Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
15. feb 2010

NO to asi poviem, aj ked mi mame dost chladny byt v lete tu velmi slnko nesvieti tak snad to prezijem 😅 .A na prechadzky len skoro rano a neskoro vecer pojdme 😅 .Ale ked feferonka pisala, ze ma opuchnute nohy teraz vo februari tak ja v juni budem asi len lezat s nohami hore 😲.
A inac o tom lete ste pisali, ze aj tak treba dat babatkam dlhy rukav, kratky ste nedavali vobec alebo malo?
Nas mal v lete uz 7-8mesiacov tak to bol uz len v kratkych rukavoch a krataskoch,ale co sa tyka nvorodeniat tak neviem ako s nimi.

janulqa07
15. feb 2010

Ahojte cely vikend som bola u rodicov, na samom vychode a stalo sa mi nieco uzastne, nikde doteraz na vychode nebol nikto ochotny v obchode, poriadne poradit ohladom kocika a veci co treba pre babatka. U nas v rodnom meste je malicka predajna, kde majitel je ochotny objednat jeden dvojickovy kocik na predajnu aby som ho mohla omrknut. Bol mily, vsetko vysvetlil a ked budeme brat od neho viac veci da dobru cenu.
Uzivamn si maleho, na to, ze ma dva roky je strasne mudry, uz sa neda nicim oblbnut a na vsetko ma hned odpoved 🙂

juliagregor
15. feb 2010

ahojte,
adka ja som dávala krátky rukáv až ked mali deti rok ..., detská pokožka by do roka nemala prísť do kontaktu so slnkom ...
hlásim, že všetci traja sú chorí a ideme k dr., ATB nás neminú...nespali sme, deti plakali, kašľali, mali horúčku a s mm sme ich nosili na rukách...

loginka neboj ako deti rastú je to stále lepšie 😉 , u nás bol najhorší asi prvý mesiac, kým sme si všetci na seba zvykli, deti dosť plakali, v brušku im bolo dobre, teplúčko
😵
mauzi aj ty máš ukážkové deti 😉 , ale je pravda, že kojené deti málokedy prespia noc, predsa UM je sýtejšie ...
dráčik tuším tie choroby vás neobchádzajú ☹ a tiež nespíte...

matelko1
15. feb 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
vcera som tu nebola. boli sme asi hodinku von,poobede sme dostali navstevu a vecer sa mi nechcelo zapinat notbook.

fefferonka
15. feb 2010

ahojte.
alienka neboj, ty nemusis mat nohy vobec opuchnute. Ja som si to zavinila dost sama, lebo neusedim, neulezim, do 32tt som pracovala a robila by som az dalej, len ma hospitalizovali.... ale mam tie nohy hrozne, naozaj, ako keby ani moje neboli, ale volajakeho umrlca 😲 tak to uz som sa zlakla a mam ich vylozene. a aj ked nie velmi, ale aspon troska odpuchnu - bo ja ich mam napuchnute uz cela od bedier a po prsty.

katrinka - moc na ta dnes myslim a som zvedava, s akymi novinkami prides 🙂 ja mam TP 24.3., takze si o chlp popredu. dakujem za podporu, lebo miestami sa mi ani zit nechce...ked mi niekto ironicky povie, ze to bude este horsie, ked budu na svete, tak normalne oponujem, bo teraz ma uz vsetko boli. radsej budem okolo deti skakat a vladat... ved ja sa uz ani neobujem 😠 mam 157cm, takze je to zahul 🙂

pekny den.

mauzos
15. feb 2010

Ahojte 🙂

Alienka, no to ti zavidim chladny byt. My sme pod strechou a mavame okolo 35-37 C v lete, proste sauna ... uz sa neviem dockat dalsieho leta. Nasi su aprilovi a ja som v lete uz davala bodinka s kratkym rukavom a na nozicky len plienku. Ale chodievali sme vonku az okolo 17-ej, to uz bol na nasej trase tien a Bumbleride ma dost dobre striesky.

Janulqa a aky kocik ti objednali? Vacsinou ti mali obchodnici su ochotnejsi ako velke predajne, musia bojovat o zakaznikov.

Julia, to je mi luto, ze ste vsetci chori. Snad to nebude nic vazne a raz dva budete fit.
Samozrejme, ze to nase spanie bolo sposobene, tym ze som nekojila, to si uvedomujem. Ale aj niektore kojene deti vedia skoro prespat noc ... kazde dieta je ine 😉 Aj nasi su kazdy iny, Luki je od narodenia viac spavejsi ako Tomi.

Matelko ako sa paci drobcom v kociku, spinkaju ti?

matelko1
15. feb 2010

mauzos v kociku sa im paci,pekne spinkaju.dnes ideme zase von na chvilku.vcera mi odpadli kolecka zadne a nevedeli sme ich nastoknut,tak sme sa prechadzali len s prilozenymi koleckami,nechceli vojst a zacvaknut sa a az vecer prisiel manzel,ze od nova je tam taka poistka,ktoru trebalo odstranit a to sa ani v navode nepisalo.uz som sa zlakla,ze taky drahy kocik a budem musiet ho reklamovat.

katrin sla dnes k dr,ze....som zvedava co ma nove.

julia pevne verim,ze drobci sa coskoro z toho dostanu a budete fit.

janulqa07
15. feb 2010

Mauzos: no ja som uz nejake videla vonku a jeden v kike, len vedla seba som nevidela tak dovezie na ukazku vedla seba, nejaky uzky. Ked som mu povedala po akej znacke ideme a ze potrebujeme vsetko, hned mu ocka zaziarili 🙂 predsa len vsetko krat dva tak zarobi 🙂 ale radsej dat zarobit niekomu ochotnemu. Zatial vsetky vecicky len okukujem, mam este cas ale potom budem od vas baby zistovat co vsetko mi vlastne bude treba.
Konecne som prestala stresovat, idem si uzivat tehotenstvo.
uz som si nasla aj svadobne saty a v stredu sa ide na matriku vybrat termin 🙂

mauzos
15. feb 2010

takze nevies aky ti objedna?
waaaw, takze budeme mat svadbu 😵

Matelko 😀 to z tymi koleckami bolo dobre, zasmiala som sa ...

mauzos
15. feb 2010

samozrejme malo byt S tymi koleckami, neviem kto mi tam napisal Z 😀 😝

janulqa07
15. feb 2010

no povedal ze okukne kociky na nete a asi to bude
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7463616

fefferonka
15. feb 2010

jeje, janulqa, tak drzim palce-ja som sa vydavala v 17tt a zvladli sme to 🙂

gajana1
15. feb 2010

Ahojte
janulqua mi mame taky objednany lepšie povedane už je na predajni len po neho musime skočiť alebo si ho dať doniesť kurierom

janulqa07
15. feb 2010

fefferonka dakujem 🙂 myslim ze to zvladnem , moja druha svadba, tak to uz iba akoze svadba bude 😒

gajana videli ste ho aj nazivo? co si o nom myslis?

gajana1
15. feb 2010

janulqa nie nevideli sme ho naživo takže som tiež zvedava ale tento tyždeň asi skočime po neho lebo ideme po svokra do B.Bystrice

janulqa07
15. feb 2010

hmm... ja sa bojim nieco si objednat a nevidiet, zacala som zhanat uz teraz lebo som zistila ze to nie je jednoduche ak ich chcem vidiet.

juliagregor
15. feb 2010

ahojte kočky
tak moje predpovede sa naplnili dvojky majú ATB a Maťko zatiaľ nie ale dosť kašle, počkáme do zajtra...mám doma všetkých troch a pištia jeden cez druhého sú fakt hrozní...

matelko asi si bola riadne bledá, ked to kolečko tam nešlo ...

feferonka a bielkovinu nemáš v moči?...

mauzi ahoj... 😉 aj moji sú rozdielny ...ale spať nebudú 😠

a už neviem na čo som chcela ešte reagovať, idem variť a prajem pekný deň..
katka čakám....

loginka
15. feb 2010

juli, no parada, nezavidim, tak rychle uzdravenie vsetkym!
noc bola lepsia a to preto lebo po napani nastastie spali, nebudila som Laurinku lebo ona ma uplne iny nocny rezim ako Dominik, on bol hore o 12 a ona az o 2, potom Dominik o 4 a Laurinka o 6, ale dalo sa
cez den sa im to stale vyrovna alebo im to vyrovnam 🙂

juliagregor
15. feb 2010

dakujem
dám ešte jednu kávu lebo som unavená 😉

logi čím budú starší, tým to bude lepšie uvidíš 😉

alienka73
15. feb 2010

No Juli tak nezavidim a nech su cim skor vsetci zdravi. Ja mam doma len jedneho trosku choreho ale teda neda mi zit. Nemozem sa dnes od neho ani na meter vzdialit lebo hned mamkaaa a plac. Katastrofa. A to vcera ked bol doma aj muz tak sa vedel aj krasne pekne zahrat a dnes ked som sama tak uz nevie 😢 . Nic ma nenecha robit.

alienka73
15. feb 2010

Neviete nema niekto v Ke kocik Jane za sebou- dvojickovy? Nasla som na bazere s dobrou cenou ale az v Ba a ja by som ho tiez chcela vidiet nazivo a este lepsie vyskusat, lebo vidiet mi nestaci.

juliagregor
15. feb 2010

adka tak si sadni a nič nerob...
včera som stiahla maťovi z netu Polárny expres, tak mu to asi teraz pustím na PC...

matelko1
15. feb 2010

julia veru,bola som bleda,manzel mi hovoril,no pekne,lebo si sla po snehu,tak preto vypadli kolecka,ale taky kocik musi vydrzat,ci je sneh,alebo nie.....za taky peniaz 😵 ...ale by ma nenapadlo,ze treba tu poistku odstranit preto to kolecko tam nezacvaklo.

moji drobci cez den kazdy v inu hodinu papa,ale v noci sa budia rovnako,takze urobim im mliecko a spinakame dalej.hore su kazde 3 hodinky.
kavu som nepila ani si nepamatam.cele tehu mi nechybala a ani teraz a to pred tehu som take 2-3 vypila.

katrin uz som nedockava 🙂

matelko1
15. feb 2010

alienka ja mam jane za sebou a som s nim velmi spokojna.kukni do mojho albumu...dobre sa manevruje,jednou rukou,ide velmi lahko.

janulqa07
15. feb 2010

alienka: aj ja mam takeho, strasne rozmaznany ale ked pride priatel domov tak hned na mna zabudne a hra sa sam a pocuva ho na slovo, mna absolutne ignoruje. bojim ked budu traja 🙂

juliagregor
15. feb 2010

matelko 🙂 máš pravdu musí vydržať...a ked nie, tak reklamovať...a nedať sa.
ja kávu pijem lebo mi chutí 😉 a dokonca som ju aj "musela", lebo mám nízsky tlak.
dávam jednu ráno a kapučíno poobede ...malým to nevadí, najväčšia dávka všetkého čo zjete , vypijete, ide do mlieka po hodine...
malí zaspali, tak nechcem búchať, lebo veľmi nekľudne spia ...nech si oddýchnu...

matelko1
15. feb 2010

no a co sa tyka nakupovania cez net v bazare,tak mam s tym zlu skusenost.nikdy v zivote som nic neobjednavala cez bazar,az pred ocakavanim drobcov som si natukala ako baby pisali na www.dvojcatka.cz,klub dvojciat a obj.som tam monitory dychu ako jedna baba ponukala este v zaruke rok atd.tak som ich obj.poslala peniaze a monitory nikde,nikdy by ma nenapadlo,ze maminka moze okradnut maminky a ja som akurat natrafila na podvodnicku-intriganku,lebo sa spojila jedna baba so mnou a tiez jej poslala peniaze, a tovar nikde,tak viacere baby sa spojili a podali na nu trestne oznamenie...ja neviem co mam robit,ked pojdem za pravnikom a podame trestne oznamenie,tak ma to bude dalsie peniaze stat.
tak som sa ponaucila.som zlostna sama na seba aka som hlupa a naivna.

juliagregor
15. feb 2010

matelko 😲 😠 asi by ma piclo..........

juliagregor
15. feb 2010

stačí ked dáš len trestné oznámenie na polícii v mieste bydliska, ked dáte viaceré sumy sa zrátajú...ja už neviem koľko musí byť výsledná suma, aby bol trestný čin ...
vidíš a tam cez ten klub by som bola presvedčená, že je to bez rizika...ruky jej dolámať..

matelko1
15. feb 2010

to mna uz....katastrofa.100€ v riti.docitala som sa,ze ju uz policia hlada,meni adresu,na trvalom pobyte sa neda zastihnut a takto vraj vymanila dobrych par tisic od ludi