Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lauricka
20. jún 2012

@kkatka113 pri dvojickach sa neodporuca pracovat dlhsie ako do 20tt, a potom uz byt v klude, jasne, ze niekomu sa nic nestalo, ale je to zbytocne riziko naviac pri tehu, ktore je rizikove uz i tak 😉

kkatka113
20. jún 2012

@lauricka No ja sa pnke branit teda nebudem, celkom to uvitam a dakujem za info, vsak doktorka snad vie co robi a odporuci mi pn, este si mesiac snad popracujem a potom budem lemrit doma, to beriem 😀

dusika11
20. jún 2012

jesen 80 TKA pre dvoch chalanov..ked nieco potrebujete piste ip..pofotim v bloku nemam dodane nestihla som..ale v podstate budem vsetko posuvat co mam vo fotobloku okrem hrubych riflovych bund..tie este ponosime..

dusika11
20. jún 2012

@kkatka113 ahoj ak ti mozem poradit odpocivaj este sa narobis...ale nedajboze predcastny porod.....je to drina tak malicke babetka ...a aj su menej odolni taki malicki..radsej v klude doma

dana_l
21. jún 2012

@kkatka113 moj doktor ma nechcel nechat na pn i ked som mu vravela ze mi to uz telesne robi problemy pracovat s velkym bruskom (asi v 22tt). ze ked mi nic nie je tak ma nevypise. a o dva dni som mala z tych velkych nervov a prace kontrakcie a doktorka v nemocnici ma poslala na pn. este bola zlata, mi vravela - "cakas dvojicky, mas doma dve deti, pracujes, staras sa o domacnost. to neda sa vsetko urobit. len pekne ostan doma aby ste boli vsetci traja ok."
radsej byt doma i ked by ti nic nemalo byt ako do prace a mat mozno problemy.

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 moja moc gratulujem, krasne rastu deticky 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 Aj ja som citala. ze od 20 tt by mali bytbzeny co cakaju dvojky na on, kvoli kludu, odvtedy je to najrizikovejsie, prave preto sa v tom case ide do rizikovej poradne, podla mna aj teba daju, a ked nie opytaj sa na to dr. ale tym ze cakas jednovajecne. si myslim ze ta da dr. aj sam.

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 Dakujem za gratulacie, no ale Zatial je vsetko v poriadku, a dokonca si doktorka mysli ze to budu baby!!! To by som bola fakt rada, ale mame brat s rezervou tak sa na to nenamotavam 🙂 No ja budem chodit od 20 tyzdna do rizikovej poradne, mam to dohodnute s tetou co je gynekolog. a ta sa kamarati s primarom na rizikovom na kramaroch, tak budem chodit este okrem mojej doktorky k nemu co je fajn 🙂 Och, bola som dnes na diabetologii vkoli tehotenskej cukrovke, no a limit je vraj 7,4 a ja mam 7,5....no na porazenie, tak som aspon dohodla telefonicky ze tam nebudem chodit kazde 2 tyzdne, ale len kazde 3....vsak som tak na hrane....a ani to nebudem az tak dodrziavat, ako jasne, obmedzim sladke, ale asi sa ho uplne nedokazem vzdat, potom uz fakt neviem co by som jedla....ale hlavne ze su deticky v poriadku 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 ahojky, teda to by bolo super keby baby, alebo? ja by som chcela dievcatka 🙂 moc si to zelam, ale ked budu chlapci, tak ich budem lubit rovnako 🙂 moja tak sa drz s tou cukrovkou 🙂 neboj vsetko dobre dopadne 🙂 deticky budu zdravucke, a mimochodom ako zvladas to teplo, ja nic moc mam nizky tlak takze mi je na odpadnutie a byvam velmi unavena.

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 Ja by som tiez chcela dievcatka, velmi, ale jasne ze ani z chalosov nebudem sklamana, hlavne nech su zdravi a narodia sa v poriadku, to je to dolezite 🙂 Viem ze cukrovka nie je nic strasne, staci sa len trochu obmedzit, hlavne ked nemam nejaku vysokansku hodnotu ale taku na rozmedzi normy a cukrovky....nejdem z toho robit dramu, ale bude proste menej keksikov a cokolady, vsak to mi rozhodne neuskodi 😀 Teplo znasam zle, dnes cele doobedie po lekaroch, a uz nevladzem, idem k nasim a necham sa obskakovat, na to sa celkom tesim 😀

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 tak prijemne oddychovanie prajem 🙂 musis vela oddychovat, tak sa drz 🙂 ja mam tiez rada velmi sladke, ale odkedy som tehotna moc mi sladke na chut nejde, mozno sa to este zmeni 🙂 ale ani nemam nejake specialne chute na kysle, slane atd.

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 Ani ja nemam speci chute vobec, ale sladke mi chuti praveze viac ako pred tehotenstvom....no bude musiet prestat 😀 JEdine co mi nevyhovuje to je maso, uplne ma z neho napina a ryby mi strasne smrdia...tak jem vela mliecnych vyrobkov a strukoviny, sa to snazim aspon nahradzat trosku 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 aj ja jem vela mliecnych vyrobkov a strukoviny a snazim sa aj ovocie a zeleninu, maso mi nevadi a snad ta chut na sladke pride, nehovorim ze uplne nezjem, ale kedysi som denne bez nejakej sladkosti nevydrzala, teraz je to ok zatial 🙂

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 Ozaj, a pytala som sa dvoch doktorov ze ci staci chodit na kontroly zatial kazde tri tyzdne a povedali ze jasne, ze aj keby si nahodou vsimli ten transfuzny syndrom, tak je to taky interval, ze by sa nemam nejak velmi vyvinut a malo by sa s tym dat nieco spravit...to len tak pre info, ma to celkom ukludnilo, nic ine ako sledovat to sa proste neda a ovplyvnit to nevieme, hlavne aby sa to vcas podchytilo... 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 na aky datum ti vychadza porod? moja hlavne tie kontroly treba castejsie v obdobi od 16 tt citala som to niekde.

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 12.12.2012 🙂 Ale tak snad to bude niekedy v priebehu novembra nech su co najviac donosene 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 ja som sa informovala, ze jednovajecne sa rodia uz od 36-37 tt a v tom obdobi sa beru uz za donosene, a ked som sa pytala bab co porodili jednovajecne, tak to tak aj vychadza, dokonca rodia uz od 34tt

jujulinka
21. jún 2012

Ahojte, chcela by som sa vas opytat na tvrdnutie maternice, kedy vam to zacalo a ako ste to pocitovali?
Mne sa tak 4-5x za den vyduje maternica a je dost tvrda. Nemam nejake stahy ani to neboli, len to spozorujem, ked lezim. Lekar povedal, ze to pri dvojickach byva a pokial nemam nejake moc tlaky alebo bolesti a nie je to prilis caste, ze by to nemalo byt nic hrozne. Mate s tym niektora skusenosti?

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 No to hej, tak snad to dovtedy vydrzime pokope, 3v1 😀 Vsak co som tu pozerala, tak vela dvojiciek sa narodilo uz v 32.tyzdni, a vsetko ok....jasne ze je lepsie co najskor, ale nikdy nevieme co nas este caka....snad len to dobre 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 janse bude vsetko ok, ja sa tiez pripravujem ze rodit budem o mesiac skor, moj aktualny termin je 19.01.2013. ale urcite to bude skor v tom decembri.

kkatka113
21. jún 2012

@mia117 No to asi hej, vsak to je super, mozno ty chytis ten moj krasny datum 12.12. 😀 Mi prave volala mama ze nakrajala studeny melon tak tu uz slintam a utekam si dat 😀 Pekny vecer, papa 🙂

mia117
21. jún 2012

@kkatka113 dufam ze sa nebudes hnevat ked ti ten krasny datum ukradnem 🙂 mnam mnam melonik, pa pekny vecer 🙂

hural
22. jún 2012

Ahojte, v utorok sme boli na kontrole, vsetko v poriadku, babatka maju cca 1100 g. Cakame chlapceka a dievcatko. Este pracujem, ale od stredy idem na PN, som zostala vystrasena, ked som citala prispevky, ze od 20 tt. sa ma ostat doma. Ale doktor urcite vie co robi. Dufam, ze babatka vydrzia v brusku co najdlhsie...

mirasierra
22. jún 2012

@hural neblazni, ja som pracovala s mojilmi dvojickami az do nastupu na matersku 6 tyzdnov pred porodom, a vsetko bolo uplne v poriadku.

brita
22. jún 2012

@hural Ahoj, ja si myslim, ze zalezi hlavne na tom, ako sa citis a ako prebieha tehotenstvo. Ja som som doma od zaciatku tehotenstva. Mam ho sice rizikove, kedze su to dvojicky, ale zatial vsetko prebieha uplne v norme (klop klop na drevo, az to neurieknem 😀 ), ak nepocitam unavu, teplo, tazsi spanok, palenie zahy a podobne. Som rada, ze som doma, lebo sa nenamaham, to by mi iste vadilo, kazdy den chodit do prace. Ale je to individualne. Ja by som odporucala po tom 20. tyzdni urcite PN, lebo vtedy zacina najvacsia unava, potom zase brusko rychlo rastie, je to riadny naklad 😀 a babatka isto ocenia, ak budes doma v klude, ako behat kazdy den do roboty 😉
Drzkaj sa, nech ti to vsetko dobre dopadne. 😉

hural
22. jún 2012

@brita @mirasierra asi je to fakt individualne, posledne 2 tyzdne uz citim unavu, ale bude to asi aj tym teplom. Robotu mam v kancli, takze ziadna fyzicka namaha. Niekedy mam pocit, ze si v robote oddychnem viacej ako doma 😵 . Sestricka by ma uz davno vypisala ak by som chcela, ale zatial sme to dobre zvladali. Este nemam vybavicku, vsetko ma caka zaciatkom jula a potom uz budem len oddychovat.... 😉 , brita tiez prajem aby islo vsetko ako ma, rovnako aj vsetkym ostatnym tehulkam

dadanr
22. jún 2012

Ahojte, chcem sa spýtať či morfologický ultrazvuk je niečo iné ako 4D ultrazvuk? A keĎ tak, ktorý je lepší?

dadanr
22. jún 2012

@dadanr prepáčte zabudla som dodať, že za odpovede ďakujem.

kkatka113
23. jún 2012

@dadanr Ahoj, no co ja viem, tak morfologicky ultrazvuk je uptrazvuk ktory sa robi okolo 20.tyzdna a pozeraju sa tam vsetky organy babatka, pocitaju sa prstiky a podobne, proste podrobny ultrazvuk ci vyzera vsetko v poriadku 🙂 4D ultrazvuk, to je len lepsie zobrazenie vramci ultrazvuku ktore snima aj pohyb, len lepsia technologia....moja doktorka ma napriklad 4D, ale na morfologicky ma poslala k inemu doktorovi, ktory to vie vsetko lepsie pomerat urcit ci su babatka ok 🙂 dufam ze sa teda nemylim a ak ano tak ma opravte 🙂

betina1984
23. jún 2012

@hural ja som chodila do práce do 32 tt., mohla som aj dlhšie, ale už sa mi nechcelo...🙂. Vôbec som nebola na PN ani jediný deň, ani v nemocnici pred pôrodom. Donosila som ich do 39 tt. a boli vyvolávané...