Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dana_l
6. jún 2012

@mia117 ja mam tento este po starsich. da sa ovladat i jednou rukou a na druhej drzim dieta. je priestorny pre deti a ma velky ulozny priestor.
http://www.safety1st.com/usa/eng/Products/Trave...
ak chces nieco male a lahnke tak nebude velmi stabilne a priestorne pre deti. takze musis si vybrat, bud nieco "modne" pre teba alebo nieco "komfortne" pre deti. obe naraz mat nikdy nebudes.

elapp
6. jún 2012

ahojte maminy. Neboli ste niektora na veltrhu dvojickovskych kocikov v brne? ma byt aj tento rok, tak ze ci sa oplati ist ...

mia117
6. jún 2012

@kkatka113 ano moja, musime verit, ze to dobre dopadne, ja spm sa rozhodla, ze ostanem na rkizikovom na PN radsej celu dobu, citala som o tom ze to je lepsie pre dietatka, a aj dievcata mi to radili, ze aj oni boli... nechcem nic zanedbat, nestalo by to za to...

mia117
6. jún 2012

@dana_l dakujem kocik vyzera pekny priestorny pre deticky, ale rozhodla som sa ze to budem radsej pozerat neskor, ked si budem ista ze su fazulky obe v poriadku, ale moc ti dakujem si zlata, ten link som si ulozila 🙂

jujulinka
6. jún 2012

@eeska to je dobry napad, ja tiez urcite pojdem pozriet do Mocenku, tam maju asi najvacsi vyber kocikov pre dvojky 🙂

@cherryl no, tento kocik som uz aj pozerala v Kocikove, tiez sa mi celkom pozdava. Takze manipulacia s nim je ok? Najprv sa mi na obrazku nepacili cierne kolesa, ale v predajni sa mi pacil a hlavne kolesa su dost velke aj do terenu...pozeram, aj na to, ze mam termin v zime 🙂 A v tej fialovej je uzasny.

elapp
6. jún 2012

@maklu ahoj, a neskusala si nahodou JANE, tusim matrix sa vola. Mne sa na nom paci, ze ma vanicky, ktore sa daju pouzivat ako autosedacky, a teda netreba autosedacky kupovat extra, stacia vanicky a sportova verzia. Aj kocik sa mi zda sikovny, len ho musim niekde vyskusat ...

elapp
6. jún 2012

@jujulinka babenky, kde je tam presne ten obchod v mocenku? maju aj nejaku www?

elapp
6. jún 2012

@mia117 ahoj, aj ja som na rizikovom a vyzera, ze budem do konca tehotenstva ...

mia117
6. jún 2012

@elapp aj ty cakas jednovajecne? tak sa hlavne drz a vela oddychuj aj 3 hodiny denne

elapp
6. jún 2012

este otazocka pre dvoj-maminy. mate niektora tie knizky o dvojickach od rulikovej? dozviem sa z nich nieco viac ako z netu ? ... ci sa oplati investovat 🙂)

elapp
6. jún 2012

@mia117 ja dvojvajecne, som po IVF. a slofik u mna je kazde poobede nevyhnutny 🙂)

mia117
6. jún 2012

@elapp to verim aj ja byvam poobede k.o. my sme otehotneli prirodzene a hned dvojicky.... najskor som bola v soku, ale teraz sa velmi tesim 🙂

cherryl
6. jún 2012

@elapp www.prenasedeti.sk ak tam ides zavolaj aby mala cas len na teba je to tam dost huste
@jujulinka

jujulinka
6. jún 2012

@elapp je to specializovany obchod pre dvojicky Prenasedeti, posielam link, je tam aj adresa v kontaktoch. Je to niekdy v Nitrianskom kraji.
http://www.prenasedeti.sk/

jujulinka
6. jún 2012

@cherryl dakujeme za tip, dobre vediet, ze treba volat, aby sa nam venovali. super. Urcite tam pojdem, ale este je cas 🙂

cherryl
6. jún 2012

@jujulinka jasne mas cas este na nete barzco okuknut a potom si to pojdes aj omakat 😀

dibik
6. jún 2012

@elapp stranka je www.prenasedeti.sk - my sme ten obchod hladali v mocenku dost tazko. je to malicke a nemaju to velmi znacene, nastastie sme stretli tetusku, ktora o nom vedela. v tomto pripade bude asi dobre si vziat navigaciu. ale navstevu urcite odporucam 🙂. nam poradili dobre, nakoniec sme sa rozhodli pre baby jogger city select a sme velmi spokojni.

elapp
6. jún 2012

@cherryl @jujulinka @dibik super babenky. DAKUJEM KRASNE

cherryl
6. jún 2012

pozeram ze vas to dvojickovych krasne pribuda 😵 jedna rada od poucenem dvojmaminy -nebojte sa oslovit na ulici ci v meste inu dvojmamu a spytat sa jej ako je spokojna s tym kocikom ,ako riesila vytah pravdepodobne ma ten isty ,co vsetko je naozaj potrebne co vobec nevyuzila 😵 nestretla som sa este s neprijemnou dvojmaminou mozno najdete dvojkamosku a budete sa mat s kym o dvojitych trampotach pokecat 😵

dusika11
6. jún 2012

dievcata hrazdicky na hranie nepotrebujete?? jedna hra pesnicky a druha obycajna s hracami nad hlavou..mam na predaj aj monitory dychu...jeden za gatky taky maly nosili sme ho do kocika..a druhy do postielky ten klasicky..dalej ohrievac na flasu mlieka...

sisajojo
6. jún 2012

ahojte dievcata aj ja sa k vam pripajam ,tiez cakam dvojicky -dvojvajecne a rada citam vasu temu 🙂 doktor mi navrhol v 16tt cerklaz ..ako ste na tom vy?

maklu
6. jún 2012

@elapp
ahoj neskusala, lebo ho nikde nemali, ale myslím že bol pre nás dlhý do výťahu, ale z toho čo som videla a odskusala najlepší je Baby jogger city select, aknemusíš riešiť výťah,m je to kočík od začiatku až do konca. okrem nejakých golfáčov samozrejme. ten močenok má výber kočíkov, ale zase na druhej strane si myslím, že trepať sa odnekiaľ len si pozrieť kočíky je zbytočné. naozaj je fajn osloviť dvojmamy, tie vedia rovnako ako v močenku.

brita
6. jún 2012

@sisajojo Ahoj, gratulujem 😉 Preco ti doktor navrhol cerklaz? Otvara sa ti krcok? Alebo ho mas nejaky slaby?Ja ho mam stale zatvoreny, takze o nicom takom sme sa nikdy nebavili.

hiva
6. jún 2012

caute baby... uz dlhsie Vas citavam, ale dnes konecne prispejem 🙂 ... cakame dvojvajecne dvojicky, chlapcov, tiez po IVF.... a uz teraz mame nariadeny absolutny kludovy rezim...
@sisajojo k cerklazi.... ja som teraz 30 TT a otvorena na jeden prst, a adoktor sa vyjadril v tom zmysle, ze skoda ze sme nespravili cerklaz v 20 tt... teraz je uz neskoro, takze mam len jedinu moznost, lezat cely den v posteli, nohy a panvu hore, nech drobci netlacia na spodok a ench sa dalej neotvaram..... takze ja osobne si myslim, ze ekd ti to doktor navrhuje, isla by som do toho....

ja som do 20 tt nemala absolutne problem s krckom, ale hed potom sa zacal skracovat a od 25 tt aj otvarat, a to uz je neskoro na akykolvek zakrok... to uz sa riesi iba kludom.... teraz len lutujem,ze sme nad cerklazou ani len neuvazovali... resp. v 15 tt som o tejto moznosti ani len netusila... mozno by som teraz bola aspon kldunejsia 🙂

hiva
6. jún 2012

a co sa Mocenku tyka...aj my sme tam boli a mame vlastne aj odtial objednany kocik.... CAM Twin Pulsar... nakolo sme v rodinnom dome, nemusim riesit potrebu zmestenia sa do vytahu 😉... ak tam chcete niektora ist osobne, mozem pomoct s navigaciou 😉

a ja osobne som robila presne, ako @maklu pisala... oslovit maminy na ulici... ja som to robila uz 2 krat.... a potom sme sli do Mocenku osobne kuknut... boli sme rozhodnuty uz pre PegPerego.... no a tam na mieste sme nasli ten kocik CAM, ako tohtorocnu novinku a velmi sa nam zapacil... hlavne to, ze ma velke vanicky v ktorych drobci v pohode vydrzia aj do 6-7 mesiacov 🙂... zatial co v prenosnych taskach alebo kociku vedla seba si neviem predstavit, ako sa tam v zime, ked budu mat pol roka pomestia zababuseny vo fusakoch 🙂

sisajojo
6. jún 2012

@brita nie neotvara,ale on tvrdi ,ze je to dobra prevencia a robi to kazdej co caka dvojicky 😒 tak neviem

brita
6. jún 2012

@sisajojo No neviem, ja osobne by som si to nedala urobit len tak preventivne, ak by nebol konkretny dovod. Ved ked je vsetko v poriadku, tak nechapem...Ale ty urob, ako uznas za vhodne 😉 Drzim palce. 😉

sisajojo
6. jún 2012

@brita uvidim ,co mi povie zajtra ,idem na poradnu ,tak zase budem o nieco mudrejsia

jujulinka
6. jún 2012

@sisajojo fuha, no to je na zvazenie, keby clovek vedel, ako sa bude tehu vyvijat dalej. A ako sa vlastne ta cerklaz robi? Boli to? Neviem si to celkom predstavit... Ze ci mam ocakavat, ze mi to lekarka navrhne...

hiva
6. jún 2012

@sisajojo
@jujulinka .. ono podla mna je cerklaz cisto preventivny zakrok a nehrozi pri nom nijake riziko... ide vlastne o to, ze ti zaviazu krcok maternice nitkou, aby sa ti nemohol otvarat... ja osobne by som do toho isla... som ho dokonca aj sama chcela v tom 25tt, ale doktor mi povedal, ze uz je neskoro ho robit...

len teda neviem, ci to robia "zaziva" alebo pod narkozou....