Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
1. mar 2010

My mame poblizku dve ihriska jedno je pre mensie deti, bezpecnejsie, ale ked tam nabehnu tie velke a pritom mozu ist na druhe ihrisko, jaj no na nervy, ale uz nekukam ani rodicov a poviem detom rovno, moj maly je nauceny davat prednost inym detom.

Ja som po porode tiez plzla a teraz sa bojim, myslis ze je to tymi porodmi? Navstevu zabav aby sa nepozerala dookola a neuvidia ziaden neporiadok 🙂

juliagregor
1. mar 2010

aj pôrodmi aj na jar a jeseň vtedy vlasy vždy padajú...
trošku skrátiť účes a dobrý vysávač, najlepší je mm

janulqa07
1. mar 2010

Mne po Matuskovi zacali a vtedy to islo rad radom, vlasy, nechty, zuby.. ☹

juli a ako je to zo skolkou, moj maly bude mat vtedy tri roky ked naaaaahodou ho zoberu, ako je to s cumlikom a plienkami?

juliagregor
1. mar 2010

bez cumlíka a bez plienky...
u nás aj ked mali deti plienky, tak im ich dali učiteľky dole a radšej ich prezliekali, za týždeň diaťa odnaučené a cumlík tiež nedovolili...
ale všade je to inak...
luciakl je myslím učiteľka v MS, ak čítaš, napíš...

a už fúka a slnko zašlo 😠

janulqa07
1. mar 2010

No pllienku sme uz mali za sebou, ani v noci nemal, ale zrazu na neho prislo a ma len v noci, len ten cumlik 😠 keby nebol taky rozmaznany mozno by sa dal prehovorit. Skusim tu luciu.

juli mne to stale tak vyde, pokial sa vyberieme von je zima 😒 Ale chlapcom to vadit nebude, len maminke 🙂
A Katka ako? Nemas nove info?

juliagregor
1. mar 2010

zatiaľ nič....ved kým ju prijmú, zoberú krv, vyšetria, ubytujú, natočia CTG, ešte sono a prietoky...

janulqa07
1. mar 2010

Ja mam dnes plnu hlavu starosti, vsetko sa u nas riesi naraz a neviem byt kludna 😒
Idem nieco vyvyrat nech sa nezblaznim

juliagregor
1. mar 2010

janka kludne sa vypíš do IP, snád ťa povzbudím...

hotovo..ideme von...

tehuľky ako sa máte?

janulqa07
1. mar 2010

Dakujem juli uzite si a poriadne sa vyblaznite 🙂

jajka28
1. mar 2010

JULI SI TUUUU?

Baby mali ste niektorá pozitívny výsledok odberov????

prosím píšte!!!!

dior
1. mar 2010

jajka myslis triple? ja ano, preto śom bola na morf.,ale podla toho je to v poriadku 🙂

neviete kolko sa moze pribrat s dvojickami?

jajka28
1. mar 2010

ahoj dior...pros. ta aké číslo ti vyšlo????

mne ráno sestrička že 1: 80 idem na sono súkromné a zajtr. k svojmu dokymu...držte palce...bojím sa strašne...

ja som pribrala len 2,5 kg doteraz...

juliagregor
1. mar 2010

ahojte,
jajka držím pästičky 😉 pri dvojkách vždy vyjdú testy zle, nevedia vyrátať riziko pre dve deti, pri jednovaječných dvojkách staší čisto teoreticky vydeliť dvomi, pri dvojvaječných to nejde, lebo deti nemusia byť rovnako veľké a môžu mať inú bielkovinu...veľa hovorí merani šije v 10 tt a samozrejme aj dobrý utz. a ešte lepšie oči lekára, na druhej strane treba aj povedať, že žiaden utz, nie je 100 %, všetkým maminám držím pästičky a aby sa nestresovali ....a tešili sa na detičky....
osobne som amnio podstúpili, bližšie otázky odpoviem v IP

dior ja som 9 kg, netreba veľa jesť, trpia klby ale do 20 kg je normál

janulqa rozumiem ti a neskôr odpoviem...

janulqa07
1. mar 2010

juli ako bolo? chlapci zniceny?

juliagregor
1. mar 2010

už spia 😉 , ajko je v pohode behá, vymýšľa ale šimon sa bojí furt na mne prilepený...bojo je to...
bolo fajn ale dosť fúka

lucia.kl
1. mar 2010

ahoj.
cumlik ani plienku mať dieťa v škôlke nesmie, bezplienkovosť je podmienka prijatia do Mš, toleruju to len v sukromnych škôlkach, treba aspoň dva mesiace pred nastupom do mš odučať a ak by mal stale problem a pocikaval sa, len na to upozorniť učitelky a dať vela nahradneho oblečenia, deti sa v kolektive velmi rychlo naučia chodiť na zachod, a hlavne sa tam chodi do umyvarky skoro každu hodinu - pred jedlom, po jedle, pred idenim von, po prichode, pred obedom, po obede, pred spanim, po spani a tak dalej, ... snad som pomohla, ak by boli akekolvek otazky ohladom MŠ tak sa pytajte

janulqa07
1. mar 2010

tak si ich znicila 🙂 simona to prejde, teraz budete viac vonku ked bude teplo a uvidis

aj u nas zacalo strasne fukat a maly zacina kychat, tak len na chvilu s nim vybehnem, pomahal varit tak po byte zbieram nastroje 😠

juliagregor
1. mar 2010

lucka u nás na spanie dávajú deťom plienku, ked mamina povie, že sa ešte pociká..
doniesla som podbradník a ani ten mi nezobrali...ale pravda, že doma je špinavší ako v škôlke 😝

janulqa07
1. mar 2010

lucia dakujem 🙂 ani neviem co sa pytat, viem ze kazda skolka ked berie mladsie deti ma svoje kriteria, co by zabralo aby mi maleho zobrali? pri nas su tri tak dufam ze aspon do jednej sa podari.

juliagregor
1. mar 2010

pijem kávu a ťukám ako dateľ ...
deti tak radi pomáhajú.. 😉

janulqa07
1. mar 2010

ja som uz rezignovala, upratovat budem ked dojde priatel z prace a zabavy maleho.
juli a ako ste zacinali u Matka zo skolkou?

juliagregor
1. mar 2010

prvé dva dni som s nim po dve hodky a potom som ho dala už na celý deň, neplakal, tešil sa a ja s ním ako dobre...plná igelitka oblečenia, sem tam sa pocikal, alebo mal len cvrknuté slipky)...
po dvoch týždňoch prvá choroba a návrat späť do škôlky, každé ráno plače, 5 minút maximálne a potom sa hral...
on neplakal, že by tam nechcel byť ale plakal za mnou, tak vždy rýchlo, prezliecť a dať revúceho učiteľke, žiadne mojkanie, cickanie, pripadala som si ako macocha ...
ale deti lepšie znášajú ked to je rýchlo...doma nespával a tam v pohode...ráno prestal plakať až na Vianoce, konečne pochopil, že doma je len vtedy, ked je chorý...

janulqa07
1. mar 2010

jaaaaj bojim sa toho ako to budeme my prezivat nielen on na mne je zavisli ale aj ja na nom 😀

a chlapcom nebolo luto ze starsi bracek nie je s nimi a neuci ich vystrajat? 😉

juliagregor
1. mar 2010

maminy to prežívajú horšie ako deti...
chlapci to vnímajú až teraz a ráno plačú... 😎

viem, že už sa mi ľahko hovorí, ale on nesmie vidieť, že si nervozna a nenechať aby s tebou cvičil...maminka prídi pre mňa na obed...a tak...

janulqa07
1. mar 2010

no teoriu by som zvladla a prax asi tazko ☹

juliagregor
1. mar 2010

plakala som až pred škôlkou....
zvládneš...vieš ako budeš rada, že máš o jedného menej 😀

janulqa07
1. mar 2010

no ved na to sa spolieham ze ked budu dvojky tak to bude vsetko ine

lucia.kl
1. mar 2010

každá škôlka to má s plienkami inak ale v BA sa deti s plienkami neberu, raz som dala dieťaťu v MŠ plienku aj preto, lebo malo hnačku a nevedelo chodiť na zachod, tak som volala rodičom, to bolo zrovna dieťa, ktore sa od plienky len odučalo.
no a čo sa tyka dostania sa do školky, tak skus na riaditelku apelovať s tym, že budeš mať dvojčata a nebudeš to zo začiatku zvladať - nech ti ho zoberu aspoň na pol dňa, pripadne u nas v BA zabera sponzorstvo.
neviem ako u vas ale v BA sa deti rodičov na MD do MŠ pre nedostatok miesta neberu...

janulqa07
1. mar 2010

diky lucia, skusim to nejako ale sponzorovat by som aj ale ked vyhram loto jedine 😒

lucia.kl
1. mar 2010

ved prave, s tym sponzorstvom je to tažke, normalny človek nema ako, treba porozmyšlať - tonery do tlačiarne, kancelarsky papier, vytvarny material, navlečky na paplony prip. plachty - treba porozmyšlať, kde robia členovia rodiny a čim by mohli pomocť 😀