Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
24. máj 2011

@janette77 Jasné...ideme o chvíľu von....len sa musim naučiť s Peťkom - robíme projekt o čističkách vody! 😀

janette77
24. máj 2011

🙂) takto som drobcekov vyletnila na dvorcek. A nechcite vediet, ako si ta dama vpravo pri foteni...ehm... prdla! 😀

janette77
24. máj 2011

...a este jedna...🙂) Taka unudena (Misko) 🙂)

betina1984
24. máj 2011

Ahojky. Môžem sa spýtať, či ste mala niektorá pri odbere krvi v 10 tt. zvýšené protilátky Anti TPO a zvýšenú funkciu štítnej žľazy? Ja pri malej žiadny problém nemala a ešte v novembri bola štítka v poriadku. Či to zapríčinil Clostilbegyt na podporu otehotnenia, alebo to, že čakám dve a telo zareagovalo takto?

poleva
24. máj 2011

ja som to mala pred tehotenstvom,a počas tehu štítnu žľazu

andysok
24. máj 2011

Joooooj dievčatá začala som strašne puchnut zajtra idem na Sono v štvrtok poradňa asi uz dr poprosim nech si ma tam nechaaaaaaaaaaaa

janette77
24. máj 2011

@betina1984 Ahojko, aj ja som mala testy krvi v tomto stadiu vyhodnotene ako "zvysena cinnost stitnej zlazy". Lenze tento odber mi robili na gyneko. Nasledne ma poslali na endokrinologiu, kde mi vzali krv znovu a tamojsia lekarka povedala, ze mam sice zvysene hodnoty, ale v ramci normy tehotnej zeny a este k tomu v ocakavani dvojiciek - ze to je o.k. Aj ma skontrolovala (krcna sonda, hmat krku, kontrola oci..) a skonstatovala, ze nemam ziadny priznak takejto diagnozy, Potom som uz chodievala k nim pravidelne na krv (tusim kazdy mesiac, alebo 6 tyzdnov, uz si ani nepamatam), stale to bolo o.k. a potom mi kazali prist este po porode, do doby 3 mesiacov zivota babatiek. Aj tento odber dopadol dobre, tak potom nechapem, preco ma este objednali (kedysi na zlomku leta/jesene...). Takze neboj, moze ist o skreslene vysledky a teda mali by Ta poslat pre istotu na endo. Bolo Ti to navrhnute?

smejko
24. máj 2011

@mamoka4 kde v Petržalke bývaš ? Ja tu nikoho poriadne nepoznám a maminku s dvojičkami už vôbec, tak by som tu mala aspoň parťáčku 🙂

smejko
24. máj 2011

@andysok vydrž 🙂 ja by som dala neviem čo za to, keby som ešte nemusela ísť, mám pocit, že všetko čo sa mohlo sa na poslednú chvíľu na mňa zosypalo, neviem kam skôr a to v piatok idem už ležať....vidím to tak, že ešte z pôrodnice budem organizovať manžela, čo treba dokončiť a popritom si snáď konečne trošku oddýchnem a pospím ... ja to nejako nezvládam ☹

smejko
24. máj 2011

@janette77 trošku predčasne, Všetko najsamsuper lepšie k tvojim narodeninkám ... 🙂 zajtra sa k ntb nedostanem, tak aby som nezabudla 😉

janette77
24. máj 2011

@smejko DAKUJEM, Smejko, teeeda ja sa mam.🙂)) Drzim palceky na piatok a este viac na "potom...". Ale ved vo stvrtok Ta este nabalim nebojacnymi pismenkami. 😉

...bru baby, idem ja do perin. Drobci napapani, manzel uz zalezeny, mne by sa tiez patrilo. Dnes som nic nerobila a unavena som akoby som drevo rubala! Hanba!
Zajtra rano poradna s Misiacikmi, mozno nas caka ockovanie.

Tak paaaaa

margaretka3
25. máj 2011

@janette77 Tak toto je dopodrobna môj prípad, akurát ja som mala zníženú funkciu a teraz taktiež chodím pravidelne....🙂

matelko1
25. máj 2011

ahojte.
idem si vas precitat,co mate nove,nebola som tu tyzden.
@janette77 tak kupili sme sandalky adidas.kratasy tricka....ved sme nemali dokopy nic na leto....

dusika11
25. máj 2011

@janette77 ste krasni sa zahram na ludi pri kociku....jej to su dvojicky? fakt???no teda to ste straaasne unavena. lutujem vas.....urcite vam pomahaju doma a mate super mm..urcite vam pomaha...a to su jednovajecne?? 😉 a mamka chodi casto?
😉 😉 toa by si nevysla z cviku

dusika11
25. máj 2011

@lucia.kl gratulujem k stretku

dusika11
25. máj 2011

@zuzika30 ahoj ja som mala vankuse kojace ..jedno som kojila druhe cakalo dokojene som dala na vankus urobila som take hniezdo..kojila som druhe...potom prve odgrgnut a aj druhe...obidve s flaskami takto jeden kojaci vankus ako nhniezdo tam som dala malych zalozila som ich druhym kojacim som vćez nich polozila dala flasky a sedela pri nich..takze nevim ci si to vies predstavit

dusika11
25. máj 2011

zo znacky na znacku stravy prechadzame volne vyskusala som vsetko najlepsie nam robi DM ani sunar nebol zly nutrilon vsetky znacky nafukovali neuveritelne krce sme mali DM babylove bio robi najlepsie ..a deti ti mliecko zboznuju..a prechadzala som len tak z jedneho dna na druhy ale az tak oklo 2 mesiacov

janette77
25. máj 2011

Ahojte, babulky moje, velmi pekne vam vsetkym dakujem za gratulky, potesili ste. 😉

My sme po rannej poradni. Bobaci dostali po jednej injekcii do kazdej nozky (ockovanie), chudence moje, tak plackali, ale len kym sme boli v ordinacii, potom uz nastastie pozabudli a zaspali v kociku. Predpisala nam pre istotu aj Nurofen sirup, keby ich zmohla teplota, tak dufam, ze sa tomu vyhnu.
No a pri Miskovi mala lekarka podozrenie na jemny selest na srdiecku, ale ze podla nej nic vyrazne, len on rychlo rastie a na srdiecku sa mu cosi kvoli tomu nestiha prisposobit...ale ze to by sa casom malo spravit. No pre istotu nas poslala na kardio, tak som ho uz aj objednala. Aspon mi cely ten tyzden ostane manzel na Slovensku (mi vysvetloval, ze tam sa neda pendlovat hore-dolu, ze bud je tyzden v Grecku, alebo ostava na SK).
Takze tolko spravy zo Zahoria.🙂) Idem si vas precitat trosku a musim spratat ten brajgel, co tu mam okolo seba. 😖

janette77
25. máj 2011

@matelko1 Ahoj, to budu krasni letni frajeri! 😎 🙂 Mam aj ja nakupene sandalky...take miniaturky, to uz mozem dat? Ale v hlbokom kociku to asi straca vyznam, nie? Asi si budem musiet pockat do augusta, ked vytiahneme sportiak. Do hlbokeho kocika stacia ponozticky, alebo bose nozky, vsak?

dusika11
25. máj 2011

@drtka spominam ako som sa bala..spominam na rozhodnutie ist na amnio neist.,a asi tusim ake to musi byt tazke..ale mne to dopadlo dobre takze netusim ako musis trpiet lebo az tak som to nemusela riesit..akokolvek sa rozhodnes rozhodnes sa dobre lebo uz teraz si mamka a chces pre tie tvorceky len to najlepsie..ja som tiez tak uvazovala keby bol problem...a nech si do mna hodi kamenom kazdy..ale dietatko ma pravo na plnohodnotny zivot....netusim preco je take trapenie na svete...je mi to luto

dusika11
25. máj 2011

@janette77 bose nozky su najsuprova vec tucne palceky mnam mnam ja som uchyl na bose palceky mojich deti...

janette77
25. máj 2011

@dusika11 ...len preto Ti nenapisem, ze si POTVORA!!! 😝 (to by si mala za ten dvojickovsky preslov 🙂), lebo si chorucka a deticky tiez. Ako vam je? Ako sa citite dnes?

Inak ma porazalo aj dnes u lekarky. Kupodivu plno ludi, Miska nejaka nervozna (vonku ranna kosa, tak som ju lepsie obliekla a vnutri bol hic, tak bola nepokojna), ledva som ju utisila (funguje mi, ked jej sepocem do uska "isla mysicka okolo Misickinho usicka..." - co by sme my mamy nevymysleli pre pokoj nasich deti, ze? 🙂))
Takze mi konecne stichla, upokojila sa a prisla k nam taka teta, chytala Misku aj Miska (dalsia vec, na ktoru som hakliva a nedokazem zakrocit, len v duchu trpim) a zacala rozpravat vsetky tie kravinky, co aj vy poznate a mne stupal adrenalin, co moja Michaela ihned vycitila a uz bol zase velky plac. Vrrrrrrrrr! Tetucha jedna!

janette77
25. máj 2011

@dusika11 co sa ruciciniek a noziciniek tyka - so mnou potom za mreze! 😀 😀 😀

matelko1
25. máj 2011

@janette77 ja som min.roku nedavala ziadne sandalky,boli detvaky na boso a to som mala stale hlboku cast na kociku jane,vlastne to boli sedacky matrix.....do septembra som ich tak mala a potom az dostali prve topanocky.nechaj vetrat nozicky detickam,je to najlepsie.

inac po 18 rokoch som odisla od mojho dobreho zubara,bolo mi to luto,ale uz som nemohla,lebo ja som zo SNV a k zubarovi som chodila do popradu.nemala som uz kde deti nechat a prepasla som uz 2 terminy,tak teraz sa idem hodit ku kamaratovi z detstva....je zubar a predsa je mladsi ako ten moj v PP,ten uz mal pred dochodkom,ale bol dobry...

janette77
25. máj 2011

@matelko1 hm, tak nech je to zmena k lepsiemu, lebo niet nad dobreho zubara. Ja som vdaka manzelovi spoznala tiez vynikajucu zubarku, aj ked mladunku, ale ma uzasny pristup, odkedy som bola u nej, neviem co je strach zo zubara. A deticky k nej budeme vodit tiez, lebo zazila som aj drobca v jej kresle a ten pristup k nemu bol neuveritelny. Je to mila, laskava, etericka bytost. Aj sestricku ma fajn a vzdy je tam kopec svandy a skvela atmoska.

matelko1
25. máj 2011

@janette77 tak dufam,ze budem spokojna,ale vychvaluju si ho,ze je velmi sikovny.segra dala k nemu malu a tiez ma krasny pristup ku detom,usmieva sa robi saskoviny,len aby usta otvorila,no zlaty....a ja ho poznam od detstva....a nemusim chodit 26km,lebo deti som fakt nemala kde nechat,no 2 terminy som prepasla a mam odlobene z plomby na stolicke a nie a nie to opravit...taka som nebola,lebo zuby to som hakliva,musia byt tip-top...
no moj zubar v PP bol sklamany,ze odchadzame so segrou od neho,on mi vzdy tak lichotil.raz si ma zavolal,ja som trpla,ze co chce a on,ze si nema s kym kavu vypit,ale vtedy som robila v PP a on mal ordinaciu nado mnou... 🙂

janette77
25. máj 2011

@matelko1 fiha, no cisty nadstandard 😉 , od takeho sa veru tazko musela odchadzat... 😢

matelko1
25. máj 2011

@janette77 veru tazko sa odchadzalo,ale musela som.ked som sla do PP,tak kopec casu som zabila,cesta,cakanie v ordinacii,aj ked som bola obj.ale staci nejaky zakrok co robi a uz sa to predlzuje,on tam aj chirurg.zakroky robil,proste bol dobry....ale pevne verim,ze si budem aj toho vychvalovat,ale vraj je fakt dobry,tak uvidime....

janette77
25. máj 2011

@matelko1 ked su dobre referencie, nemaj obavy 🙂

matelko1
25. máj 2011

@simonessa az teraz citam,ze uz mas deticky...super BLAHOZELAM a drzte sa... 🙂