Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
10. apr 2010

ešte som sľúbila naše vozítko...tak takto sa vozíme...
fotila som len mobilom, tak prepáčte kvalitu..
ten kočík je tam celý bez zloženia...

fefferonka
10. apr 2010

juli - paradne vozitko! drzim palce, nech ide ucenie od ruky a deticky nech posluchaju. ked som sa ucila na statnice, tak mi dcerka posuvala listocky popod dvere... bola som z toho namakko 😒 ale skola je skola.

ali - blahozelam k dievcatkam

katrinka - aj nasmu Patkovi tecie ocko... nie nejako vela, je to take narazove. lekarka povedala, ze pockame a potom to BA na precistenie kanaliku. v akej intenzite tieklo ocko vam?

este prosim radu - chalani maju herniu (pruch), maju taky vypuknuty pupocek, ze malo svalov a spravi sa to...ak nie, tak v 2 rokoch operacia. mate skusenost?

co sa plienok tyka - treba vyskusat a hotovo, lebo napr. po plienkach bella happy sa mi Petko vyhadzal a Patko nie... mam dobru skusenost s pampers, babylove a tesco

fefferonka
10. apr 2010

hernia, spisovne pupocna prietrz... teraz som sa docitala, ze sa da aj prelepovat, mne lekarka povedala, ze niec nerobit...

petrus29
10. apr 2010

Ahojte mozem sa pridat???Chcem sa len spytat co ste smeli a coho ste sa museli vyvarovat ked ste boli tehotne s dvojickami??dakujem

juliagregor
10. apr 2010

ahojte ale som to dlho vydržala 😀
petrus vitaj a gratulujem 🙂

dám fotku, čo dnes porobili moji chalani...ja som nakladala pračku a chlapci upratovali... (vľavo Šimon, vpravo Andrej)

luciaf13
11. apr 2010

DObre ranko 🙂
Julka super 😀 😀 😀 😀 tesim sa , vsak ale treba na jar prevetrat satnik tak chalosi to zvladli na 100%

vitam nove maminky ahojteee a drzim place k tehulkovaniu s dvojitym domcekom

nestiham stale citat , len obcas nakukujem 😎

k tehu..niekde hore bola diskusia - ja som tiez mala v brusku dvojvajecne babatka a nechodila som castejsie do poradne ako je zvykom, doki hovoril, ze kym je vsetko oK tak netreba stresovat. Predoperacne mi kazali urobit v 35tt. V 36tt. som isla do nemocnice tam mi nakoniec spravili nove predoperacne pretoze tie uz boli stare 10dni 😠......rodila som cisarskym v spinalke. Ak mate otazocky, rada odpoviem.

No inak nasi chlapci su zatial neskutocne dobri, normalne z nich nechapem. Papkaju a spinkaju ked su hore tak pozeraju po okoli a nasavaju informacie. Strasne radi su vo vodicke....a uz od narodenia su odlisnych povah. Matko sa rad nosi na rukach 😀 ale nepodporujeme to pretoze mam len dve ruky a tri deti 😎 😎 😎 a Tomasko je zase taky dumavy tip 😀. A aj Jakubko je strasne zlatucky, jedine co este nezvlada, je ked chlapci placu a on sa toho boji. Ale snazime sa mu to vzdy pekne vysvetlit. No uz sa tesim kedy pojdeme na prechadzku so vsetkym chlapcami, pekne na slniecko.

Krasny dnik prajeme 😉

alienka73
11. apr 2010

Lucia, super, ze su chlapci taki dobrucki tak len si to uzivaj 😉 .Kojis ich? A cisarak si mala preco, kvoli polohe babatiek?V 36tom si sla do nemocky a uz si tam aj ostala? V ktorom si nakoniec rodila?
Nas sa asi tiez bude bat ked budu deticky plakat.

Juli, super fotka, mne chvilu trvalo kym som chalanov nasla 😀 . Perfektne ozaj. 🙂
Ja som vcera tiez upratovala skrine, nech sa pomestime ale stale nemame dost miesta. Dalsia skrina sa uz velmi nezmesti, neviem kam popchame dalsie veci.
Lucia a tie co mate po 3deti ako riesite skrine? Predpokladam, ze nie kazdy byva v dome, joj nam by sa teraz jeden mensi domcek zisiel... 🙂

Vonku je hnusne, prsi, a predpoved je do stvrtku dazd tak neviem co budeme s malym a opatrovatelkou robit.

Inac maly pred par dnami zacal soplit a teraz uz kasle ☹ . Pomahal vam niekomu pre deti stodal na kasel?

juliagregor
11. apr 2010

Lucka super, že sú chlapci spokojní a aj ty že si OK...

ja mám len jednu skriňu a chlapci upratujú od polky decembra, používam tie vákuové sáčky a furt prehadzujem, letné, zimné, jarné...už mi z toho šiši...

deti majú veciaj v komode a na tej sme aj cvičili vojtovku( je vyššia, na stole sami nedalo)

stodal nepoznám, aj my sme komplet chorí, zatiaľ bez teploty ale Adko už ani nerozpráva ☹ , dala som kalciový sirup, fenistil kvapky a zajtra ideme pre ATB...

petrus nám zakázali sex, nesmela som dvíhať ťažké (čo sa moc nedá, ked máš ešte malé dieťa), ale inak do 20 tt sa dalo..)

luciaf13
11. apr 2010

Cisarak preto, ze Jakubko bol cisarskym a aj Tomasko sa v brusku v 32tt.pretocil. A do nemocnice som sla v 36tt+4 preistotu 😎 pretoze uz mi makol a skracoval sa krcok. No a rodila som o tyzden 😎. Kojit uz nekojim ☹ ☹ ☹ stracam mliecko ledva si uz odsajem 20-30ml, takze dokrmujeme a nasa davka je uz cca 80-90ml na jedno krmenie 😀.
Oblecenie ja ani neviem kam budeme davat...mame troizbak a tak vsetko co nenosime , je nam male a tak..sa snazime davat prec. Inak netusim co spravime , pretoze tych veci bude pribudat a budu vacsie a vacsie.

Prosim a mozete mi poradit: Matkovi trosku opuchlo dnes ocko ale netecie, co mu mam na to dat? Alebo pockat ako sa to vyvinie??? A este nam hnisa palcek na nohe okolo nechtu, dezinfikujem to ale neustupuje to. Do poradne ideme az v utorok a nechcem s takym malym drobcom behat po lekaroch. Strestli ste sa s tym niektora????

juliagregor
11. apr 2010

do očka strekni materské mlieko...
a na nožičku daj ak máš fialovú vodičky na afty..

luciaf13
11. apr 2010

dik Julka a tu fialovu myslis gencianovu???? taku mam a mam aj framykoinovu - co je lepsie

alienka73
11. apr 2010

Luci, drzim palce nech sa vam to ocko aj nozka zahoji, to materske mlieko snad pomoze ako radi Julka. Odporucaju to na vsetko.
Juli, mozno aj my skoncime s Atb , a to bol pred mesiacom chory a ja po nom ☹ . Stodal je homeopatikum na kasel. Mame aj mucosolvan ale zatial davam tiez len calciovy sirup a dnes som dala aj to homeo a tiez fenistil...

Ja mam zatial pre dvojicky veci v komode, ale neskor presne bude treba viac miesta ale zasa sa zbavime uz veci ktore dievcatkam uz budu male, zatial mame ulozene aj vsetky Matuskove veci.

juliagregor
11. apr 2010

ahojte,
najskôr najkrajšia správa: Gajana je MAMINA... 🙂
Dnes sme sa narodili Petra 3000 g a 50 cm a MARTIN 3300 G a 52 cm.. 🙂

veľmi sa teším...

Lucka myslím tú genciánovú, aj dezinfikuje aj lieči, môžeš striedať s framykoinom...
tie očká, deti reagujú na každý prievan, infekciu a podobne vždy s tými zapálenými očkami...aj my sme mali a nám dala vtedy dr. pamycon...čistila som ich prevarenou vodou

alienka73
11. apr 2010

Gajane zo srdca gratulujeme! Deticky maju krasne vahy a miery 🙂 . Prajeme vela mliecka a hlavne zdravia celej rodinke. 😉

Luci, teraz som si pozrela fotky Tomaska a Martinka, su to krasni chlapci, cela rodnika ste krasni 😉 .

katkaaaaaaa
11. apr 2010

ahojte...prosim vas o radu...vo stvrtok som bola na pichanie vyvolavacky a v nedelu som mala pohlavny styk ...chcem sa spytat ze ak dostanem MS mozem byt kludna ze teda nie som tehotna?prav eseom sa rozisla s priatelom po velmi dlhej dobe a nerada by som bola tehotna prave teraz ked je vetkemu koniec.

luciaf13
11. apr 2010

juj Gajana super!!!! GRATULKO velke prevelike ku krasnym vaham a prajeme vela vela mliecka a spanku 🙂

Julka vdaka za rady 😉
Alienka 😉

murkaa
11. apr 2010

gajana - gratulko a drzte sa,
lucka - to ocko je normalne novorodenci to mavaju. Mne dala Dr. ophtalmo - septonex kvapky. Skus ak nepomoze to materske mliecko. Inac si uzivaj detusky ked su taky dobri - su zlatunky. A nechtik dezinfikuj casto.
Na veci pouzivam tiez vakuove oblay, ale uz je veru toho dost, tak uvidim co dalej

medinila
11. apr 2010

uaaaaaau Gajana riadne deticky.Tiez sa pridavam a prajem vela mliecka,pokojneho spanku a zdravia. 🙂 🙂 🙂 🙂

kablika
11. apr 2010

ahojte,
nechodim sice sem casto - ale este minuly tyzden som muzovi hovorila, ze dalsia na rade je gajana a potom asi ja 😀

takze: gajana gratulujeeem....super vahy 😉

dievcata - kedy vam zacala uvolnovat "hlienova zatka" ? Mne sa to zacalo diat piatok, pomaly ale isto to po troche pokracuje...ale mne sa to zda skoro!!! Este som chcela, aby deticky rastli vo mne ☹

dakujem

mauzos
11. apr 2010

Gajana gratulujem, krasne vahy 😵 Prajem hlavne vela zdravicka, tebe mliecka a nech ste cim skor doma 🙂

bea11
11. apr 2010

fefferonka moji mali tiež pupček vytlačený von ale nič som s tým nerobila a postupne ako rástli sa im to samo vtiahlo
dovnútra

katrinb
11. apr 2010

jULI - verim, ze sa ozves niekedy...budes mi chybat. ALe to rychlo zleti, o chvilu budes mat po vsetkom a opat sa k nam vratis 😉
Julka - ta fotka je supis 😀 . Teda mne sa smeje...ale su bohovski 😀

Luciaf - krasne to zvladate...len tak dalej. Mali su super. Co sa tyka ocka, no tieklo dost. Hlavńe ako je kanalik...a potom aj pod ockom to mala zaschnute. Cistime to gazou a vodickou Ophtal. Ale kludne s tym pockaj do utorka a uvidis, co doktorka ti na to povie. My s´me mali ist na to preplachvoanie kanalika....no mame ist az o dva tyzdne, A povedala som si, ze my sa z toho dostaneme...a viete co? Uz jeden cely den mamae ciste ocko !!!!!! Ani sama tomu neverim, ale nejako sa to zlepsuje. Verim, ze o dva tt to preplachovanie ani nebude. A ten nechtik sme mali aj my. V nemocnici nam to dobabrali...ale ja som gazou namocenou v liehu omotala palcek - a za dva dni to zmyzlo

gajana - velka gratulacia...si sikulka. Aj deticky su super - aj vahy aj miery mate krasne

fefferonka
11. apr 2010

GAJANA - z celeho srdca gratulujem. fuuuha a ake vahy!!! klobuk dolu, potom nam porozpravas.

bea - moc dakujem za reakciu k tomu pupocku, som z toho celkom na makko... dufam, ze sa to casom spravi. aj som prelepila, ale natahuje im to kozu, tak mi bolo luto a dala dolu.

inak dufam, ze aj nam sa ocko zahoji, tiez som zacala davat ophalmo septonex

stalo sa vam, ze deturence plakali a plakali a nedali sa utisit? doteraz som o chlapcoch ani nevedela, ze ich mame.. posledne dni trocha zacali koliky a vcera taaak strasne plakali ☹ , nic sa s nimi nedalo robit a potom normalne zaspali.

katrinb - babule ako? ked kojis zvlast, tak je prud mliecka lepsi? ja tiez rozmyslam, ze ich budem musiet kojit samostatne, bo im casto zabehne... ale velmi sa mi nechce, takto sme krasne zaroven napapani.

adjka
11. apr 2010

ahojte, chcem sa spytat ako je to pri kupani vecer? ked okupete jedno , tak ho osusene oblecene date do postielky a potom okupete druhe a potom idete kojit alebo ako?a to jedno tam zatial neplace, kym sa venujete druhemu?

petrus29
11. apr 2010

Julka dakujem pekne za rady 😉
To nezdvihanie tazkych veci poznam lebo mam male dievcatko a tiez ked chcem ist prat alebo vesat pradlo mame to na inych poschodiach tak je o nervy 😒
Gajana vsetko len to dobre hlavne zdravie tebe aj detickam🙂))

matelko1
12. apr 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂

v prvom rade Gajana blahozelam k detickam 🙂 ..a tie vahy fuha...krasne 🙂

jajka28
12. apr 2010

ahojki babenky...

u nás smoklí vonku tak bude dlhý deň pred nami, vydržať s tým "čertíkom" akýsi je mrzutý...

gratulujem novým maminkám 🙂 ja odpočítavam každý deň uf...poradne mi začal dávať častejšie, aby usledoval krčok, keďže malý bol o 3 týždne skôr /aj som rada/

babenky ja už dlhšie sledujem, že mám na jednej strane oveľa viac pohybov ako na tej druhej...viem že može byť inak otočené bábo ale 😒

už som sa Julie pýtala, ale spýtam sa akú máte skúsenost s odsávačkami, nechce sa mi moc vyhodiť peniaze za elektrickú, keď neviem, či mi bude fungovať a či ju upotrebím...máte niektorá pákovú manuálnu???

a tie vankúše na kojenie...akú skúsenosť máte s tým? 😨

ďakujem za rady papa

janulqa07
12. apr 2010

ahojky 😵
blahozelam tehulkam, drzte sagajana waaaaaaaaaaaaw blahozelam 😀

ja som sa az prilis chvalila ako mi je super a teraz sa mi to vracia, nic sa mi nechce, klby ma bolia a brucho sa mi zda pomali tazke 😒

jajka28
12. apr 2010

babenky kuknite tieto videá Rady ptáka Loskutáka...je tam pomôcky ku kojeniu, autosedačky, kočáre pre dvojičky atď. viacero častí....

http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/pomucky-ke...

deny32
12. apr 2010

Ahojte maminky a tehulky,..
zvysili sa mi 4 baliky plienok Pampers 1 (2-5kg).. nemate niektora zaujem kupit za lepsiu cenu? Urcite sa dohodneme.. ja som z KE. Ak ano, napiste mi do IP...

Blahozelam vsetkym novym dvojmaminkam a vitam nove dvojtehulky.. nestiham Vas nejako citat.. :(