Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivikli
25. jan 2012

@gemini2 ahoj, ja mam dve stolicky, znacka graco, su dobre skladne. a krmim tak, ze jednej jednu lyzicku, druhej druhu - na striedacku... ked su velmi hladne, zlostia sa, ze sa plne nevenujem len jednej, ale musia sa naucit vydrzat 🙂 inak stolicky su super, ked potrebujem nieco spravit / uvarit alebo umyt riad, posadim si ich, dam im hracky a vydrzia tam chvilu.

nattalia
25. jan 2012

@ivikli ivi,aj mne sa stalo, ze som nestihla olovrant (lebo dlho spali), tak im dala len ovocnu vyživu, a potom papali aj vecer kasu...

gemini2
25. jan 2012

@mamoka4 prave preto som ti pisala do IP. take sme podobne.... 😀
nedala som na genetiku ake su ale podla mna dvoj. aj ked cudzi vravia, ze su ako jeden...neviem
Moj alex je tie tretiak. septembrovy.

gemini2
25. jan 2012

@ivikli ja som teraz objednala drevene, tie plastove sa mi zdaju byt nestabilne.....
moji totiz velmi vymyslaju a neobsedia ani chlilu, no uvidim ako to bude so stolickami.... 😀
a ty mas take vysoke stolicky? nebojis sa ze ti vypadnu??? ja mam o nich obrovsky strach....

ivikli
25. jan 2012

@gemini2 vyska sa da prisposobit, ale dievcata v nich pekne sedia - su tam jednak popruhy a jednak medzi nozkami taky sulec ci ako to nazvat 😉, takze si to neviem predstavit, ked im zasuniem tu tacku, kadial by vyliezli... aspon zatial, uvidime, ci zacnu vymyslat 🙂 ale stolicka mala dobre recenzie, tak snad je stabilna a bezpecna 🙂

riag
25. jan 2012

Ahojte kocky,prosim Vas chcem sa opytat kedy vam zacalo v tehu tvrdnut brusko (falosne kontrakcie)ak si to este pamatate. Ja som v 17tt a uz mi zacalo tvrdnut.Doktor mi povedal,ze pri dvojickach sa mozem citit v 17tt ako pri jednom babatku v 25tt. Dakujem pekne a prajem pekny den 😉

ivikli
25. jan 2012

@riag ahoj, no tyzden si presne nepamatam, ale velmi skoro. a vacsinou, ked som lezala, nijako sa nenamahala... brala som magnezium / magne B6 myslim...

misenka3
25. jan 2012

mne netvrdlo vobec takže neviem poradiť a baby ako že vaše deti sa dokážu tak samé zahrať moji na mne visia kam sa pohnem oni so mnou, vešajú sa na mňa až mi nohavice sťahujú, normálne mám strach, že keď budem chcieť sama začať variť ako to zvládnem doteraz varí svokra, lebo bývame v jednom dome, ale už by som chcela sama, keď sa mi aj ten druhý naučí chodiť a verím, že už to dlho nepotrvá.

riag
25. jan 2012

@ivikli Dakujem velmi pekne za reakciu......ja taktiez samozrejme beriem magnezium 3x denne,no cez vikend mi to brusko tvrdlo casto a aj v klude ako to opisujes ty.Som po amniocenteze takze cez vikend som naozaj len relaxovala,najviac som sa zlakla ked som sa prebudila v noci a brucho som mala ako skala.Hned v pondelok som bola u lekara a ten mi este dodatocne dal homeopatika ak by sa to opakovalo.Este raz vdaka,len som sa potrebovala uistit ci sa to stava....Dobru nocku 😉

celiakia
25. jan 2012

Ahojte, rada by som sa vas opytala, ake sanky pouzivate pre dvojicky, JA mam doma 8,5 mesacne , radi by sme isli do Tatier, ale neviem ci im uz mam kupovat sanky, a ked tak ake su dobre? dik.

mamoka4
25. jan 2012

@ivikli Nie neutekajú, sadnu si tam....rozprávame sa...už som robiala aj také...ked staršia dcerka išla na wc....ich som posadila na nočnik aby ju videli 😔 😉 a veeeelmi opakuju...skus to, a ak sa im "nieco" podarí zatlieskaj im, vychval ich...nase sa tešia a ja s nimi. 🙂 😀

mamoka4
25. jan 2012

@ivikli ...ešte k jedálničku:
cca 7 h. - 7,30 h. vstávajú dávam kojenie
10 h. desiata - jogurt, ovocie...
11,45 h. obed, zelenina, maso....
12,00 a to zaspavajú uuuplne presne...niekedy aj v papacej stolicke, ked som pomala...niekedy im dam cici 🙂
....spia do 14,30 max. do 15 h.
14,30 h. olovrat.....jogut /biely/
potom ideme vždy von.....
17 h. kojenie
18,30 h. kaša
20 h. kojenie a večerný spánok
v v noci ked sa zobudia dávam SUNAR....a ked som leniva a mam vela mlieka aj kojim... 😎

mamoka4
25. jan 2012

@misenka3 Neviem...ale podla man vychovavat 1 a viac deti na raz je rozdiel...preto od narodenia som dvojičky, zvykala tak že ak nemusia byt na rukach...nie su...samozrejmeo bcas niektorá jaci v ohrádke...ale nechám ju tam...a snazim sa ju zaujat bud pustim radio..alebo jej dam keksik...alebo jej tam dam hracku, ktorú tam dlllho nemala....nakolko sa musim ucit so starším synom, navarit...domacnost....a este mam dcerku školkarku tak jednoducho sa dvojičky osamostatnili.

gemini2
26. jan 2012

@misenka3 aj mne sa casto vesaju na teplaky..... 😀 niekedy postaci, ked ich zaujmem niecim inym a niekedy sa jednoducho musim ist s nimi hrat. su dost samostatni- vedia sa pohrat sami, skacu po sebe, krutia kolieska na autach.....ale casto vyzaduju aby som sa na nich ,,aspon,, pozerala. 😀
miluju hudbu, uzastne vedia vrtiet zadockami... 😀 😀 😀
ide hlavne o to ako si ich naucis......je pravda ze moji su tiez poriadne rozmaznani- radi sa po mne vesaju, bozkavaju ma a oblizuju.....

ivikli
26. jan 2012

@mamoka4 dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 zavidim, snad sa aj nam podari nastavit taky pekny rezim... a aj za rady na nocnik... kedze nemame starsieho surodenca ako vzor, budem musiet nahovorit manzela 🙂

nattalia
26. jan 2012

@misenka3 ahoj, aj moji maju teraz take obdobie, ze visia na teplakoch a najradsej by na rukach boli, aby videli aj nieco ine, ako ten vyhlad zo zeme... (a to sme tiez viacmenej navyknuty na samostatnost) 😀 preto musim byt asi teraz 2x tak opatrna, aby som ich teraz nenaucila na ruky atd... taktiez sa zacali strasne presadzovat, ak im nieco nedam, revu o zivot... 😀 ale uspesne s nimi bojujem a snazim sa nepovolit. Ako ti tu pisu baby, skusim hracku, dat do ohradky, do choditka, do stolicky alebo nejaku inu zabavu, aby zabudli a aby sa pohrali sami... kym porobim, co treba alebo aspon cast z toho 🙂 tiez aj poplacu v ohradke, ale potom zabudnu a hraju sa... my mame vsade tolko hraciek, ze si pripadam ako v cirkuse, a to neratam prazdne flase od mineralky, dozy od caju atd... 🙂

nattalia
26. jan 2012

@riag Ja si to pamatam, lebo to bolo presne na silvestra 🙂 a to som bola v nejakom 5 mes. 🙂 pomohlo magnezium, a vzdy sadnut alebo lahnut, ked to zacalo, jednoducho si oddychnut... najcastejsie sa mi to stavalo pri chodzi... vtedy som aspon zastala alebo spomalila...

nattalia
26. jan 2012

Inak nasim sa najnovsie strasne paci, ked ich dam spolu do cestovnej postielky... tak to zacne smiech ako take hrkalky!🙂 smeju sa na seba, opakuju po sebe, robia opicky, no uzasne, normalne som neverila... vcera som sa pristihla, ze som si sadla na zem, miesto toho, aby som isla makat, a som si to vychutnavala! 😀 Jaj, toto by im mohlo vydrzat stale!!!!

nattalia
26. jan 2012

@mamoka4 inak k tym stolickam...to mas super, ze ti tam tak vydrzia!🙂 my tam vydrzime, iba ked sme napapani, lebo inak tie moje dva tajfuny chcu len a len lozit a vymyslat... skoro stale v pohybe... 😀

nattalia
26. jan 2012

jezis neverim 😀 dnes sme odniesli deti k svokre na cely den, a naplanovala som si X veci, co chcem urobit, kym tu nie su, a som neeeskutocneee nemoznaaa!!! Len sa tu motam po byte.... 😀 Neverim! 😀 Normalne, ked su doma stiham omnoho viac!!! vrrrr!!!!! 😀

mamoka4
26. jan 2012

@nattalia Aj ja dávam, baby na hranie do jednej postielky...vymiešlaju spolu..hraju sa a obcas si aj robia zle...je to zaujimave ich sledovat...ako si ziju dvojickovy zivot. 🙂
Myslim, si ze chlapci su akčnejší a viac vymyslaju...mozem to potvrdit...ze som si to uzila s najstarším. 😉 Dievčatká su teraz pokojnejsie ale uvidime čo ma čaká s 3 babami v puberte. 😀 🙂 😀 😕

misenka3
26. jan 2012

ja som ich nemala naucených pestovať,ja som dokonca aj svokru upozornovala neustále,že pestovať sa nebudú, ale stále som bola pri nich a oni si na to tak zvykli, že teraz ani na krok, aj by som ich nechala poplakať ale to by niekto určite z našej početnej rodiny dorazil ich ratovať tak ťažko no.............

dana_l
26. jan 2012

@riag mne tvrdlo brusko okolo 23tt (? - kto si to ma po takom dlhom casom pamatat 😅 ), ale to bolo ze som mala vela "veci" co sa diali. ked som potom ostala doma na rizikovom vsetko bolo ok.

dana_l
26. jan 2012

@ivikli ja som so starsimi robila tak ze ked ja som bola na wc aj oni tam mali nocnik a posadila som ich "so mnou". niekedy sedeli holate, niekedy len v nohaviciach lebo sa nechceli vyzliect. ale sedeli. ale dlho im trvalo kym don aj nieco urobili 😉

ivikli
26. jan 2012

@nattalia kukat na ne - to je stokrat lepsie ako nejaka telka, najlepsie, ked ma nevidia, ze pozeram... a sa onuchavaju alebo nahanaju 🙂 dnes som bola s laurou na neurologii, na kontrole a uz viac nemusime chodit!!! 🙂 vsetko je OK (ved aj bolo, len nas sledovali pre istotu). takze uz len ocne nam ostava v aprili.
a dnes mi lujza 1 x povedala MAMA, to je aky krasny pocit 😉 to asi ako ospravedlnenie, ze som kvoli nej bola skoro celu noc hore 🙂

magdi21
26. jan 2012

@usjak tak už som v pohodke, dnes som bola na sone a malinke sú ok🙂

jankatinka
26. jan 2012

dievčatá, našim v 6 týždňoch zistili chudokrvnosť a pečeňové testy tiež nič moc. užívame maltoffer, máte prosím vás niektorá skúsenosti či sa tie pečeňové testy upravia? dosť som z toho nešťastná. ďakujem pekne.

nattalia
26. jan 2012

@dana_l hehe 🙂 akurat ma napadlo, ze dobry napad, len ci, kym ich povyzliekam a posadim na nocnik, pre mna ist na wc nebude uz neskoro 😀 😀 😀
holt, no musim to dobre naplanovat 😀 😀 😀

nattalia
26. jan 2012

@ivikli Ivi, super, ze ste takto dobre dopadli!🙂 mimochodom, dakujem za ten sladky darcek! Jak ma nakopol...🙂 Upratovala som tu jak diva!🙂

usjak
27. jan 2012

@magdi21 tak to som rada ze ste v poriadku 🙂