Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

irriss
27. mar 2012

@mamoka4
@petra93

Kdyz to vezmu zpetne a podle vlastnich zkusenosti, cim vic deti, tim vic casu..(

Vice deti = vice rukou. (nemela jsem zadnou "venkovni pomoc", bydlime od rodiny pres 1.000 km)
S dvojcatama a s jejich sourozenci jsem nepocitila "tezke obdobi", co se tyce potreb spojenych s dennim rezimem... 😉
Naopak...a nebo jsem nemela cas si jich vsimnout? 😀 😀 😀

ok tak mozna i jinak - @petra93 ..pokud prijdou tezke chvile, ver tomu, ze si jich ani nevsimnes, nebudes mit cas "si vsimnout".. 😀

magdi21
27. mar 2012

@mamoka4 ďakujem, každá povzbudivá odpoved, je super🙂

mamoka4
27. mar 2012

@irriss Ahoj, fakt máš v tomto pravdu...ja do domácich prác veľa zapájam starších, 10 r. syn vybehne na malý nákup...dcérka, ktorá bude mať na jesen 7 r. mi vela pomáha s dvojčkami a v kuchyni... ale myslím, že časom to bude viac v pohode...zahrajú sa medzi sebou....pomôžu doma...asi najťažšie su prvé 2 r. A ako stare su tvoje deti dnes?

parvitas
28. mar 2012

@petra93 jj, presne tak, aj my sme ratali s tym, ze mame vsetko po dcerke a dvojicky nam trosku zamiesali karty 🙂 drzte sa!

petra93
28. mar 2012

@parvitas vidim ze mas priblizne tak stare dieta ako ja, ako sa to da zvladnut? ja sa toho tak bojim

parvitas
28. mar 2012

@petra93 no, jednoduche to nie je... ale da sa to. najdes si casom system. 🙂 neboj. su tu aj maminky, co maju aj viac deti a zvladli to! nam dvojicky, teda aspon moje, maju momentalne rovnaky rezim, resp. velmi podobny co sa tyka casu na jedenie, alebo vecerny spanok ako prvorodena... takze riesim to podla priorit, ktora place viac, o tu sa staram najskor 🙂
ale co sa tyka pomoci, tak najviac mi pomaha to, ze mi nosia obedy. moja mamina mi ich nosi zo skolskej jedalne kazdy den poobede, takze mame s Evickou na druhy den co jest, staci tolen prihriat. da sa vybrat z viacerych moznosti. keby sa toto nedalo, tak mi asi nosi muz,alebo si objednam donasku. ale ta jedalen je lacnejsia a aj viac vhodna pre deti, lebo varit nestiham.
s malou sa snazim travit co najviac casu, kym baby spia. hrame sa, citame, kreslime a chodime aj von. ale len raz denne, lebo viackrat nevladzem.
dnes vsak ani to nebude asi, lebo musim k doktorovi a nemam pristup k zamknutemu podvozku na kocik... potrebujeme kluce. je to zlozite nosit ich vo vanickach, plus este aj s Evkou a taskou s jedlom a niecim do piesku...esteze aspon chvilu funguje nas mini vytah, ale aj tak musime zdolat jedno schodisko k nemu... da sa to aj samej, len musim s chystanim zacat uz omnoho skor... 🙂
akurat miprekaza, ze evka este tolko nevydrzi chodit do daleka, takze ani nakupy nemozem poriesit,len obcas potraviny, ci postu..., bodlo by pridavne sedadlo na kocik... lebo stat nevladze a ked si ju dam na kona, tak neviem kocikovat cez obrubniky jednou rukou...

parvitas
28. mar 2012

no a co sa tyka uspavania, tak obcas maju dvojky studeny odchov, su same na to... strasej staci cumlik, mladsia ho nechce a tak obcas zaspava v hojdacke...
u nas je este ten problem, ze Evka cez obed nespi, takze tahame 12hodinovy den s nou...

parvitas
28. mar 2012

myslim, ze teraz, kym spia, si vravim, ze je to este v pohode... ale ked spustia obe a este nieco chce aj Evka, tak som cela sediva...

brita
28. mar 2012

Maminy dvojiciek, ja tiez cakam dvojicky a snazim sa dopredu pozhanant nejake info, lebo v knizkach sa moc o zvladani dvojiciek - novorodencov nepise. Zaujimalo by ma nasledovne:
1. Krmite/kojite ich naraz? Ako ich davate odgrgnut, ked jedno uz skoncilo a druhe este pije? Zvladate mat jedno na ramene, to co ide odgrgnut a druhe este na prsniku? Da sa to? (pytam sa, lebo na ne budem sama, tak sa snazim vymysliet si system - manzel pomoze, az ked pride poobede z prace)
2. Najskor ich prebalite a potom nakrmite alebo naopak?
Dakujem krasne.

betina1984
28. mar 2012

@brita ahojky. Ano kojila som ich vacsiou naraz, ale aj samostatne, ako boli hore. Teray ich krmime dvaja, a ked som sama takpostupne, leb vymyslaju pri jedeni Grgat som ich davala az dojedli. Vydrzia, pockaju, nemusis ho davat hned grgat. Najskor prebalit, pak nakrmit, lebo tym dvihanim by sa ti povracali.

brita
28. mar 2012

@betina1984 Dakujem krasne. 😉 Takze ked zacnu plackat a su hladne, najskor pozries, ci treba prebalit, ak su pokakane, tak prebalis a potom nakojis, tak? 😉 A prebalujes aj ked su pocikane,ale nie pokakane?

brita
28. mar 2012

@betina1984 A este prosim ta, ake plienocky im davas? Aku znacku a typ?Ktore sa ti osvedcili najlepsie?

betina1984
28. mar 2012

@brita prebalujes pred kazdym krmenim, teda zhruba kazde tri hodiny, aj ked su len pocikane, vzdy, aj v noci. Ja v noci uz neprebalujem,lebo by sa prebrali a nechceli by spat. Davam im Pampers, aj teskacke, aj lidlacke, aj bilacke. Jedine Huggies nedavam, lebo maly ma od narodenia na ne alergiu, vyhadzala sa mu ritka v porodnici, tak ich nepouzivam.

brita
28. mar 2012

@betina1984 Dakujem 🙂

betina1984
28. mar 2012

@brita Za malo, vidim ze aj u vas bola cesta trnista za dietatom. Su dvojvajecne, mozno bude parik, ako u nas. Drzm palce a obdivujem mami, ktore sumna dvojicky same, lebo nas je doma 5 a niekedy mame co robit vsetci

ka.
28. mar 2012

Ahojte dievcata 🙂 chcem sa spytat - ako to je teraz - kolko dava stat, ak sa narodia dovjicky, Zaujima ma, ci ten jednorazovy prispevok je x 2, a ako je to s materskou a rodicovskou? Dnes ma by v SMe clanok, tak sa snad aj tam docitam, ale asi skor budu riesit standard, nie dvojickovske mamicky 🙂 Dakujem za info!

brita
28. mar 2012

@betina1984 Ano, cesta bola trnista a velmi velmi dlha 😒 Ale snad uz bude vsetko len dobre 😉 Pohlavie este nevieme, nechceli nam ukazat 😉 Prave preto, ze mi asi nikto extra nepomoze, zhanam od mamiciek dvojiciek skusenosti, ako si najlepsie rozvrhnut cas a jednotlive"ukony", aby som potom nepanikarila 😀 Dufam, ze budem mat mliecko a ze ich budem kojit, velmi by som chcela. 😉

betina1984
28. mar 2012

@ka. Dostala som 1811 eur, dva krat priplatok k prispevku a dvakrat prispevok pri narodeni, ale ten je zvyseny o polovicu, teda na kazde dvojca dostanes 1,5 nasobok normalneho prispevku

betina1984
28. mar 2012

@brita no, dvojcata je dost narocne kojit, ja kojila len dva mesiace a hned od zaciatku aj dokrmovala, lebo ho nebolo vela, ale drzim palce, nech kojis co najdlhsie. Inak mala som na kojenie specialny vankus, mozem ti ho predat, ale fucal na dvoch miestach, tak je lepeny. Stal 66 eur, za 20 eur by ti ho predala ak by si chcela. Poslem ti aj foto

brita
28. mar 2012

@betina1984 Dakujem, velky vankusik na kojenie dvojiciek uz mam, taky, co je plneny gulickami, ale si zlata, dik. 😉 No ved to je dalsia vec, ci budem mat dost mliecka. A cim si ich prosim ta dokrmovala? Nutrilon, sunar alebo hipp? Co sa ti osvedcilo?

betina1984
28. mar 2012

@brita v porodnici davali nutrilon ha, tak aj nam to predpisal, ale pak sme mali nutrilon obycajny pre syna a nutrilon ar pre dceru,lebo ma reflux, syn ma teraz sunar. Nam to takto vyhovuje, treba vyskusat. Ja som mala nafukovaci, bol pevnejsi, nemal by byt pohyblivy

soporova
28. mar 2012

Dievčatá čo ste mali 3. dvojčatá t.j. tretia gravidita bola s dvojkami dostali ste príplatok na obidve deti, alebo len na jedno? Niekde som čítala že narodenie viacerciat je výnimka ináč dostávas len na prvé, druhé, a tretie mimi, nás tie pri chlapcoch tieto korunky obišli, vždy ich schválili cca pol rok na to ako sa narodili tak dúfam, že teraz sa ich dočkáme aspoň na jedno dieťatko, lebo by som neverila ako riadne cítiť finančne ked je jedno a ked sú dve 🙂

juliagregor
28. mar 2012

@soporova dostanes na obidve deti berie sa potom za porod, nie za dieta

my sme nedostali ani pri jednom, sme sa kopli vzdy o pol roka starsi dostal cca 4000 SK a dvojky 12000 sk

soporova
28. mar 2012

@juliagregor aj my sme sa tak kopli a teraz každé euro pomôže, takže by sme mali dostať až tých 1800€ ako spomína maminka vyššie

soporova
28. mar 2012

Ďakujem všetkým maminkam čo sa tu s nami podelia o svoje skúsenosti a rady lebo sú na nezaplatenie a teraz sa človek už môže ozaj tešiť na dva zázraky, ked vieme že to nie je až také hrozné ako sa to na prvý pohľad zdá🙂

silvinnka
28. mar 2012

Ahojte mamicky a aj nastavajuce maminky...kocky mam na Vas otazku,od zaciatku mam rizikove tehu,cakam dve dvojvajecne dievcatka po ivf...Dnes som presne 24+0tt, bola som u dr.,stym,ze ma zo spodu uz druhy den dost intenzivne picha...zial sa mi zacal skracovat krcok,za 3tzzdne o 0,6 cm...je este sice v norme,teraz ma 3,22cm...dr. mi hned zvysil davku duphastonu,papam aj msgne B6...podbrusko neboli,sem tam trosku tvrdne,ale inak o.k.Mzslite,ze taketo skracovanie v tomto tt je normalne,da sa nejak predist dalsiemu skracovaniu,nedaj boze otvaraniu sa?podstivo lezim,nenamaham sa a setrim sa.Dost sa bojim a dom z toho nervozna.Dakujem za kazdu odpoved.

mamoka4
28. mar 2012

@brita Ahoj, ja moje baby ešte stále kojím, bude to o pár dní 13 mes. 🙂 A do 10 mes. som ich kojila bez umeleho mlieka...takže čo to o kojení dvojčiat viem. 😉
1./ Ja som vedela kojiť dvojičky len cca do 2 mes. lebo potom mi boli veeeelmi tažké, kojenie naraz je veľmi náročné, lebo ked sa ti jedno babo zakucká...musela som odpojiť aj to druhé.... 😒 aj priprava na spoločné kojenie je náročnejšia ja som si sadala na manželsku postel do stredu, vypodložila ich vankúšmi....Ked som bola sama doma...kojila som ich púostupne raz jednu potom druhú, a každú samostatne odgrgávala....dávala som im jesť iba vtedy ako si ktorá pýtala....ale každá mamina si musí urobiť vlastný režim...a uvidíš budeš cítiš čo tvoje malinké potrebujú a pôjde to.
2./ ako novorodencov som najskôr prebalila potom nakojila.... 😉

jarula10
28. mar 2012

@brita ahoj 🙂 aj ja keď som ich čakala som zháňala rady ako to zvládnuť s dvojčatami, lebo aj tie najjednoduchšie činnosti som si nevedela s dvomi deťmi predstaviť ... ale ničoho sa neboj - prídeš na systém ani nebudeš vedieť ako 😉
Ja som malých na začiatku prikrmovala Nutrilonom - nevedeli sa dobre prisať, menej mlieka, boľavé bradavky ... Až keď sa naučili dobre prisať a bolo dosť mlieka, tak som ich začala kojiť naraz a kojím ich naraz doteraz! 😀
Keď som kojila za sebou, tak toho prvého najedeného som podložila vankúšom, aby bol zdvihnutý, keď som nakojila druhého, tak som toho prvého prehodila cez pleco (ak si negrgol).
Tiež som ich najskôr prebalila a potom nakojila.

parvitas
29. mar 2012

ahojte, vitam nove dvojtehulkovske maminky 🙂 drzim vam palce, nech zvladnete aj tehu, aj porod aj potom starostlivost o drobcekov.
je to uzasnem citat, ake mate tehotenstva a porody a deturence... 🙂
@soporova jeej, to mate pekne, aj chlapcov aj dievcatka 🙂 drzim palce.
obdivujem vsetky 4maminy.... nedokazem si to absolutne predstavit.. asi by som bola na prasky, alebo to riesila tak, ako pise @dana_l nonstop zamestnana cela rodina okolo detvakov... 😀
@sloto ja som tie svoje tiez citila velmi skoro, nikto mi to z doktorov poriadne neveril, ale fakt to boli pohyby. a vlastne, aj preco nie, bolo to druhe tehu, a navyse v brusku aj dve babatka, takze sa mohli posunut tak, ze som ich citila. takze ja ti verim, ze uz sa hybu, tak ze to citis... 🙂
@1kwietocek1 bolesti som mala tiez, hlavne bedrove klby, som potom ani po schodoch nevladala ist, tak ma to bolelo... ale nic mi na tu bolest dat nemohli, prave kvoli tehotenstvu. a co sa tyka vyzivovych doplnkov, to ti asi lepsie poradia v lekarni. ja som zacala jest potom viac jogurtov a plnotucne mlieko a syry, nech mam vapnik aspon takto prirodzene. a po porode to uplne zmizlo, takze parada. som sa bala, ze to bude trvat dlhsie...

parvitas
29. mar 2012

@mamoka4 @jarula10 kocky a mliecka ste mali pre obe deti dostatok od zaciatku? lebo mojim to moje nestaci. v porodnici prislo velmi neskoro... a teda, pre jednu by ho aj dost bolo, ale druha potom place od hladu a vypije potom aj 120ml umeleho (od porodnice mame Bebu HA 1). uz beriem na zvysenie laktacie aj senovku grecku, trosku to pomohlo, ale nie velmi. a dr. mi teraz predpisal Costi - tak snad to pomoze. to prikladanie je podla mna dost caste, ale ja na sbe citim, ze mam malo spanku. ak mi pospia obe aj 3 aviac hodin v noci, tak uz je to lepsie.. lenze obcas mame take dni/noci, ze spim len 4 hodiny prerusovane z 24 🙂 a aj to mam problem zaspat... jasne, ze fungujem, ale v takom zombie rezime... lebo cez den mi spanok nehrozi (kedze najstarsia nespava vobec)...