Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ivikli
15. aug 2011

@juliagregor
@lucia.kl dakujem za rady a deticky ste vtedy mali v hlbokom ci v sportovom kociku?

lucia.kl
15. aug 2011

@ivikli ja v športovom, mne ako 4mesačné už nevošli do prenosných tašiek...

teddynko
15. aug 2011

@mamoka gratulujem k prvému zúbku, aj našemu malému som presne minulý týždeň zazrela prvý zúbok, tak som sa tešila. Okrem toho, že všetko zúrivo hrýzol, nemal žiadne problémy..

modra
15. aug 2011

@lucia.kl no nase su tiez take dlhe ze mi zachvilu tiez nevojdu do vaniciek neviem ako v zime 🙂

lucia.kl
15. aug 2011

@modra my sme to v šporťáku v pohode zvládli... takže neboj, ak sa ti dá šporťák dať až do lahu, tak nebude problém...

modra
15. aug 2011

@lucia.kl uz aj teraz sme boli v sportaku tusim 1 ci 2 krat a celkom vpohode to zvladli 🙂

juliagregor
15. aug 2011

@ivikli v taškách boli asi do 4 mesiaca, potom boli v šporťáku...ja som mala kočík klasiku 3 kombináciu a to bolo uplne rovno...v zime mali pod sebou deku, na tom fusaky...uplná pohoda...
mám na predaj španielsku deku...je krásna veľká...kto by chcel, napíšte mi do IP...
tieto fotky som fotila jednej pani do temy španielske deky...
100x120

jarula10
15. aug 2011

@mamoka4 @dana_l Tak uvidíme, čo bude. Každý deň skúšam, či už niečo vyšlo, ale ešte nič. 🙂 Viem, že to môže trvať ešte dlho. Neviem, čo sa tak na to teším 🙂 Len dúfam, že nebudú kúsať pri papaní. 😖
@mamoka4 Koľko vám trvala tá teplota? To očkovanie je hrúza. Po prvom očkovaní mala aj Adelka teplotu, ale len v noci. Už aby bolo za nami aj ďalšie.

mamoka4
16. aug 2011

@jarula10 Naše baby teplotovali,vo štvrtok a v piatok teda 2 dni, a dnes to sme uz 5 den po ockovani sa Laura zobudlila s teplotou 37,5C usmieva sa....fakt neviem co to je...ci to moze byt este sále z očkovania??? 😒 😖 Inakmoje baby boli az do minuleho týž. usmievave, kludné....ale po ockovaní, splne a zuboch už som aj ja na nervy!!!! 🙄 😠 ☹ 😒

jarula10
16. aug 2011

@mamoka4 Naši boli po tom prvom očkovaní tiež takí nervóznejší ako inokedy a trvalo to isto aj týždeň. Tá teplota, ak nemá iné príznaky nejakej choroby, tak by to možno mohlo byť ešte očkovanie, ale aj tie zúbky. Ja by som možno zavolala doktorke, že čo. Držím palce, až sa rýchlo vrátite do "normálu".
Našim sa začali teraz striedať lepšie obdobia s horšími, teraz majú také lepšie obdobie (už asi 4 dni) - len až to nezarieknem 😉 Ale väčší nervák je Šimonko. Adelka ho často len sleduje a keď už jej je dlho začne aj ona 😖
Inak klobúk dole pred tebou a všetkými, ktoré máte doma ešte ďalšie detičky. Musí to byť makačka.

zuzuliatko12
16. aug 2011

ahojte idem sa Vás spýtať, či sa Vám niekomu stalo, že či sa Vám po 7 týždňoch zapálila rúčka z toho prvého očkovania ešte čo pichali v nemocnici myslím, že je to proti TBC. Našej Simonke som si včera všimla, že má na tom mieste taký červený pupenec a neviem z čoho to môže byť... A Sárinka má teplotu 37,4 ale nemá ani soplíky ani nekašle, tak si myslím či nemôže reagovať, že je vonku teplejšie, tak sa aj jej zvýšila teplota... Čo si myslíte? ďakujem 🙂

lucia.kl
16. aug 2011

@zuzuliatko12 nám to asi 2mesiace po očkovaní obom strašne zahnisalo - začalo to červeným pupákom - skončili sme na plúcnom, kde to čistili - ešte som sa nestretla s bábatkom, ktorému by sa to zahojilo bez následkov...

dana_l
16. aug 2011

@zuzuliatko12 moze to byt z ockovania. my sme nastastie nemali ziaden zapal. ani teplotu.

dana_l
16. aug 2011

spominam ako mi "vsetci" vraveli, jaj, ved ty to nedotiahnes daleko. pockaj budes rodit v 32tt. 😀 😀 😀

dana_l
16. aug 2011

teraz som rada ze mam automaticku prevodovku. uz by som asi nezvladla soferovat so stlacanim plynu, spojky a brzdy. nohy su prilis nasiroko 🙂

zuzuliatko12
16. aug 2011

@lucia.kl a to ste tam ležali? Náš doktor má dovolenku, tak neviem či mám ísť na pohotovosť alebo ešte čakať... Nám to ešte nehnisá...

dana_l
16. aug 2011

prala som kociky a vsetky potahy aj do autosedaciek. kociky ostali vonku v zahrade a vecer som citila ze nam tam behal tchor. dufam ze ich "neocikal" lebo by som uz "nevyprala"

lucia.kl
16. aug 2011

@zuzuliatko12 neležali, tam sme len chodili na vyšetrenia 🙂 a počkaj si, ono to ešte zahnisá až potom ukáž dr. a uvidíš či ťa pošle tiež na plúcne...

lucia.kl
16. aug 2011

@dana_l no ale za mesiac už fakt budeš maminou 🙂 ako to letí...

jarula10
16. aug 2011

@zuzuliatko12 Našim malým to tiež začalo hnisať asi až po dvoch mesiacoch. Mali to fakt škaredé, také veľké hnisavé pupienka. Potom im praskli a vytiekli. Doktorka im to vždy kontrolovala, videla aj ako to hnisá, ale nás nikam neposlala. Asi záleží od doktora. Ako píše: @lucia.kl , ešte počkaj, potom ukáž, uvidíš. Teplota neviem, či ešte môže byť z toho.

juliagregor
16. aug 2011

@dana_l 😀 som si ťa predstavila 😀

juliagregor
16. aug 2011

@dana_l už máš krasny týždeň...nejako rýchlo to ubehlo 😎
teda mne isto rýchlejšie 😉

slivocka
17. aug 2011

Ahojte, tak zajtra nastup do nemocnice ☹ vsetko je ok, aj monitor aj ultrazvuk...maličká ma 2450 g a maličký 2519g, obaja su hlavičkami , takze doporučuju klasicky pôrod ale este sa uvidi ako to bude prebiehat. Som otvorena na 0,5 az 1 cm a hlavicka dievcatka nalieha uz na vchod. Drzte palce aby sme este 2 tyzdne potiahli 🙂

parvitas
17. aug 2011

@slivocka držím palce a nech všetko dobre dopadne...
ozaj, prečo vlastne ideš do nemocnice už teraz? veď ešte vlastne nerodíš... či?

lauricka
17. aug 2011

@slivocka juuj, velmi drzim palce, vela stastia prajem!! Az budes moct, ozvi sa, ako si dopadla! 🙂

janula123
17. aug 2011

@slivocka Ahojky.
neskutočne držím palečky.
ja si pamätám ako si nám tu oznámila, že si tehu a už ideš rodiť. Neskutočne to ubehlo.
V ktorej budeš nemocke?

zuzika30
17. aug 2011

@slivocka velmi velmi drzim palce, nech ti vsetko prebehne hladko a rychlo a drobatka su zdravucke a krasnucke, prajem ti aj ten uzasny pocit byt mamou 🙂 🙂 , je to neopisatelne 🙂

slivocka
17. aug 2011

Dakujem Vam ze na mna budete mysliet, budem to potrebovat 🙂 uz sa malinkých neviem dočkat 🙂
@pervitas nerodim este, ale uz som na 1cm otvorena tak aby som bola pod kontrolou. budem este dostavat magneziove infuzie, aby sme este 2 tyzdne vydrzali spolu. Ja som uz v 25tt lezala v nemocnici pre podozrenie na predcastny porod, takze v podstate som rada ze som to dotiahla az do takeho tyzdna v akom som. 😉

parvitas
17. aug 2011

@slivocka aha, tak preta ta chcu mat radsej pod dohladom... vsak uz to mas o chvilku a budes drzat svoje pokladiky v naruci... 😉

parvitas
17. aug 2011

btw, ja som dnes prisla naradostena zo sona, dobky su v poriadku, je medzi nimi jeden den a aj velkostne su podobne. tu je fotka 🙂