Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jankatinka
1. apr 2012

dievčatá, pri dvojičkách si často odsávam mlieko, vždy po odsatí ma akoby niečo bolelo v bradavke. neviem to popísať, je to taká ťahavá bolesť, myslíte, že je to normálne? ďakujem babulky.

jankatinka
1. apr 2012

až taká bodavá, by som povedala.

betina1984
1. apr 2012

@iwa1 ja pracovala normálne do 32. tt. a bola by aj dlhšie, len sa mi už nechcelo chodiť...🙂. A v nemocnici som nebola vôbec, až v 39. tt. som nastúpila na vyvolanie.

betina1984
1. apr 2012

@klincek nezávidím ti. Nás je doma ako hadov a tiež mi niekedy pripadá, že robím všetko sama, teda okolo detí. Lebo nemám na starosti varenie. Keď sú vonku, aspoň požehlím, upracem, ešte mám tretie dieťa. Doteraz som si ich chodievala voziť sama, ale už som sa nasrala a zapriahla muža, keď má rannú ide von poobede, keď poobednú, ide doobeda, večer uspáva aspoň jedno a tak. Hádam sa nezoderiem. Najlepšia je moja svokra. Príde raz za 3 týždne voziť, to počká, kým jej ich uspím, vozí pol hodinu, začnú jej revať, tak mi ich dotrepe, nechám si ich už doma na podeste a ona si sadká a kváka. A ešte mi vo štvrtok volala, že sú v piatok v meste trhy, aby som došla aj s malými autobusom (7 km). Tak jej na to, že sú ešte maličký a je škaredo. No aby sa sa ja ešte trepala, a ona, čo len nasadne a vysadne dojsť nemôže. Ale to sa chce len chváliť po meste. Pri prvej dcére som mala to isté. Hlásili sa všetky moje tety aj sesternice, ako mi ju budú chodiť voziť. A výsledok? Vozila som len ja a občas manžel. Takže viem o čom hovoríš.

mamoka4
1. apr 2012

@betina1984 Všetko závisí, akú má kto prácu....samozrejme v kancelárii...dá sa... 😉 ja som pracovala ako redaktorka denne v teréne, stresdová práca...a denne kilometre s technikou sme v meste nakrúcali.... 😒 takže nakoniec som doma písala a pracovala od počítača...a tiež som nebola v nemocke až v 37 tt. na 3 dni a potom sa mi sám skustil pôrod....
A stým pomáhaním to poznám....ked som zdesená...oznámila, že čaká dvojičky teda budeme mať doma 4 deti......všetci ako nám budú pomáhať a kočíkovať......a teraz čo si s mužom neurobíme to nemáme...ale priznám sa, už som si zvykla a máme svoj režim. 😉

7janka7
1. apr 2012

@silvinnka ahojky, no ako sa cítiš?dúfam,že po tom ležaní sa nám polepšilo,ja idem v utorok na kontrolu troška sa aj bojím ale snad to bude lepšie, musime ich čo najdlhšie podrzať v brusku 🙂 badaš na sebe nejake zmeny? Budem ti držkať palčeky aby to Len a len dobre dopadlo! Daj potom vedieť 😉

silvinnka
1. apr 2012

@7janka7 ahoj,citim sa celkom dobre,vcera ma dost bolelo podbrusko,mrnuskovia si robili miesto,dnes uz je dobre.....veru,idem zajtra,dufam,ze krcok dostal rozum a prestal sa skracovat 😒 deticky od vcera kopu az-az,strasne sa z toho tesim a vcera obe babulky objavili maminkin mocovy mechur,to bolo ine kafeeeeeeee....som myslela,ze si usteliem na wc-ku 😉 urcite sa zajtra ozvem,ako mi dopadla poradna.....verim,ze ma nebude musiet sit a dievcata v brusku vydrzia co najdlhsie 😉

7janka7
1. apr 2012

@silvinnka neboj sa bude všetko OK, určite sa to ustalilo! Aj ja som si na sebe všimla, že mam konečne bruško vyššie ako doteraz, lebo naši drobčekovia tak zvlaštne lezkaju jeden za druhým a cez bruško naprieč, ale ked im je tak dobre 🙂 mna začala páliť Zaha ale strašne a v noci sa rozťahovala panva ale to je dobre. Kolko Magne B6 berieš denne? moja neboj nič od teraz bude WC tvoj druhý domov ja aj 10 krat za noc utekam a sem tam ked kopne ten nižší drobček tak to je problem z tej Netopierej polohy dobehnúť 🙂 a kríže ťa nebolia?

7janka7
1. apr 2012

@silvinnka hlavne bud v pohodke, teš sa na nich, hladkaj bruško nech sa cítia ako v bavlnke a určite vydržia a nakoniec nebudú chcieť ani vonku 🙂 sem tam sa najde aj taka zla myšlienka a hlavne ked si žena zažije veľa negatívneho ale aj to sa dá zvládnuť a v tom sme lepšie ako muži, lebo ak si niečo zaumienime tak to aj dosiahneme 🙂 zajtra budem na teba myslieť a držkať palčeky!

iwa1
1. apr 2012

@mamoka4 no ja nemam namahavu pracu a kazde evricko budeme potrebovat, tak dufam, ze vydrzim a ked nie, tak ze sa dohodnem bud na skrateny uvazok alebo na hmeoffice 😕 ale to az buduci tyzden po poradni 😀

iwa1
1. apr 2012

@jankatinka nemas upchaty mliekovod? vtedy to tak boli, skus si pozriet bradavky, ci tam nemas pluzgierik - ten treba prepichnut a potom sa ti ulavi, mne sa to stavalo prvy mesiac bezne 😉

mamoka4
1. apr 2012

@iwa1 Jasné, držím palce!! 😉

iwa1
1. apr 2012

@mamoka4 kolko si pribrala? a kolko ti ostalo?po porode?

mamoka4
1. apr 2012

Pribrala som +19 kg....a som sa nijako neobmedzovala, ale brucho som oproti tehu so staršími detmi mala oooooobrovské 125 cm!! A to mám výšku 158 cm! 😀 😀 Ledva som sa vytrepala na operačný stôl. Ale teraz mám svoju váhu 57 kg. Nic mi neostalo navyše, len vidím že koža na bruchu je viac natiahnutá. Bála som sa viac ako bolo treba....ja som si nevedala samu prdstavit ako budem vyzerat ako mama 4 detí...a všetko svoje oblečenie som nosila už 4 mes. po pôrode.

klincek
1. apr 2012

dievcata, dakujem za vsetky odozvy, rady, povzbudenia. urcite vyskusam po troskach zmenit doterajsi system, lebo hoci celkom funguje, je pre mna velmi narocny..skusime jeden spanok v postielke a aj trosku viac samostatneho hrania sa /bez mamy/, a asi sa budem musiet proti tomu vrieskaniu trocha obrnit a nechat ich chvilku vydusit, aby si zvykli byt obcas aj bezo mna. nadopujem sa magnezkom, medovkou, Bkomplexom a skusim vydrzat 😵. a budem dufat, ze vekom sa to trosku zlepsi.
a este si skusim po veceroch najst trosku viac casu aj na seba a pridem sem castejsie nakuknut..uz dlho chodim citat, prispejem len obcas a aj to vacsinou hladam radu..ale teraz ste do mna vliali peknych par litrov optimizmu, a to je strasne fajn pocit, po dlhom case 🙂

7janka7
2. apr 2012

@silvinnka ahojky tak ako si dopadla?

silvinnka
2. apr 2012

@7janka7 ahoj,pred chvilkou som prisla z poradne....mam dobre spravy,babulky pekne rastu,su o par dni vacsie,nez je dany tt...Laura vazi 720 g. a Ema 776g 😉 pekne ich pomeral,vsetko je o.k,pipik ani jednej nenarastol ...Krcok zmeral,nastastie sa ukludnil a zatial pekne poslucha a drziiii....ten kludovy rezim s podstivym lezanim asi fakt pomaha....dalsiu poradnu mam 27.4,dovtedy pekne papat lieky a veeeeeeeeeeela lezat s podlozenym zadkom....v stredu idem na cukor,bleeeeeeeeeeee....dnes mi zobrali krv a na dalsej poradni opat krv na ,,protilatky,, tym,ze ja som pozitivna a manzel negativny....jaaaaaaaaaaj sa tesiiiiim a strasne lubim svoje pokladiky 😉

silvinnka
2. apr 2012

@7janka7 poplietla som tie RH fakt.... ja som negat a manzel pozitivny.... 😅

7janka7
2. apr 2012

@silvinnka ahojky. Strašne sa teším s tebou, som rada že babenky tak krásne vážia, istože na ten tt.je to oveľa viac len sa držkajte .-) neboj sa už len dobre bude, a fakt to ležanie sa oplatilo tak len nadalej aj mna čaka ten test fuuuj. mna caka zajtra kontrola tak som zvedava čo sa porieši ja asi pojdem ležať do nemocnice pre istotu som sa okupala ak by mi v noci zasa stúpla teplota, vieš v na štedrý den som skončila na Stomatochirurgii zahnisal mi koren zuba a cela som opuchla ale kedže hnis a injekcia spolu niesu kamoši tak mi dasno rezali zažizva 45 min.strašnej bolesti a dnes ráno som jedla rožok a len mi tak puklo v zube a zasa sa mi to vratili lenže v mojom týždni a s skráteným krčom je tento zakrok nebezbečný hrozil by porod. Strašne som vystresovana a opuchnuta a hrozneee sa bojim o mojich drobčekov,, lebo min. roku sme o jedno prišli a pred 5 rokmi o druhe ☹

7janka7
2. apr 2012

@silvinnka a aj ich meral?
mne este nevazili a ani nemerali

silvinnka
2. apr 2012

@7janka7 fuuuh,tiez si si toho pekne vytrpela....nastastie so zubami som este nemala problemy a verim,ze ani mat nebudem....nastastie ani kazy nemavam....myslela si,ze pojdes lezat na stomatochirurgiu? neboj,dr. vedia co robia a isto nieco vymyslia....som nevedela,ze si tiez prisla o deti....nechcem to moc rozplytvavat(potratila si) ?samozrejme stale pekne lezim a aj podstivo lezat budem,akurat sem tm si spravim mensiu vychadzku,ale vsetko pekne s mierou 😉 nemeral,myslim,ze ich teraz nemerl,akurat vahu mi vzdy povie a na dalsej pordni by mi mal spravit to 3D....tam sa ho opytam aj na dlzku 😉 podla mna Ti ich vazil,len Ti nic nepovedal,urcite potrebuje gyndos vidiet ako priberaju 😉

in131
3. apr 2012

Ahojte. Prosim vas poradte mi. Dnes som si bola kuknut kocar abc design zoom. Manipulacia vyborna ale je riadne dlhy. Joj ja som z toho hotova. Tie vedla seba su zas take tuctove a neohrabane. Prosim vas tie co ho mate ste spokojne?
Baby bolela vas kostrc? Ja som len v piatom a bolesti v panve su neskutocne. Dlhe sedenie to neprichadza do uvahy. Inak zatial vsetko je ok.

mamoka4
3. apr 2012

@in131 Ahoj, mám tento kočík vedľs seba First wheels city http://www.kocarky.cz/kocarek-first-wheels-city... som s ním spokojná, ako s vaničkou tak aj so športovou taškou. Môj kočík je v limetkovej zelenej 😉 . Ja som tiež pri kúpe zvažovala kočík za sebou, ale nakoľko som nizka pripradal mi veľmi neobratný a vadilo mi že dievčatá nebudem vidieť naraz, preto u nás zvíťazil tento. 🙂 Tezaz na jar a na leto keďže baby majú už 13 mes. som si cez dvojičkový bazár kúpila ľahunkú buginu... ale na jesen sa k nemu opat vratime.

7janka7
3. apr 2012

@silvinnka ahojik. som chvala bohu doma ale začala mi stupať teplota, bola som dnes u svojej gynekolo.a ta povedala že ten hnis co sa mi vytvoril okolo zuba je viac nebezpačný ako zakrok tak len nedavno sme dosli zo stomatochirurgie...bolo to dačo strašne...trhali mi zub a pačili ložiska hnisu a este k tomu asi 35 min.sa mi ho snažil len vykývať a koren sa mu zlomil tak pacil dalej, uz mi vysla injekcia, a bolest ukrutna tak musime zohnať antibiotika. Babetenka chudatka co to robili v brušku strašne ich Lubim a po dnesku čo si vytrpeli este omnoho viac.!!!!!!!!! a inak krcok sa mi skratil o 2 milimetre...v 30 tt idem uz na hospitalizaciu, Nikolasko kopkal a druhe babenko lezka stale chrbtom tak bude prekvapko az do konca, bude cisarsky lebo su zadockami dole. pytala som sa že kolko meraju len hlavicku povedala a na 3D som tiez bola je to krasne Teškaj sa a nezabudni Foto opytat 🙂 bojim sa dnesnej noci ☹a tej teploty. Nie nepotratila som prve mam za sebou cisarsky a druhemu prestalo byt srdiečko v 8 tt. ale vratili sa ako moje krasne dvojicky ktore mooooc luubkame vsetci 🙂 mala si podobný problem? a bud rada že zubky neboli lebo pocas tehu. je to dosť na nervy a nebezpecne, celu noc som preplakala...

iwa1
3. apr 2012

@mamoka4 ja som zatial nepribrala nic,ale aj tak mam nadvahu 20 kilo po poslednej dcere 😠 😀 ...mne este spustil porod aj autoimunitnu reakciu a zlikvidovala mi vlastna imunita pigmentove bunky, tak som flakata s vitiligom 😒 uvidime ako znese telo tuto zataz 😕

@silvinnka jeeej to maju babule peknu vahu 😉 ja mam vo stvrtok poradnu, kde nas budu merat na NT, tak dufam, ze nepojdem zase s placom z poradne 😒 naposledy sme mali NT 4mm a potom amnio a doma mame slecnu neskutocnu zdravucku...ale boli to nervy strasne...tak drzim palce, ench uspesne dokoncite tehu babule@7janka7

betina1984
4. apr 2012

@iwa1 ja do 20 tt.schudla 2,5 kg, priberat som zacala az potom a aj to len 10 kg, takze som v podstate pribrala len 7,5 kg. Tiez som zacinala z vahy takmer 90 kg.

dzu
4. apr 2012

@in131 ahoj, ja ho mam, a som s nim max spokojna...zatial vyuzivame iba vanicky. Ale je super, lahko sa ovlada. Som zvedava na sedacky, ale odporucit mozem 🙂

celiakia
4. apr 2012

Ahojte mamicky dvojiciek. Viete mi poradit golfky pre dvojicky, s ktorymi ste spokojna. Neviem sa rozhodnut ktore kupit. Dakujem.

jennys
5. apr 2012

1. celoslovenské stretnutie dvojčiat a viacerčiat 2012 - pozrite si našu fanpage, kde získate viac informácií.
https://www.facebook.com/stretnutiedvojciatavia...