Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
28. apr 2010

christie vitaj a gratulujem 😵

janulqa funguje to super.tiez som sa toho bala,ale moja decka Dr mi povedala,ze si to amm kupit.je to uzasna vec,neboj sa toho.hlieny odsaje raz-dva.chlapci mi ani neplacu pri odsavani a ked som odsavala obycajnou odsavackou,tak kriku bolo neskutocne.

janka ja som skusala najprv latkove plienky pouzivat,ale rychlo ma to preslo.ved ked trosku cikly chlapci tak len revali a kazdu chvilu som musela prebalovat.prestalo ma to bavit.len som sa urobila.a kolko prania a zehlenia ani nehovorim pri dvojkach.
juli veru nobelova cena za pampersky 😵

matelko1
28. apr 2010

zabudla som popriat krasny den 🙂 .vyzera,ze aj dnes bude pekne.

juliagregor
28. apr 2010

dakujeme matelko...ja som vedela, že nám praješ pekný deň, len si to zabudla napísať 😉

ja som tu zase zavretá so všetkými 😎 , ešte aspoň dva dni vydržať a potom už Maťa pustím von...

murkaa malí sú strašne zlatí... 🙂

tintin
28. apr 2010

tie monitory poziciava Union nie Uniqua. Ja si to idem tiez cez nich vybavit. poziciavaju na 6 mesiacov, pricom obidvaja rodicia musia byt poisteni v Unione.
Alienka, ja som sa rozpravala s doki, ona mi povedala, ze asi sa uz babatka nebudu velmi tocit, lebo tam nemaju vela miesta a ak budu dole hlavickou, ze by som mohla rodit aj normalne....to by som ja radsej. ja viem, ze ty chces radsej cisarsky - ale to podla mna nebude problem, ak to lekarovi povies, pre nich je to menej "prace" alebo akoby som to povedala. a je to menej rizikove.
Robim perkelt, mnam 🙂

juliagregor
28. apr 2010

dik za opravu 😉

matelko1
28. apr 2010

ja robim bryndzove halusky a poobede ideme von.vonku nam svieti slniecko,super 😵 ..hned ma clovek lepsiu naladu 😵

juliagregor
28. apr 2010

mne je zle, bolí ma strašne hlava a zbožne čakám, kedy pôjdu deti spať--- 😎
robíte mi chute 😉

janulqa07
28. apr 2010

poradte mi nieco na komare, prosim
maly sa mi ulozil na postel tak dufam ze o chvilu budeme dospavat noc

kukam po nete vybavicku pre deti 🙂 ale neviem co vlastne treba 😀

lulu14
28. apr 2010

Caute baby musim sa vam pochvalit vcera som bola v poradni robil my doktor prietoky vsetko v poriadku babetka rastu ako z vody som 35 tyzden aj 5 dni deturence maju po 2150g. a 2050 g tak som rada ze pekne rastu. Citim sa celkom fajn akurat ma trosku boli pravy klbik neviete nieco poradit? Este mam ist za dva tyzdne do poradne a potom asi pojdem uz lezkat do nemocky. Som rada ze uz je pekne pocasie a da sa byt v pohodicke vonku. Ninka je po chorobe dnes prvy den v skolke tak dufam ze sa jej to zase za tyzden nevrati, Pozdravujem vsetky mamicky.

tintin
28. apr 2010

janulqa nam sa pre malu osvedcila indulona proti komarom - mozes tym v klude Matuska natriet. a inac sietky na okna 😉

buchtulka
28. apr 2010

ahojte maminky,ako tu citam pisete ze sa nema spat na chrbate,a preco?ja tak spavam stale,moze sa nieco stat?

jankaa15
28. apr 2010

Ahojte mamulky 🙂 tehulky 🙂

Dnes som bola v poradni ráno o 7 som sa tešila, že uvidim moje zlatíčka no sklamanie ☹ že utz mi budú robiť až za dve poradne ☹ ☹ nieee,,,brala mi krv na tie testy v stredu mám zavolať verím, že budú v poriadku 😒
rozrýpala mi celú žilu mi tiekla krv po celej ruke a nevedela mi to zastaviť som myslela, že jej už niečo poviem ale taká som bola sklamaná že som kašlala na to,,,ma odvážila som pribrala za celé tehu 2 kg,,,tlak stále nízky,,,a nič iné mi nerobila
☹ 😒
aspoň že bruško aspoň trošku narastlo mam aj foto 😵

Vám ako často robia utz???

lusinkaj
28. apr 2010

ahojte 🙂
janka mne utz robi na kazdej poradni,pri dvojickach by sa to tak malo....teraz idem po 3tt tak sa tesim,ze nam uz konecne povie co sa tam skryva 🙂 ja som tiez pribrala zatial len 2kg je to v pohode...ja si myslim,ze mam male brusko ale kazdy vravi,ze akurat...niekto nema ani take 😉

luciaf13
28. apr 2010

Janka mne robili UZV ako sa im chcelo ale tie kde sa poriadne merali babatka som mala 3pocas tehu a na poradni niekedy pozrel niekedy nie a aj to len ci im biju srdiecka 😉

luciaf13
28. apr 2010

lulu14 krasne miery mate a to ze ta boli klb az teraz je super. Je to z vahy babatiek a ja som tym trpela od cca 25tt. niekedy som sa az postavit nemohla ale po porode to uz preslo

xluciannax
28. apr 2010

jankaa15 tak to sa cudujem,lebo mne tiez robili aj robia na kazdej poradni..potom daj vediet ako dopadli vysledky krvicky..vsetko bude ok urcite.. 🙂 pekne brusinko mas...deticky rastu...aj mne ako z vody...niekedy mam pocit,ze zo dna na den mam vacsie brusko.. 🙂 ale tak nech len rastu..

juliagregor
28. apr 2010

Janka utz. záleží od lekára, jeho povinnosťou je spraviť 3 utz. počas tehu a prietoky ....
ked som chodila ešte k svojmu dr., ten mi vždy sptŕavil aj cervikometriu, a na rizikovej len dr. vyšetril, utz. až ked sa mu niečo nezdalo...
a keby si ho poprosila, nech aspoň srdiečka kukne... 😉

lulu krásne váhy máte...teším sa a gratulujem...ako sa cítiš?
minule sa tu petrus pýtala na bumbrle, kde si ho pozerala v Trnave?

lucka pekná fotka v profile 🙂

jennys
28. apr 2010

Ahojte, dnes bolo celkom fajn aj keď bolo u nás zamračené. ja som poobede už ani von s Luckou nebola, už som fakt nevládala. Celé doobedie sme behali. Bola som na gastre, zajtra idem na krv, doktor tam nebol, ale sestrička vravela, že mi malí môžu tlačiť na pečienku takže nič moc, len dúfam, že ma kvôli tomu nešupnú do nemocnice, bolo by to na mňa ešte moc skoro. Zajtra už budú aj výsledky z krvi ak by niečo nebolo dobré tak v piatok idem ešte ku svojmu gyn, tam som tiež dnes bola ale musíme vedieť najskôr ako dopadne krv. Takže asi tak. Ale svrbenie mi neprešlo, tiež sa dnes škriabem. 😕

lucia.kl
28. apr 2010

tintin. ja mam poradňu raz za tri týždne, a akurát mi to vychádza, že na dalšiu poradňu ktorú mám 12.5. ma už pošle na materskú, mňa už to doma nebaví keď je vonku tak pekne.
mne Dr. povedal že budem rodiť sekciou - baby su stale jedna hlavou hore a druha dole,a hovoril mi že primár v ružinove rozhoduje o tom ako sa bude rodiť pri dvojkách, tak som zvedavá ako to bude nakoniec pri tebe 🙂

petrus29
28. apr 2010

Jooooj zase vas nestiham a vitam nove tehulky🙂)
Julka ao pytala som sa na ten kocik aj muza som s tym zacala otravovat,lebo sme videli tuto znacku len pre jedno babo a strasne sa nam pacil..
Zajtra idem na poradnu,tak dufam,ze bude vsetko oki..Inak nikdy som sa ku gynekologovi netesila ako teraz 😉
Len budem musiet ist na lacno a ja som rano taka hladna,ze by som aj klince pojedla.Muz mi povedal ,aby som si zabalila svacinu,nieze tam odpadnem🙂

juliagregor
28. apr 2010

ahoj
kamoška má ten starší model s vypletanými kolesami, aj kočky si ho objednávali..je teraz v akcii
býva kusok od teba, ak chceš skontaktujem ťa s ňou...
a svačinu si zober zo sebou...aby si nebola hladná...

juliagregor
28. apr 2010

teda neviem či je eštestále v akcii nepozerala som sa...

medinila
28. apr 2010

Caute
uf....tri dni nejdem na koníka a neviem sa dočítať 😀 😀 fakt Vas maminky obdivujem,že to stíhate aj pri deťoch. Ja chodím na poradňu od 22tt pravidelne každé dva týždne. Tiež mi vždy pozrie deti na ultrazvuku a skotroluje ako bijú srdiečka. Deti sú stále dolu hlavou a už sa asi ani neotočia(....veď nemajú miesto na nejaké akrobacie 😀 ) Teraz naposledy mi povedala,že by sa to mohlo rodiť aj prirodzene. Nejako som nad tým neuvažovala,lebo vlastne este ani neviem kde mám ísť rodiť.
.... a pribrala som 7kg 🙂 tak sa teším že sa to konečne začalo aj na mna lepiť 🙂

murkaa
28. apr 2010

Zdravim vsetky maminy a vítam nové - nie je vela času, ale čítam stále.
lulu - krasny tyzden maš. Nechcem strašiť, ale ja som mala bolesti do klba a potom mi odtiekla voda. Tak drzim palce,aby si ešte vydržala.
janka - nemusia UZV robit pokazde, tak ako pisala julia, povinne to je iba v 10,20 a 30 tt. A rastiete.
juli - nebodaj si chytila od deti chorobu?

Chcem povedať maminam, čo majú problemy s pupčekom - bude dobre, my sme tiež mali strašne vyduty u chlapca a už sa to ustaluje samo - takže budte trpezlive. Ja sa tešim, že už to prechádza.

včera som mala fasa prihodu - malu som polozila takto na kojaci vankuš, že nech si trošku pocvičí svalíky.
A JE TO BOHOVSKA POLOHA. Asi sa jej konečne uvolnilo bruško (4 dni nekakala) a ona potlačila - poriadne.
Ludia ona mala kakanicu komplet v celej plienke a od pasa až pod paže od predu aj od zadu. Ja som ju nemala ako vyzliecť z bodyčka. Musela som ju položiť do vaničky a vyzliekať a sprchovať zaroven.
Ak mate, alebo budete mat problemy s kakanim, tak vyskušajte. A pridala som nove fotky tak KUK.

alienka73
29. apr 2010

Murkaa super 😉 . Dik za tip ak bude problem skusime 😉 .A inac krasna je Danielka 😉

Ja chodim do poradne len raz za mesiac aj ked uz viac krat dr poznamenala, ze ma chce vidiet o 3tt a stale dala termin nakoniec o mesiac, tak uvidime o tyzden co povie. Vo stvrtok bud. tyzden mam poradnu a v piatok ten utz u odbornika. Inac moja dr. mi robi utz kazdu poradnu, snad to babatkam neskodi. Vzy pozrie polohu a srdiecka. Ja som mala pred mesiacom dievcatka obe dole hlavickou a u porodnicky pred tyzdnom uz bola jedna hlavou hore a dr. hovorila, ze este maju dost miesta na tocenie.Tak som zvedava ci sa zasa pootacali 🙂 .

Pekny den vsetkym maminam aj buducim maminam 🙂 .

juliagregor
29. apr 2010

dobré ránko,

murka malá je krásna 🙂 a ty si šikovnica...😉
no veru som chorá ale niečo nové, odchádzajú mi hlasivky a už zase nerozprávam, Andrej začal v noci teplotovať a bolí ho hrdielko...tak nám začína nová choroba ... 😠 ja sa fakt picnem...

gajana1
29. apr 2010

Dobré ránko nejako nestiham tu chodiť lebo svokra mi chodi ku mne a vtedy zbytočne nič nerobim ani na net nemôžem ale dufam že dnes nepride lebo už aj Tomik je nervozny ked je tu niekto

My ešte stale soplikujeme aj Peťka soplikuje a pokašlieva ale boli sme na krv tak všetko je dobre a hned ich aj prevažila tak Peťka pribrala za 11dni 510g čiže ma 3250g a Maťko za 11 dni pribral 810g a ma 3910g

Už sme mali aj krtiny a dopadli celkom fajn

murkaa
29. apr 2010

dobre ranko,
juli, na tie hlasivky skus šalviove cukriky od Verbeny. dostat v lekarno.
U nas aj v potravinach Jednota.
gajana - to so svokrou a inou pomocou liezlo na nervy uz aj mne. minuly tyzden som inteligentne, aby sa neurazila (nedajbože!!!!)
povedala, že to musim zvladnut aj sama so vštkymi deťmi. Aj večerne ukladanie. Ved ich nemusim kupať každy den.
A ste šikovny s krstinami. My sme mali problem s fararkom......a krstnymi rodičmi (rozvedeny) tak preto tak neskoro, ale neľutujem, lebo som si ich tak vyparadila. Sa sama z toho tešim

matelko1
29. apr 2010

dobre ranko,
gajana to by aj mne liezlo na nervy keby svokra chodila ku mne.ja som nervozna aj s mojej mamky,najradsej som sama s detmi.uz som si nasla system a ide to.

matelko1
29. apr 2010

na zajtra som sa obj.ku alergologovi.akosi som sa vyhodila a neviem ci je to alergia na slnko,alebo....najprv som mala vyrazky na rukach a teraz ich mam uz po celom tele a neskutocne to svrbi,v zivote som nic taketo nemala.