Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
5. feb 2010

julia: keby boli peniazky, ale teraz setrime kazdy cent pre deticky, nebudeme mat svadbu len nieco uplne malicke a saty by som chcela samozrejme co najlacnejsie 🙂

o tej morfologii mi lekarka nic nevravela zatial, o par dni k nej idem tak som zvedava kto to robi a mozno sa radsej objednam do po alebo ke

Kedy sa da zistit pohlavie?

juliagregor
5. feb 2010

máš IP
a pohlavie by už malo byť vidieť

janulqa07
5. feb 2010

zamyslala som sa nad menami ale to je na mna vela variant 🙂 pre jedneho som preberala a vyberala 🙂

lucia.kl
5. feb 2010

ahojček.
ja som bola v 16tt na 3D a pohlavie nebolo vidno, jedno babo bolo stale bokom a druhe bnolo schovane za nim, takže to som nevidela vobec ☹
mne doktor o morfologickom utz tiež nič nehovoril, ale v pondelok idem na poradňu, tak uvidim.

mirinda10
5. feb 2010

kati mame sa dobre Emka mala vcera 2.3kg a uz mam dohodnutu sekciu na 38tt ale teraz musime prekonat prvu hranciu 36tt aby plucka boli vyvinute
u mna je teraz riziko ci to vydrzi placenta nakolko po operacii ju mam zmensenu, tak mi vcera robil prietoky a uz to bude robit kazdy tyzden do porodu a aj poradnu mam teraz uz kazdy tyzden, ak prejdeme 36tt tak Ema ide von 38+1 taky je plan ale priroda je silna tak si to nejak zariadi ale dlhsie ma cakat nenecha to mi jasne povedal, ze nevidi dovod ked bude donosena 🙂
inak tlak mam tiez ok a neopucham asi pre moj vek tak ma dost sleduje ale to som len a len rada

som rada ako ti to pekne ide ale necakaj dlhsie ako 38tt je to riziko, stale ta tu kontrolujem tak sa len pekne opatruj
inak som si vsimla, ze na vychode je vela jednovajecnych dvojok 😉 no asi lepsia zona ??? 😵

juli mala si krasne svadone saty, pekna nevesta ale chlapcov mas fesakov len co je pravda 😵

juliagregor
5. feb 2010

ahojte
mirinda dakujem
ale aj na západe sú, len maminy nepíšu...teda všetky 🙂 ja píšem za tri... 😝 😀
prajem ti aby bola emmka zdravučká a štastlivo sa skončilo tvoje tehotenstvo....

ja som si vydupala malú svadbu, aj ked boli naši proti, bola som tehotná a bolo mi úplne jedno, čo povedia susedia 😠

janulqa07
5. feb 2010

mna caka druha 😉 prva bola na...... zaplakanie 😒 a druha uz len taka papierova rychlovka

vobec mi nechuti jest, zijem na jogurtoch a mlieku 🙂 dufam ze aspon vela nepriberiem

alienka73
5. feb 2010

Janula necitala som vsetko ale podla mna chod na ten morfologicky v 20tt. Je to vyborny odbornik a on ti da aj CD ak budes chciet. Ja idem, uz som obejdnana na 25.2 len ja tam chodim aj na gyndu hned vedla cize budem mat aj paprir od dr. - odporucanie. Viem, ze s odporucanim je to lacnejsie ako bez neho a to by ti tvoja gynekologicka mala dat. Ja budem platit 23euro ale myslim ze v tom nie je CD. Pri malom sme mali aj cdcko a tiez som ho vela nepozrela ale zas je to pekna spomienka a myslim, ze to bude super ked sa na to po rokoch maly pozrie ze takto vyzeral v brusku 😅 .
Podla mna tam hned zavolaj lebo naozaj maju plno a mohla by si to presvihnut. Co viem tak za nim chodia z celeho Slovenska, lebo je dobry. DOlezite je pozriet baba ci su zdrave, CD cko a ostatne veci su druhorade.
Mimochodom aj pohlavie ti vtedy povie, teda ak bude vidiet ak sa deti ukazu 😉 .

A my v rodine dvojicky nemame ani vo vzdialenej, ja som citala teoriu ze ak je zena trosku starsia a ja som a uz ma aspon jedno dieta tak ze mozu byt druhe dvojicky. 😉

Janula, svadobne saty mozno skus pozriet v Presove v salone Angelo, maju tam aj spolocenske a krasne. Ja som mala od nich pozicane spolocenske na reidovy a boli ozaj nadherne a neboli drahe.Vysli ma na nejakych 300az 500sk uz si nepamatam. Mozno najdes aj nejake spolocenske biele. Ak mas od niekoho odporucanie kto si u nich pozical mas zlavu, tusim 50% ale to si nie som uplne ista a bolo to pred 3rokmi tak mozno sa to zmenilo ale ak to nemas daleko skus.

katrinb
5. feb 2010

mirinda - to je uzasne, ako pekne rastiete. Aj ja na vas casto myslim. A z celeho srdiecka ti prajem co najpohodovejsie tehulkovanie do konca. Ja by som tiez chcela aspon do 36 tt vydrzkat...v stredu zacinam 36 tt...tak hadam vydrzime aj trosku dlhsie. Bambulky ma zatial krasne pocuvaju...ostavaju tam, kde im kazem 😉 Kedy ti teda vychadza termin na cisarak? Prqvdepodobne niekedy zaciatkom marca, tak? To je fajn, ze ta slôeduju...myslim si, ze je to lepsie... A co sa tyka mojho cisaraku, tak dlhsie ako 38 tt mna doki drzat nebude...povedal, ze urcite 2 tt pred terminom to ukoncime...ale rpesny datum sme si este nedali..ale ved je to jedno teraz. Hlavne je, ze este musime vydrzkat. Ale citim sa vyborne tak verim, ze vydrzime. uz chodim ako kacka....a kazdym dnom je mi tazsie...co sa tyka tlakov, ked stojim, alebo lezim na boku lavom....ale inak v poho. Patri to predsa k tomu... urcite sa nam ozvi pri dalsiej kontrole, ake mate vahy a podobne....tesim sa

janulqa07
5. feb 2010

alienka dakujem s tymi satami to neprezivam takze nech uz zozeniem akekolvek je to jedno.

a neviete niektora nahodou ci nerobia morfologiu niekde v presove?

tintin
5. feb 2010

Alienka, tak prosim pekne, mam obvod bruska 96cm!!!! ja mam 170 cm..ale to je jedno...a tesne pre porodom Kristinky som mala 106 😲 brusko mi rastie uplne rovnako ako pri nej, len dopredu, vobec nie dostran. zo zadu vobec nespoznat ze som tehu ani z predu moc nie...ale z boku,..no comment Natieram sa ako blazniva, no uvidim ci to pomoze 😉

na morfologiu a 3D idem 18.2. ja by som uz isla aj dnes. vcera som sa tak strasne vystresovala, jedna baba tu zalozila temu, ze mala dobre AFP testy a az na tom UTZ v 20 tyz. jej zistili ze ma postihnute dieta. normalne som nemohla zaspat od tolkeho stresu. Manzel ma uz vyhresil, nech si nic necitam,..no ma pravdu. Budem si citat len vas 😉

a co sa tyka dedicnosti. u nas siroko daleko v rodine o dvojickach nechyrovat. Lekarka mi povedala, ze to vobec nemusi byt dedicne, ze to bola proste obrovska nahoda. vsak ja sa z tej nahody stale neviem spamatat 🙂

drzte sa!
Mauzi, takze na novej kolekcii sa zmenili len vanicky? dobre, aspon ze neurobili zmeny k horsiemu. no a do vytahu sa zmesti len pripade ak mate velky..ktory ma 80 dvere..my mame taky mini. kocikaren to bude musiet istit 😉

luciaf13
5. feb 2010

😀 😀 cez 80cm dvere urcite prejde kocik DorjanDUo 🙂 mame vyskusane :D

janulqa07
5. feb 2010

Ja som este nevidela ziaden dvojickovy kocik na vlastne oci, iba tie klasicke siroke ako boli davnejsie. Teraz ked potrebujem okuknut tak nie a nie nejaky objavit, a v obchode ziaden nemaju a na moje otazky mam len odpoved : myslim ze to ma nie som si ista, vezmite si katalog alebo pozrite na internete.

alienka73
5. feb 2010

No cez 80tky dvere sa urcite aj bumbleride zmesti ale praveze tie vytahy su mensie a uzsie. Ja som tiez s monokocikom ledva vosla a aj to som sa musela vytocit, teda dat ho tak na krizom a ja som tam bola nacapena na nom. Cize s dvojickovym bez sance.
Janulka, nemas to daleko do Ke, ja som tiez zatial videla na vlastne oci len ABC design v Kike. Inac mi snad kocky z terasy v Ke ukazu ich aj s babatkami 😅 .Lebo bumbleride som videla v obchode len monokocik.

Julka bola si ozaj peknucka nevesta, az teraz som pozrela fotky 😉 .

janulqa07
5. feb 2010

alienka mne sa strasne paci to abc ale tie vanicky ako su polozene ☹
no na vychod je to strasna bieda, chystame sa este do polska snad tam budu mat nieco vylozene

katrinb
5. feb 2010

janulqa - ano, tie vanicky su asi jedine, co je blbe, ze su opacne..ale ved vo vanickach budu bambulky cca pol roka...a potom uz sportiak...tak to beriem tak, ze je to len chvila... 😉

janulqa07
5. feb 2010

katrinb no ale teraz som nasla polsku stranku kde boli v jednom smere.

alienka73
5. feb 2010

No ja by som tie vanicky na ABC nejak prekusla len ja som ho skusila dvihnut na zadne kolesa a bol prazdny a teda mala som problem takze ja by som s nim aj s babatkami asi na obrubnik nevysla. Preto som si povedala ze radsej chcem vanicky pri sebe nie za sebou. A este aj tie vanicky su pevne a asi tazsie ako tie z bumbleride takze by som mala problem sama odniest obe deti ku kocikarni.Preto u mna zvitazil Bumble.
Janulka ty si z Presova? A ja ti pisem ze ked nemas Presov daleko 😀 .

juliagregor
5. feb 2010

http://www.twinventive.cz/nafukovaci-kojici-pol...
zaujímavá stránka, je tu aj ten kojaci vankúš, čo sa ráno pýtala Dior

adka dakujem...

alienka73
5. feb 2010

A este by som sa chcela opytat kociek co mate bumbleride ako sa upevnuju tie vanicky ci to nie je problem, ci je to stabilne a jednoduche uchytenie, kedze to budem robit denno denne.

katrinb
5. feb 2010

Juli - vankusik vyzera byt sikovny...

Co a tyka ABC...no mne sa zdal lahky kociarik...ma len 18,5 kg..teda ja som ale len po bytiku s nim chodila HIHI. Ale ked uz budu babatka v nom a budem s im vonku...az vedy budem vediet povedat...ako sa s niim manipuluje. Ved ako sme sa rozpravalai - janulqa - dojdes do KE a mozes si vyskusat co ti bude lepsie. podla mna na zaklade praxe je aj tak najlepsie vyberat kociariky....maminy vedia o com hovorim. Ja som si ho vybrala hlavne kvoli tomu, lebo sa mi pacil (priznevam sa)....a tym padom prevysilo to aj ine manipulacne vyhody ci nevyhody.

janulqa07
5. feb 2010

katrinb niekedy to bolo v pohode bol jeden a aj tak sa nikde nevosiel 🙂
ja uz par tyzdnov kukam a stale menim, nakoniec asi budu fakt dva a mam pokoj.

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?pr...

lucia.kl
5. feb 2010

ja budem mať tento kočík, aj som skúšala a som spokojná, úplne lahunký a lahká manipulácia

http://www.semwa.sk/product_info.php?info=p1737...

luciaf13
5. feb 2010

lucia.kl ten mkocik co bude mat je Hauck, vsak. My sme ho skusali v obchode a pani predavacka ma tiez dvojicky a povedala, ze je to kocik tak do 1.5roka a viac mamin tu pisalo, ze sa casom a manipulaciou moze sam skladat, ked napriklad ides na obrubnik ☹ ☹ ☹ ☹ a tu latku okolo striesok malen v jednej vrstve, je dost tenka 😒

janulka . ten vyzera dobre 😀

janulqa07
5. feb 2010

luci to je abc design zoom , zaujimave je ze iba na tejto jedinej stranke su korbicky v jednom smere, inak to nikde nenajdete 🙂 tak teraz neviem. ja mam take naroky na kocik ze potrebujem minimalne tri 🙂 pri prvom som sa poucila a bol to omnoho lacnejsi spas

lucia.kl
5. feb 2010

ja mam kamošku, čo ho ma a je s nim velmi spokojna, tak uvidime aky bude.

katrinb
5. feb 2010

janulqa - no super, vyskusam dat za sebou...ja mam tiez 2010 - takze by to nemal byt problem. je pravda, ze ked mi dosiel kociarik, tak sme skusali, ci je vsetko a ci je funkcny...neskusala som vsetky varianty ulozenia vaniciek...vajicka a podobne. Ale dam vediet, ci sa to da...aj ked podla mna musi, ked je to na fotke...

lucia.kl - ten hauck je peknucky tiez...

janulqa07
5. feb 2010

katrin: no ale to len u nich som zatial videla , vyskusaj to a uvidis, ked to fakt tak ide tak asi mam vybrany kocik 🙂

mauzos
5. feb 2010

Baby pozerajte aj na kolieska. Ja som dnes bola s Tomim u lekara s nasim monokocikom s umelohmotnymi kolieskami a teda mala som co robit, ide sa s nim daleko horsie ako s dvojkocikom s nafukovacimi kolieskami. Taku beznu 2-3 hodinovu prechadzku by som s nim urcite nezvladla 😖