem 😒 .

mauzos
18. feb 2010

Julia to je dobre, ze uz im je lepsie 😵 Ja som tiez nasich nastastie nenaucila na ruky, radsej sa po mne valaju na zemi, je to sranda 😀 Samozrejme, ze aj na ruky ich vezmem, ale nie casto, aby si nezvykli 😝

Dracik, som rada, ze si sa zlomila na FB a ja som hned vedela podla profilovej fotky o koho ide 😉

Alienka aj ja som od piatej hore, Tomi si urobil z neznameho dovodu budicek ... no co uz ☹ My sme zatial nestihli pospinit, mame fusaky, tak skor tie budem musiet dat po zime vycistit. Su z ovcieho runa, tak musim pozriet ako sa daju cistit. Jasne, ze v lete to uz bude ine a budem musiet aj ja prat. Nie je to az take zlozite dat dole, je tam sice dost tych uchytov, ale to je samozrejme, ved potom by to tam nedrzalo a dali by to dole aj deti.

katrinb
18. feb 2010

ahojte maminy a tehulky - ozyvam sa po dvoch dnoch, vcera mi nesiel net. Vidim, ze sa tu plodne konverzuje, co je suiper. No ja uz nespavam teda v noci skoro vobec. Kazdu pol hodinku som hore, ked ma bolia klby, neviem uz na boku spat dlhsie nez pol hodinky, a teda pri kazdom otoceni som hore. WC sa mi obmedzilo aspon na 2-3x....aspion nieco. A kedze ide dnes hokej....teda ho pozeram, aspon som si nemusela nastavit budik 😉

Ja som si nbola vcera v nemocke dokoncit predoperacne...teda na anesteziologii...a doktorka ma pochvalila, ze aka som zdrava mamina. Aj EKG aj krv som mala super....a k tomu ziadne lieky som nebrala , ani operacia nebola nikdy, ani alergie...tak bola prekvapena...v dobrom. Tak uz len aby boli dievcataka zdravucke a nic ine si nezelam. Uz len 4 dni....to moje pocitanie dni 😀 😀 😀 ....a idem do nemocky na dohodnutie terminu. Tak nam drzte palceky, aby sme v pohodicke tie 4 dni zvladli. Ale srana je, ze sa citim celkom fajn..okrem samozrejme tych normalnych bolesti a tazkosti s chodenim....a spanim. Tak krasny den vam prajem.

Juli - ako noc? Spala si nieco?

juliagregor
18. feb 2010

dobré ránko

noc super šimon prespal celú a adko bol len dvakrát hore...

eviska vieš ako sa dajú deti naučiť na ruky - trvalo to 3 dni, ked mali horúčky a nariekali tak s me ich s mm mojkali a nosili, ja ich nosím aj naraz...a teraz pišťia a dožadujú sa na ruky, hlavne šimon - volám ho "ručo-bučo" on hrozne plače...
katka super, že to tak krásne zvládaš...

juliagregor
18. feb 2010

chalani už majú obdobie vzdoru, hlavne šimon on sa tak hádže o zem 😲 samozrejme dosť často si zle "vyráta" vzdialenosť a buchne sa....
ja len prekračujem, čím dalej, tým to horšie zvládam už nemám také nervy ako pri Maťov

lucija272
18. feb 2010

Ahojte baby, pridavam sa do temy 🙂. Dufam, ze tu najdem kopec dobrych rad 😉. Cakame dvojicky, dvojvajecne, sme v 18 tt. Pohlavie zatial este nevieme, uvidime pri najblizsom USG ci sa ukazu 🙂.

Chcem sa vas spytat, este necitim pohyby a to som si myslela, ze kedze su dve, ze v takomto tyzdni uz ich budem citit, ale stale nic :(. Myslite, ze je to ok? tak strasne by som ich uz chcela citit 🙂.

Dakujem za info
Lucia

mauzos
18. feb 2010

Julia tak to ste mali super noc. Tomi bol zase kazdu hodinu hore, ja uz neviem co s nim ☹
Toho obdobia vzdoru sa najviac desim. Uz som o tom tolko citala ako to prekonat, ale realita je uplne ina 😒
My volame nasho Tomiho piskacik alebo hukacik, on neplace, ale vydava take smiesne zvuky 😀

mauzos
18. feb 2010

Lucija vitaj a gratulujem k dvojtehu 😵
Neboj, pohyby budes citit cochvila, u kazdeho je to ine, zalezi od tvojej konstrukcie, aj od polohy babatiek.

matelko1
18. feb 2010

ahojte.
normalne nestiham.vcera som tu nebola,drobci mali uplakani den.aj dnes od 4-tej nespime.

lucija vitaj 🙂

matelko1
18. feb 2010

katrin super,ze mas vysledky dobre.
ja som vcera bola na hematologii na kontrolu,dnes som volala ohladom vysledkov,tak ich mam vyborne a konecne si nemusim pichat injekcie,ktore som si od jula pichala,to znamena,ze cele tehu.tak uz len tie 3 injekcie doberiem a koncim.

jajka28
18. feb 2010

lucija

presne aj ja som si to myslela a nič...aj sa mi zdalo pre týždnom...ale teraz nič...mala som sono 25.1. a teraz dalšie bude až 15.3. to je nekonečno tak som sa objednala na jednu kliniku v TN a zaplatím si sono sama nech viem či su ok

juliagregor
18. feb 2010

ahojte
boli sme na kontrole

lucija vitaj a gratulujem 🙂 , prvorodičky 20 tt pohyby normálne 😉
neskôr napíšem

lucija272
18. feb 2010

Jajka a v ktorom si tyzdni? Ja mam sono 9.3. takze to ja uz dockam 🙂. Aj ked najradsej by som na tom sone bola napojena nonstop 🙂.

Inak baby dakujem za privitanie.
Ja som si totiz myslela s tymi pohybmi, ze kedze su dve, ze to bude skor, ale mozno ze prave tym, ze su dve a maju menej miestecka, ze to je citit az neskor. Neviem 🙂.

jajka28
18. feb 2010

lucija nastav si svoj profil tebe neukazuje za menom v ktorom tt si, kukni moje meno, za nim 1d /dieťa/ a 17tt čiže sedemnásty týždeň tehotenstva....

aj ja som si myslela že už budem cítit, stale sa sledujem až som nervozna 😖

tintin
18. feb 2010

ahojte, hlasim sa po morfologickom. Cakame dvojvajecne dievcatka, su zdrave, kazda cca 400g, po ocinovi maju dlhe nohy a otocene su dole. Ani si neviete predstavit aka som strasne stastna 😵

juliagregor
18. feb 2010

tintin 🙂

matelko super aj ti to bude chýbať 😀

mauzi normálne začínam byť s nich ozaj unavená 😒

babeny časté utz, deti rušia

juliagregor
18. feb 2010

z nich 😀 😝 😔

tintin
18. feb 2010

juli 😉 + nech uz su deticky zdrave a sami sa hraju a mama moze oddychovat 🙂

Katrin drzim palce, si podla vsetkeho ukazkova mamina. ja sa osobne uz neviem dockat info o dievcatkach vonku 😀

aj moja gyn moc UTZ nechce robit, urcite nie kazdu poradnu. ale ked ste nervozne, tak lepsie je si zaplatit u nejakeho ineho gyn UTZ a budete mat pokoj. ja som s mojou dohodnuta, ze keby sa mi nieco nezdalo, mam sa ozvat a ona ma na UTZ posle.

A este som sa chcela spytat, ktore sa chystate bud. tyz. na vystavu do Brna?

jana
18. feb 2010

ahojte
zatial len druhy prispevok ale poctivo citam a naberam informacie.
Odporucate niejaku knihu o dovjicka (ak teda niejaka je) alebo stacia informacie z netu?
Totizto, vcera som tu na konovi citala jednu temu, kt bola zamerana hlavne pre mamini kt cakaju jedno babo a neviem si predstavit ako to bude zvladat z dvomi. Bolo tam spominane mojkanie sa z babetkami casto, kojit podla potreby no normalne strach som dostala ... ale dufam ze to pride niejako instinktivne a asi by som mala menej citat 😉 prispevkov a citat len tie co su o dvojickach.

tintin - ja s mm sa chystame, bo nieje to daleko a chcem si tie kociky pozriet predtym nez sa rozhodnem aky kupime tak si spravime taky maly vylet a budem zase o nieco mudrejsia 🙂

juliagregor
18. feb 2010

ahoj jani 🙂

tintin ja by som veru šla na výlet, ale v sobotu mi začína semester, a idem do školy (posledný 😀 )

počula som, že dosť nútia do EW, sú ich výhradným distribútorom ☹ ....ale dobre je vidieť kočíky na živo 😉
a pekne, že po tatovi dlhé nohy 😉

malí zaspali idem dovariť...

juliagregor
18. feb 2010

www.dvojcata.cz
www.dvojcata.kat.cz
Rulíková - Dvojčatá
ale na nete je veľa...

jana
18. feb 2010

dakujem ...
smutne ze na sk nieje ziadna stranka venova dvojcatam a trojcatam a .. catam (neviem ako sa to povie spisovne) Tieto stranky mam uz ulozene. A knihu si teda pozriem nech mam aspon co citat, bo sa chystam si vziat PNku. Ja neviem, mne sa zda ze som stale unavena, ale to uz asi nieje tehotensky priznak, to by trvalo niejak dlho, nie? Staci ze mam stale problem s hlienami - fuj, ale denne skusam takto odsavacku hlienov do vysavaca, bo z casteho smrkania mi uz aj krv z nosa tiekla.

alienka73
18. feb 2010

Ahojte Jana a Lucia! 🙂 Gratulujem k dvojickam 😉 .
Lucia , pohyby mozno preto necitis ze si prvorodicka ale urcite do 20tt budes citit.
Jajka, ja som donedavna tiez tak chaosila ze som nic necitila ale uz asi dva tyzdne citim a stale viac a viac tak snad je vsetko v poriadku aj u teba aj u mna.

Tintin, super spravicky 😉 .

Kosicanky alebo vychodniarky, dnes som sa bola pytat v All toys ci nahodou nemaju vystaveny nejaky dvojickovsky kocik a predavacka mi povedala,z e koncom februara by mali mat bumbleride! 🙂 tak sa vytesujem ze ho uvidim nazivo.

Jani aj mne teraz najak castejsie tecie z nosa krv alebo len smrkam trosku krvi to je v tehu normalne, sliznica je viac prekrvena.

jana
18. feb 2010

ozaj este som sa chcela spytat ... svokor mi tvrdi ze stioicka na krmenie nam bud stacit jedna, teda ja prax nemam a myslim ze ani on kedze dvojicky su prvy krat v rodine, ale ja si myslim ze urcite dve budeme potrebovat. A tiez som sa chcela spytat ak tu niekto riesil ze mal uz jedno vajicko pre babo cca 2-3 roky stare k dispozicii, ze ci dokupil uz len jedno alebo sa rozhodol kupit dve rovnake. Neskor to budeme riesit aj s autosedackou bo svagrina ma 3 rocneho syna a tieto veci budeme dedit po nej. tak neviem.

alienka73
18. feb 2010

A Janka, radsej sa nestresuj ake to bude s dvojickami ja som uz pre istotu prestala nad tym rozmyslat. Len dnes mi napadla taka situacia, ze jedno dieta budem nejak kojit alebo krmit druhe bude chciet nieco ine alebo ho bude boliet brusko a do toho sa mi moj najstarsi popisa- pokaka na koberec 😀 .

Ale myslim, ze za chvilku maleho budem ucit viac samostatnosti a pre istotu ho zacnem ucit mi zapinat cizmy lebo nejak stale viac a viac mam s tym problem. 😀

alienka73
18. feb 2010

Jani, stolicku podla mna budes potrebovat dve a vajicko asi my dokupime len jedno, pokial sa nerozhodneme ze to musia byt vajicka naklikavacie na ten kocik ale asi len dokupime, zatial to tak vyzera.

tintin
18. feb 2010

Ahojte nove dvojtehulky!
Jani, tak sa v Brne stretneme, my tam ideme urcite.
po prvej dcerke mame autosedacku, takze dokupime z druhej ruky uz len jednu a ja si zase myslim, ze staci aj jedna stolicka na papanie....no mozno sa mylim a bude treba este druhu dokupit..vsetko ukaze prax.
vy uz skusene dvojmaminy, mali ste 1 ci 2 stolicky na papanie? ako ste im davali papat, najprv jedno a potom druhe alebo na preskacku? 😅

juliagregor
18. feb 2010

kočky isto dve 😉 ale to mááááááááááte čas 😀