Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
19. máj 2011

@andysok ale už si za vodou, už ti budu týždne len ubiehať a ako si sa bála, či to do 36tt vydržíš, neboj, do 40tt ťa nepotiahne, a detúrence sa vypýtajú na svet, keď už budú pripravené.. potom dáme kočíkove stretko aj s werou 🙂

zuzbel1
19. máj 2011

@matelko1 davam im caj pred miekom, cez den teda iba, ale on mi vypije 40 ml caju a potom 200 ml miieka a nejako to nepomaha ... stale je hladny ... tak neviem. Som rada, ze mu chuti len neviem ci je ok ked sa budi kazde tri hodiny na jedlo a je hladny ako keby pol dna nejedol ...

andysok
19. máj 2011

@lucia.kl fakt máš pravdu ;) ako som sa hala najprv v 26 potom v 31 či 32 a dnes taham 36 poviem ti pravdu že som mala aj tusaka ale radcej nic na hlas nepovedat bola som pozriet aj kocky na 10 jedna trojickova zajtra rodi ;) uz ma tam všetci poznajú ;) teším sa na prve spoločne stretnutie s vami nech je to uz "čo by dub" 😉 pozdravujem 😉

janette77
19. máj 2011

@zuzbel1 Ahoj, Zuzi, vitaj, dlhsie si sa neukazala.🙂) Ty mi zavidis, ako dlho Misiaci buvaju a ja zacinam mat z toho obavy...je to vobec o.k.? Ved aj teraz - papali naposledy rano okolo osmej a TERAZ sa mi az zobudila Miska (presnejsie o 13:30) a Michal sa uz tiez mrvi v postielke, ochvili bude hore. Sila...
Mozno som ich mala zobudit na papanie aj nasilu, ale zachovala som sa trosku macossky, priznavam, lebo umyvam okna a vyhovovalo mi to. Inak, nas Misko uz tiez prekrocil 7kil.🙂) Ale Tomino na foto nevyzera nejaky "tuculko", ani Misko nie je, praveze je velmi pevny a bude z neho dlhan, to je vidiet a Michaelka je sice stuplejsia, ale tiez poriadne dlha, ked natiahne nozky a lekarka je spokojna aj s jej vahou...
Ano, u Miska som stale na Comforte (Nutrilon) a som Ti za ten tip velmi vdacna, pretoze uz nemame ziadne problemy s bruskom, aj sme rozmyslali, ci mu uz nebudeme davat take, ako Misine - to povodne - klasicke so zelenym logom...
Takze Ty uz "podvadzas" s piskotkami a krupicou? 🙂) Zblajzol to Tomino, cooo? 😀 Ozaj chces uz prikrmovat? Teda neviem, na akom mliecku ste, ale my na UM, takze planujeme zacat s prikrmami od ukonceneho 5. mesiaca.

smejko
19. máj 2011

Ahojte, tak sme doma aj my. Hlásim : o týždeň nástup do nemocnice a termín sekcie mi dali na 30.5. (to budeme 38+4). Dnes som bola aj prvýkrát na monitore, uff, bol to dosť problém vydržať tam, dusili ma tam 3/4 hodinu, lebo jeden malý sa nejako moc posunul a prvých 15 minút ho tá "sonda" vôbec nenamerala, tak som si tam musela poležať.
@margaretka3 chlapcom sa zatiaľ na svet nechce 😉 takže u mňa tá hnačka je skôr chyba v jedle alebo viróza ☹ lekár ma ubezpečil, že ak je to bez horúčky, tak to až tak nevadí, že kľudne môžem čierne uhlie alebo smectu a ak to do zajtra neprejde tak šupito k obvoďákovi alebo na pohotovosť. Tak dnes tlačím suché rožky a uvarila som si repíkový čajík, tak ho pomaly chlípem.
@andysok - to je super, také dobré správy ... vidíš a bála si sa 🙂 len tak ďalej 😉

smejko
19. máj 2011

@lucia.kl aj ja, aj ja chcem dvojickove stretko 😉

zuzbel1
19. máj 2011

No dlhsie som sa neukazala, akosi nie je cas resp. u nas je stale nejaka navsteva, obcas cez vikend nejaka opekacka a tak to leti, ani neviem ako tyzdne ubiehaju.
Tomi vobec nie je tucko, on len tak vela papa, je dlhy a tazky 🙂 Petula je na tom podobne, rovnako dlha ako Tomi, len na nej tie kila viac vidno aj ked ma o 500 g menej.
S prikrmamy som chcela tiez zacat od ukonceneho 5. mesiaca aj doktorka mi to tak odporucala, ale pokial bude takyto stav ako je posledny tyzden, ze nas Tomi mozno aj zje, tak budem musiet zacat od ukonceneho 4. mesiaca. Keby si ho videla ako jedol tie piskoty, sa tvaril akokeby ich uz davno poznal. Ale to bolo len na skusku, predsa je to sladke a na to ich naucit nechcem. Prv bude zelenina. Uz aj teraz mi krici z postele ejaaa, ejaaa a to jedol o 12.00. Tak prv vyskusam mu dat caj, ale uz vidim ako sa ksichti, ze vodu nechce 🙂
Sme na Nutrilone Comfort, im to vyhovuje, len nasi z neho hrozne prdkaju, ako dospelaci 😀
Inak my uz mame aj po krste. Vy ste ako na tom s krsrtom? Planujete?
A dnes som predala prve veci po deturencoch, ktore su im male. Aspon im mozem kupit nieco vacsie na jesen 🙂

lucia.kl
19. máj 2011

@smejko ty si cez most, ak sa budeš vedieť dopraviť nieje problém.. kde v petržalke si?? daleko od sadu j. krála?? tam by som sa vedela dostať kočíkom...

lucia.kl
19. máj 2011

@smejko inak nemohli ti dať termín na 31. to by sa mi páčilo, to mám narodeniny 😀

janette77
19. máj 2011

@zuzbel1 🙂) tak ejaaa ejaaa? Take su krasne tie detske vykriky z postielok, zboznujem to!🙂) No tiez sa Ti crta, ze budes mat doma riadnu chlapinu (Tomiho) ako aj u nas Michal...🙂) Ved jasne, zariad sa s prikrmami ako citis, je to individualne a sama najlepsie vies, ako vyhoviet drobcekom, aby boli spokojni. O prdoch ani nehovor, nasi mozu ist na preteky. A najlepsia je nasa Miska - tvari sa prudko elegantne a rachot taky, ze navstevnik stvrtej cenovej by sa hanbil!🙂)
Tak si uz aj vecicky popredavala? Ja tvrdim, ze nic nedam z domu, ze by mi srdce utrhlo od zialu a okolie sa mi smeje, ze ved pockaj, ked Ti to zacne prerastat cez hlavu, budes mat kopec veci, ako rada posunies, nech nezavadzaju.🙂) Ale povala to asi isti a ked ma chyti nejaky splin na dochodku, tak vybalim a pokocham... 😀 Alebo manzelovi som nedavno hovorila, ze to budu veci pre deti nasich deti a ma vysmial, ze to uz bude civilizacia asi v skafandroch chodit, na Tvoje stariny sa vykaslu. 😀 😀
...no ale ved my planujeme dalsie bejby, tak mam vyhovorku, ze vecicky ostavaju doma..-)

janette77
19. máj 2011

@lucia.kl 😀 sa nastvem, tak sa aj ja dotrepem ze Zahoraaa! 😎

smejko
19. máj 2011

@lucia.kl ja viem ze som trosku od ruky 😅 ale ja vas raz pridem kuknut 😵

smejko
19. máj 2011

@lucia.kl ja viem, ze mas narodky 🙂 ja som rada, ze som ukecala uja dr na 30teho, bo to stale tlacil do buduceho tyzdna ... ak je drobcom v brusku dobre a vsetko je ok, tak som rada za kazdy den, ktory sa este mozu v brusku vysantit 🙂 ved to potom mozeme vsetci spolu oslavovat 😝

smejko
19. máj 2011

@janette77 inac, tie veci pre deti nasich deti ako pises ... nasi takto vytahovali veci po nas, ze pre vnucikov a dopadlo to teda neslavne ... ked som videla tie hnusne pancusky hnede, pamate si ich baby ? take co sa tahali za nami az neviem kam ... 😀 dnes to sice vsetko inak vyzera, ale ktohovie, co budu nosit nase vnucatka, mozno fakt nejake sik skafandre 😀

lucia.kl
19. máj 2011

@janette77 ale prídi, my budeme len radi 🙂

lucia.kl
19. máj 2011

@smejko ale aj tak už máš pekný tt, takže aj keby si porodila dnes tak to máš super... ale vydrž teda ešte aspoň ten týždeň 😀

janette77
19. máj 2011

@smejko 😀 veru pamatam - take vrubkovane jednofarebne, vsak? 😎 Alebo take dobre "kvalitne" hryzave...co mi mama natahovala v zime po kupani na ledva utretu pokozku a ked mi ich pasovala na nohy, tak ma nechtiac stipkala prstami.🙂)))))))

lucia.kl
19. máj 2011

@janette77
@smejko a baby niektoré deti v týchto pančuškách stále chodia - som sa s vela deťmi stretla v škôlke čo ich mali, ja kupujem pančušky v lidl alebo tesco a som spokojná...

janette77
19. máj 2011

@linduska2 GRATULUJEM z celeho srdca a vitam baby na svete! 🙂 Vela zdravicka a sily pre drobceky, maminu, aj tatina. 🙂

vanilka1802
19. máj 2011

@mamoka4 @janette77 ako vam zavidim ten krasny spanok deti. Nase dvojky spia zo dna na den horsie. Lukasko sa budi aj kazdu hodinu, trochu si cucne a zaspi. Dotoho sa este aj Marko zacal zas minimalne 2 krat budit. Som totalne vycerpana. Ale z casti je to aj moja vina, chodim spavat az okolo polnoci. Chcelo by to zalahnut hned s detmi, lenze ja si vychutnavam to ticho v dome a ze si mozem v klude pocitat na nete a hlavne pospratovat porozhadzovane hracky, upratat kuchynu a pod.

schaja
19. máj 2011

@lucia.kl aj tebe sa paci Alexandra a Nicole? My sme sa dlho nevedeli s manzelom zhodnut na druhom mene - Alexandra - Saska bola jasna od zaciatku ale manzelovi sa ziadne meno nepacilo az sme som mu navrhla Nikolku a s tym suhasil.
Prave pozeram temu ci dat alebo nedat detom prepichnut uska- mne sa to paci ale nesie to so sebou dost rizik tak neviem 😖

schaja
19. máj 2011

@lucia.kl sorry pozeram ze ty uz mas skoro rocne krasavice s rovnakymi menami 🙂

dana_l
20. máj 2011

@anela71 @mima595 ked spominate zubky tak mam veselu prihodu. sophie mala 4 mesiace a sedela v hojdacom kresielku. ja som varila a sem tam na nu pozerala. zrazu kuknem lepsie a vidim nieco biele v pusinku. co si to ta reku dala do ust. kde to zobrala. isla som jej to vybrat a ona to mala prvy zubok. 😀 a odvtedy sme mali 4mesiace - 4 zubky, 6 mesiacov - 6 zubkov, a tak dalej. kamaratky mali 10 mesacne deti a tesili sa prvemu zubku a my uz plnu pusinku. 😀

dana_l
20. máj 2011

@schaja my sme dali prepichnut - nastrelit. robili to v klenotnictve. pekne sterilne s rukavicami, "cistymi" nausnickami. 6 tyzdnov sme 3-4x denne natierali vodickou a ani jednej sa nezapalilo. len sa mi zdaju velmi "uzke dierky". mam problem dat slovenske detske nausnicky - co sa davaju zozadu. lei som ich musela dat "opacne", z predu, takze to pekne pozeralo dozadu. teraz som jej kupila na srobiky. tak sme uz konecne "vidno".

dana_l
20. máj 2011

@lucia.kl mozem sa aj ja pridat kocikovat 😉

lucia.kl
20. máj 2011

@schaja tak tak, už budú mať rok, my sme si vyberali každý jedno meno, moja bola Alex a mm si vybral Nicol, ja som len trvala na tom c v mene 🙂
aj my sme dali naušničky nastreliť, dostali sme titánové a bez jediného problému, nastrelovali ako 3mesačným,
@dana_l my nemáme porblém s dierkami, je dosť velká.. 😀

lucia.kl
20. máj 2011

@dana_l ale prídi na to kočíkovanie, bude zábava 😀 to by bolo drahé kočíkovanie ...

lucia.kl
20. máj 2011

@linduska2 tiež gratulujeme k narodeniu a prajeme vela zdravíčka, rýchle zotavenie po pôrode a už len radosť s detičkami 🙂

janette77
20. máj 2011

...bre ranko vsetkym! 🙂

@vanilka1802
Tiez som robila tuto chybu, ked sa deti budili este kazde 3 hodiny...nesla som spat s nimi a manzel mi to vzdy vycital, ze som to mala vyuzit (a nielen vecer)...
No ja este tiez nejdem vyskakovat, takto pekne buvame este len 2 tyzdne...mozno je to len nejake lepsie obdobie, ktovie? Dnes sa mi zobudili "uz" o 6:00...ale pre mna je balzam, ze neplacu, len si dzavocu, obdivuju nahlas kolotoc (nezapnuty) nad nimi 🙂), ale aj tak mi neda a vzdy, ked ich zapocujem vstanem a ide sa prebalovat, papat...
Mozno je to jedna z vyhod nekojenia, ze to UM asi viac zasyti a na dlhsie, kdezto materske mliecko si deticky pytaju po menej a v castejsich intervaloch - myslim si. No robis pre drobceky to najlepsie, tak nech Ta to tesi.🙂
Ale chapem, ze si vycerpana...skus aspon raz/dvakrat ist spat s detmi, nech dobijes baterky.

janette77
20. máj 2011

@dana_l 🙂) takze zubky nemaju svoje pravidla a porastu, kedy sa im zachce...🙂 Som zvedava, kedy budu prve zubky u Misiacikov. Ozaj a je nadmerne slintanie a skumanie pusin ruckami nejakou predzvestou?