Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

linka
19. júl 2013

@emee vsak jasne,ze to beriem s rezervou,ale ja nejak citim,ze to budu baby od zaciatku 😉

linka
19. júl 2013

@jeemima uz ma to preslo chvalabohu,nasadila som carbosorb,mozu aj tehulky a vyborne zabralo,snad sa to uz cele tehu neobjavi 🙂

hanamia
19. júl 2013

Kuk moj bazarik, mam velmi pekne vecicky pre dvojcata-dievcatka. 🙂

linka
20. júl 2013

@hanamia ahoj,ja by som urcite mala zaujem,ale pockam aspon do 20tt ci su ozaj babulky 🙂

hanamia
20. júl 2013

@linka 🙂 jasne, chapem ...a drzim palce

jeemima
20. júl 2013

@miminator1987 tak sa len tes je super mat dvojicky ....zaciatok moze byt narocny ale aj tak je to super ;) a ani nie siroka len no ako to vysvetlit po porode ako keby mi muffin zostal ked som zapla predporodne rifle...anie nie tak brucho spredu ako pas zboku/zozadu mi pretrcal ;D inak nohy zadok som moc nepribrala pocas tehotenstva....ale ja som bola aktivna az nadmieru ;/

zeina62
21. júl 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat ako krmite svoje dvojcata flaskou naraz ked chcu papat? Teraz mam pomoc ale codkoro budem na to sama a chcem najst dobry sposob ako to zvladnut.

jana7
21. júl 2013

@zeina62 no ja som sama tiež vačšinou času s detmi a krmím ich tak že im podložím flasky plienkou alebo dekou

zeina62
21. júl 2013

@jana7 uzasny napad, len tie moje sa tak vrtia ked ppaju ze nevim ci sa to ujme skusim to 🙂

jana7
21. júl 2013

@zeina62 zo začiatku pri nich stoj, aj moj Janko sa velmi vrti ale potom sa ukludni. A takto mi už aj večer zaspavaju len pridem a vybriem flasku a upravim ich 🙂

smuhyta
21. júl 2013

@deborah1 super jednovajecne aj ja cakam...ale ja ich mam v jednej placente aj v jednom obale no co povedat lakome slovenky haha a ako to znasas?? dufam ze teraz budu tie tvoje baby..ale hlavne nech je vsetko ok

smuhyta
21. júl 2013

Baby to krmenie je super ale jedna otazka potom odgrgnut ako ked budem sama..lebo ak budu ako ja a neodgrgnu tak konec..ako casto ste ich kupavali prve tyzdne...lebo moje baby sa uz driapu na svet..ak vydrzime do buduceho pondelka super

emee
21. júl 2013

Presne to odgrgnutie zaujíma aj mňa...

jana7
21. júl 2013

@smuhyta moje deti prve tri mesiace spali vo zvysenej polohe a boli polohvani z jednej strany na druhu, a ked mi takto sami vypiju tak normalne aj ked spí zoberiem si ho pekne na plece trochu pomasirujem chrbatik a on si odgrgne a dam ho spinkat. Mam pomerne pokojne deti takže takto mi to funguje 🙂 Každá mamička si nájde to svoje. Snažím sa aby večerné zaspavanie bolo bez mamy, aj ked nespia oni si sami tak mrmlu a potom zaspia, neberiem ich na ruky. Odskusala som si to už pri dcere ktorá pekne od 7 mesiacov spala sama v izbe a aj sama zaspavala.

smuhyta
21. júl 2013

@jana7 vo zvysenej polohe to ako..si ich podkladala ci si rovno postielku tak nastavila??

jana7
21. júl 2013

pri dcere som dala pod matrac taku kartonovu krabicu aby som mala ten uhol cca 30 a použivala som perinku s kokosovou vložkou, aby mala pevné a stabilne ležanie a chlapci boli do 3 mesiacov v jednej postielke tak tým som dala tie najmenšie vankúše a zase tu perinku s kokosovou vložkou aby sa nešmykali a mali to rovne a pevné. 🙂

jana7
21. júl 2013
smuhyta
21. júl 2013

@jana7 vdaka za radu

smuhyta
22. júl 2013

Mamicky pouzivali ste monitor dychu pri dvojkach...

deborah1
22. júl 2013

@smuhyta moje majú tiež jednu placentu,ale každé svoj obal 🙂
Znášam to,no celkom dobre,aj keď som už dosť veľká 😀 ,ale mala som už aj ťažké dni..skoro som ich potratila v 15.tt,krvácala som a začala mi odtekať plodová voda..ale vďaka Bohu,že to dobre dopadlo.
Tebe už je dobre, 34.tt,to je už super 😉 ,ešte trošku vydrž a budeš mať krásne detičky 🙂 Jáj,tak by som rada bola už v tvojom týždni,ešte si ale chvíľu musím počkať.
Ty si mala aké tehotenstvo s dvojkami?

smuhyta
22. júl 2013

@deborah1 do 4 mesiace som jedla len chleba s dzemom a cestoviny suchu...ked nahodou som si myslela ze toto dam tak potom muz umyval aj steny co som tak vracala..a ozaj vela pomarancov som jedla a vecer.mlieko s piskotami..ale ked boli baby kludne tak pohoda ja som si zvykla na jedlo a oni na mna haha chodila som plavat to mi kazali raz do tyzdna upratovat jeden dom...takze nebolo to take zle v celku fain potom pekne obdobie jedla som vsetko co predomnou neuslo. No a potom to zacalo spanie v noci 3 hod potom som to cez den dohanala...ale dobre... A potom sme isli do nemocky a sme tu a to len koli tym snuram a rodime teraz 29.7

jana7
22. júl 2013

@smuhyta aby si nemusela tak experimentovať ako ja, sú aj také špecialne antirefluxne vankúše ked je dieta vo vyvyšenej polohe
https://www.modrykonik.sk/shopy/monitory-dychu-...

sisi79
22. júl 2013

@zeina62 kym boli mensi tak som jedneho mala na kolenach a druheho vedla seba a tak som ich krmila ked uz boli vacsi a viac sa krutili a mrvili tak som ich polozila na postel alebo gauc a ja som si sadla medzi nich a tak som im drzala flasky odrgnut som ich potom dala postupne najprv jedneho potom druheho

sisi79
22. júl 2013

baby co ste kupili detom k dvom rokom? a kupovali ste im rovnake hracky? ci radsej nejaku jednu vacsu vec? moji chalani maju dva roky za mesiac a mna nic nenapada 😒

klincek
22. júl 2013

@sisi79 ahoj, moje baby su rovnako stare, a mam pre ne zatial odrazadla (uz tie vacsie, dvojkolesove), oblecenie, spacaky s princeznovym motivom, a lego kompatibilne s tym, co uz mame doma.. budem dokupovat dalsie oblecko, mozno topanocky do jasli, a knizky. a vsetko bude rovnake (teda lego spolocne, topanky odlisene len farebne a knizky ine, ale z jednej serie), u nas to inak nejde, vzdy chcu to iste.

sisi79
22. júl 2013

@klincek no vsak aj moji su taki ze kazdy chce mat to co ten druhy maximalne vo farbe sa to moze odlisovat aj to je niekedy este hadka ty si sikulka ked uz mas tolko nakupene ja akosi nestiham Jakubko ma vo stvrtok meniny a este pre neho nic nemam ☹ ale tie odrazadla su celkom dobry napad a ake si kupovala? a ides uz davat baby do jasli? pytaju sa ti uz na nocnik? lebo mojim chalanom sa moc este nechce teoreticky to ovladaju velmi dobre ale prax akosi zaostava 😀

klincek
22. júl 2013

@sisi79 ja nakupujem postupne, lebo musim, naraz by som zblbla 😉 ..kazdy z rodiny totiz chce, aby som nakupila darceky ja, a ze mi da peniaze. v podstate mi to ani nevadi, lebo radsej im kupim nieco, co potrebuju, akoby mali dostat styri hlupe plastove hracky, ktore im budu nanic. zatial sa baby tesia aj z oblecka a topanociek, tak to vyuzijem a doplnim satnik na jesen🙂
odrazadla mame z lidla, par mesiacov dozadu mali velmi pekne za 30 eur, tak som nevahala. ak im nebudu dobre hned, tak o par mesiacov urcite, a porastu s nimi.
do jasliciek chodia od 13 mes, a stale su plienkove. uz sa sice asi 3 mes. pokusame serblikovat, ale dost na to kaslu. a odkedy sme im vzali cumliky (je to necely meiac), tak jedna serbel uplne ignoruje, druha sa obcas vypyta-ale aj to vacsinou ked ja navrhnem. nesilim to, v jasliach budu este rok, dovtedy sa plienok urcite zbavime 🙂
a tak mi napadlo, ked ma jeden z tvojich chalanov meniny, kupujes darcek len jemu? da sa to? 😅

sisi79
22. júl 2013

@klincek jasne ze na meniny kupujem darceky obom keby som kupila len jeden tak by bola on bitka na zivot a na smrt 😀 u nas je to tiez vacsinou tak ze mi kazdy dava peniaze aby som im nieco kupila niekedy mi to tiez vyhovuje ale ked ma nic nenapada tak je to horor s tymi odrazadlami si to dobre vystihla ja teraz chodim velmi malo na nakupy od najmensieho sa mi moc neda a nechat niekomu bavit tri deti na dlhsiu dobu nemam odvahu nakupy vacsinou vybavuje manzel no a on kupi len presne to co mu poviem 😖
nasi obcas uspesne idu na nocnik ked ich ja dam ale sami sa pytat nehrozi tak som zvedava kedy sa k tomu dopracujeme cumliky maju este stale cez den uz dlhsie nie ale na spanie ich musia mat minule sme aj skusili nedat im ich ale po 10 minutovom placi sme to vzdali 😢
a ako si male zvykli v jasliach? uz chodis aj do prace alebo si este doma?

klincek
22. júl 2013

@sisi79 som si myslela, s tymi meninami 😀 ..
ja tiez deti nenechavam nikomu. maju skoro dva roky a boli bez nas len tri noci, aj to nie po sebe, proste to nejde..mozno o rok, dva, ale teraz sa pri nich striedame s mm a je to jeden kolotoc-tebe to nemusim vysvetlovat 😉

jasle boli zo zaciatku tazke, ale po styroch mesiacoch uz tam chodili ako proficky🙂. nastupili v septembri, no do decembra boli casto chore (dovtedy neboli vobec v kolektive), a ak nahodou nie, tak tam boli len na pol dna, lebo tam necheli spinkat a jedna ani jest..dost na nervy, ale preslo to. tento rok uz to slo celkom pekne. podobne to bolo aj u ostatnych deti, tak sme to brali tak, ze si len musia zvyknut.
ja uz pracujem, musela som..ale nestazujem sa. vacsinou sa to da celkom pekne zladit s rodinou aj domacnostou, alebo sa aspon snazime 🙂

shania31
22. júl 2013

@smuhyta
No ja som nasich najprv kupala kazdy druhy den, ale teraz kazdy, kedze je tak teplo- lebo potom potnicky sa im porobia.
U nas je to vselijak s odgrgnutim- my mame aj reflux- cize musime si pekne pockat na odgrgnutie. Tie vankuse antirefluxne su tiez fajn. A casto druhy musi cakat, kym prvy sa napapa a pekne si odgrgne, potom ich ta vzduchova bublina zbytocne tlaci a su nepokojni. A monitory dychu sme pouzivali aj my, kedze sme boli aj predcasne narodeni.