Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

meusicka
25. nov 2011

@tina1979 ahoj, my sme nasu zabku zacali krmit v lehatku, este nevedela sediet. teraz pri dvojickach chem dokupit dalsie lehatko a budem sa snazit ich krmit naraz. hadam to pojde. a ked dorastu do stoliciek tak dokupime dalsiu stolicku.

meusicka
25. nov 2011

@lucia.kl takze v podstate by som mohla pockat, kedy sa mi narodia a podla toho sa zariadit? od ktoreho tyzdna vlastne sa nepovazuju dvojicky za predcasne narodene? od 36tt ukoncene?

lucia.kl
25. nov 2011

@meusicka a vieš že ja ani netuším??? ale myslím, že je to ten 36tt, mne sa baby narodili v 39tt a ja som nad tým ani neuvažovala,ani keby sa narodili skorej... ani my sme nemali monitory ako deti a sme tu...

meusicka
25. nov 2011

@lucia.kl ouuu, tak 39tt, no to je krasne 🙂 tak to asi ani ja by som uz neriesila monitor. hmm, asi to u tej baby zrusim a vyckam. ved keby nahodou kym nas pustia z nemocky, dovtedy aj manzel daco zozenie. keby bolo treba.

mamoka4
25. nov 2011

@tina1979 Ahoj ja baby od 5 mes. kŕmim v papacích stolíčkách z 1 tanierika a 1 lyžičkou + každá samostatné kojenie. 😉

mamoka4
25. nov 2011

@tina1979 Odporúcam ti stolicky z Ikei, stoja 11€ + su uzke vrelo odporucam. 😉

lucia.kl
25. nov 2011

@nana80 ahoj. pozerala som si ten kočík, príde mi strašne mohutný ale to je to najmenej, pri týchto kočíkoch, čo majú prehadzovaciu rúčku, sa nedajú otáčať predné kolieska čo dosť sťažuje chodenie s kočíkom... ja som mala a stále mám tento kočík http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3165... prvé mesiace som ho používala z prenosnými taškami a teraz už len ako šporťák...

lucia.kl
25. nov 2011

@tina1979 ja som najprv prikrmovala z flaše z variabilným dudlom polievkou rozmixovanou, až keď vedeli sedieť išli do stoličiek a lyžicou - u nás neboli podmienky na lehátka na krmenie, tak som to riešila takto...

nattalia
25. nov 2011

@tina1979 ahoj, od zaciatku ich krmim naraz. Najprv v lehatkach a asi od pol roka v stolickach. Jedlo davam do tych poharikoch od Aventu (aby som vedela, kolko im dam-urobim dve rovnake porcie) ale krmim jednou lyzickou-raz jednemu raz druhemu 😀 Dvomi lyzickami krmim, len ked su chori, ale aj tak to nepomaha, kedze si kradnu dudle 🙂 Ked sa ucili, sem tam som ich krmila po jednom, ale ten druhy jacal, tak od toho som upustila... 😉

nattalia
25. nov 2011

@meusicka ja som monitory mala - ale moc som ich nevyuzila, ked boli malicki, mala som ich v perinkach, a asi to vadilo, lebo sa mi spustali hocikedy, takze asi ich cez tu perinku nevedeli zachytit. Len mi to nervy robilo, tak som to vypla... chlapci boli hranicne donoseni, takze sme ich zrusili. A aj ked som mala monitory, aj tak som sa pristihla, ze ich pravidelne kontrolujem-istotu som mala, len ked som sa na vlastne oci presvedcila...🙂 A v zasade su monitory velmi dobra vec, nezavrhujem ich.

nattalia
25. nov 2011

@meusicka my sme sa narodili 35 a nejake 3 dni-uz neviem presne, a boli sme "hranicne nezreli"-aspon takto bolo v sprave🙂 takze od toho 36 tt by to mala byt hranica 🙂

nana80
25. nov 2011

@lucia.kl no vyzera velmi dobre prenosne tašky boli k nemu alebo sa museli dokupit zvlasť?

modra
25. nov 2011

Baby existuje taky sportovy kocik pre dvojky kde sa da rucka prehadzovat? Aby boli v smere jazdy a aj protismere? Lebo ja som taky nenasla alebo to neuvadzaju pri niektorych kocikoch :(
Chcela by som taky pretoze sa mi zda ze ked su este take male tak je dobre ked na nich vidim a oni by uz najradsej boli v sportaku a pozerali na svet 🙂 sice ziadna dobra vyhliadka ale co by sme pre ne nespravili 🙂 he he

nana80
25. nov 2011

@modra ahoj ja som našla taky kombinovany BOGUS TWIN alebo viva chipolino 2011 http://www.obchodny.sk/kociky/sportove/

lucia.kl
25. nov 2011

@modra tie z prehadzovacou rúčkou niesu dobré, tam sú všetky 4 kolesá na pevno, keď tak kočík, kde sa vaničky a sedačky môžu preklikávať, to je lepšie riešenie...

@nana80 tašky som kupovala zvlášť... ale viem že @tulina77 predáva tašky za 20€ a má aj tento kočík za 100€ na predaj ale ešte nad ním rozmýšla @wera...

juliagregor
25. nov 2011

kocky ja som mala taký klasický hlboký kočík s prehadzovacou ručkou...ked boli deti maličke, bola som velmi spokojna, videla som na nich, mala som vnutri tašky, neskor bola zima a boli vo fusakoch... miesta mali dosť...nemala som žiaden problem...vobec mi nechýbali otáčavé kolesá, išiele jedným prstom...ked boli väčší mala som ešte aj malé buginy, nasjkor PP Aria a Potom Nurse Pareo...z opačnej strany, ako šporťák bol ťažko ovládateľný, ťažisko je prisposebené na vozenie detí tvarou ku mne...
pre malé deti fajn, pre väčšie treba riešiť len šporťák...no na druhej strane som v nom vozila aj 3 deti naraz...
😀
moja rada...kupiť jazdený pre malé dietky fajn, pre väčšie treba šporťák...nedržte sa jedného kočíka...
ja som nechcela kočík, kde by som deti nevidela a mala ich otočené od seba...dvojkočk je strašne široký a ked sa do neho zaprel vietor 😀 , predsa je rozdiel, ked im tienite ako je to uplne volné...

betina1984
25. nov 2011

@meusicka naša dcéra už začala spávať sama a preto som rada, že tam chce byť, tak jej nechcem zaberať miesto...

ssonusa
25. nov 2011

ahojte kocky, citam vas uz par mesiacov ale az teraz mam odvahu napisat - tak ak mozme pridavame sa aj tu do vasej skupiny- narodili sme sa 8.11. cisarskym v 36+5 (po celodennom snazeni sa o normalny porod nam klesol obom tlkot srdiecka a nastali fofry, kde nas za 25 minut zo vsetkym dokopy privitali na svet) Samko mal 2,39 kg, jasne, ze potom trochu schudol a po 14 dnoch mal 2,51kg,, Alex mal 2,79kg a dnes 2,81kg - zatial sa mi dari kojit oboch naraz aj ked niekedy je to budenie druheho drobceka narocne (hlavne na psychiku, ked vidim ako spinka ako anjelik a mam ho budit 😉 ). Som velmi rada, ze tato tema existuje, viac krat som tu nasla dobre rady.... 🙂

84matulik
26. nov 2011

@little_miracle no ja som si ho bola včera pozrieť v BA v Brendone....no som taká z toho, že asi sa na to vykašlem...sakra...nie sú vôbec také pekné tie kočíky ako som si myslela....No mne ten baby joger sa na fotkách zdá, že sú tie vaničky moc na sebe a tuším sa nedajú deti otočiť k sebe, že???? Tak preto som si myslela že ten ABC.....no uvidíme, ale asi áno....Vraj sú s ním spokojné baby a cena so všetkým vychádza okolo 1000 e, čo neni až také hrozné....Mne sa najviac pozdáva Easy walker, ale čo ked ten stojí aj 1700 eur a to už je moc....aspoň podla mňa.....Ja som v 10 tt...tiež mam dosť času na kočík, ale ked tie dvojkové sú také aké sú, tak si musíš spraviť prieskum, že??? hih....ako sa inak cítiš????

84matulik
26. nov 2011

@lucia.kl ahojky, môžem sa spýtať??? a zmestíte sa s tým kočíkom všade??? ja rozmýšlam nad týmto....
http://www.abc-design.de/en/products/twins-tand...
čo ty na to??? som z toho blb.... ☹

84matulik
26. nov 2011

@ssonusa ahojky, jéééj gratulujem...🙂))) hih.....Takže sa kojíte??? vau, super....si to ani predstaviť neviem...Ja čakám dvojičky, som v 10 tt a som doma tak mám čas nad všetkým premýšľať, aby bolo všetko super🙂)))) Sa bojím....ako to zvládaš??? aký máte kočík???????? ďakujem a budem rada ked odpíšeš.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

little_miracle
26. nov 2011

@84matulik ten Jogger je velmi variabilny......deticky mozu sediet oproti sebe, za sebou - s smere jazdy aj opacne. Len hlboke vanicky sa nasadzuju iba jednym smerom - tak ze na obe babatka si vidis. Mne sa na nom velmi pacilo ze sa s nim dobre manipuluje. Ja som nizsej postavy a pri tom ABC som sa citila dost stratena - zdal sa mi ku mne prilis obrovsky...
Dnes zacinam 7tt a zatial som v pohode....este som ani negrckala, aj ked takmer kazdy den sa mi stane ze mi od hladu zostane nevolno, potom rychlo nieco malicke zhltnem a zase je dobre 😉 Mne sa totiz zda ze mi nejak lepsie travi......zeriem ako kyselina 😀 ale zatial nepriberam.

juliagregor
26. nov 2011

@84matulik tento ABC ma kamoška a velmi si ho pochvaluje, dovolila mi kusok "odšoferovať" a bol lahučky, išiel jedným prstom, lahko ovladatelný...

meusicka
26. nov 2011

@nattalia dik za info, ved prave preto si lamem hlavu, lebo aj dcerku som porodila na 41tt a predsa som sa k nej budila aj v noci kontrolovat ci je ok a pod. a treaz ked dve, tak som z toho nepokojnejsia. nateraz mam objednany jeden monitor, za 60EUR takze to nie je take hrozne, je to este aj v zaruke, takze uvidime. druhy si zaobstaram ak to bude nutne. urcite to stihne aj manzel ked uz budeme po porode a budeme vidiet ci to vobec treba.
uz aj buduci tyzden budem o nieco mudrejsia, idem na poradnu, tak som zvedava co mi povie lekar, lebo pred dvoma tyzdnami som mala uz maksi krcok. neviem dokedy budeme drzat s babatka pokope v stave 3v1 ale dufam ze co najdlhsie. 😀

juliagregor
26. nov 2011

@ssonusa gratulujem k chlapcom 🙂 a aj ku kojeniu , krasne váhy ste mali 😉

nattalia
26. nov 2011

@meusicka no tak daj potom vediet, dufam, ze sa ti podari co najdlhsie!!! Ale uz aj 34tt je super, to bola moja prva hranicna meta 🙂 Lekar hovoril, ze bude rad, ak to dotiahneme na takyto tyzden a potom uz mozu ist babatka von. V tomto tyzdni by sa mali dovyvijat tusim plucka tak, ze by asi ani nebolo treba pichat injekcie aby dozreli a vela babatiek po narodeni dycha same... aspon tak nejak som to citala na nete 🙂
No a moj nazor na vsetky pomocky, ktore ti ulahcia zivot je taky, ze pri dvojickach sa oplati vela z nich pouzivat... aj ked aj bez nich sa da, ale predsa, su to dve babatka a ked budes na nich sama, ocenis vsetko... ja mam doma kadejake hovadiny 😀 a malokedy sa mi stalo, ze by som nevyuzila... klokanky, lehatka, drziaciky, vrecuska, zavesne organizery, vysielacky, monitory, stojanceky a baaarsco, co sa da, nech mam vsetko poruke, a hlavne nech viem, kde to mam... 🙂 vela kupujem na bazaroch, a vela som aj podostavala od kamaratiek... ked sa narodia, zistis, co by ti pomohlo, a mas cas si to pokupovat postupne aj potom 🙂 ja furt nieco riesim a smejdim po nete, co by sa mi hodilo 😀 az sa mi zda, ze to prehanam niekedy... 😀

betina1984
26. nov 2011

@modra ja mám Freewheel tween city, či tak nejako. Rúčka sa nedá obracať, ale vaničky áno. Aj športová časť, môžeš ich dať v smere jazdy, v protismere jazdy a aj každé inak...

betina1984
26. nov 2011

@meusicka ja monitor nemala, ani pri malej a ani teraz to neplánujem kúpiť...

84matulik
26. nov 2011

@juliagregor super, ďakujem a nie sú moc tie vaničky malé??? alebo tá športová časť???? sa mi zdal.....A kamoška ma dvojičkový, ano?????? díkkkkk

84matulik
26. nov 2011

@betina1984 a zmestí sa všade do dverí??? výťah????? nie je moc maličký??? máš aj vajička????