Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andzis
8. mar 2011

@zuzika30 Dakujem asi ano len mam vela casu tak sa stale asi az moc pozorujem 🙂) plienky som myslela tie jednorazove tie klasicke uz mam 🙂 no ved uvidime ale dakujem 🙂)

simonessa
8. mar 2011

@zuzika30 vies co neviem citila som iba velke kopance ale nebolelo ma to praveze to bolo super ze tak vela kopu ale inak som si nemyslela ze sa tam otacaju 🙂 to mi az doktor povedal ze su obaja hlavickmi dolu.. a mne tiez povedal ze ak bude vsetko v poriadku tak mozem rodit aj normalne a z toho mam mierne obavy lebo som si myslela ze sak snad pojdem cisarom.. ja sa budem bat dvojky rodit normalne teda hlavne sa budem bat o to druhe bejby .. neviem ale asi to budem musiet nechat tak lebo s tym nic nenarobim .. a mna tiez bolia krize ale iba ked dlho sedim...prestal ma boliet chrbat ale strasne ale strasne ma bolia zuby a chodim k zubarovi asi kazdy tyzden a je to otrasna bolest .. takze ja mam zas takyto problem... a nemozem ani poriadne jest lebo mam skoro vsetky stolicky pokazene alebo opravene a aj tie bolia 🙂

lubka_to
8. mar 2011

@zuzika30 ja som mala celé tehotenstvo bezproblémove, síce som bola od začiatku na PN kvôli práci, kedze som robila vo výrobe ale ležať som neležala, až teraz posledné 2týždne som už častejšie doma a nikam nechodím lebo ma strašne tlačí vrchné bábo ked dlhšie chodím alebo stojím, vtedy si musím lahnuť aby trošku kleslo, asi už majú málo miesta....A čo sa týka pôrodu, tak mne hneď na začiatku povedala že to pôjde cisárskym, ja som si nič vybavovať nemusela chvalabohu...... A kupuješ veci pre dievča aj pre chlapca????, ja som síce nakupila lebo v Hlohovci mi povedal na morfoUTZ že to bude pár, ale teraz ku koncu si myslím že to budú asi dve baby,lebo u nás na sone to doktorka už nevidela dobre, len raz jednu babu......

simonessa
8. mar 2011

@andzis no tak ja kym sa ulozim tak mi to teda dost dlho trva musim mat pod sebou podusku... a na jednom boku sa mi lezi lepsie ale tam ma boli noha a na druhom sa mi teda lezi zle vsetko ma tam taha a boli tlaci a zistila som na sone ze deticky su velmi blizko pri sebe a su dane na tom jednom boku takze si myslim ze je to asi ok ked aj ty pises ze ta to boli na bokoch...a pri tom ja nemozem lezat na chrbte lebo ma potom boli...a bala som sa aby som ich nestlacila na boku 🙂

lubka_to
8. mar 2011

@andzis ja som si kupila z každej značky po dva balíky, lebo každému že vyhovujú iné, mám kamarátku ktorej sa obe deti osypali z Pampersiek a dalšie ktoré okrem nich iné nemôžu......Takže mám aj Pampersky, aj hugiesky a dokonca aj tescove som zobrala na skúšku.....

simonessa
8. mar 2011

@andzis ja som si kupila huggies lebo zevraj tie pampers premium care su o trosicku vacsie tak neviem tiez sa v tom este nevyznam ... a prasok pouzivam normalny iba avivaz mam baby ... ale nejake vecicky som prala aj v normalnom arieli..tak neviem..a ja uz mam vsetko pripravene myslim vecicky ale nemam ich vela a uz som sa aj pre istotu zbalila do porodnice 🙂 ty sa kedy chystas balit alebo pripravovat vecicky?ozaj a doktorku uz si si vybavovala?lebo ja som pocula ze mam mat do porodnice uz vybavenu doktorku tak som si dnes vybavila 🙂 sice je este casu dost ze :D

andzis
8. mar 2011

@lubka_to Dakujem no asi to budem riesit podobne tak uvidime 🙂)
@simonessa no ja to mam tak posledne 3 dni no hroza neviem si najst polohu a to musim lezat mozno sa mi chalani nejako v brusku pohli a preto to viac boli mam posit tiez ze su trochu viac na jednej strane tak uvidime v piatok sa uz neviem dockat 🙂

andzis
8. mar 2011

@simonessa my sme este nezacali ani nakupovat vecicky ja do obchodu nemozem kedze stale lezim ale mam uz veci aspon povyberane a mamina mi ich nakupi 🙂 no doktora mam od zaciatku este skor ako som bola tehotna lebo on nam vybavoval lekara na IVF a potom si ma hned zobral pod kridla 🙂 ale niektore si ani lekara nevybavuju co viem ale ja som chcela mat istotu nakolko mam zle skusenosti s doktormi ... 🙂

simonessa
8. mar 2011

@andzis ja som tiez moc do obchodov nechodila bola som iba 2 krat aj to sme kupili iba vanicku a prebalovaciu podlozku..ale vsetko som si objednavala cez net..napriklad tu sme si kupili par veci http://www.detske-oblecenie.eu/
alebo som nakupovala dost na mimibazare tam su aj nove veci ( oblecenie som kupovala iba nove ) a autosedacky tie vajicka sme si kupili pouzite z mimibazaru a este http://deti.bazos.sk/inzerat/6923933/Predam-det... od tialto 🙂 takze ak nemozes ist do obchodu tak si objednaj 🙂 alebo aj zavinovacky sme si kupili cez http://www.e-baby.sk/... a este aj toto je celkom fajn obchodik http://www.pampyshop.com/ tak ak sa ti chce pokukaj si 🙂 a kocik na http://www.svetkocikov.sk/ zdali sa mi tam dobre ceny 🙂 vidno ze som doma ze som skoro stale behala po nete 🙂

simonessa
8. mar 2011

@andzis a super krasne vecicky som zistila ze maju aj v obycajnom tescu 🙂 niektore su tam teda drahe ale niektore sa tam velmi oplatia 😀

andzis
8. mar 2011

@simonessa jej dakujem urcite to pokukam v tescu viem ze maju super vecicky joj velmi sa na to tesim ked uz pojdem s drobcami niekam 🙂)) ja mam vybraty kocik ABC design ZOOM a postielky a komodu kupujeme z www.brendon.sk ale tam pojdu osobne vsetko objednat dovoz je 2 tyzdne takze este mame snad cas 🙂 kazdopadne vecicky do porodky mi mamina kupi a potom snad uz budem moct vybehnut aj ja a dokupit vsetko potrebne 🙂 no uvidime ale rada by som mala uz vsetko pripravene 🙂)

felicita2
8. mar 2011

@zuzbel1 no s tym dudlom je to presne ako u mojho Samka: Inac Viki je tez kludna , place len fakt ak ju boli brusko, alebo sa Samko dlhsie krmi a ona musi cakat a to caka vzdy, lebo Samko ked je hladny, tak to ani sekundu nepocka, vrieska na cely dom 🙂
Co sa tyka nutrinolu Comfort moji mali z toho hnacky, tak som sa musla vratit ku klasickmu. Tiez nieje dobre to streidanie mliecka...

janette77
8. mar 2011

@simonessa Jeeej, no Teba mat po ruke pred chystanim vybavicky, vsetky zdroje by som si pekne nasla pokope. Sikulka. 🙂)

janette77
8. mar 2011

@simonessa plienocky doporucujem kupovat podla kil. Pediatricku je dobre, ze si si uz zistila, lebo sa na jej kontakt a meno naozaj pytaju v porodke. Co sa tyka avivaze, na tu pozor, aj ked je detska, nemala by sa velmi pouzivat pri detskych vecickach aspon prveho pol roka. Dobry detsky prasok je Lovela. Mal by sa pouzivat detsky, lebo nie je tak parfumovany a teda alergenny...

felicita2
8. mar 2011

Dvojickove maminy ako dlho ste kojili a kedy ste zacali prikrmovat UM ?
A od kedy ste uz len na UM ?
Ako znasaju vase babatka tie mlieka a ktore davate?
Lebo u nas v nemocnici zacali klasicky Nutrinolom 1, tak som pokracovala aj doma. Potom kedze som alergicka tak nam lekarka odporucila Nutrilon HA, ale z toho dost grckali a boleli ich bruska , tak sme presli na ten Mutrilon Comfort a z neho mali dost hnacky. Tak som sa vratila ku klasic. Nutrilonu 1, ale ten sa mi zda, ze maju z neho stolicu skor hustu, tazsie sa vykakaju. Tak uz fakt neviem.Pediatricka potom vravela, ze uz nemame striedat a ostat pri jednom, lebo to nerobi dobre a ze vraj na ten Comfort by si boli zvykli, ze vraj moze to zo zaciatku sposobovat tie problemy a hnacky, ale to nam predtym nepovedala a ich tak boleli bruska, mali krce a hnackovali v kuse, lekarka bolla na dovolenke tak som sa s nou nevedela poradit a som sa bala tak som im zacala davat Nutrilon 1.
Ake su vase skusenosti s mliekami? Inac im davam denne probioticke kvapky Biogaia, tym by sa to mohlo upravit tak uvidime.

juliagregor
8. mar 2011

ahojte maminky a tehuľky, len pozdravím, vidím nové tváre 🙂

ja som už pracujúca žienka a MK už nemám čas 😖 , odpovedám už len na IP, nestíham forum....

prajem hlavne zdravíčko 😉

andysok
8. mar 2011

@juliagregor tak vela zdaru v praci 😉

lucia.kl
8. mar 2011

@felicita2 ahoj.
no my sme od narodenia na UM máme bebu - znášali ju najlepšie, inak j úplne normálne že z UM môžu mať bolesti bruška a problém s kakaním, my sme mali tak isto - koliky a rektálna rúrka do troch mesiacov ale potom to všetko prešlo aj kakať samé začali. ja som do mliečka dávala kapky sab simplex - to im trošku pomáhalo na prdenie a neboli tie koliky také strašné....

lucia.kl
8. mar 2011

@andzis k tým plienkam, ja som mala pampers 1 a potom už len ie bablove z dm boli obré lebo boli pevnejšie a baby mali nožičky na široko a od dvojok som mala pampers, huggies a fixis, skúšala som aj tie bela happy a nemali elastický pás, takže to nepružilo - no teraz už len pampers zelené
ale treba si vyskúšať, niektorým deťom nesadnú plienky a môžu sa vyhadzovť alebo preťekať..
a na pupčok nevadili...
prášok mám tekutú lovelu a aj aviváž a ešte som mala persil sensitive...

zuzika30
8. mar 2011

@lubka_to ano veci mam pre dievcatko aj pre chlapca ,ani nestras ze by to mohlo byt inak , nam to 2x potvrdili aj odfotili ,tak snad to bude ok, lebo by jedno bolo asi v modrom 😀 a v zelenej postielke
tehotenstvo znasas super ,aj ja som na PN od zaciatku koli robote, celkovo je aj mne dobre ,len sa uz zacinaju objavovat sem tam neduhy, tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

andzis
8. mar 2011

@lucia.kl Dakujem za rady uz by som sa chcela zacat pripravovat.... 🙂

lucia.kl
8. mar 2011

@zuzika30 moja jedna chodí v modrom 😀 my sme nakupovali ako na chlapca a dievča a keď nám povedali, že to budú dve baby, tak sme boli trochu sklamaný, ale teraz by som už nemenila 🙂

lucia.kl
8. mar 2011

@zuzika30 inak ja sa na prirodzený pôrod sťažovať nemôžem, bol to zážitok,- kludne idem ešte raz prirodzene....
pre mňa to bol šok, celé tehu som mala plánovaný cisarák kvôli polohe dievčat, no nemala som žiadnu hospitalizáciu pred pôrodom ani nič a do pôrodnice som prišla až keď som v 39tt rodila a pri kontrolnom utz sa zistilo, že sú dievčatá otočené dole hlavou, tak a išlo sa rodiť prirodzene - ten týždeň sme rodili štyri dvojčatá a všetky prirodzene baba predo mnou ich mala dokonca KP a rodila prirodzene - ale tie boli malinké a išli do inkubátora..

juliagregor
8. mar 2011

http://www.topky.sk/cl/10/1241508/Na-Vychode-sa...
a keby ste sa náhodou nevedeli rozhodnúť aké mená, tak maličká inšpirácia 😀 😀 😀

zuzika30
8. mar 2011

@lucia.kl ved sa mi to ani nechcelo verit ked si pisala ze sa ti baby naposlednu chvilu otocili, som myslela ze uz nemaju miesto sa premiestnovat, ale ta obdivujem ze si rodila prirodzene ,ja si uvedomujem ze pri epiduralke sa to da ,potom ani zasivanie neboli , rekonvalescencia je omnoho rychlejsia a aj nastup mliecka je skor a ..... So mna hovori len strach ☹
Nemala si nejake problemy po porode dvojiciek , napr. vacsiu jazvu po nastrihu, hemoroidy ... A kedy ti nabehlo mliecko?
A ako to myslis ze porod bol pre teba zazitok?

lucia.kl
9. mar 2011

@zuzika30 no ja som bola bez epiduralu - takže všetko som cítila, ale dalo sa zvládnuť, myslím ten pocit, že si to porodíš bol zážitok, tlačíš,tlačíš a nakoniec vidíš ako to malé telíčko vylezie von, to je asi celkovo o pocitoch to a ani opísať nedá - ja som sa bála cisaráku.. 😉
jediné problémy čo som mala boli hemoroidy - ale s tými mám problém j normálne, zašívaný som mala celý krčok až von - Alexandrička nakoniec musela ísť von s pomocou vákuového zvona - ma krátky pupočník a keď som potlačila tak sa vždy vrátila nazad, ale išlo to pomerne rýchlo všetko cca za hodinu boli obe baby a svete
no s mliečkom bol problém, prsia sa mi naliali asi na druhý deň ale nič netieklo - vyskúšali sme všetko ale bola to bieda, odsala som tak 20ml po hodinovom odsávaní takže baby sú od malička na UM

lucia.kl
9. mar 2011

@juliagregor chúďatka deti, ale ak ú z osady, tak sa to stratí, inak sa im budú pekne vysmievať... ja osobne som zažila Eleutériu a Ismaela - no neboli to dvojčatá 🙂

zuzika30
9. mar 2011

@lucia.kl jedno velke WAW , klobuk dolu takto odrodit, super ze to bolo rychlo 🙂

andysok
9. mar 2011

@lucia.kl to si krasne napisala s tou osadou 😎