Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
28. mar 2010

Janulqa, ako to ze mas maleho prec? 🙂

Ajka, bicyklik dostal maly od krstnych rodicov v juni min. rok , takze je novucky.

janulqa07
28. mar 2010

Vonku je krasne tak som chlapov vyhnala vonku 😀 mala som kopec veci na plane a zasa som skoncila len pri vareni a na seba nemam cas 😠

jajka je to krasne na pozeranie, ale iba pozeranie 😝

juliagregor
28. mar 2010

ahojte
moja neúčasť bola spôsobená technickou chybou siete 😀
idem si vás prčítať, mám 10 minút...
všetkým prajem pekný deň

juliagregor
28. mar 2010

ahojte kočky,
rýchlo som prečítala ...
bike už máme, jedn budú mať po Maťkovi - on má Meridu, je to ozaj dobrý bike ale bol drahý, teraz mm kúpil od kamaráta bike jazdený Author, a nedá sa to s tou Meridou zrovnať...neskôr hodím linky..
tú trojkolku čo dala alienka z MMb má synovec, šlape ako blázon, ale môj názor je, že už ťahá aj na bike a u mňa je to zbytočná investícia...
tie trojkolky od Bibianky sú strašne drahé ..., mne sa osobne veľmi páčia tie bike - odrážadlá

tintin neviem koľko máš rokov ja budem mať 35 a vaječníky som si podviazať nedala a prečo...ved náhodou s niečo stane ja budem chcieť ešte mimi a je to nezvratné...
teraz kamoškina kamoška čaká dvojky a má 46 rokov ....

ajka72
28. mar 2010

july hoď prosím link na tie bicykle meridu alebo author, to su klasické bicykle? ja mojim dievčatám chcem kupiť ale asi až pod stromček aby mali na ďalší rok ale teraz už robím prieskum prípadne ak máte niektorá skusenosť s bicyklom aj s pomocnými kolieskami tak napíšte tu názov prípadne hodte link vopred vďaka

alienka73
28. mar 2010

Ajka myslim ze bickyklik bol kupenu bud v All toys alebo v nejakom takom obchode, mozno aj sportovom ale su dost drahe.

Julka aky bike odrazadlo si myslela?
Nas maly ma odrazadlo motorku a zatial mu stacil tak neviem. Ale mne sa tie klasicke trojkolky velmi pacia a podla mna sa tam nauci ze ma pedalovat lebo na normalnom bicykli uz bol asi 5 aj viac krat a stale nepedaluje. Neviem.

To podviazanie vajecnikov... hm ja som o tom tiez rozmyslala, pretoze ja nechcem jest ziadne hormony ani do seba nieco ine pchat tak si neviem predstavit co budeme robit po porode 😲 .Ja mam 36 a tri deti mi budu stacit az az, ani neviem ako to financne utiahneme. Jasne clovek nevie co sa stane ale ja sa priznam ze ako teraz zvladam toto tehu s dvojkami tak o 10rokov by som to uz neriskovala, dalsie take tehu vo vyzsom veku si neviem predstavit. A pritom som citala v tej knihe o dvojickach ze ked uz mate jedny dvojky mozte mat aj dalsie ......

juliagregor
28. mar 2010

http://www.merida.sk/prodej/Dakar-612
toto je 12 na tej stránke je aj 16, ale ten by bol tak od 4 rokov ( my sme ho kúpili 120 aj s prilbou, dá sa dohodnúť cena, a Merida máva akcie u predajcov, ked vypredáva staršie modely)

http://www.author.sk/userdata/download/Jet.pdf
zatiaľ toto...je vo viac.farbách, cena zhruba ako merida, kvalita je tiež dobrá.
Dieťa treba na bicykel posadiť, aby bol šitý takpovediac na mieru, lebo medzi bicyklami sú v konštrukcii rozdiely. Ak ho chceš kúpiť na budúci rok, tak už kupuj bike veľkosti 16,http://www.merida.sk/prodej/Dakar-616
kľudne mi napíš IP, mm ti odpovie
Maťo už pôjde na 16 a ide sa učiť bez pomocných koliesok, dúfam, že sa nedoláme ☹

dajú sa zohnať slušné bike aj za nižšiu cenu a kľudne aj jazdené, deti to nezničia (12), ale treba dať pozrieť a nekupuj tie umelé kolesá...to nič nevydrží.. 16 sú už na dlhšie a tamje treba vidieť

juliagregor
28. mar 2010

http://www.trihory.sk/pre-deti-1/prvy-bicykel.h...

maťo ťahal zhruba od doch rokov, naskôr nevedel, nechápal a zrazu mu to išlo...

http://deti.bazos.sk/inzerat/3316719/odrazadlo-... s tou motorkou mám najlepšie skúsenosti

alienka73
28. mar 2010

Ńoo proste obycajne odrazadlo, stabilne, toto mame uz od min. roka uz v lete na nom jazdil ako divy ale bicykel este nevie tak uvidime ci tu triojkolku kupime.

Ma niekto skusenosti s tehu pasom?
Tintin ty si pisala , ze si ho ides kupit. Dnes sme boli v tescu a po dnesnej " prechadzke" som usudila ze uz bez neho nemozem existovat. 😲 To brusko je velmi tazke a to mam este tri mesiace pred sebou a tak by som ho skusila len sa bojim, ci to nebude tlacit na brusku. Mate niekto skusenost?

juliagregor
28. mar 2010

adka na Slovensku je jedna pani, ktorá má trojičky a potom dvojičky, často je aj v TV

ja sa bojím tej definitívy a dávam si Mirenu...

ajka72
28. mar 2010

adi ja som ho nemala na konci som už veľa nechodila lebo som mala to bruško ťažke mala som len sťahujúce ako keby nohavičky po porode ale ty ešte máš ďaleko do porodu plus malého tak snáď ti niekto poradí

alienka73
28. mar 2010

Juli ja nechcem byt v TV 😀 . No nic ved uvidime co vymyslime....
No ale dnes sa mi jedno babatko strasne vypucuje , robi mi dobry hrb, brusko mam pekne sikme 🙂 .

bibijanka
28. mar 2010

No ja som mala pôvodne v úmysle na to prechodné obdobie, kým nedorastú na bicykle, kúpiť motorky-odrážadlá, ale práve nedávno som sa dočítala, že to neodporúčajú detskí ortopédi, vraj to robí zle kĺbom a dokonca z toho môžu vzniknúť nohy do x. Malý má s nožkami problémy už teraz a ak by to teda naozaj malo taký vplyv, decká by sa mi v dospelosti asi nepoďakovali. Pochybujem síce, že niekto na základe takejto informácie odloží motorku-odrážadlo do pivnice (to je podobné, ako s chodítkami), ale keďže my sme ich ešte nekúpili, tak už radšej ani nebudeme, Naopak bicyklovanie sa odporúča na posilňovanie nožičiek, ale na to sú ešte prťaví. Trojkolka má aj menšie kolesá, takže to obmedzí rýchlosť a je menšie riziko zranení. Je škoda, že sa takmer prestali vyrábať a vlastne nie je konkurencia - podľa toho vyzerá aj cena. V Čechách vraj majú aj lacnejšie, ale nie sú kvalitné. Tieto sú vraj veľmi pevné, takže vydržia. Existujú ešte podobné (SMILE), len s prehnuou vidlicou, ktorá ale nie je výškovo nastaviteľná, tiež sú výborné, ale tie u nás nedostať. Dajú sa objednať z Čiech, ale vyjde o tisícku drahšíe (v korunách).

juliagregor
28. mar 2010

bibianka tie ceny sú otrasné, a tí čo robia kolobežky tu si myslia, že deti majú o pol metra dlhšie nohy....

Lucka je ešte 3 in 1 , mm písal na FB

bibijanka
28. mar 2010

No a toto je trojkolka SMILE
http://www.nunynek.cz/deploy/files/sm-trikolky-...

Fakt šikovná, ale cez 1500 českých korún - spolu s poplatkami za dovoz z Čiech riadna pálka...

juliagregor
28. mar 2010

ešte som chcela napísať k váham detí, tiež nie je dobré, ked sú deti moc veľké, sú na seba natlačené a často musia rehabilitovať, bývajú problémy s nožičkami alebo s krčnými svalmi, stavačmi ...3 kg deti sú už ozaj veľké a treba brať ohľad aj na maminu a jej vnútornosti, ved o deti sa treba aj starať, nielen porodiť...a nato pôrodníci zabúdajú

tintin
28. mar 2010

to s tym podviazanim vajecnikov nadhodil sam Dr. ja som nebola na UTZ u svojej lekarky ale u ineho. a on sam od seba zacal s tym podviazanim. ze kedze budeme mat 3 deticky, ze je tu moznost v ramci cisarskeho urobit podvazanie, aby som nemusela potom brat antikoncepciu. ale, ze to treba riesit uz 1 mesiac pred porodom..treba vyplnit nejake tlacivo a tak...tie obstrukcie zacali byt preto, lebo sa stazovali romky, ze sa im robil tento ukon, bez ich suhlasu. 😕 to som prave nevedela, ci je to definitivne alebo nie. aj ked mam 31..tak na 90% by som uz asi 4.dieta neriskla..jedine, ze by sme vyhrali v lote a ja by som bola 1/2 roka na dovolenke sama na Bahamach aby som sa zregenerovala 😉
Alienka, ja som si pas kupila od Lumah z dvojickova. este ho nenosim, je to znacka Anita http://www.anita.sk/sk/sortiment.php?skupina_ID...
Lumah mi hovorila, ze jej to dost pomohlo, nakolko mala brusko cele vonku, co je aj moj pripad. Ono ten pas si mozes dat podla seba bud na tesnejsie alebo volnejsie.

juliagregor
28. mar 2010

ajka 🙂 dakujem

tie šestorčatá wau, 😀

adjka
28. mar 2010

ahojte,dnes som zacala 26t, cakam dievcatka, asi jednovajecne, mam 26 rokov a zatial vdaka bohu vsetko ok. chcela by som sa vas opytat, v kolkatom tyzdni ste rodili?Ja som sa s malymi dohodla hned na zaciatku že tam musia vydrzat do 38t urcite a ked sa im bude pacit možu aj do 39t.hihi. ci cisarakom alebo normalne ake to bolo atd?prosim o vsetky skusenosti ocenim...

juliagregor
28. mar 2010

adjka gratulujem
www.dvojcata.kat.cz je tam štatistika narodenia dvojčiat, týždne, spôsob pôrodu, váhy detí, budeš mať trošku prehľad ...
veľa závisí či sú jednovaječné alebo dvojvaječné, ajka 28 stránku dozadu dala link na článok ohľadom pôrodu dvojčiat...

adjka
28. mar 2010

dakujem za taku rychlu odpoved ,idem si to skusit pozriet, len ked ja som taky debil na pocitace ze neviem ci to najdem...

alienka73
28. mar 2010

No tintin tak taky pas som ani nevidela. Ja som myslela na toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7995502&tab=9 , ale je pravda, ze to mi asi brusko nepodrzi ked tak teraz pozeram 😲 Ale ta cena, no dovidenia. 😢

alienka73
28. mar 2010

Myslim cena toho pasu co si dala ty..

mauzos
28. mar 2010

Alienka skus pas pozriet v Dargove na prizemi, firma Clemantis, alebo Klemantis, uz nepamatam. Maju tam spodne pradlo a podobne a aj tehu veci, ja som si tam kupovala nocne kosele na kojenie a maju celkom fajn ceny. Pripadne si tam mozes vyskusat aky ti vyhovuje a objednat z netu, ak by bol inde lacnejsi.
Ja som pas nemala, tak ti neviem poradit aky je dobry.

tintin
28. mar 2010

alienka skus pozerat inzeraty na mmb, alebo inde...da sa kupit aj za 15...aj menej 😉

alienka73
28. mar 2010

diky 🙂

juliagregor
29. mar 2010

dobré ránko tehuľky a maminky,,,,

gajana ešte si tu?

gajana1
29. mar 2010

Dobré ránko
Julia ano ešte som tu teray som u našich ešte som riskla cestu ved ked nahodou tak to do PP stihnem 😉

juliagregor
29. mar 2010

gajana 🙂
ešte spíš ?
ked som bola v porodnici prišla tam sa kontrolu tehuľka, samo bola sama autom, už si ju tam nechali a najlepšie bolo, že v kufri mala nachystanú aj výbavičku 😀 dvojtehuľka to bola..

matelko1
29. mar 2010

dobre ranko prajem.tuto noc sme boli len raz hore.no perfektne spali chlapci.