Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

gp2000
20. feb 2012

🙂 jéééj mamičky,ako tak čítam čo píšete,tak si myslím,že nam mamičkam "čakateľkam" na dvojičky davate silu,či povzbudenie,že to s dvomi detičkami zvladneme 🙂 🙂 zlaté ste 😉 ja mam otááááázok strašne veľa.....aj ked som len na začiatku,tak už teraz rozmyšlam,ako bude ked budu drobci tu,napr.kočíkovanie to je po kojení druha tema pre mna na dlllllllllllllhu úvahu 😀 😀 teda,aký kočík je lepší,ten čo su vaničky pri sebe,alebo 2za sebou??????s ktory sa mi bude lahšie ovladať??alebo ak môžem poprosiť značku,s ktorou ste boli vy spokojné 😉 ,dalej ako to je s príspevkom pri narodení,myslím ten ktorý sa dostava pri prvých 3detoch.Normalne ste dostali na 2deti,či len ako na jedno??a oblečenie???aku veľkosť potrebujem na začiatok??lebo môj syn mal 4100g ked sa narodil,tak nam bola hned aj 56mala 😀 😀 😀 .....no a ešte kooooopec otazok mám 🙂 ale tie si necham nabuduce chichi 😅 vopred dakujem ak mi na niečo odpoviete.pa

meusicka
20. feb 2012

@gp2000 😀 😀 😀 tak kolko ludi tolko nazorov, ale my mame kocik Bumbleride Indie twin, skus si natukat a vyguglit. zatial som velmi spokojna a kupovala som na odporucanie znamej, ktora v nom kocikuje svoje dvojky uz viac ako rok. vanicky su vedla seba ale to vsetko si kuknes. ja som taky chcela, mam pocit, ze su viac pod dohladom, vidim na obe dietky.
kojenie ak sa podari, tak tandemovo, ale ja im davam podla toho ako si zapytaju. no a si myslim, ze riesit kojenie je este skoro, to ma cas, ked uz tam budes 😉
pri dvojickach dostavas prispevok na obe deti, ako na druho- a treto-narodene 😉
a oblecenie si kupuj az ku koncu, ked uz budes cca vediet ake velke deticky budu. my sme sa stracali v 56tke, ale uz sme do nich dorastli 🙂 ale moje deti boli mensie, kdezto ako vidis su tu mamky, ktore mali aj babatka takmer 3kg-ve 🙂

dana_l
20. feb 2012

@redotka @gp2000 veru nemam rada tie reci - juj, tolko deti, ako to zvladas? 😠 normalne. a ci je mat viac deti koniec sveta? najde sa rezim. ked su male treba sa o ne viac starat, ked vyrastu tak su samostatnejsie. a hlavne ako si deti naucime tak ich budeme mat.
je tazke sa starat o niekoho ked sme unavene. ale co nam ostava ked nemame inu pomoc. a tiez su to len docasne situacie. ked su deti chore alebo teraz ako ste tehotne a mate menej energie. skuste vo vsetkom hladat pozitivum. urcite nejake chvilky pochybnosti pridu ale pozitivne myslenie vam velmi pomoze. 😉
ohladom kocikov - kazda z nas ma ine skusenosti. ja som spokojna so svojim, ale moj je iny ako na svk. niektore maju kocik o ktorom druhe povedali ze im nevyhovoval. musite si najst svoj. urcite ak ich vyskusate bude lepsie ako len podla pisania. 🙂
tiez tehotenstvo moze byt rozne - niekto bude mat tazkosti a nebude sa vediet pohnut. ine nemaju ziadne problemy. ja som v 6 mesiaci robila kockovanu dlazbu v zahrade. a nic mi nebolo. kazda sme ina. ale znova. pozitivne myslienky vela urobia. teste sa na babatka a zaroven vychutnavajte posledne okamihy so starsimi detmi "osamote".
chcem vam poslat vela pozitivnych myslienok a drzte sa

esgal
20. feb 2012

Ahojte dvojickove maminky, chcela by som sa spytat kedy by sa mali zacat deticky najneskor prevalovat (valat sudy) ? Moji drobci to uz spravili kazdy raz aj z bruska na chrbat aj z chrbta na brusko ale odtvedy nic ☹ su nejaki lenivi asi. Maju o 5dni 7mesiacov. Inak su myslim sikovni aj v blabotani, vnimani atd. Dakujem za vase rady

dana_l
20. feb 2012

@esgal jaj, kazde dieta zacne inak. moje su tiez lenive. mala chodi na boky ale na brusku nechce. maly tiez len nohy dviha. 😀
ak chces tak im pomoz trosku. davaj ich na brusko a potom pomoz pretocit sa. a opacne. daj na brusko, prevrat na bok a potom na brusko.
ale nestresuj sa. oni sa k tomu dostanu. skor ci neskor. 😉 🙂

esgal
20. feb 2012

@dana_l dakujem za povzbudive slova. Robim to tak, pomozem im ked lezia na chrbatiku tak prelozim nozicku cez nozicku a tak im pomaham aby sa sami napnutim bruska atd sami prehupli na brusko. A tak to robime denne aj naopak 🙂 tak snad sa posnazia a budu to robit sami pocas dna podla ich potreby. Im ako keby stacilo ze sa hraju navzajom medzi sebou 🙂 a len s tym na co dociahnu. Vela krat som si myslela ze uz uz to spravi, lebo sa daju tak na bok a po chvili sa otocia opat na chrbatik 🙂

dana_l
20. feb 2012

@esgal skus dat hracky trosku dalej zeby sa za nimi museli natiahnut. mozno ich to "nakopne" 😉

esgal
20. feb 2012

@dana_l 🙂
ok vyskusam, len aby nezacali plakat a jedovat sa ze mami podaj mi to 🙂 skusim dakujem

nattalia
20. feb 2012

@christie Ahojki, mozem mat jednu otazocku k EW? Mam ho tiez a na jar by som chcela kupit letne podlozky (take tie, co odvzadzaju pot) do kocika. Smiem sa spytat, ake mas ty? Vycitala som totiz tak dve strany dozadu, ze predavas kocik a ze mas aj podlozky 🙂. Su na to nejake specialne alebo ti tam vliezli tie, ktore bezne dostat v obchodoch. Dakujeeeem moc.

christie
20. feb 2012

@nattalia mam od Hauck Disney - taku obojstrannu, my sme spokojni, je to pratelne
http://www.market24.sk/hauck/hauck-podlozka-na-...
mame aj ciernu aj bielu

alebo potom este lucka @lucia.kl sije 🙂

lucia.kl
20. feb 2012

@nattalia Ďakujem @christie za reklamu a samozrejme ak by bol záujem ušijem presne podla požiadaviek... na FB mám album, ale urobím čokoľvek 🙂

nattalia
20. feb 2012

@christie Dakujeeem moc!🙂 Idem to pozriet, no a ked uz si takto bonzla Lucku @lucia.kl 🙂, Luci, ale nemam ta na FB, mohla by si mi poslat meno do IP a ak by nevadilo, tak si ma aj pridat? Tak by som mozno vyuzila aj tvoju ponuku 🙂 Lucka, prosim ta, a to kedy stihas este aj sit?🙂

in131
20. feb 2012

Ahojte. Dnes sme boli na skriningove sono pn. A vsetko vyzera v poriadku. Drobci rastu a pani doktorka nam s malou dusickou povedala ze to vyzera na dievcatko a chlapceka. Chlapec je isty. Joj tak by ma potesil parik 🙂🙂🙂🙂 hlavne nech sme zdravucky. Isla som od doktorky ako na drogach. Vysmiata 🙂🙂🙂🙂

1kwietocek1
20. feb 2012

Mamičky s dvojičkami..mali ste aj vy v tehotenstve take pevne brusko???...ked sedim alebo hlavne stojm je ako skala.nieje to tvrdnutie bruska,proste je velmi pevne aj cela koza .porovnavala som to s dievcatami co maju jedno babo.a oni maju makke bruska..mne sa koza ani chytit neda medzi prsty..myslite ze je to tym ze brusko je zaplnene miminkami,,ako plodovou vodou?..a tym padom je tvrdsie??pevnejsie???

jarula10
20. feb 2012

@mamoka4 dana_l Ďakujem baby za radu. 😉 Cez víkend som skúsila parkrát cez deň UM, ale stále bez výsledku. Musím skúsiť teda v noci, aj keď som zvyknutá rýchlo riešiť nočný plač: jeden začne plakať, rýchlo dávam cici, aby nezobudil druhého. Ale asi si nachystám všetko k posteli, aby som rýchlo urobila mlieko a skúsim to.
Skúšam im dávať to HAMI, no asi budem musieť skúsiť aj iné. Cez deň papajú už všeličo: pečivo, ovocie, zeleninu, mäsko, jogurt. Na večeru im dávam kašu a tesne pred spaním kojím. Kojím aj doobeda pred spaním a niekedy aj poobede, ale to kojenie sa už snažím vynechať a dávam jogurt. Aj keď Šimonko mi začal posledné dni kašu vypľúvať. U nás je každá noc iná. Šimonko sa minulý týždeň budil aj každé dve hodiny, ale cez víkend sme našli dva nové zúbky. Adelka sa niekedy zobudí raz za noc. Normálne je, že sa zobudí každý 2x, ale v inom čase a to sa mi zdá, že som stále hore. Ja sa už strašne túžim vyspať celú noc 🙂

jennys
21. feb 2012

Kočky ahojte, kuk článoček 🙂

http://www.dvojickovo.sk/index.php/mame-dvojata...

dusika11
21. feb 2012

@gp2000 ahoj..mam dorjan vedla seba vanicky ma vyhody ze v cene mas aj bublinky je to polska znacka sirka 78 cm za sebou som nechcela lebo sa mi to zda dlhe tazko ovladatelne a hlavne to druhe pozera druhemu na chrbat..preto som chcela vedla seba...dalej oblecko najmensie som mala 56...to prve som si kupovala sama bola som v polsku ale stretla som sa s problemom dva kusy rovnakej velkosti malo kde som zohnala...kupovala som 2 mesaice pred porodom lebo potom som uz bola velka, nevladala som a otvarala som sa musela som sa setrit...potom dalsei velkosti som sa zoznamila s maminkami dvojiciek a rovno beriem cele cisla..a dokupujem len urcite veci nove,,napr k dr a tak atake repre..dojcenie vydrzali do piateho mesiaca ale su tu babenky co koja ja cez rok..to uvidis nezatazuj sa teraz tym....mne pomohol kojaci vankus nakojila som jednehó druheho som dala na vankus odgrgol si..bolo to super...vonku sa snazim chodit kazdy den..
@esgal nasi boli velmi lenivi chodili sme rehabilitovat..presne skus s hrackou aby sa prevalovali za hrackou liezt mi zacali za prstami na nohach..nechcela som aby mi ohmatavali nohy..a ich to taaak iritovalo...naciahli sa a-----bolo s toho prve plazenie.ja som cuvla.. a dietA islo za nohou...ale kazde dietatko je ine....

dusika11
21. feb 2012

@nattalia ahoj to mi usila lucka...z jednej strany na zimu chlpatka z jednej take letne...

esgal
21. feb 2012

@dusika11 nasi sa zatial plazia ale dozadu 🙂 Ked su na brusku tak je vidno prve naznaky ako dvihaju zadocek s podsuvaju kolienka. Aj to prevalenie, oni sa casto daju na bok a nacahuju sa ale ako keby boli leniví sa do toho opriet a napnut brusko aby sa dostali na brusko. Ale pritom vcera malinky rano sa pretocil z chrbatika na brusko a to bol dokonca v spacom vaku co je troska prekazka, ale viac nic pocas dna. Su asi takí pohodlní 🙂 Dakujem za nazor a radu 🙂

dusika11
21. feb 2012

@gp2000 moj dorjan vanickova verzia..ma este aj inu kostru na ktoru si mozes davat bubliky druha fotak je s bublikami ma to vyhodu ze vyberies vajicka a j s detmi..a das to na konstrukciu a chodis na vychadzku..toto sa mi zdala hlavna vyhoda a deti mali velmi radi bubliky...teda vajicka v nich boli kludne

dusika11
21. feb 2012

@esgal v pohode na nuero ste boli??? nei ste hopotonicki??? moji boli mali slabsie svaly...preto rehabilitacie..ale dali sme to doporiadku hlavne plavanim...ale kazde babetko ma svoj vyvoj..nasi sa zase takym prevalovanim cez celu izbu hybali dost dlho im trvalo kym sa plazili

esgal
21. feb 2012

@dusika11 *Neboli sme na neuro, nebol dovod, stale boli sikovni vo vsetkom, dokonca uz v porodnici si maly na brusku otocil hlavu zo strany na stranu🙂 sestricka bola v soku. Oni su dost pevní, aj hlavicku rychlo drzia sami aj na nohy sa stavaju a udrzia sa v celku dobre a v sede im to ide, len este nie uplne samych ich mozme nechat sediet. Nebol dovod, vsetko im ide len to prevalovanie sa im nechce, tak to vnimam ze oni to dokazu len su pohodlní 🙂

dusika11
21. feb 2012

@esgal aha tak to ja neviem posudit ale ak pediatricka je spokojna..tak asi je to ok..

betina1984
21. feb 2012

@magdi21 prirodzene, nechcela som cisársky za žiadnu cenu. Obe boli dolu hlavičkou, tak nebol problém.

nattalia
21. feb 2012

@dusika11 waaaw, to je ake pekneee!🙂 Sikulka je ta Lucka, toto ja by som nevedela ani omylom 😎 Diky

magdi21
21. feb 2012

@betina1984 ale to, je asi skôr zriedkavosťou, že sú dvojičky obe otočené dolu hlavičkou, a kolko je medzi nimi rozdiel(v minútkach🙂?

zuzana110
21. feb 2012

Ahojte,ak by ste nahodou niektora mali zaujem,tak predavam vajičko. Je od 0-13kg. Ma 2,7 kg.Je velmi lahučke.Je tam aj vložka pre novorodenca.

gp2000
21. feb 2012

@dusika11 krásny kočík,presne na tuto značku som už pozerala ani v iných farbách,len sa bojim tej šírky 78cm,a my mame v dome zarubne 60cm a 80cm,tak neviem ako by dopadli,asi zničene,preto som uvažovala nad kočíkom čo su detičky za sebou,aj ked vedla seba sa mi viacej páči 😉 🙂 ,no uvidime,ved som na začiatku,uvidime čo na ujo doktor povie o tyžden a čo bude dalej,potom to budem riešiť.Ale dakujem veľmi pekne za rady,nad vankušom na kojenie som uvažovala už pri prvom,ale nejako z toho potom zišlo 😀 ,no myslim,že ak bude detičky 2,tak ho určite kupim.A ešte som sa chcela spytať,ako detičky spinkali?teda či od narodenie spali v jednej spoločnej postielke a až po čase ste kupili aj druhu,či hned od narodenia mali každe svoju. 🙂

sonia1501
21. feb 2012

@1kwietocek1 ahoj, ja mam presne take iste brucho, nie je to tvrdnutie, ale je take pevne.. hovoria mi, ze na dvojicky mam male.. ale deticky maju po 1640g a 1950g. Tiez neviem cim to je.. si myslim preto, lebo pred tehot. sme boli stihle..

1kwietocek1
21. feb 2012

@sonia1501 no moze byt ze to bude tym..lebo fakt si to tiez neviem uz inak vysvetlit,,mne kazdy hovori ze mam male brusko na dvojicky..ale ake su velke neviem,pretoze mi to lekar nepovedal uz 2x co som bola na kontrole,tu v irsku to tak je,a nedycha sa ti tym padom alebo chodi tahsie???..mne ano,staci ked sa nadychnem a citim cele brusko..take pevne .a pritom sa natieram,takze tym to nebude..a inak ako sa citis???.pozeram ze uz mas pekny tyzden 🙂