Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

griska11
22. nov 2012

@elapp pozerám že ste v PP, rodili ste v PP nemocnici? Len sa pýtam ja som pôvodom zo SP. Teplice🙂 držím este raz palce!

elapp
22. nov 2012

@griska11 ano v pp, momentalne tu sme 4.par dvojciat 🙂

griska11
22. nov 2012

@elapp super.... Dvojičko-boom🙂

timmka
22. nov 2012

@babybubble tak dost malicki boli na 32tt, moji mali podobne vahy v 29+1 dievcatko 1350 a chlapcek 1250, tak teraz by mali mat cca okolo 2 kg, aspon dufam, ze su taki velki, tak mala si tazky porod, ale zvladla si ho, gratulujem 😉 😵

gemina
22. nov 2012

@elapp blahozelam k dvojickam, krasne vahy a super, ze aspon niekto je tu z vychodu🙂

janula18
22. nov 2012

@babybubble ono skorej narodene detičky sa rýchlejšie pri papaní unavia a z flašky sa im ľahšie ťahá. Naši boli narodení síce len o mesiac skorej mali 2300 a 2500g ale tak 5min. trochu poťahali a hned zaspali. Potom veľmi schudli lebo málo zjedli tak som im musela dávať z flaše a ani cumel sme nemali obyčajný lebo nevládali ťahať tak sme mali vystrihnutú dierku a dostriedavali sme im to do pusy, aby zjedli aspon niečo.
Inak odkial si pozerám, že okr. Prievidza?

babybubble
22. nov 2012

@timmka dakujem 🙂
@janula18 no som kusok od Prievidze (7km)

dadkal
22. nov 2012

@babybubble to iste mala aj kamoska. ma dievcatko a chlapceka, narodili sa mensi, tak im nosila mlieko. a potom to uz vzdala. asi sa treba ozvat a skusit, ved deticky su tvoje a pokial nemaju nejake vazne zdravotne problemy, tak by ti to mali dovolit skusit. ale ako vravis, aj v ZA je baby friendly hospital, a nik ti neukaze, ako mas kojit, len ti povedia prikladat co najviac a potom ta dodzubu, ze to nemozes tak stale. to bol moj pripad. mliecka som nemala, tak OK, dali Nutrilon, ale v prepustacej sprave napisali, ze plne kojene. no potom uz bol, ale maju napisat skutocny stav. ale hlavne bud kludna, aby si mliecko nestratila a ked uz pridete domov, si spravite rezim a pojde to. uz aj predbezne viete, kedy Vás asi tak pustia?

dadkal
22. nov 2012

@zuzana_luk juj, nestras, my to budeme mat podobne. ale niekedy sa aj tesim na ten chaos, ked nebudem vediet, kde mi hlava stoji 🙂 ale skor to beriem pozitivne ako si z toho uz teraz robit stresy. a to tu nemame nikoho, kto by nam pomohol. teda zo zaciatku bude chodit mamina, ale inac budeme sami. ale si poviem, co by ini dali za to, aby sa mohli tesit z deti, tak to beriem takto. len nech sme vsetci zdravi, nech vsetko dobre dopadne a potom bude vsetko OK.

dadkal
22. nov 2012

@elapp juj, krasa. krasne vahy, krasny tyzden. gratulujem a nech sa Vam dari. 😉

andasla
22. nov 2012

@elapp gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem....super vahy 🙂 , prajem nech sa dari co najlepsie....mozem sa spytat ako si rodila??? prirodzene alebo CR??? nam sa to uz tiez blizi a vyzera to na prirodzeny, len sa bojim ze nerozoznam kedy mi zacnu kontrakcie....dnes ma len velmi bolia krize, nic ine

elapp
22. nov 2012

@andasla ja som mala cisarsky a sice sa mi to hovori,no som si ista, ze kontrakcie spoznas 🙂)

aymee
22. nov 2012

@elapp krasne vahy gratulujem 🙂

aymee
22. nov 2012

@kejkej snaz sa na to nemysliet a ono sa to podari 😉

kejkej
22. nov 2012

to dufame 🙂

vampgirl
22. nov 2012

@babybubble presne ako uz niekto napisal, ked su takito malicki, nevedeli by si este vytiahnut pri kojeni dost, takze lepsie je krmenie z flase pre nich, nech pekne zosilneju a naberu vahu. Hlavne nevzdavaj to odsavanie, aj ked to je urcite narocne. A drzim palce aby sa uspesne prisali ked budu vacsi. Moj synovec sa narodil v 28.tyzdni, bol krmeny sondou, potom flasou, a zhruba okolo povodneho terminu kedy sa mal narodit, sa krasne prisal a presli na plne kojenie. Takze urcite to ide 🙂

vampgirl
22. nov 2012

@elapp Gratulujeeem, krasne miery a krasny tyzden, dufam, ze aj my to dotiahneme tak daleko 🙂 Zavidim ze uz to mate za sebou a uz sa mozete tesit z malickych 🙂

lenka112
22. nov 2012

Je tu nejaká mamina, ktorá nerodila sekciou ? 🙂

kkatka113
22. nov 2012

Caute baby, podelim sa so svojou radostou aj v dvojickovskej teme 🙂 20.11.2012 sa nam planovane sekciou narodili v 36+6 dve krasne dievcatka, Terezka 2530 gramov a 46cm a Helenka 2040 a 43 cm, a dnes ma doktorka prekvapila ked precitala ze su dvojvajecne.....a to sme cely cas podla vsetkych doktorov cakali jednovajecne tak ja uz fakt neviem 😀

aymee
22. nov 2012

@kkatka113 krásne 🙂 gratulujem k dievčatkám 🙂 všetko dobré prajem.

jana7
22. nov 2012

@kkatka113 gratulujem a prajem vela zdravia 🙂 Vieš ich rozpoznať ked su už teda dvojvavečné?

kkatka113
22. nov 2012

@jana7 jasneee, no jedna ma o pol kila menej preto sa daju lahko rozoznat....to uvidime asi o par dni ci sa na seba podobaju, uvidime ci nebudu predsa len rovnake 🙂 fakt tazko urcit pri takych babatkach, ale su krasne 🙂

jana7
22. nov 2012

@kkatka113 mala si spinal alebo celkovú anestéziu?

kkatka113
22. nov 2012

@jana7 spinal, pocula som dva krat plac a hned som bola spokojna 🙂

jana7
22. nov 2012

Nebolo Ti od neho zle, da sa to zniest?

jana7
22. nov 2012

@kkatka113 Nebolo Ti od neho zle, da sa to zniest?

nishka
22. nov 2012

@andy_123 ja som teraz beziaci 17tt. obvod brucha v najsirsom mieste 98cm... ale nie vsetci si to este vsimli...prsia ale tiez primerane podrastli, tak asi preto

saskapac
22. nov 2012

@kkatka113 blahoželám a všetkým prajem hlavne veľa zdravia!!!

babybubble
22. nov 2012

@dadkal No, vraj keď malý bude mat tak dve kilá, mám sa ozvať, aby ma tam "ubytovali" To ešte nejaké dva týždne, plus ja s nimi asi zo týždeň budem tam, tak do vianoc sme hádam doma... Dnes tam bola taká fajná sestrička a povedala mi, že veď môžem skúsiť nabudúce aj nakŕmiť (ale z flašky, skúsim sa opýtať aj na kojenie) a prebaliť.

babybubble
22. nov 2012

@lenka112 ja som rodila klasicky presne pred 5. týždňami 🙂