Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

klincek
13. apr 2012

@betina1984 to ano. v januari ma ratovala sanitka, co ma seklo, lebo som ich vlacila na rukach, len aby bol klud..tak som prestala a da sa aj tak. viac sedia, mrvia sa, aspon sa im pocvicia svaly🙂. a revu tak ci tak, aspon si setrim chrbat.
!

betina1984
13. apr 2012

@klincek no, ja ich tiez zatial dokazem nosit aj naraz, ale maju 5,5 kg a 6,1 kg, tak sa to da

klincek
13. apr 2012

@betina1984 moje maju skoro 10 kazda, aj tak ich este unesiem, ale uz max z postielok do ohradky popod pazuchy 🙂. trosku sa da, ale nie stale, lebo aj 6 kil je dost, ked to mas vlacit stale.
uz asi 5 minut su ticho..zakam, kedy sa vypytaju spinkat, aby som si aspon kavu mohla dat.
som rada, ze je piatok, o hodinu pride na navstevy kamoska a potom dva dni trochu pomoze manzel, sa fakt tesim. spolocne vikendy milujem. snad nebude tak hnusne, ako predpovedaju. tesim sa na spolocnu prechadzku, tak hadam nie zbytocne..

schaja
13. apr 2012

@anickao ja to mam podobne - moje budu mat v nedelu 8 mesiacov a tiez cez dn kojim priblizne kazde 3 hodiny a pomezi to prikrmi- rano toast, na desiatu ovocna vyziva, obed masko,olovrant jogurt, vecera kasicka vzdy dokojim. no a tiez chodia spavat okolo 21 a vstavaju okolo 7 a mezitym vstanu raz alebo 2 x-my sme uz mali obdobie medzi 3 a 6 mesiacom ze prespali celu noc ale ked sme boli na dovolenke tak sa im to pomenilo a teraz vstavaju- nemyslim si ze su hladne- ale ked im nedam papat su o hodinu zase hore- mliecka mam zatial dost tak im dam 🙂

schaja
13. apr 2012

@1kwietocek1 jeeeeeeeeeej gratulujem a vy mate Nikolku alebo Nicole?

1kwietocek1
13. apr 2012

@schaja dakujem...no my mame Nikolku,,,ale tu ju piseme ako Nicol v Irsku...som nevedela ze sa moze dat aj Nicol..pozeram ze ty mas..a meninky ma kedy? ako Nikola? ci???? 🙂

schaja
13. apr 2012

@1kwietocek1 ano meniny ma ako slovenska Nikola- a my mame Nicole lebo nam tvrdili ze Nicol je chlapec 😒 ale aj tak je to jedno je to nasa Nika a hotovo 😉

1kwietocek1
13. apr 2012

@schaja tak to je nejaka blbost ,to vam kto povedal..vsak Nicol je dievcatko..a Nico je chlapcek alebo Nicolas...aspon takto je to u nas v Irsku......

anickao
14. apr 2012

@schaja teda najnovsie jedna pekne spinka a druha sa budi kazde 2 hodky a samozrejme sa jej niekedy podari zobudit sestricku ... :( neviem co s tym dufam ze sa to upravi... pekny rezim mate :D a keby sa mi budili len raz za noc tak ako uplne super :DD

anickao
14. apr 2012

@mamoka4 no veru je to individualne..niektore deti v polroku prespia v pohode celu noc a niektore sa budia... tak co nam ostava :D len vydrzat. Ja si hovorim keby som vstavala raz za noc :D tak mozno nas to o rok caka :DDD Ale hovorim si ze teraz ma potrebuju tak im dam vsetko co dokazem a vladzem:D

schaja
14. apr 2012

@1kwietocek1 ano ja viem - to nam povedali kolegovai v praci - a tak som si to pozerala na nete a am je ze je to aj chlapcenske a dievcenske meno http://babynamesworld.parentsconnect.com/search...
tak som nechcela aby s tym boli nejake problemy - a dali sme na konci to e 🙂 ale ties si osobne myslim ze je to jedno- tak sa s tym vobec netrap 😉 kazdy normalny pochopi

dana_l
14. apr 2012

@schaja ja som chcela alex - ako chlapca a oni mi tu povedali ze si budu myslet ze je to dievca 😀 😀 😀 😀 tak mame mathiasa.

schaja
14. apr 2012

@dana_l no maju to divne v tych anglicky hovoriacich krajinach 😀 my by sme pochopili ze je to chlapec 😉 a my mame Alexandru ale tiez ju volame Alex- a oni to maju take asi aj preto ze ked o niekom rozpravas a nepouzijes on alebo ona len meno tak nie je uplne iste ci rozpravaju o chlapcovi alebo dievcatku kedze nemaju take ako my ze isiel - isla... 😉 na slovensku je hned jasne 😎

dana_l
14. apr 2012

@schaja uz som stretla chlapa ktory sa volal tak ako ja 😀 😕

dana_l
14. apr 2012

mathiasovi idu styri horne zubky naraz. a ja ze preco je taky nepokojny a vela place. mia ma este stale prazdno 😕

schaja
14. apr 2012

@dana_l Mia ma cas- ona vie ze so zubami su len starosti 😉 A Mathias je bojovnik - on si povedal ze to chce mat cim skor za sebou 😉

mamoka4
14. apr 2012

@schaja
@1kwietocek1
@dana_l Čítam, ako tu rozoberáte...mená...naj zážitok som mala na zápise do školy mojej dcéry Sofie, keď tam prišlo dievčatko, čo sa narodilo v Kanade a rodičia sa rozviedli....a dievčatko sa volá Martin Flettcher 🙂 😖 a samozrejme teraz žiju na Slovenku....no chaos...ale maminka povedal ze ju mame volat Marti. 😉

dana_l
14. apr 2012

@schaja ved cakam ze dobojukeme - bez bradavky 😎 🤐

dana_l
14. apr 2012

@schaja ako to rychle ubehlo. ze uz 8 mesiacov. 😉 o chvilu sa ti blizi nastup do prace. uzi si to s nimi.

dana_l
14. apr 2012

paci sa mi ze ked sa mathias naje tak sa sam "odpoji" a blazene si bude v spanku mlaskat jazykom. malu musim "vymenit" za dudlik inak by na mne bola stale 😀

lauricka
14. apr 2012

@borenka ked citam, ake mas deti, tak zasnem, kolke stastie ta postretlo 😵 . Take dobre deti aj ja chcem, ale zatial to tak nevyzera 😀 . Ale takto do smiechu mi niekedy teda ani nahodou nie je 😉

bubinka68
15. apr 2012

Ahojte skúsene mamičky 😉 Prosím vás o radu. Moje dievčatá budú mať dva mesiace. Doteraz, keď sa okúpali a napapali šli do posielky a zaspali. Posledné dva týždne je s tým neskutočný problém, keď ich dám do postielky neskutočne revú až sa ta počúvať nedá 😖 Trvá to dlho a dlho. Máte niektorá s tým skúsenosti? Čo robiť, aby sa naučili, že postieľka je na spanie a po kúpani a papani tam majú isť.

dana_l
15. apr 2012

@anickao aj my kojime v noci. mathias sa budi kazde 2-3 hodiny. mia niekedy tiez tak casto ale teraz znova zacina spinkat trosku dlhsie - potiahne i 4-5 hodin.

dibik
15. apr 2012

@bubinka68 ahoj, my sme mali tiez okolo dvoch mesiacov krizu s vecernym zaspavanim. predtym to bolo tiez tak, ze sa okupali, najedli a sli buvat. ale kriza trvala tusim nejake dva tyzdne a potom bolo dobre 🙂. teraz je vecerne zaspavanie snad jedine s cim problem nemame 😀... o tych dennych zaspavaniach sa to povedat neda 😀

fatulda
15. apr 2012

@bubinka68 ahoj, aj moje baby presne okolo dvoch mesiacov zacali priiiserne nariekat, cca 2 hodky kazdy jeden vecer, ale u nas to nebolo len kvoli ukladaniu do postielok, aj ked som ich do postielky nedala, tak zacali nariekat... ja som sa radila s jednou laktacnou poradkynou a ona mi aj na toto poradila, aby som ich zacala ukladat skor, od poobedia kludovy rezim, skorsi kupel, aj ukladanie na spanok a naozaj nam to pomohlo (jej odpoved: Neviem, kedy ich kúpeš a ako poobede a predvečerom spávajú. No mali by sa kúpať keď ešte nie sú unavené a zrejme i výrazne skôr spinkať. Resp. minimálne podriemkávať v prítmí, bez podnetov , tak, aby sa nedráždilli)

1kwietocek1
15. apr 2012

Mamicky potrebujem poradit.Blizi sa dnik kedy mi malutke daju domkov z nemocnice,teraz si mliecko odsavam,ale chcela by som potom im dat papat aj z prsnika,ale kedze oni maju zjest kazde 4hodinky 50ml..ako budem ja vediet kolko mi spapkali z prsnika???..ci budem musiet dalej odsavat? ci ako? mali ste podobnu situaciu???

1kwietocek1
15. apr 2012

Mam teraz tolko otazok,ze neviem skor s ktorou zacať 🙂 babenky v prvych mesiacoch spali vase dvojicky v jednej postielke? alebo ste mali hned dve????? ja mam jednu,no rozmyslam kupit dalsiu,neviem ci sa nebudu navzajom budit...ak zacne jedno z nich plackat..

juliagregor
15. apr 2012

@1kwietocek1 deti si priloz, oni same vedia kedy dost...len ich nevaz a davaj na poziadanie...ziadne sledovanie hodin len ich potreby...

juliagregor
15. apr 2012

@1kwietocek1 male deti spia velmi tvrdo, ak mas malo miesta nechaj v jednej, ak nie, tak hned daj do dvoch, trosku to pomoze spankovemu rezimu

silvinnka
16. apr 2012

@1kwietocek1 ahoj,v prvom rade gratukujem k babatkam. Lezim na rizikovom,papam silne lieky na zastavenie kontrakcii,dufam,ze este nejaky tyzden vydrzime.Prosim Ta v ktorom tt si presne rodila,strasne sa bojim aby sa nieco nestalo a deti noli v poriadku🙂 dakujem