Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
12. jan 2010

alienka - a kde je ta skolka...ze pod nosom? Lebo potom aj ja ju budem mat blizko. Je to samozrejme este skoro...ale aspon by som rada vedela, ze nejaka taka tu je...

Juli - ti tvoji chlaani su ale poriadne cisla 😀 😀 😀

Jasne, dik baby...no pol rocne ani ja neviem, ci sa mi zmestia. Ale ved ked len do 3 MESIACOV, TAK POTOM PO 3 mesiacoch kupim dalsiu postielku....cas ukaze

matelko - vyborny vyber. Aj jane aj casualplay sa mi moc pacia.... Dnes sa mas uz lepsie? Brusko v noci netvrdlo?

rosienka
12. jan 2010

dakujem vsetkym za podporu a prajem vam taktiez tehu s minimalnymi problemami a dva zdrave balicky navrch 😵

matelko1
12. jan 2010

katrin brusko tvrdne,potom je zase dobre,len mam ruky na brusku a pocuvam ci drobci kopkaju.mozno sa natahuju a nemaju dostatok miesta a tym padom mi tvrdne brusko.ved v sobotu som bola napojena na pasoch 40min a vsetko ok.beriem magne B6....do poradne idem vo stvrtok......este ze mam urobene predoperacne vysetr.vo stvrtok budem mat aj vysledky z vyteru,co mi brala na toho streptokoka.
aj ja si myslim,ze jane je dobry vyber.uz len farbu vyberiem.pre dvojky sa da len zo 4 farieb vybrat:tyrkys,cervena,sedo-cierna a hnedo-seda.to su farby na rok 2010.tak bud to bude cervena,alebo tyrkysova.

rosienka aj ja ti prajem pekne bezproblemove tehulkovanie 🙂 🙂 🙂

juliagregor
12. jan 2010

ahojte

máme plávajúce podlahy 😉 , ale stalo sa to ešte na jeseň, športku sme podali a nič 😠

matelko s tým bruškom to bude asi pravda, nám v nemocke jeden dr. hovoril aby sme ho furt nehľadkali...

pijem kávu a idem...taká som nervózna...
malých som uspala, aby s nimi nemal mm toľko roboty 😉

každé dieťatko je iné a určite nájdete spôsobom ako na tie svoje 🙂

katrinb
12. jan 2010

matelko a mozes mi napisat, za kolk si nasla ten jane? Ja som ho v jednom obchode nasla....ale nemali ho na sklade ale stal az 1400 € so vsetkym...teda aj vajicka aj vanicky. Keby nie tej ceny.....kupim ho. Lebo ten ABC ma vysiel o 500 € lacnejsie.....co je dost. Co sa tyka toho hladkania, Juli ma pravdu...uz v nasom tyzdni by sa nemalo hladkat brusko, hlavne, ak ti tvrdne casto... (v nemocke zeny, ktore lezali so svagrinou to mali vyslovene zakazane a sestricky na nich kricali, ak si bruska hladkali)

Juli - drzim palceky

luciaf13
12. jan 2010

paaaani ani nestiham vsetko citat 😉 😉 tolko ste popisali 😎
no poporiadku.........spominalo sa tu kdesi sterilizovanie - ja som Jakubka kojila do 6mesiacov plne a nechcel flase takze sme len raz za tyzden vyvarili na sporaku v hrnci dudle a bolo, potom ked uz zacal pit cajik aj z flasky tak somsterilizovala aj tie tak cca do Jakubkovych prvych narodenin. Ale nijako som to neprehanala a myslim , ze raz za tyzden stacilo , samozrejme ale , ze po kazdom pouziti sme flase umyli 😎 😎 .No a teraz uvazujeme o kupe toho parneho sterilizatora do mikrovlnky, da sa zohnat vo fajn cenach a je to podla mna aj prakticke.

Mimi k tomu spaniu - ja odkedy som prestala nasho drobca kojit tak prestal aj dobre v noci spavat. Kym papkal len moje mliecko tak vstal v noci len maximalne dvakrat napapkal sa a spinkal dalej. No a odvtedy ......des......hore kazdu hodinu, mrncal, chel caj, dudel, pomojkat........a tak dookola..ziadne rady nepomohli (matrac, vyvetrrat, unavit, nechat vyplakat) proste nic! Teraz ma Kubko vyse dvoch rokov a zacalo sa to upravovat. Aj ked ma noci , ked je skoro stale hore, ale uz zacina lepsie spinkat. Este ma napadlo - od 9mesiacov spi sam v izbe, tak sme ho teda skusali dat naspat ku nam do spalne a to mal totalny hystericky zachvat a nevedel spat u nas ani s nami ani vo svojej postielke (sme boli niekedy ako uplni blazni, stahovali sme postele, nabytky 😖 )...takze podla mna je to naozaj tak, ze kazde dieta je uplny ine niecim specificke no a teda tie nase zle v noci spia - niekedy nespia vobec :DDD...a na rade nasej pediatricky som sa velmi pobavila : chodievajte s nim casto von. 😎 😎 😎 a to povedala mne co sme pomaly trikrat denne vonku. No skoda reci.

Tehulky co ste boli na poradni Matelko, Julietka, fefferonka gratulujem ku KRASNYM vaham babatiek 😀 ste superne (urcite som na niekoho zabudla, tak sa ospravedlnujem)

JULKA uz mas mozno aj po skuske a urcite si ju zvladla! Klobuk davam pred tebou dole, kedy to vsetko stihas??????

No a este na zaver mojho vycerpavajuceho prispevku. Dnes sme boli kuken kociky a skusali sme tento http://www.babytrend.sk/xlander-Sportovy-kocik-...
a bol superny na ovladanie, lahky, zmestime sa s nim do bytu 😀 .......co nanho hovorite????

fefferonka
12. jan 2010

katrinb - ale ved dievcatka mozu byt troska drobnejsie.
baby, fakt ste ma tymi chvalami potesili 🙂 velmi 🙂 lebo nemam okolo seba tolko dvojickovskych mamiciek, tak to naozaj nemam s kym porovnat - este ze ste tu 🙂

s tym kojenim, ja si myslim, ze uspech u dvojiciek su aj tie tri mesiace. ved su maminky, ktore ani s jednym babenkom nekoja... si hovorim, ze keby som aspon tie tri vydrzala!

no musime vymysliet dajaky recept na tie deti nase, aby nam dobre spavali 😅

matelko1
12. jan 2010

katrin manzel mi vecer donesie katalog.tak ti napisem ceny,dufam,ze mi ich tam popise,lebo som z tou pani telefonovala.ja som tiez zvedava,ale povedala,ze bude lacnejsi ako casualply,tak som ozaj zvedava.

julia daj vediet ako dopadla skuska.

lucia a ty ako to vsetko zvladas,jedno dieta a teraz cakas dvojky,klobuk dole.obdivujem vsetky taketo maminy.
a mena mas uz vybrate pre chlapcov.

julietka
12. jan 2010

lucka ten xlander sa mi tiez velmi pacil, ale som nepochopila ako su tam riesenie vanicky pre babatka 😕 ale bol tiez na zaciatku mojim favoritom 🙂

babule s tym hladkanim bruska je to pravda, mne ked zacalo tvrdnut okolo 23tt tak uz vtedy mi v nemocke povedali ze hladkat v ziadnom pripade, ze hladkat mozem ked uz budu v postielke, lebo si sposobim kontrakcie..ale ja ho neviem nehladkat, ved hladkam bubacikov a to je momentalne jediny kontakt s nimi co mame 😵

alienka73
12. jan 2010

Matelko a kde ten Jane kupujes, cez net alebo v obchode? Jane je za sebou ze?

Na tom x landri som si presne tiez vsimla ze nie su vyfotene vanicky ako je to riesene?

Katrin, ta sukromna skolka tu pod nosom je Masarykova. Skolka je sukromna a ZS je statna aspon tak viem.Ale my tam maleho nedame , je to dost drahe. Nas pojde na Rumanovu, to je pri starej plavarni.
Inac jednu skolku nam tu davno davno zrusili, tu by som mala ozaj rovno pod nosom , je to za Rokokom ale teraz su tam rozne firmy takze tu na okoli blizko ozaj nic nie je. Ale ty mas blizko tusim Obrancov Mieru dve skolky a potom tusim nieco okolo Mieru, tusim Watsonova je tu aj Park Angelinum ale tam teraz neberu nove deti.Potom Jarna, neviem ci nie aj Letna, len pre nas je to vsetko dost daleko.A vsetko dalej od muzovej prace, jedine tu Rumanovu ma on blizko kedze nosit maleho bude on.

juliagregor
12. jan 2010

ahojte kočky
už som doma, bol test, malo by to byť ale opravené až v piatok 😠 ale myslím, že to mám 😉

prišla som domov, krpci mi znova vyhádzali skriňu 😀 , mm ich neustriehol

ideme von je tu celkom fajn

dakujem, že ste mi držali palčeky 🙂

katrinb
12. jan 2010

alienka - dik za tie skolky. Ja totiz nie som KOsicanka...som tu ale 6-ty rok...tak este nepoznam kde su ake skolky....ale dik este raz

matelko - budem cakat na tu cenu...oki

gajana1
12. jan 2010

AHOJTE kočky čo poviete na tento kočik:
http://ww.mimibazar.sk/foto.php?id=7463616

vieme pohlavie len jedneho babatka a to je chlapček a neviem aku farbu vybrať poradte

matelko1
12. jan 2010

alienka ja kupujem u nas v obchode kocik,nie cez net.....segra mala tiez jane,aj ho sla reklamovat a dali jej aspon nahradny kocik a cez net ti da kto nahradny kocik.nik.musis cakat na reklamaciu 30 dni.clovek nikdy nevie.ja si hovorim stale:moze byt vyrobenych 1000 veci a ja kupim akurat tu vadnu.vzdy mam taku smolu.

katrin aj ja som zvedava na tu cenu.

julia vidis aky su chlapi,nedokazu ustriehnut 2 deti a my zeny este popritom robime aj dalsie veci,co by chlapi ani nedokazali,ze?sme proste sikovne 🙂

matelko1
12. jan 2010

gajana tento kocik kupila moja kamoska,teraz pred par dnami sa jej narodili dvojcata a co sa tyka farby tak musis taku volit co pasuje aj k dievcatku,aj ku chlapcovi.a to je napr.cervena,zelena...... 🙂

luciaf13
12. jan 2010

babenky k tomu Xlanderu Twin su take fusakotasky, ktore nemali na predajni, takze neviem ako presne sa uchytia ale daju sa tam urcite dat, je to original k tomu kociku a ten Dorjan tiez vyzera dobre 😀 a farba pre parik by urcite mohla byt zelena 😀

xxxmimaxxx
12. jan 2010

ahojte kočky, no takto...ja sa nezvyknem urážať na humore 🙂, ale včera som už nereagovala nie len na KONIKA ale ja som už nereagovala vobec 🙂....tak som sa rozhodla že to zapichnem. Do postele. Sama samozrejme....nie s mužom 😀....a čo sa nestalo....vajčáci zas spustili svoje spacie preteky, že ktorý z nich ma viac vytočí...a pritom som jednému zistila horúčku...no 38,2...že fasa???? tak som išla spať o druhej. A dnes som kukala a kukala a som si všimla , že Dominikovi idú hore asi zuby....Má to tam napuchnuté a červené...tak mrkvu tam určite nemá nastrkanú🙂. No....takže sa nám rad mliečakov asi rozrastie. ....ach jo. A dnes bol divoký den....som sa sem ráno kukla...a som saa sem dostala až teraz....spia.....je klud......možem sa realizovať....

Juli, ty si mala tuším dnes HNEDY den 😀 veseueeee...ešte štastie že drobcom držia plienky 😀....ked sme pri tom...ako novorodeniatkam , ked sme prišli domov, sa podarilo nastrielať aj mne aj tatkovy do rukáva. Upresním, pri prebalovaní nám NAHNEDILI do rukávov...aj mne aj tatkovi 😀....ked sa to stalo jemu, išla som sa zájsť smiechom ( škodoradosť najlepšia radosť ) , no ale ked sa to stalo mne, tak som bola rada že som to nemala v oku 😀.....kto sa vela prizerá , môže na PRD dopadnúť 😀

feferonka, neboj sa tých spánkov...nie je to až také hrozné....trocha kruhov pod očami, trocha kruhov pred očami, prevan v penaženke ....a hlavne že je pohoda. Sú na tom ludia aj horšie...napríklad obrátený režim. Chvala bohu to nieje náš problém. To by som mala potom kruhy už len pred očami 😀

alienka, k sebe si vajčákov dať nemožem....to som písala, že to by som bola viac ja hore, aby oni neboli nonstop nazemi....😀

katrinb - ja si osobne myslím, že do pol roka sa ti tam detičky nemestia....oni rastú 🙂...a vymýšlajú....ale zasa záleží aké velké hrášky to budú 🙂. My sme mali ten istý problém s tým, že by sa nám dve detské klasické paličkové postielky tam nezmestili...a vyriešili to za nás svokrovci...vymenili sme si byty a detskám sme spravili izbu v bývalej obyvačke čo ma 6x3,5 metra. No. Ako fasa, že?

Jáááááj a zabudla som, že všetkým želám krásny utorok....ešte tri dni a tato dojde domov...a ja si môžem zasa v klude prefarbiť šediny nadobudnuté v tomto týždni 😀....či?

xxxmimaxxx
12. jan 2010

kokso, zasa sloh....pardon....no lepšie ako drotom do oka 😀

gajana1
12. jan 2010

matelko a nevieš je s nim kamoška spokojna lebo ja som ho naživo nevydela lebo nikde ho nemaju na predajni

jandura
12. jan 2010

ahoj Gajana,citam tu ze hladas kociare.chces uplne novy?lebo mam kamosku tiez byva v poprade a predava kociar po dvojcatach uplne zachovali,tak ako chces.Inac my mame tiez super kociar.kupili sme ho v Blave a velmi som s nim spokojna kazdy ho obdivuje,skus ist na kocikovo.sk my mame cerveny

juliagregor
12. jan 2010

ahojte,
matelko mm mal 3 deti na starosti a navaril, tak má skriňo odpustenú 🙂

mima ja ti musím napísať, ako môžeš svoje deti volať "vajčáci" ? 😲 ja neviem, tiež poviem krpci, zasrani ale vajčáci, to je hrozne škaredé 🙄

gajana a nie je náhodou ten kočík širší ako 80 cm?

eviska83
12. jan 2010

mima- ty by si mala prispievat min.raz denne takym slohom- cloveku je hned veselsie 😀

xxxmimaxxx
12. jan 2010

Juli, vajčáci boli vajčákmi kým ešte ani na svete neboli, volám ich kadejako, ale mne to vobec nepríde škaredé ....no ale pravdu...nie su vajčáci? 🙂..................to skôr zasrani mi príde škaredšie ako vajčáci...no ale ved každý sme iný, nikto nieje dokonalý, a možno ani moja teta nemá tak zúfalo krivé nohy ako sa na prvý pohlad zdá😀
či???

gajana1
12. jan 2010

Jandura a aky kočik maš ty? a aky predava tvoja kamoška ja nemusim mať novy nepotrpim si na tom hlavne teraz v tejto situacii

Juliagregor nie ten kočik ma 78sm šírku prejde v pohode cez osemdesiatky dvere mi pisala pani z internetoveho obchodu

xxxmimaxxx
12. jan 2010

eviska, dakujem že ti je pri mne veselo 🙂....ale fakt takýto sloh je len raz denne 😀....keby bol častejšie tak tu mám hladné, špinavé a hlavne VEEELMI HNEDEEEE a MOKREEEE deti 😀
takú slohovú rozkoš si doprajem len ked spia, alebo ked spia...jaaaaaaaaaaaj ...a ešte ked spia 😀

juliagregor
12. jan 2010

u nás si chlapi v krčme nadávajú do vajčákov 😲
ale šak si ich volaj ako chceš sú to tvoje deti

jandura
12. jan 2010

Gajana ona ma taky sikovny kocik,v pohode prejdes cez kazde dvere dam ti jej telefon,kludne jej zavolaj dohodnete sa najlepsie ked ho uvidis ona ma tiez chlapca a dievca.tu je na nu cislo0915934595pani Kloudova.Ten nas sme kupili v Bratislave

gajana1
12. jan 2010

Jandura ale ja som myslela aka značka to je

xxxmimaxxx
12. jan 2010

ja neviem, ja do krčiem nechodím....ale ved to je vec názoru....mne sa to jednoducho nezdá škaredé...no....tolko

jandura
12. jan 2010

je to znacka bumbleride a ta kamoska ma inu znacku ale je to skoro ten isty ako mame my ma odoberatelne vanicky a da sa neskor urobit sportovy,velmi sikovny kociar ja som jej teraz volala ze mozno sa jej ozves tak uz ako sa rozhodnete,lebo nas stal okolo 20 000 aj ten jej a predava ho za 10 000