Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dior
26. mar 2010
juliagregor
26. mar 2010

ahpj dior,
už ho niekto kúpil? ak nie, opýtaj sa na dvojcata.cz ak ho chceš, maminy ti povedia...

katrinb
26. mar 2010

Alienka - ja som na glukozu bola v Saci a tam mi glukozu dali oni. Takze s tymto ti ja neviem pomoct

gajana1
27. mar 2010

Ahojte

Lucia sa neozvala?
Ja v nocii už vôbec nespim len sa prevaľujem 😠

juliagregor
27. mar 2010

ahoj luckin muž písal na FB, že zatiaľ sú 3 v 1

gajana1
27. mar 2010

diky Julia za info

Baby mam pocit ako keby mi trplo brucho nestalo sa to niektorej

bibijanka
27. mar 2010

Kočky, my máme spacie vaky doteraz (deti v nich vedia aj chodiť 😀 ), dokonca som kúpila ďašiu várku už takých poriadne veľkých, tak ešte min. rok v nich budú spať. Je to obrovská výhoda, nemusím mať obavy, že im bude zima, keď sa odkopú. Máme doma ešte tie menšie, cca do roka (bez rukávov, z Tesca, ale roztomilé), tak keby mal niekto záujem. Začala som ich používať, keď mali drobci asi pol roka (tj. korigovane cca 4 mesiace).

dior
27. mar 2010

juli skusim napisat, zatial mam objednany ten gulickovy

bibijanka-zlatunke deticky aj vo vakoch si poradia a prelezu vsade co 😅

bibijanka
27. mar 2010

To áno, aj v tom dokážu chodiť, za ten čas si zvykli. Akurát mi v tom nemôžu vyliezť z postieľok, čo oceňujem 😀

bibijanka
27. mar 2010

Teraz máme tieto. Zelené Easy-Move a modré z Tesca. Treba mať aspoň 2 páry (v prípade dvojčiat 🙂 pre prípad precikania.
(Tie najnovšie som tiež kúpila 4 kusy).

matelko1
27. mar 2010

ahojte,prajem pekny vecer.
dnes som mala na navsteve cely den svokrovcov.s chlapcami sme boli poobede von,v kociku mi vyspali 4,5hod.

dracik1
27. mar 2010

bibi, mali su strasne zlatucki v tych vakoch, ako krasne spinkaju..... 😵
vaky su dobra vec, nasi v nich boli od cca 6 do 11 tich mesiacov

juli, ako chlapci? uz mate bicykle? my budeme mat tiez od grmitka...teda dufam, slubila mi ich...nasi sa na ihrisku vzdy vypytaju jazdit na bicyklikoch inych deti, jasne , ze ich musime tlacit...ale dufam, ze po lete pochopia ten princip slapania a na jar budu lietat ako sarkani....inak ma velmi mrzi, ze deticky maju pokazene ocka 😔

bibijanka
27. mar 2010

Dráčik, ja som asi nejaká konzervatívna, objednala som im trojkolky (dostanú na druhé narodky), klasické, s reťazou, s pedálikmi pod sedadlom, nie tie, čo ich majú na prednom kolese. Vyzerajú veľmi šikovne, tak hádam aspoň 2 roky poslúžia. Majú výškovo nastaviteľné sedadlo aj prednú vidlicu. Sama som na takej vyrástla a bicyklovať som sa potom naučila asi za 15 minút, rovno bez pomocných koliesok (na cudzom, na chvíľku požičanom bicykli, až potom mi naši kúpili vlastný 😀 ). Príde mi to ako bezpečnejšia varianta, hlavne ak je človek s dvojčatami vonku sám.

dracik1
27. mar 2010

bibi, tak trojkolku som nevidela 100 rokov 😀 ...uplne som na ne zabudla..aj ja som mala taku .....teraz frcia tie trojkolky , ktore su najprv s tou vidiacou tycou , ale ked sa maju neskor pouzit ako trojkolka pridu mi strasne nestabilne......nasi momentalne lietaju na odrazadlach...ale strasne rychlo, normalne mam z nich nervy ked tak frcia....ale zasa ked zakricim, zastavia - normalne som z toho prekvapena...poviem Jakubkovi / on lieta ako najrychlejsi prvy sarkan/ aby pockal Ďurka a on krici...Durkoooo pooood...su perfektniiiii

bibijanka
27. mar 2010

Píšu tam síce, že je od 3 rokov, ale viem, že sa to kupuje už dvojročným deťom. Ide len o to, aby pochopili princíp "pedálovania".

dracik1
27. mar 2010

je pekna, ja si myslim, ze ked deti pochopia princip pedalovania, tak mozu aj na bicyklik....a to je indivindi....grmitko mi tusim hovorila, ze jej chlapci to pochopili tak nieco po druhych narodeninach, kiwuskini chlapci, janko hned ked mal 2 roky, jakubko az ked mal 3 roky....na zaciatok je trojkolka super, stabilnejsia, pomalsia...potom uz iba zavisi naozaj iba od temperamentu deti, ci sa im zda trojkolka pomala a chcu nieco dynamickejsie....., nasi su na "nervy" aj z helmy...jakubko minule spominal cely vecer " nasadime helmu" 😀

dracik1
27. mar 2010

ja im zatial pekne schovam bicykliky do pivnice...aj tak maju teraz odrazadla...a vytiahnem na jesen, som zvedava

dracik1
27. mar 2010

inak su pekne mastne.....myslim tu cenu.... 😕 🙄

bibijanka
27. mar 2010

to sú...

tintin
27. mar 2010

ahojte, neviete ako sa ma Lucia? Dior ako sa citis? pojdes do tej nemocky, ci mas lezat doma? ja idem v utorok na kontrolu tak sa vcelku obavam co mi Dr. povie 😕 v piatok som bola na kontrolnom UTZ, dievcata zmenili polohy, jedna je hlavickou hore a druha nejako sikmo, no vcelku zaujimavo to vyzeralo. ale videla som jednu zivat ako hroch 🙂 a druha si s pasiou cmulala vsetky prsteky zaradom 😉 zatial su vahovo primerane tyzdnu....tak sa chcem spytat ci sa ten vahovy pomer k tyzdnom u vas zvacsoval az neskor...alebo ako to je. ja som si totiz myslela, ze babatka budu urcite mensie a lahsie v porovnani s tym, keby som cakala jedno.
zevraj je dobre este urobit UTZ aj po 30 tyzdni...tak si to budem pytat a este mi ten lekar co mi robil UTZ hovoril nieco o podviazani vajecnikov v pripade ze by som mala cisarsky. mne sa to zda nejake divne. neviete nieco o tom?

bibijanka
27. mar 2010

Tintin, podviazanie vaječníkov? Prečo? Povedala si mu, že už určite nechceš ďalšie mimi?
Ohľadne váhy - to vôbec nie je pravidlo, že by mali byť dvojčatá menšie, donosené dvojčatá môžu mať pokojne rovnakú váhu, ako mono miminá. Dokonca som kedysi v telke videla prípad donosených trojčiat, všetky cez 3 kg, tá pani musela byť ako slon, na to určite musia byť nejaké špeciálne genetické predispozície taký náklad donosiť 😀
Ja som rodila v 33.tt a malý mal vtedy 2,24 a 47cm, bol dlhší a len o málo ľahší, ako donosená kámoškina dcéra.
Podľa mňa je to len mýtus, ktorý vznikol tým, že dvojčatá sa väčšinou rodia skôr (takže sú pochopiteľne menšie), resp. u jednovaječných je na placentu kladená omnoho väčšia záťaž, takže tam sa to skôr môže prihodiť.

alienka73
28. mar 2010

Bibjanka, tak to mal tvoj maly super vahu na 33tyzden. Nas maly sa narodil na 40ty a mal 2650 a 47cm ale zas ja som malicka takze to bolo pochopitelne ze maly nebude 4kilovy ani 55cm. No som zvedava na dvojicky.Snad budu mat aspon 2kg.

Ta trojkolka je super, ja som nasla na MMB tiez jednu , tuto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5510546&tab=1.
Je sice taka plastova ale ako jedina ma tie pedale tam kde ma mat. No ale teraz ked som videla tu klasicku tak asi ta je lepsia. Inac maly ma uz bicyklik s pomocnymi kolieskami ale este tiez nepochopil ze musi pedalovat takze sa len vozi a tata ho posuva. Podla mna treba najprv trojkolku len moj mm je tvrdohlavy tak uvidime ci sa dohodneme.
Ja by som mu ako odskodne za dvojicky a za to ze sa mu teraz nemozem tak venovat tu trojkolku kupila.

ajka72
28. mar 2010

alienka a bicyklik ste kupovali alebo máte odruky?

matelko1
28. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
tintin preco podviazanie vajecnikov....a co sa tyka vahy dvojciat,tak vobec nemusia byt vahovo mensie,vid moj priklad.rodila som koniec 37tt;Alex mal 2920g,Maxim 2420g a obaja mali 49cm.nik nechapal kde sa to vo mne vzalo,lebo som stihlucka a ani moc som nepribrala 18kg,a to som mala vsetko v brusku.

dnes je krasne,slniecko svieti,poobede ide sa von.teraz zehlim,obed rychlo pripravim,manzel siel hrat hokej.
dnes mi krasne spali chlapci,po kupeli 6 hod.hore boli o polnoci a potom mi vyspali 4,5 hod a 3hod.vstavali sme o 8-smej. 😵

janulqa07
28. mar 2010

tintin.. ja som pri prvom bola na cisarsky a teraz pojdem tiez, tak mi kazdy hovoril, ze dalsie dieta cize dalsi cisarsky by bol uz nebezpecny. Aj ked poznam zeny co su po troch cisarskych, tak asi preto ti to lekar povedal.

Ja som dnes prvykrat sama doma, neviem ani co robit 😲 stale hladam maleho

jajka28
28. mar 2010

ahoj kočky...

prajem pekný deň...trošku nuchtím po nete, lebo malý je tiež u mamy a už aj mne chýba 😀

no kuknite toto /fotogaléria/ HURÁAAA MY BUDEME MAŤ "len" dvojičky

http://www.trojcata.estranky.cz/fotoalbum/seste...

jajka28
28. mar 2010

no a toto je to čo stále tvrdí Julia a má pravdu.../ohľadne tých tt kedy robiť cisársky.../o čom som nikdy nezapochybovala.... 😉

http://www.trojcata.estranky.cz/clanky/porod/vi...