Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

meusicka
22. dec 2011

@nana80 ahoj, mne sa jedna pretacala este na konci 8 mesiaca, teda nejak v 36tt. ale urobila to tak inkognito, ze som ani netusila ze sa otaca. inac aj mne bolo stale zle a musela som pol dna prelezat, kym sa nejak nastelovali po otoceni.

parvitas
22. dec 2011

@dibik maju krasne vahy... my sme to u nasej malej nemali, ale kamaratka u synceka ano a cvicili vojtovku, chodili na rehabilitacie, kde ju to naucilii a velmi krasne sa to upravilo... tiez mal skratene svaly na jednej strane... a ano, plakaval dost pri tom, lebo pri tych cvikoch sa zapajaju svaly, ktore doteraz neboli pouzivane, ci tak nejako mi to ta kamaratka vysvetlovala... ale dr. ti urcite povie lepsie... ale asi by som sla a podstupila to....
aj ked je mi ich velmi luto... drzim paste...

mamoka4
22. dec 2011

@nana80 Držím palce!! Určite je dvojičkovské tehu náročnejšie ako 1 dieťatka...ale uvidíš, si skúsená mamina a všetko zvládne hladko.... je to všetko dvojmo...ale už sme to zažili...mne to tu písali baby, ked som bola tehu a videli že už 2 deti mám doma...a je to tak..a mas doma starších pomocníkov...neboj bude to ok, ten malinké donosiť čo najdlhšie. 😉

mandarinka55
22. dec 2011

Ahojte kočky môžem sa k vám pripojiť? nechcem vám do témy tak skočiť viem že sa tu už poznáte, ale nemám poblízku nikoho kto čaká dvojičky tak by som sa chcela aspoň takto porozprávať 🙂

nana80
22. dec 2011

@mandarinka55 vitaj medzi nami :D

schaja
22. dec 2011

@mandarinka55 jasne vitaj 🙂

mamoka4
23. dec 2011

@mandarinka55 Vitaj medzi nami! 🙂 A gratulujem k dvojčkám, mas taký istý termín ako som mala ja. 😉

mandarinka55
23. dec 2011

Ďakujem za privítanie 🙂 všetkým prajem krásne sviatky 🙂

@mamoka4 vážne? a v ktorom tt sa ti narodili?

meusicka
23. dec 2011

@parvitas takze sme zase doma ... vraj by som to mala cez sviatky vydrzat, kontrakcie ziadne, krcok sa neotvara a tak ak sa nic neudeje, v utorok po sviatkoch mam prist rano nalacno na predoperacne a budem rodit sekciou.

Krasne sviatky vam inac prajem 🙂 🙂 🙂

mamoka4
23. dec 2011

@mandarinka55 Dievčatká sa m i narodili v 37 tt. Vo štvrtok 3.3 mi odtiekla voda a ráno 4. 3. sa narodili 😉

parvitas
23. dec 2011

@meusicka juuuj, tak ti držím palce... pekné sviatky a potom sa ohlás 🙂

a všetkým dvojtehuľkám aj dvoj(a viac)maminkám želám krásne Vianoce! 🙂

akvetinka
23. dec 2011

@meusicka sme na tom rovnako 🙂. mna vzali do nemocnice zaciatkom 37 tt, kedze sa nic nedialo, poslali ma po 3 dnoch domov, a doteraz sa nic nechysta. Drobcom je v brusku dobre (aj ked dost tlacia a uz maju asi aj po 3 kila kazdy...). V Utorok 27/12 mam ist na prijem a asi dalsi den mi urobia sekciu. Fuuu, ale tieto posledne dni mam pocit ze co den, to centimeter vacsie brucho a tazsie deti, pomaly chodim v podrepe, co tlacia 😉.

Prajem krasne rozpravkove sviatky vsetkym 🙂

janette77
23. dec 2011

Ahojte tehulky, maminky, po dlhsom case si vas aspon zbezne citam, ale hlavne vam vsetkym prajem krasne sviatky plny pohody a radosti z blizkosti svojich najmilsich, aj tych, co su s vami este len v brusku.🙂
@dibik U nas Michalka mala vytocenu hlavku do strany, vobec nebola ochotna pozriet na mna, aj ked som ju nabadala, skratka hlavina prec...nasa pediatricka to spozorovala, ale okomentovala to len tak, ze malinka bola tak ulozena v maternici a ze sa to spravi samo, neposlala nas ani na neuro...asi uz mala skusenosti. No a Miska sa nam napravila sama, aj zlezanu hlavku sme mali, pritom sme poctivo polohovali, naozaj sme striedali strany svedomito...ale to bolo tiez vraj z polohy v brusku, ako sa s bracekom tlacili a tiez nam to pekne ide dostratena. Drzim palceky! Babatka sa este aj na svete akosi formuju, dotvaraju...🙂

janette77
23. dec 2011

"plne pohody"...uz sa mi krizia oci, bo mm pri mne popija Fernet, ja len nasavam vonu... 😝

nana80
24. dec 2011

Na okno nám mrázik kreslí,
Vianoce k nám pokoj vniesli,
pod stromčekom darček malý,
nech Vám úsmev stále žiari.
Štastne a vesele vianoce všetkym 🙂

betina1984
25. dec 2011

@meusicka držím palčeky, nech to máte čím skôr za sebou....🙂. Ale buď rada, kým sú ešte v bruchu... Potom budeš v jednom kolotoči...🙂

mandarinka55
25. dec 2011

@mamoka4 tak to ste vydržali super 🙂 aj ja by som tak brala, ale nás doktor straší, že budeme rodiť predčasne lebo jedno bábo má menej plodovej vody a vraj je to nebezpečné tak dúfame že sa to nezhorší a budeme ešte dlho tehu 🙂
@meusicka držím palce nech to máte čím skôr za sebou a máte bábätká už doma..budem na vás myslieť 🙂

dana_l
26. dec 2011

@nana80 ja som mala velmi dlho maleho dole hlavickou a malu dole nozickami. kedysi okolo 32 ci 34tt sa aj mala otocila. porod bol spontanny, obe "vytlacene".

aj ja som prezivala toto tehotenstvo nejako intenzivnejsie ako ked som cakala len jedno babatko. a tiez kedze su to nase posledne deti tak som si ho aj patricne vychutnala 😀

dana_l
26. dec 2011

prajem vsetkym krasny zvysok vianocnych sviatkov a vsetko naj v novom roku 2012

mbavlsikova
26. dec 2011

Ahojte kočky, moje baby uz maju dva mesiace, a mame taky problem. Cez den su uplne v pohode, hrame sa trosku aj pospinkame, okolo 6 -7 sa okupeme napapame a ze ideme spat. Ale moje kocky sa neviem preco, jednoducho zacnu plakat, placu do dalsieho papanie a pokracuju niekedy aj po tom a konecne zaspia cca medzi 23.00 az polnocou. Bruska nas nebolia, ani reflux ze by ich zaha palila, jednoducho revu ako keby sme ich z koze drali. Aj pestujeme, aj mojkame, spievame uspavanky, sepkame, a nic jednoducho placu jak dive. Neviem mozu sa bat tmy? Nechavame svietit jemnu lampu celu noc takze nikdy nemaju uplnu tmu. V podstate zacinaju byt nekludne ked sa zacina stmievat, tak preto ma napadlo ci sa neboja tmy.
Za rady a odpovede Vam budem moc vdacna

parvitas
26. dec 2011

@mbavlsikova a ako spinkavaju cez den? zatahujete zaluzie, ci mate svetlo? zaspavaju same v postiekach? ozaj a ake su stare? nechcu byt na radsej blizsie pri vas, pri rodicoch?
mne mamina vravela, ze so mnou to bolo presne tak isto, ako si opisovala... ze som revala odkedy sa zotmelo az do odpadnutia... :( vraj to bol tiez strach z tmy. pomohlo len drzat na rukach a chodit po svetle... a nejako som vraj z toho vyrastla... ale viem, ze asi pri dvojickach je to uplne ine... mozno ti poradia skusene maminky...

dibik
26. dec 2011

@mbavlsikova ahoj, vela babatiek byva vecer nekludne a nic sa s tym neda urobit. nase su uz tiez vecer nervoznejsie, ze vraj sa spracuvavaju dojmy z celeho dna. my ich zase mame nekludne cely den, lebo nas bud trapia bruska, alebo pali zaha, proste stale daco. ale po okupani zhasneme v obyvacke svetlo, stlmime zvuk na telke, krmime ich uz v zavinovackach a potom,ked im dame gastrotus (proti paleniu zahy), tak vacsinou zaspinkaju. skus im stale dookola robit nejake ritualy, ktore budu mat len pred spinkanim.

mamoka4
26. dec 2011

@mbavlsikova Ahoj, moje dievčatá toto podobné robievali prvých 10 tyž. života...bolo to veľmi ťažké a od 19-01 h.v noci nám vrieskali...a cez den to boli úúúžasné detičky... Maličké si musia nájsť režim...báť tmy sa v tomto veku určite neboja....ale všetko o spánku deti- dvojičiek ako ich nastaviť na normálny a rovnaký režim nájdeš v knihe Jak naučit dvojčata spát http://www.martinus.sk/?uItem=96961 mne táto kniha fakt pomohla..viem kolko musia spat v akom veku.... odporúčam! 😉 🙂
@mandarinka55 Držím ti veľmi veľmi pace, aby ste to potiahli aspon do 35 tt. 😉

dana_l
26. dec 2011

@mbavlsikova odpoved - koliky 😉 , vitaj v klube

3zuzka
26. dec 2011

@mbavlsikova Ahoj presne tento problem sme mali aj my. Detičky sme večer okupali nakrmili a potom to začalo a vždy to trvalo min. 2 hod. a potom okolo 23 hod to prestalo, deti zaspali a v noci normalne zobudili na krmenie a všetko bolo v poriadku až do dalšieho večera . A potom okolo 4 mesiaca sa to ukludnilo a vlastne sme nedopatrali pričiny ani dokt. nam nevedela povedat že čo to je dala nam infacol ale myslim že vôbec nepomohol jednoducho sme to museli pretrpiet a uprimne som rada že je to za nami 😉 .

mbavlsikova
27. dec 2011

@dibik
@parvitas
@mamoka4
@3zuzka
baby dakujem za rady, takze to musim asi este vydrzat, celkom to zacina vyzerat ze im pomaha zaspat na rukach, bez zavinovaciek ked vlastne citia teplo tela a samozrejme nasa postel 😀 tak im vídem v ustrety a dalsi problem asi bude ako dvojky oducit spat v rodicovskej postely xi

dibik
27. dec 2011

@mamoka4 diky za tip 😀... uz som knizku objednala, som zvedava 😀

mamoka4
27. dec 2011

@dibik super, daj vediet ako sa ti paci. Ja som sa tam veľa veci priučila... 😉

nattalia
27. dec 2011

@mamoka4
@dibik
@mamoka4 aj ja mam tu knizku a obcas v nej listujem... su tam fajn veci 😎 aj ja v nej sledujem, kolko by mali v akom veku spat... 😀

mamoka4
27. dec 2011

@nattalia presne to robím aj ja....prvý krát som ju prečítala celú to som už bola s malých hotová...a čítala som ju počas celého dna...popri kojeni, kočíkovaní i ked som bola vo vani 😎 😀 ale už sa v spánku zlepšili + - 20 min. zaspávajú a vstávajú rovnako.... 🙂