Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
5. feb 2010

lucka hauck je celkom fajn, ale na bábätká nebudeš vidieť...ako šporťáčik dobrý, majú ho dve kamošky...
má nevýhodu sklápanie chrbátika, je na šnúrku a mňa z toho systému šľak triafa a deti, ked sa dokážu posadiť tak sa zdvihnú aj s opierkou...kamoška povedala, taký papierový kočárik, tiež som nad ním uvažovala, ale len ako športiak...kolieska sú neni moc kvalitné, obidve majú osmičky...
ale na druhej strane, má šírku sedenia 30 cm a v pohode vozia dvojročné deti v kombinézkach aj vo fusakoch...
ked zoberiem pomer cena = kvalita : dobrý výber, ale ja by som ho pre bábätká nechcela, ako šporťák áno...
v albume je na fotke v reále ten modrý minuloročný model
za cenu vložných tašiek kúpiš jazdený pre miminká a potom ti tento do dvoch rokov poslúži - len môj názor

juliagregor
5. feb 2010

mauzi má pravdu s kolečkami, ja mám teraz klasiku trojkombináciu (tank) s klasickými kolesami a prejdem všade teda ak je odhrnuté aspoň na šírku 80 cm...
inak ten hauck sa veľmi dobre ovláda, je trošku kratší ...

janulqa07
5. feb 2010

mauzos: no to som si nevsimla hned ☹ takze to riesim dva a hotovo

mauzos
5. feb 2010

no podla mna dva kociky nic moc, nedavno sme videli ako sa jedna baba trapila, nevedela vyjst na obrubnik 😒

Ajka par fotiek na zelanie, konecne som sa k tomu dostala 😉

mauzos
5. feb 2010

A k tomu Haucku, tiez sme nad nim uvazovali, vyzera dobre, dobra cena ... potom sme mali to stastie vidiet ho v jednej predajni a drahy ho zavrhol kvoli mnozstvu umelohmotnych spojov. Ale ovladal sa dobre, sice som ho skusala len v predajni a bez zataze 🙂

dracik1
5. feb 2010

mauzos....jupiiiiaj ja som si zelala par fotiek, kedze na FB nie som...mali su strasne zlati, boze ake kukuce maju, perfektni su 🙂

a k tomu Hauck...pouzivame ho u nasich...starsi typ....je to take lefetko, ked fukalo, decka to zobudilo...revali ako im vietor vadil a moja chudatko mama neznala veci, ked bola vozit po dedine, nadvihla ho a kocik sa jej isiel zlozit 😕 ....ale na balkone u nas a u nasich na dedine za 2000 sk mi posluzil viac ako perfektne

juliagregor
5. feb 2010

mauzi zlatí sú 🙂 a tie sedátka do vane sú super vec 🙂

hauck - no o tom to je, musí to byť niekde ubraté, preto plasty, ale nechápem prečo je taký ťažký, ale zase musím povedať, že kamoška ho má viac než rok a zatiaľ ide dobre ...

mauzos
5. feb 2010

dakujem baby 😵

Julia a sme zase pri kocikoch 😀

juliagregor
5. feb 2010

mauzi a nebodaj je malý chorý?

mauzos
5. feb 2010

nie nie, chodim s nim na neonatologiu od narodenia kvoli refluxu. Pravidelne mu tam robia aj odbery krvy a usg organov, tak je pod kontrolou 😀 Vsetko je OK

dracik1
5. feb 2010

😀 kociky neverending story...preto dvojickovske maminy tolko kocikov vystriedaju 😀

mauzi, mali uz stoja? su sikulky, boze za chvilku ti zacnu chodit pri nabytku , skusat prve kroky, padat, dozadovat sa, aby si ich vodila za rucicku po vonku , lebo v kociku ani nahodou 😀 , ach jaaaj, strasne rychlo to ubehlo, az mi je smutno 😔

juliagregor
5. feb 2010

sranda že...

ja ked som mm povedala, že chcem ešte Zekiwu, tak už ani nemal slov 😲 😀 , povedal mi, že som trafená ...ale musím povedať, že ja som kúpila ten môj tank za 1700 Sk a už ho vozím druhú zimu, zo športovej časti je veľmi ťažko ovládateľný ale inak dobrý...a stále drží...a v snehu ide perfektne...ale do auta ho nenaložím...

janulqa07
5. feb 2010

ja chcem jeden na zimu a jeden len so sedackami do mesta a k lekarovi. vsetko z druhej ruky

juliagregor
5. feb 2010

mauzi tak super...a ešte ho má...alebo sa mu stráca...musíš dávať pozor na stravu ?

mauzos
5. feb 2010

veru Dracik velmi rychlo to leti ... dnes som si pozerala fotky od narodenia a ani sa verit nechcelo, ze boli taki malicki. Uz sa mi postavia obidvaja pri gauci a Luki uz vie pri nom aj chodit. Uz sa tesim na to kocikovanie - chodenie 😀

Julia ty chces taku trojkolku Zekiwu ako mam ja? Ten je velmi dobry do blbeho terenu, u nasich na chalupe som ho vyuzila.

Janulqa teraz chces dva a uvidis kolko z toho nakoniec bude 😀

mauzos
5. feb 2010

odkedy papa AR Nutrilon negrcka, ale ked som mu skusila dat obycajny tak ano ☹ Musim znova vyskusat. Inak so stravou nema problem, on papa vsetko, nevybera ako Luki a nevracka.

juliagregor
5. feb 2010

áno tú trojkolku chcem, a máš ju s pevným alebo otočným kolieskom ?

dúfam, že mlieko máš na predpis ...

mauzos
5. feb 2010

ja mam s pevnym, ale da sa, myslela som, ze to bude horsie. Su aj s otocnym?

Jasne, ze na predpis, kvoli tomu sme museli ist na tu neonatologiu, to je zaroven aj gastro 😉 Ale Lukimu kupujem z Madarska a vychadza lacnejsie ako u nas na predpis, takze tak 😒

juliagregor
5. feb 2010

a dráčik aj mne je smutno, že tak rýchlo vyrástli, dnes ma vôbec neposlúchali, uspávala som ich cez hodinu a vyliezli mi na skrinku a trieskali do TV, máme ho zavesený na stene, ale tuším nízko 😖

alienka73
5. feb 2010

mauzos mas krasnych drobcov 🙂 .
A ako pozeram mame rovnaky stol a aj stolicku na papanie, teda my zatial mame len jednu 😉 . A asi aj kocik budeme mat rovnaky 🙂 .

Nas maly uz zasa tri dni nespal cez den, takze nic moc 😒 . No ale co s nim mam robit ked nezaspi tak nezaspi..

juliagregor
5. feb 2010

ja kupujem sunar zase v čechách, je tam skoro o 90 Sk lacnejší
sú aj s otočným, ale sú drahšie, lebo sa ľahšie predávajú - pozerám jazdený...chodievame do lesa a na dlhé prechádzky cez horu do Trenčianskych Teplíc a to s golfáčmi neprejdem 😒

juliagregor
5. feb 2010

tie stoličky zaberú strašne veľa miesta 😠

dracik1
5. feb 2010

juli, aj nasi maju so spanim problemy-az teraz zacali spavat 2 hodinky, ale to 40 min blbnu v postielkach kym zaspia a to nekomentujem nocne spanie, jedna hroza...nezazili sme noc, kedy neplakali...v poslednej dobe v noci vstavame aj 5x 😝 !!!!!!!!!!!!!!!!lebo hlavne jakubko ma hysaky, zobudi sa reve a reve...krici tatinko, tatinko, mna kope....neviem, ci sa mu nieco zle sniva al. co....potom zobudi Jurka, ten zacne pistat a koniec spania

juliagregor
5. feb 2010

dráčik, ked sa v noci človek nevyspí, tak je unavený celý deň ☹ ,
sníva sa mu ...sú nočné desy a nočné mory..jedno je do polnoci a jedno po polnoci...už si nepamätám ktoré je kedy 😢
deti v noci prežívajú všetko čo cez deň zažili...mne tak revával martin, ale fakt strašne, ani sme sa ho nemohli dotknúť, trvalo to vždy cca 30 minút a potom to prešlo...dávnejšie na dvojičkove to maminy riešili a zefa radila nejaké homeo...mne dr. radila sedaliu ale že sú aj lepšie preparáty

cez deň dvojky spia maximálne hodinu, nemám čas sa ani prefarbiť
😠

mauzos
5. feb 2010

Alienka 😀 takze nie len rovnaky rocnik narodenia mame? 😉
No veru zaberu tie stolicky strasne vela miesta. Ja som im az teraz nedavno nasla pevne miesto, kde nezavadzaju. Ale neviem ako by som ich nakrmila bez nich, uz ich musim privezovat, co by mi aj z nich usli 😠

Dracik ani nehovor, my mame hrozne noci s Tomim posledny mesiac a to som sa tesila, ze to bude cim dalej lepsie. Tiez neviem co sa mu deje, budi sa s revom niekolko krat za noc.

juliagregor
5. feb 2010

ja ich krmim len v stoličkách a v kuchyni, fabule sú super...ale na mňa boli moc drahé...
ja mám klasiku drevenú a jednu s pultíkom Meggy a zasuniem ich oproti sebe a majú spoločný pultík, ked moc vymýšľajú tak ich pripútam remencami na chodenie...ale väčšinou, ked neposlúchajú dám ich dole a nedám im jesť, a hlad je potvora za pol hodky sú ako anjeli 😅

neni nad panelákovú kuchyni, MM jedáva na stojáka ---

dracik1
5. feb 2010

mauzi, neviem, ja si myslim, ze niektore deti budu poriadne spat az ked budu mat 3 roky...ja im nebudem davat nic...ani homeopatika....musime vydrzat...dospavam cez den- schrupnem si s nimi 😀

juliagregor
5. feb 2010

dracik ani ja som lieky nedala ...ale asi ťa trošku sklamem Martin plakáva ešte aj teraz, nie tak často, ale plače...ja si myslím, že ešte stále nestrávil dvojky a chodí aj do škôlky...
a skoro ma včera piclo, idem pre neho a on doškrábané očko, jeden chlapec ho zbil 😠

dracik1
5. feb 2010

juli, tie stolicky su predrazene...my sme kupili babypoint Pinta - take iste ako Fabula...ale o cca 500 sk lacnejsie ...ale su super...decka v nich krmim od cca 7 -8 mesiacov...teraz tam uz jedavaju jogurtiky al. kasu sami....keby som mala jedno decko tak zvazim taku drahu investiciu ale dve 😲 , ja som velmi spokojna s ich uzitocnostou....ved sme si pisali, ze stolicky su v nasich domacnostiach TABU 😀

dracik1
5. feb 2010

chudatko...som prave MM ukazovala tvoje deticky...sa mu strasne pacil Matko...ze ma krasne vlasky, ze po kom...asi po muzovi, nie?

muz mi hovoril, ze jeho kamarat riesi sikanu v materskej skolke....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!