Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
4. aug 2010

@luciaf13 no ja im uz teraz s tatinom hovorim, ze kludne sa mozu pokukovat po chlapcoch, ked budu mat 30....ved to bude coskoro 😀 😀 😀 😀 😀 hadam, vasi vydrzia 😝 😝

janulqa07
5. aug 2010

@katrinb fuuuuuuuuuu no vy ste uz velke 😵 ake kocky z nich rastu 😉
@jajka28 chalani su zlatucky, drzte sa... drzte sa s kojenim

moje deturence sa uz nechcu prisat tak bojujeme, sice s nervami ale vedia to len netahaju a pockaju si ze ich potom dokrmime..... mame problemy zo stolicov, mala sa nemoze vobec a maly sa trapy ale nakoniec sa mu podari, zmenili sme aj mlieko, davame cajik, ale uz neviem ako im pomoct zo stolicou a kazdy vecer mala strasne reve aj dve hodky, lebo ma krce na brusku..trapime sa a ja som uz bez sil ☹

juliagregor
5. aug 2010

@janulqa07 tie bolesti možu byť aj z UM, mlieko by sa nemalo často meniť, lebo chvíľu trvá, kým si na ne deti zvyknú, skús tie kvapky čo vyššie popísala jajka
ak odsávaš a dávaš im MM, aj ty si sprav kmínový odvar, síce budeš mať "zadný pohon" 😀 , nám to pomáhalo...

janulqa07
5. aug 2010

@juliagregor snazim sa aj odsavat a davam im aj MM, ale je to fuska nieco nazbierat ☹ kminkovy odvar sme davali .... doktorka poradila feniklovy cajik ale nepomaha

janulqa07
5. aug 2010

@juliagregor ake kvapky? teraz to tu nemozem najst....... uz ani na oci nevidim a Matusko je ako maly diablik, neda sa s nim ani hrat je to na nervy

juliagregor
5. aug 2010

espumisan, saab simplex, a ešte sú jedny a teraz si rýchlo nespomieniem....
čo dávaš aké UM , ja mám najlepšie skusenosti zo Sunarom...síce som ho dávala až od 3 mesiaca, ale žiadne bolesti...aj kamoška naň prešla z Nutrilonu, lebo jej divečatá veľmi nariekali...
Maťkovi som dávala sem tam UM už od malička, chodila som do školy a on uplne odmietal odstriekané mlieko a nechcel vôbec ani čerstvé a ani mrazené...
aj krpatí vôbec nechceli MM z fľaše

juliagregor
5. aug 2010

infacol

janulqa07
5. aug 2010

@juliagregor no my mame espumisan len neviem kolko davat, v navode je 25kv ale neviem ci to rozdelit alebo naraz ☹ dostavali nutrilon a malej teraz skusam bebu trosku sa to zlepsilo ale su to zatial len dva dni u Matusa sa mi osvedcilo francuzske mlieko

akurat ma nahnevalo ze mi doktorka nemoze nic predpisat, ziadne UM 😠

luciaf13
5. aug 2010

@janulqa07 my sme tiez presli po mesiaci z Nutrilonu na SUnar a su pokojnejsi drobci ale davali sme tiez saabsimplex a je to naozaj bieda s tym predpisovanim mliecka...aspon nieco keby sa dalo ale nasa tiez predpise len HA mliecka a to mi nepotrebujeme a inak uz papkame mrkvu 🙂

juliagregor
5. aug 2010

@janulqa07 naraz. tých 25 kvapiek, saab simplex vyjde lacnejšie, tam su len 4 alebo 5 kvapiek,

@janulqa07 ani sa nedivím, že ti malý odmieta MM, francúzsek mleiko je nasjladšie zo všetkých a deti po ňom odmietajú aj príkrmy...

janulqa07
5. aug 2010

@juliagregor oni MM vypiju ale z flase, ale trapym ich aj pri prsniku aspon po trochu.......
najhorsiu mame tu stolicu, aspon vetry uz maju
@luciaf13 nasa nepredpise ani HA , chalani su fesaci kukala som album 😵

juliagregor
5. aug 2010

@janulqa07 tu stolicu ti neporadím, dávaju probiotiká, ale tie su písané až od 3 mesiacov, to by spm nechala na lekárku...

kočky Maťka pred dvomi dňami niečo poštípalo, a teraz to má opuchneté a také vodové pluzgieriky na tom...mali ste ?

luciaf13
5. aug 2010

@janulqa07 zavolaj si do svojej poistovne zdravotnej a tam ti presne povedia na co mas narok a co lekarka moze predpisat,treba sa s tymi nasimi doktormi aj obcas vyhadat...kamoska teraz tiez tak bola , prisla informovana a tak vedela co vssetko lekarka moze predpisat. Tej sa to nepacilo ale nic nezmohla a HA mliecko predpisala 😉

luciaf13
5. aug 2010

@juliagregor nemali sme zatial nic take, ale hadam to prejde a je to len obycajny stipanec

juliagregor
5. aug 2010

@luciaf13 ja som si to tiež myslela, ale teraz striekaju záhrady všelijakými svinstvami a potom sa to takto roznáša 😠

janulqa07
5. aug 2010

@luciaf13 diky skusim to, som v unione takze cez nich??

luciaf13
5. aug 2010

@janulqa07 jasne 😉

vierocka23
5. aug 2010

ahojte buduce mamicky ak niektora zhanate kociky zo spojovkami mam na predaj dva zn chicco vo vybornom stave trojkombinaciu za 380e mozete si ich pozret na bazare vierocka23

janulqa07
6. aug 2010

no vcera som volala do poistovne a nemozu mi predpisat, chcu potvrdenie od odbornika, zvlastne lebo na Matuska mi mlieko predpisovala a nikto z nas nebol alergik 😠

juliagregor
6. aug 2010

@janulqa07 minule to tu kočky rozoberali a vraj sa zmenil od 1.1. zákon, dr. ti môže predpísať len Nutriton, ked máte potvrdený reflux...je mi luto, že sa nedá, predsa každé euro pomôže ..

janulqa07
6. aug 2010

@juliagregor len ma stve ten system ze cigani mozu vsetko a my co potrebujeme tak nie ☹
a vraj chcu rodinam pomahat ani nepisem co vsetko ma stve........... hlavne ze mi kazdy povie ze mat dvojcata je parada lebo vela penazi dostaneme 😠

ako prazdninujete? Matko uz doma vystraja?

juliagregor
6. aug 2010

@janulqa07 s našimi spoloobčanmi nič nenarobíme, oni sa nikdy nezmenia ....
Janka a nejakú maminu čo kojí a mohla by predpísať na ňu by si nenašla, popros dr. (teda neviem ako si vychádzate), či tam niekoho takého nemá a že by si ju oslovila, či by ti nepomohla...

Maťo je doma a teraz sa tíško hrá, dostal stabevnice, veľmi ho to baví, hrá sa hore na poschodovej posteli, malí ho tam nechajú na pokoji a on je spokojný....

janulqa07
6. aug 2010

@juliagregor hmmmmm tak to je od nich pekne 😀 dostali toho vela?
skusim oslovit nejake maminky z Presova

maartinkaa
6. aug 2010

ahojte dievcata, gratulujem k novym prirastkom a tesim sa s vami 😉 😉 😉

@janulqa07 bohuzial s tym mliekom je to tak, mala som to zistene..... ☹ nam predpisovala dr. nutrilon HA, z dovodu nedonosenosti, ale musela byt kryta potvrdenim odbornika, ze nam to odporuca....maly sme potvrdenie od pneumologa....
keby ti to mlieko predpisala bez odporucania odbornika, urobila by to len zo svojej dobrej vole a musela by si byt ista, ze nepridu ku nej nijaky revizni lekari, co sa teraz dost casto stava a bola som toho aj svedkom u mojej pediatricky 😠

a, ze je to velka zataz na penazenku, to ti verim, lebo aj predpisane bola zataz, nakolko ja som nekojila, nieze este ked si to plne hradis.....ale dam ti radu... 😉 : po pol roku ked sme uz nemali narok na predpisane mliecko, tak sme objednavali bebilon HA z polskeho DINA, to asi poznas, tak tam to je v dobrej cene, vyskusaj....

matelko1
7. aug 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
davno som tu nebola.

@maartinkaa ako to,ze si nemala po polroku narok na mliecko,na predpis.nam dr predpisala dalej,uz papame nutrilon H2.
@juliagregor ozaj ako prazdninujete.aj sa niekam chystate,alebo...

matelko1
7. aug 2010

@janulqa07 ani u nas nieje nik alergik,ale moja dr urobila nieco,vlastne ma kamosku gastroendrolog.a vybavila nam aby sme mali na predpis.takze to zavisi aky je dr.

scarlette
7. aug 2010

@maartinka tiey mi je divne ze si nemala po pol roku narok na nutrilon HA na predpis, nam dava lekar recept bez problemov dalej, sice som dokladovala ze som alergik hned na zaciatku ale do roka moze predpisovat 2, ale ten vyssi 3 uz na predpis nie je mozny...

juliagregor
7. aug 2010

maťka písala, že ho mali z dôvodu predčasníkov...možno preto....@matelko my a malí doma a Maťko chodí k babke na dedinu, veľmi som chcela niekde na dovču, ale financie nás nepustili 😔

maartinkaa
7. aug 2010

ahojte, julka to napisala spravne, ak by sme chceli mlieko nadalej predpisovat museli by sme mat doporucenie od alergologa, alebo gastroenterologa a my nastastie nemame problem s nicim 😉

@scarlette a tvoje deticky maju na to narok, z dovodu tvojej alergie a
@matelko1 ty to mas po znamosti 😉

a dalsia vec je, ze prichodom pol roka sa moji junaci na nutrilon vykaslali a ten co sme objednali s polska sme zacali miesat so sunarom 😀 mali sme doma tolko plechoviek a vobec sme sa ich nevedeli zbavit 😝 potom sme ich pimiesavali do nemliecnych kasi.... 😀 😀

juliagregor
7. aug 2010

@maartinkaa v dvojičkove sme dnes písali o prikrmoch a napadla ma tvoja fotka, ako ti malý (už si nepamätám ktorý) okrášlil strop v kuchyni 😀