Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tulina77
14. dec 2010

@janette77 😀 😀 😀

dusika11
14. dec 2010

@bombula ahoj ona ma v 38 tyzdni dovolenku.vychadza to medzi sviatkami..37 tyzden mi zacina teraz v piatok tu mi to pise inac,,,no ked som bola v nemocnici tak tam mali dvojky aj po 40 tyzdni co ich nechali este par dni nosit...ja s tym nic nespravim.........asi mam placentu v poriadku..idem este na kontrolu 22 decembra tak snad uvidi v akom som stave
@felicita2 mikulova je fajn...nebojim sa lebo som tam lezala takze viem ze v pripade nudze sa ma tam ujme hociktory lekar a vsetci su dobrí...
@macilaci no...tak moja kamoska dvojakrka rodila po termine..40 a daco..proste bola ok tak to nechali tak......v ke asi to tak robia nechavaju pokial funguje placenta pytala som sa aj v inej nemocnici v saci v ke..tam tiez maju medzi sviatkami dovolenky a neda sa zazmluvnit ziaden lekar..takze proste mam smolu alebo stastie s terminom........
ak ma zoberie moja tak rodit budem v 39 tyzdni...... K TYM STARSIM LEKAROM A SETRICKAM..mam dbre skusenosti so 30 tnikmi a 40 tnikmi....mojho gyndosa po 60 ssom musela dat na lekarsku komisiu pretoze po mne reval prsvidelne..asi styl ze som nikto on bol primar ze som urcite volila sulikovcov a brala drogy bola som na koze a on stale reval a reval...poslal ma na psychiatriu ked ma bolela hlava a az druhy lekar mi nasiel trombofiliu co mohlo ohrozit mna a aj deti..zlyhavala mi zrazanlivost krvy....to iste neurologicka 40 tnicka sa zlakla ked videla moje vysledky povedala ze potrebujem po porode Ct..kvoli zrazeninam..a stara okolo 60 mi odporucala psychicky sa vyrovant s tym ze som tehotna..pricom ja sa na deti tesim..tod moje skusenosti..ja vidim starých v nemocnici tak utekam.........

dusika11
14. dec 2010

@tulina77 tak ani my to nemame bohvieako s miestom...mame domcek co je dvojizbovy ..izbicka pre deti je taka mala a este dvoch psov ktorí su naucení zit s nami..takze s miestom je to vesele..sa smejem ze kupim tu zabku na nafukaovacky a ten minidomcek natiahnem.......strecha nam tecie lebo ju prerabali blbci takze ani peniaze ani poriadna strecha, tak nemozeme vyuzit podkrovie..takze som to poriesila..vsetky veci co som nemala pol roka, alebo mi nesedia alebo sa mi nepacia isli prec...vyhadzala som pol skrine...psom som ubrala zivotny priestor v predsieni sa delia o miesto s kocikom a celou tou vybavou..........

bombula
15. dec 2010

@dusika11 tak nic, len sa zatat a vydrzat ... aj ja som tahala a tahala ale potom prisla burka a zacali tiahle kontrakcie... takze pozor na prudku zmenu pocasia🙂 bolo by fajn este vediet ci beries gynipral alebo volaco take proti predcasnym kontrakciam. no a v nemocke nam pichali kazdy den takmer vsetkym clexane proti zrazaniu krvi. ale aj tak si vravim ze si ta mohla na ten jeden den naplanovat spravit sekciu... no ale to asi zijem na planete mars..

dusika11
15. dec 2010

@bombula no to neviem co moze nemoze,,ona je fajn ja jej verim lebo som otehotnela po dvoch rokoch prave pri nej,hoci to vyzeralo zle napriek tomu ze sme obidvaja zdraví..,snad vie co robi..berem farxiparine proti zrazanlivosti,,a proti kontrakciam len zvysene magnezium..na vsetko sa jej opytam 22 decembra kedy mam u nej kontrolu...inac v nemocnici co mam asi 500 metrov pod nosom mi povedali ze kedykolvek mam prist ak sa mi nieco nebude pacit ze som ich pacientka, ze mi urobia monitoring ultrazvuk, ze su tu pre pacientky stale...tí lekari ma tam poznaju lezala som tam...ano infuzie su super, velmi mi pomohli zastavili kontrakcie v 20 tyzdni a aj teraz v 31 ..ved sa nic nedeje ked budem mat sekciu v 39 tyzdni a nie v 38..snad to vydrzia.......a ked to pride skor tak dako bude........

macilaci
15. dec 2010

@dusika11 ja som rodila v šaci, prirodzene. pri pôrode bol starší lekár asi 45-50 ročný a mladý sa tam prizerali, už im končila služba ale aj tak tam boli aby to vydeli. keby že muž chce byť pri tom tak sa tam ani nezmestí 😀 . a potom ked nastali komlikácie po prode nebyť starého pána profesora, ktorý tam chodí už len pár krát do týždna tak tu nie som. vdačím mu za vela. nemám nič proti mladým, každý bol raz mladý, starší majú možno zastaralé metódy ale skúsenosti sa naberajú rokmi praxe 😉
ale každá máme svoje skúsenosti a názory, však potom povieš ako bolo 😉

dusika11
15. dec 2010

@macilaci no 45 az 50 nie je tak vela..ja si myslim ze uz su opotrebovaní 62 vyssie........

dracik1
15. dec 2010

ahojte kocky, neviem, ci mate niektora na adru22 kontakt...vcera mi volala svokra, ze ich suseda, co cakala dvojcata chlapcov porodila v 27tt.....ze lezala v Ziarskej nemocnici....

zuzbel1
15. dec 2010

Ahojte dievcata, prajem pekny den.
@janette77 dnes sa nejako neozyvas, dufam, ze si ok a mala si lepsiu noc akot tu vcerajsiu. Zrejme peries a zehlis pre drobcov o 106 🙂

zuzbel1
15. dec 2010

@dracik1 ahoj, teda ja na adru nemam kontakt, mozno janette77. A myslis, ze islo prave o adru22 ?

bombula
15. dec 2010

@dracik1 ojoj, tiez mam silny dojem ze ide o nu. no hadam je vsetko OK. skus este tuna sa spytat dievcat

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

mamoka4
15. dec 2010

@dracik1 Áno, v adrou sme si tu pravidelne písali...ale neviem, či bola s niekým v užšom konktate. Ak by si vedela viac daj nám vedieť a adru určite pozdravuj!!

janette77
15. dec 2010

@dracik1 Ahojko, fiha, zeby uz?? Nemam na nu kontakt, ale skus ju oslovit odtialto pod aliasom adra22. Je pravda, ze sa dlhsie neohlasila, mozno sa fakt chalani uz narodili...

janette77
15. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko🙂) mas pravdu, noc bola ukazkova. Asi jedina doteraz (teda, odkedy som hrosik🙂), normalne som si to uzila. Len 3 vyjazdy na vc (u mna uspech) a pretacala som sa zboka na bok ako lan. Balada.🙂 Za to teraz som si pospala a situacia bola horsia. No ale nemozu byt Vianoce kazdu hodinu v dni, ze? 🙂) Uz mam pozehlenu prvu varku, zajtra som cely den v BA (velky nemocnicny UZV a este nejake tie darceky obehnut, navecer s manzelom po praci chceme ist pozriet nejaky pekny zaves do satnika...garnizu).
No ale poviem Ti, to zehlenie mi dalo celkom zabrat. Ako sa dnes citis Ty? Vsetko o.k., dufam...🙂

janette77
15. dec 2010

...ja si myslim, ze adra by nam dala vediet. Mozno nie hned, ak je vysilena, unavena, ale ak ide o nu, sprava sa k nam isto dostane. Teraz som ako na ihlach...

matelko1
15. dec 2010

ahojte.
coze adra uz porodila....a ide to urcite o nu?.nik nema na nu kontakt?
mam tu od rana svokru.bola von s chlapcami,teraz dosli fajne vymrznuty...

zuzbel1
15. dec 2010

@janette77 Dnes sa citim fajn, aj noc bola dobra, ono sa to furt tak strieda, raz je lepsie potom horsie. Babiky posluchali, v noci sice trocha vystrajali, ale teda mne to vobec nevadi... a teraz spinkaju 😀 Takze zajtra mas perny den ... Dufam, ze ti vsetko dobre dopadne, mna to caka v pondelok.
Co sa tyka zehlenia, ja som musela pri nom oddychovat, resp. sediet som musela urcite, ale aj to nie je dobre ked sedis v kuse. Takze raz som pri zehleni stala, potom sedela, potom som sa presla trocha a potom na sedacke vylozila nohy a tak dookola 🙂 potom mi brusko netvrdne.
A adra22 ma dnes sokovala, teda pokial ide o nu, dufam, ze su vsetci ok.

matelko1
15. dec 2010

tak pevne verimze ak ide o adru,ze su vsetci ok,ale v 27tt zda sa mi to velmi skoro,ale co uz ked sa vypyzali na svet.ved dnes uz vedia aj malinkate deticky zachranit.

matelko1
15. dec 2010

@janette77 monitory dychu ani sterilizat.som ani ja nemala.ja som tak uz naprogramovana,ze ked sa chlapci co len otocia,tak ja som hore.niekedy som absolut.nic nepocula,spala som ako drevo 😀

janette77
15. dec 2010

@zuzbel1 To Ti v dobrom zavidim, ze sa Ti tie noci striedaju, ja som mala prvu dobru, az som nechapala. Ani mne nevadi, ked babatka vystrajaju v brusku, lebo ma tesi, ze su cule a v poriadku.🙂 Som zvedava, co mi zajtra povedia na UZV, snad sme o.k., ved poradnu som mala len pred necelym tyzdnom a boli sme v poriadku. Zajtra mi budu kontrolovat krcok, aj babatka. Zase musim uz od dveri kricat, nech nekomentuju pohlavie.🙂
Tak si si pri zehleni pomohla, to ja som taka, ze to dozehlim s vypatim sil a potom lutujem. Kto chce kam, pomozme mu tam, ze? 🙂 Na tu adru stale myslim, aj mi to vychadza, ze by to mohla byt ona, uz len preto, ze sa dlhsie neozvala. Ona cosi spominala, ze keby sa babatka nejako predcasne narodili, ze by museli do B. Bystrice. Teda, ak si dobre pamatam.

janette77
15. dec 2010

@matelko1 hm...ale zase je to uz 7. mesiac a ja som pocula, ze ak sa deturence vypytaju na svet, tak radsej v siedmom, ako v osmom...

janette77
15. dec 2010

@matelko1 zatial som tiez toho nazoru, ved aj tak ich stale budem sledovat ako ozivot.🙂 A sterilizator - da sa pomoct aj inak a peniazky sa zidu inde...

matelko1
15. dec 2010

@janette77 tak este celkom 7 mes nie,ak dobre ratam,ale skoro....ale pevne verim,ze ak sa aj narodili,ze je v setko v poriadku.
mm siel odviezt svokru,byvaju 30 km od nas.chlapci spia,maxim bez vecere,nechcel papat,ani obed nepapal...

matelko1
15. dec 2010

@janette77 tak ja som zvedava ako dopadnes zajtra,ale urcite dobre 🙂 ...budem netrpezlivo cakat.
my zajtra ideme s chlapcami na kontrolu ku rehabilit.dr.tak pevne verim,ze uz nas vyradi z evidencie,ved na rehabilit.uz nechodime od oktobra,ale ona si este do konca roka body nahana a by mala plan splneny.

janette77
15. dec 2010

@matelko1 7. mesiac zacina 25tt a konci 28tt, nie? Myslim, ze adra bola v 27tt...takze neukonceny 7. mesiac, mas pravdu. A preco Ti Maximko nechce paposit?

janette77
15. dec 2010

@matelko1 🙂 tak jej doprajte posledne body a nech tam uz viac nemusite...
Aj ja som zvedava, co sa zajtra dozvieme, som objednana na 9:30, drz palceky. Ale prihlasim sa az vecer, lebo budem cely den v BA.

lucia.kl
16. dec 2010

@tulina77 ahoj, tak to tu spetne dočítavam a vidím že riešiš čo kupovať a čo nie, monytor dychu som nekupovala ani ja, podla mňa zbytočne vyhodené peniaze, sesterka mala, a že ked sa jej syn posunul z podložky dolu, tak to začalo pišťať, a dokonca aj tu na koníkovi som čítala ako to babam spušťalo falošný poplach, takže aspoň som sa nestresovala a spím celú noc... sterilizátor mám - dostala som na vianoce ale používam tak raz mesačne 😀

no a čo sa miesta týka, tak máme síce trojizbák, ale sme len v dovch izbách - v tej tretej je babka, tak ja to mám tak, že mám spálňu (4x4m) tam sme my s mm a fakt tam už nič nevleze a potom mám izbu kde mám baby - na jednej strane postielka komoda s prebalovacím pultom postielka a skriňa a na druhej strane gauč a stolík, takže je to obyvačko detská izba ( tiež 4x4m) v albume mám aj fotku tej detskej strany...

matelko1
16. dec 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
uz sme doma z kontroly od dr.vsetko ok,len nas chce vidiet este v 1 roku,takze sa mame prist ukazat vo februar,marec.
@janette77 ja neviem preco nechce papat,ale bubal pekne,zobudil sa len raz o polnoci a spal dalej,musela som ich budit rano o 5:45 ku dr aby sme boli v cakarni prvy.tam sa neda obj.ja by som aj zaplatila,ale tam to nefunguje.kto pride prvy ide...

matelko1
16. dec 2010

ozaj a nevite nieco o adre...

matelko1
16. dec 2010

@janette77 cakame na spravy co nove v poradni... 🙂