Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smuhyta
6. aug 2013

@miminator1987 nie ze ty si to blbo napisala...ale mne hned moj doktor povedal ze hentie testy raz je vysledok taky raz taky tak mi odporucil rovno amniosentezu aj koli mojmu veku 36r. A v neistote ::::to ako ja osobne by som to niesla zle keby boli vysledky jedny dobre druhe zle....ja by som nemala istotu a tym padom by som zle prezivala tehu....je to to najkrajsie obdobie mojho zivota a nechcela by som aby ma strasili doktori

smuhyta
6. aug 2013

@miminator1987 ja viem ze sa nepytas na dovolenku..ale ohladom letu pozri ci ta spolocnost ti dovoli vojst na palubu lietadla...nie ako kamoska ostala v barcelone lebo spolocnost dovolovala len do 16tt

shania31
6. aug 2013

@miminator1987
Iste,nepytas, ja som ti napisala len svoj nazor/skusenost. Tehotenstvo nie je choroba (i ked niekedy ja som mala iny pocit- hlavne pribudajucimi tyzdnami), ale tehotenstvo s dvojickami je viac sledovane, rizikove, to je vsetko. Aj moj lekar je primar, ale dal mi vsetko zvazit v tehotenstve a bol velmi opatrny.

dana_l
6. aug 2013

@jennifeer23 teraz som videla pripad v nemecku, mamicke nezistili pocas celeho tehotenstva ze mala tehotensku cukrovku a dievcatko sa narodilo 6kg. takze take deticky kde matka ma cukrovku mozu mat nabeh (ak sa matka nestravuje spravne) viacej kg ako ine rovnako stare deticky. ale nestresuj sa. aj ine deticky dvojky sa narodili velke. jedna tu mala obe cez 3 kg. a to uz je ozaj dost na dvojky.

miminator1987
6. aug 2013

Dakujem za nazory 🙂

emee
6. aug 2013

@miminator1987 vidíš, už sme len také, nepýtaš sa, ale my píšeme 😅 nechcela som uraziť,prepáč. len sa čudujem, môj lekár je tiež primár a ani autom mi neodporúča, iba keď niekde musím, lietadlom už vôbec, tiež som to brala že asi vie prečo...a pritom nemám žiadne problémy...klop-klop-klop 🙂 ...ja som radšej opatrná aby som potom neľutovala.
a tehotenstvo nie je choroba, máš pravdu, ale tehotenstvo s dvojičkami je o niečom inom, od začiatku je rizikové, platia iné pravidlá. napr. maličkosť: som chcela ísť vyslovene na tehotenskú masáž, ale keď som sa chcela objednať, pýtali sa či čakám 1 al 2, a jasné, s dvojíčkami sa už nesmie!
a to je jedno ako dlho trvá let, takisto je tam ten štart a pristátie, tá rýchla zmena tlaku, bez toho to predsa neide. ale nepočúvaj nás, radšej si užívaj dovolenku 😉

emee
6. aug 2013

@shania31 v 30 tt a sú to dievčatá 🙂 dúfam ešte dlho vydržia v brušku, ale už sa neviem dočkať 🙂

miminator1987
6. aug 2013

@emee myslis ze to vsetko neviem ? doma mi lezi asi 7 knih a konika poctivo studujem tiez :P je milion nazorov na samotny let ..milion na rizikove dvojickovske tehu...co jeden lekar dovoli iny zakaze...ja si myslim ze ak sa citim super tak to aj tak bude..neplanujem sa valat na slnku palivom..robit tury ci chodit po zafajcenom prostredi...pod slnecnickom s knihou a drinkom v ruke jest kvalitne a zdrave jedlo a oddychovat ..🙂lebo tu na SK som momentalne v hnusom strese a skor si uskodim ked tu ostanem ..ale to uz je iny pribeh 🙂 hlavne sa tam ideme zobrat co bolo naplanovane este pred tehu 🙂 teraz trosku mimo ale je mozne ze pri dvojickach citit pohyby skor ako u jedneho babatka?

shania31
6. aug 2013

@miminator1987
Myslim, ze ci jedno alebo dve- co sa tyka pohybov, to je individualne 🙂
A cakas jedno alebo dvojvajecne dvojicky?

miminator1987
7. aug 2013

@shania31 cakam dvojvajecne🙂 uz len par tyzdnov a budem vediet aj co to bude... Neviem sa dockat🙂

shania31
7. aug 2013

@miminator1987
Aha, pytala som sa preto, lebo dvojvajecne su menej rizikove. No to je otazne, ci uz bude vidno v 20 tt, co to je, niektore babatka sa nechcu ukazat- zvlast dievcence sa horsie zistuju.... my sme vedeli uz od 15 tt, ze to budu chlapci 😀

majka381
7. aug 2013

@jennifeer23 ahoj,neboj že sú velké,mne doktor hovoril už od 34 týždňa že kedy pôjdem rodiť-mali sme velkú váhu.chalani mali obaja cez 3,5kg keď sa narodili.

majka381
7. aug 2013

@miminator1987 ja som bola tiež na dovolenke v 16.tt, s dvojkami. a tiež v chorvátsku. aj keď vtedy som nevedela že sú tam dvaja. a to sme šli autom.lietadlom je to podla mňa ešte lepšie.

jennifeer23
7. aug 2013

@majka381 a mala si nejake problémy v tehotenstve? Cukrovku alebo nieco?

sisi79
7. aug 2013

@antony31 ahoj aj ja som primalom citila pohyby uz skor pri dvojickach to bolo az okolo 23 tyzdna ale to asi ozaj bolo tym ze to bolo druhe tehotenstvo jaj a brrucho som mala tiez celkom fajne lebo co som pribrala tak vsetko islo do brucha aj ked na dvojickovske brucho sa to nechytalo to sa ma uz na konci 5. mesiaca pytali ci uz idem rodit 😀

majka381
7. aug 2013

@jennifeer23 ja som nemala skoro žiadne, a ten cukor som mala tesne,tesne ale ešte ok. inak nič. ja som ešte mesiac pred pôrodom chodila do mesta autobusom. ako taký slon a pomaly ako slimák. keby nemám také velké brucho ,tak bi to bolo super.

jennifeer23
8. aug 2013

@majka381 tak isto ako ja 🙂 a v ktorom týždni sa narodili?

majka381
8. aug 2013

@jennifeer23 chalani sú v 38tt,ale to bola plánovaná sekcia .

susy
10. aug 2013

@majka381 WAW, klobuk dolu, , že cez 3,5kg. Super. Ja som si tiež myslela, že vydržím aspoň do 37tt, ale drobci si zmysleli, že nie a pustili si kohútik už v 29tt.

susy
10. aug 2013

Toto sú moje 1kg deti 🙂

majka381
11. aug 2013

@susy sú zlatý,teda na 1 kg už nevyzerajú.

dana_l
12. aug 2013

@susy krasny su 😵

tova
12. aug 2013

@jennifeer23 ja neviem kolko mali moji v 30tt. ale narodili sa v 38tt s vahou 3.2kg a 3.5kg. Cukrovku som nemala ani deti nemali problem. Za to ze su dvojcata neznamena ze sa maju narodit s polovicnou vahou, vyvyjaju sa tak ako 1 dieta, takze mali by mat vahu pododobnu ako deti ktore sa rodia po jednom.

miminator1987
12. aug 2013

Caute Baby ako casto sa ma robit ultrazvuk pri dvojickach?

pacesa
13. aug 2013

@miminator1987 no ja idem o 2 tyzdne na morfologicky a budu mi robit uzv po 2 mesiacoch... 🙂 tak uz aby to bolo

emee
13. aug 2013

@miminator1987 myslim to zavisi od lekara. niekto robi kazdy tyzden aj s jednym babatkom, niekto raz za 2 mesiace s dvojickami. mne robi cca kazdy mesiac 1x (poradne mam kazde 2 tyzdne).
robili ti nakoniec tie triple testy?

miminator1987
13. aug 2013

@pacesa ahoj🙂 ja mam poradne kazde 3 tyzdne myslim ze to je ok.ale nerobia mi tam stale ultrazvuk.Ked pozeram zahranicne fora tam baby s dvojcatami su sledovane kazde 2 tyzdne.. dost rozdielne postupy..
@emee ahoj;) ano mam ich za sebou dopadli dobre🙂strasne sa tesim🙂len neviem ake hodnoty lebo mi ich vobec neukazala..popozerala a povedala ze vsetko ok len ..stery mi vysli zle.Beriem cipky a masticku obe ma stipu a nemam pocit te to pomaha.Btw to mam asi prvykrat v zivote.Nikdy predtym som to nemala.A aj ja som objednana na morf.ultrazvuk 10.9 co bude ultrazvuk pomaly po 2 mesiacoch.Idem na tu dofcu tak neviem ci sa mam dat predtym este kuk aby som tam bola pokojna alebo zas stresujem?

majadk
13. aug 2013

Ahoj miminator1987. Ja chodím na sono raz za mesiac a poradňa každé dva týždne. Na treťomk skríningovom sone som bola teraz v 31. tt. Prietoky mi ešte nerobil. Ja čakám dvojvaječné dvojičky 🙂, zatiaľ OK, len musím dodržiavať kľudový režim, čo najviac ležať na vyvýšenej posteli - od 27.tt.

renkita
13. aug 2013

@miminator1987 Mne doktor vravel, ze zo zakona poistovna preplati jeden do mesiaca a je jedno kolko babatiek cakas. Takze ked som chcela naviac, som si musela zaplatit, no co uz, chcela som vediet ci je vsetko OK, tak som si zaplatila.

zuzanella007
13. aug 2013

@renkita ja som chodila od 16. týždňa na sono každé 2 týždne a poisťovňa to preplatila ...