Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
14. dec 2010

@janette77 ak ti mozem poradit radsej trikrat zbytocne do nemocnice ako potom lutovat......

zuzbel1
14. dec 2010

@janette77 Tiez som sa tak nalakala ked mi bolo zle, a aj to ma posunulo k praniu a zehleniu ale tiez mi chyba este zopar veci a tasky pripravene tiez este nemam ... tak sa musime polepsit, nech sme prekvapene potom. 😉
Co sa tyka tych plienok, tie Babylove boli podstatne lacnejsie ako napr. Pampersky a tak sa mi nechce verit aby sa im vyrovnali, preto potrebujem to info...
Dnes pokracujem v zehleni snad to dokoncim uz, babatkovske kopy maju prednost pred nasimi 🙂 a nemozem sa nejako dokopat k zdobeniu pernickov.
Inak tvoj lekar Tinehovoril o moznosti, ze mozno pojdes na monitor do nemocky pre istotu?

janette77
14. dec 2010

@dusika11 to urcite, raz som bola pri pochybnostiach na pohotovosti, inak ak citim, ze je vsetko o.k., tak sa nestresujem a poradnu mam kazde 2 tyzdne, takze som pod drobnohladom.🙂

zuzbel1
14. dec 2010

@dusika11 ahoj, kiez by sme aj my s @janette77 a s ostatnymi babami dotiahli tak ako ty 🙂 pekne sa drzite 😉

janette77
14. dec 2010

@zuzbel1 na tie plienky nam snad maminy zareaguju... Ja prave spisujem zoznam na pecenie, co treba kupit a uz idem hodit prvu varku "babatkovin"...Nie zeby sa mi uz nemohla vrtiet v pracke, ze?! 🙂) Potom si sklepnem aj ten nemocnicny zoznam. To vsetko este dnes, dala som si zavazok. Lekar mi monitor zatial nespominal, mozno sa tak stane toho 23-ho, ked mam poradnu...

janette77
14. dec 2010

@zuzbel1 veru 37tt - NADHERA!!! Tisko gratulujeme, vsak? 🙂

mamoka4
14. dec 2010

@dusika11 Prenádherný týždeň - že 37. 🙂 aj ja tíško závidím... 😉 a máš snanovený aj termín pôrodu?

macilaci
14. dec 2010

baby, DM plienky sú naozaj dobré, aj ked hned po narodení sme mi používali tie najmenšie pampersky, mne sa zdali, že dm sú trocha väčšie, aj happy boli velké ale pampersky už nie. ale potom ked sme už mali asi 3,5 kg odvtedy sme už mali DM, ktroé máme doteraz a podla mojich skúseností sú lepšie ako pampersky. majú väčšiu kapacitu absorpčnosti . ale každý má iné skúsenosti, na to prídete sami čo vám vyhovuje, treba poskúšať a uvidíte. 😝

janette77
14. dec 2010

@macilaci Dakujeme za nazor a pozdravujeme Teba aj Tvoje slniecka.🙂

dusika11
14. dec 2010

@mamoka4 dakujem urcite bude vsetko ok..len netreba byt zbytocne hrdinkami...radsej lezat..viem idu vianoce..ale kaslat na to..ja nemam nic prichystane a mama je prec a svokra dako nepomaha ale lezim...nepozmyvane neupratane..ale..nezajem...no termin..mam oficialne 9 januar..ale to neverim ze vydrzim...uz som to tu spominala moja lekarka ktoru chcem ma volno cez sviatky aj medzi az do 2 januara takze bud to vydrzim alebo idem na blint ku tomu co bude mat sluzbu.....
lezala som tam takze ma uz lekari poznaju snad bude dobre......po 2 januari mozno mi uz konecne daju aj termin cisarskeho..
dnes som zabludila na taku stranku tu ...ze som si uvedomila ze cosa vsetko moze stat aja vo vysssom stadiu a pochopila som ze musim byt ostrazita do poslednej chvile a ze treba davat na seba pozor stale.......takze opatrujte sa..a radsej trikrat do nemocnice zbytocne...
radsej absolvovat monitoringy a vsetko..........a fakt kaslite na pracu..nabuduce vianoce prichystame nadherne pre nase deticky.........

felicita2
14. dec 2010

@dusika11 ahoj, tak ty uz mozes kazdu chvilu aj rodit 37 tt super 🙂

das mi potom podrobne info ako to na tej rastislavke je? A pri kom budes rodit? Mas niekoho dohodnuteho? Bdues rodit prirodzene ci sekciou?
Ja som pocula , ze lekari su tam v pohode ale ze sestricky z novorodeneckeho nie vsetky su velmi mile a ze vobec neberu ohlad na to ci mas jedno dieta ci dvojicky . Ja sa len bojim ze ked po cisarskom mi prinesu na 3 den obe deticky na cely den aj noc, ze nebudem vladat ich este obriadit ....

dusika11
14. dec 2010

@felicita2 no ja som to tu uz rozoberala mne vychadza sice termin 9 januar ale je mozne ze ho nedosiahnem...takze je dost mozne ze budem rodit cez sviatky alebo medzi..a to ma ma mojalekarka dovolenku...takze to potom pojdem na blint pretoze tazko si dohodnem niekoho cez sviatky....ale vraj tam su dobrí vsetci....
moja lekarka bude v nemocnici 2 januara snad dovtedy sa nerozpadnem...ona vravela ze bude sekcia....
co som tam lezala na gynekologii sa mi zdali vsetci v pohode...mlady personal.....sestricky boli mlade...treba utekat ak vidis dakoho nad 50 vtedy su to vyhorení ludia vecsinou co ich uz to nebavi...

bombula
14. dec 2010

@dusika11 nechcem ta velmi zneistovat ale normalny doktor by si ta objednal v 38mom tyzdni na planovanu sekciu. vravim z vlastnej skusenosti.

felicita2
14. dec 2010

@dusika11 tak drzim palce , aby si vydrzala do toho 2 januara
ja by som chcela rodit tiez u svojej Mikulovej Janky, predbezne som s nou dohodnuta, tak dufam, ze to vyjde, je strasne zlata. Mozno ju poznas ked si tam lezala.

mamoka4
14. dec 2010

@dusika11 Tosom prekvapená, že nemáš termín sekcie, lebo môj Dr. mi povedal, žr ked ukončim 36 týž, dá mi termín na plánovanú sekciu a vraj by sa dvojičky nemali nosiť dlhšie ako 38+1 nakoľko hrozí nedostatočnosť placet.
S tým oddychom máš svätú pravdu...mne napiekla mama, tento rok prišli moje 2 deťurence o zábavu z pečenia, ale vysvetlila som im, že musime byt radi že mama je doma a nie v nemocnici...Drž sa, a daj vedieť, ked sa chlapci ohlásia. 🙂

juliagregor
14. dec 2010

@janette77 prvé plienky som kupila Pampers newborn, po 4 baleniach som prešla na DM plienky a zistila som, že sú lepšie, .. 🙂

zuzbel1
14. dec 2010

@juliagregor Dakujeme za info, ako som vyssie pisala, kamoska si kupila z DM Babylove, lebo ze vraj su lepsie, len mi neslo do hlavy, ze su o dost lacnejsie a zaroven lepsie 🙂

juliagregor
14. dec 2010

@zuzbel1 Zuzka niektoré kamošky nedaju na pamp. dopustiť, ale u mna taký zázrak to nebol, a naviac nám nerobil dobre ten harmanček a aloe vera....zaregistrujte sa v DMke, a pampers nájdite si na nete, su tam zlavové kupony...každé ušetrenie je super.
a kolko treba balíčkov? cca 8 plienok na deň na dieťa...

macilaci
14. dec 2010

@dusika11 Bombula má pravdu, aj mne bolo povedané, že najneskôr v 38 t, je to obrovská záťaž pre tvoj organizmus, a detičky tam majú už málo miesta, nie je to dobré ani pre nich. a to že od starých treba utekať to by som nikdy netvrdila, hlavne pri dvojčkách 😉 .

janette77
14. dec 2010

@juliagregor dakujeme, mamina, fixujeme, zapisujeme...🙂) Som rada, ze Ta tu mame, Ty si taky nas radca s trojnasobnou praxou.🙂

tulina77
14. dec 2010

@janette77 mna vcera doki na kontrole privital vetou, ze moj tt je uz v kategorii porodu, takze tiez idem chystat tasku do porodnice... clovek si mysli ze ma kopec casu, ale veru nema 🙂

janette77
14. dec 2010

@tulina77 coze??? No, ja som dnes konecne sklepla zoznam, ale taky velmi vseo, takze by som uz rada mala v rukach konkretny zoznam "mojej" nemocky, aby som nebrala zbytocnosti. Lebo podla toho vseobecneho mozemso sebou brat polku domu!!! 🙂

tulina77
14. dec 2010

@janette77 ved to mi pripada ten paradox - na jednej strane pocuvam vety ako "mas casu dost", "nekupuj vela, nebudes to vsetko potrebovat" a na druhej strane kludne porod uz moze nastat v dohladnom case, za par tyzdnov a vlastne tie veci budem potrebovat, nie? ja si neviem predstavit ze s velkou ranou na bruchu a dvoma malymi babatkami budem chodit po obchodoch a dokupovavat co mi chyba...

shellynka
14. dec 2010

@mamoka4 Dakujem pekne vsak o tyzden opat ultrazvuk a hadam budem mudrejsia.

janette77
14. dec 2010

@tulina77 presne...a mate uz kupene vsetko?

juliagregor
14. dec 2010

dievčatá len si pochystajte, potom nebude vládať 😝
najrýchle oblečko, su overalky..to je šup, šup

tulina77
14. dec 2010

@janette77 mam kupene oblecenie na zaciatok, aj autosedacky, deky, veci do nemocnice pre mna a pre nich, newborn pampers... na januar som nechala objednanie - co uz mam povyberane a popozerane - postielok (s hniezdom, matracom) a kocika. Do Vianoc este dokupujem perinky, latkove plienky, vanicku a prebalovaciu podlozku (ktoru budem mat na komode). Dnes som sa na prednaske o dojceni pytala ci na novorodeneckom pouzivaju monitorovacie podlozky na dychanie, lebo mam pocit ze ich ma uz dnes kazda mamicka a nerozumela som ci je to zdravotny standard alebo iba modne. Bolo mi objasnene, ze v porodniciach sa nepouzivaju a ani doma sa nemaju preco, ak nie je indikacia (nedonosene deti, zdravotne rizika, problemy s dychanim a pod.) a este pekny komentar - o deti sa budem bat tak ci tak ci su v poriadku, monitorovanie dychania to nevyriesi 🙂 takze na zozname veci, ktore zatial neplanujem kupit pribudli okrem sterilizatora a odsavacky mlieka aj podlozky monitorujuce dychanie

janette77
14. dec 2010

@tulina77 mas uz peknu zasobu...gratulujem. Nam toho chyba este dost - vanicka, vlozka na prebalovaci pult, fusaky, odsavacka (aj ked je diskutabilne, ci bude stihat pri dvojickach🙂), jednorazove plienky, plastova nadoba na plienky, kos na pouzitu bielizen pre deturence, nech sa nam to nepletie s dospelackym pradlom (uz je objednany), detska kozmetika, 1 postielka (mame zatial len jednu), postelne pradlo a obliecky do postielky...
monitory dychu, sterilizator neplanujeme tiez a ani vankus na dojcenie...
Ono, my sa nedavame velmi strhnut dnesnym biznisom, skor sa zamyslame stylom - zvladali nase mamy, zvladneme aj my a mali omnoho mensie moznosti, vymozenosti a tovaru, ako sa teraz nuka.
Samozrejme, prax je prax a z nej moze este cokolvek vyplynut. Mozno raz iste veci, ktore som odmietala, ocenim. Ale zatial je stadium taketo...🙂)

tulina77
14. dec 2010

@janette77 mozno je aj dobre, ze som limitovana miestom (mame dvojizbovy byt, takze nemame samostatnu detsku izbu) takze si ma celkom pobavila myslienkou na samostatny kos na pouzitu bielizen pre deti 😀 ak si dobre pamatam, ty byvas v domceku, takze miesta mas dost, asi aj na prebalovaci pult aj na vselijake zariadenie iba pre deticky 🙂

janette77
14. dec 2010

@tulina77 my mame miestecka veru dost (mame 5izbovy domcur🙂) a aj pomerne velke izby, takze je kam dat tieto srandy. Ale pozri, prebalis aj na posteli, a z toho, ze si budes triedit pradlo, ci uz pred pranim, alebo pri zehleni - sa tiez nezblaznis. Vsetko je riesitelne v ramci moznosti. Najdes si system aj v dvojizbaciku.
My, ked sme byvali v garsonke - 4 roky, tiez kazda navsteva horekovala, ako tam mozeme zit, ale so systemom ide vsetko. A my sme sa len cudovali, na co narazaju. 🙂) Nam tam bolo hej...