Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

xxxmimaxxx
11. jan 2010

ahojte maminy, tak ja som sa tu občas ukázala, čo to prečítala a veru na odpísanie nebol čas...až teraz konečne. a to som si musela prečítat tri strany 😀...no neva...chcela by som troška reagovať na to kojenie...ja som chcela kojiť čo najdlhšie, bohužial sa nedalo. Kojila som tri mesiace a mlieko odišlo...za tri mesiace som mala tri krát štyridsiatky teploty...kedže sa malí narodili cisárskym tak som si z nitrianskej porodnice dotrepala zápal nad jazvou-rodila som v Leviciach ale drobcov mi odniesli hned do NR porodky, lebo tam majú inkubátory vhodné pre nich,kedže sa narodili o mesiac skôr. Museli sa. Jeden drobec mal pupočnú šnuru tri krát omotanú okolo krku a neboli už dobré výsledky...som si poležala pár dní v nemocke a potom to museli aj tak ukončiť. Hlavne že je všetko ok. K tej druhej štyridsiatke-zápal prsníka. A tá tretia nejaká choroba ma obchádzala....takže zimnice v pravidelných itervaloch, štyridsiatky a psychika totálne v háji. Tak sme museli dokrmovať. Od troch mesiacov sme flaškový. No čo už. Obdivujem maminy ktoré to dokázali dotiahnuť čo najdalej. Doteraz som z toho smutná a tak trochu aj ZAVIDIM, že iné to zvládli a mne sa to nepodarilo.

Dalej....chcem sa spýtať ako vám drobci spávajú???? Moji vajčáci od určitého času neprespia noc v klude...je to asi pol roka. Nezobudia sa tak že by boli hore, ale mrnčia , mrvia sa až kým neprídem a nedám im čaj.Pocucajú, niekedy stiahnu všetko a je ok.A zachvílu zas. Intervaly su rôzne . Niekedy krátko po sebe, niekedy po hodinke,dvoch...ako kedy. Asi to bude zlozvyk....ale nemám to srdce ich týrať. A kedže som na nich sama, drahý je v zahraničí na týždnovke, ja by som to asi nezvládla ich odúčať od flašiek....neviem....a možno to nebude v tých flaškách....a možno je mesiac naozaj zo syra.

A ešte k tým positelkam...pokial boli velmi maličký, mala som ich oboch v jednej velkej klasickej postielke...ked sa už nezmestili, mala som ich v postielkach čo boli kvázi ako kolísky, to sme dotrepali z nemecka...nemalo to chybu...malé, ušetrilo priestor, každý mal svoje pohodlíčko....a teraz máme velké a tiež dve aby im to pohodlíčko ostalo....do jednej by som ich asi nevtesnávala...načo....
a ešte k tomu spaniu:
som dumala, či nevymením madrac....a ´ženská v predajni ma normálne odhovárala, že načo, ved aj tak zachvílku budú na normálnych posteliach a že si mám kúpiť zábrany na postel....no to silno pochybujem, že moji drobci budú zachvílu na normálnych posteliach....ked oni sa mi postavia, posadia, z postelí by sa mi zrúbali raz dva. Som z toho dosť mimo, lebo mi teraz dochádza že čo s nimi ja budem robiť. Ci oni sami prestanú robiť takéto postielkové atrakcie, alebo čo? Ako ste to riešili vy?

xxxmimaxxx
11. jan 2010

sa chcem ospravedlníť za ten SLOH, ale nestihla som sa zapojiť priebežne....tak ma neukrižujte prosím 😅 😅

juliagregor
11. jan 2010

mima moc som nepochopila tie postele, malí spia na veľkých posteliach?
ak áno, dajú sa kúpiť zábrany na posteľ www.prenasedeti.sk
ale myslím si že je ešte skoro a deti patria do postieľok alebo k rodičom do postele 😉 sami isto nie

juliagregor
11. jan 2010

a aj ja som nejak mimo 😝 😀

tintin
11. jan 2010

ahojte, julia, cize oni spali od zaciatku s tebou uz ako male miminka? a nemali ste postielky alebo ti to bolo len pohodlnejsie? a je lepsie ich dat najprv spolu do jednej a potom cca v 3 mesiacoch oddelit..lebo to si neviem predstavit, ye ich zrazu oddelim a supnem kazdeho do svojej posietlky. nie je to lepsie uz od zaciatku?
ja Kristinku idem dat od aprila do skolky, ale sukromnej na pol dna, chodi nam tam uz Kikinina kamoska. Idem to skusit z dovodu, aby si zvykla na to, ze v skolke mamina s ocinom nie je, aby mozno ziskala trosku imunitu a aby to nebrala ako trest ked ju dame do skolky potom ako uz budu surodenci na svete. Takze neviem. Idem to kazdopadne skusit a uvidim.

xxxmimaxxx
11. jan 2010

no ešte raz....k tomu spaniu, že zle spia...som dumala že im vymením madrace....za nejaké ortopedické alebo čo...a ked som sa bola na tie madrace pýtať, tak mi tá predavačka tvrdila že NIEEE MADRACEEE, ale záááábrany si mám kúpiť, že však aj tak ich určite dám z postielok spať na velké postele. Oni spia v obyčajných klasických postielkach s drevenými paličkami na všetkých štyroch stranách 🙂 ....no ale kedže sú také šidlá že sa postavia, posadia, mrnčia...a pritom SPIA....ja pochybujem že ich na VELKE POSTELE samozrejme detské, dám spáť. Preto neviem ako to budem riešiť....z toho som dosť mimo...lebo dcéra tej predavačky údajne spala na velkej normálnej posteli od jedenástich mesiacov....no ale ja si to nemožem dovoliť ich tam dať....však by sa mi zrúbali dole pri tých kúskoch čo robia. Ako spávajú tvoje detičky? A na manželskej nespia...čo si......však to by som bola nonstop hore....lebo oni by boli nonstop dole 😀...na zemi myslím....

xxxmimaxxx
11. jan 2010

tintin - oni vôbec so mnou nespávali....od začiatku spávali v jednej velkej detskej klasickej postielke s drevenými paličkami 😀....potom ked sa tam nezmestili, tak sme ich dali každého zvlášť do menšej postielky čo bola ako kolíska...boli ale stále pri sebe....a ked aj z toho vyrástli - lebo to je len do pol roka-totálny výkvet mody 😀, tak šup šup do klasických detských POSTIELOK s drevenými paličkami,ale stále sú pri sebe....len si nerýpu do oka a nevykladajú si na seba nohy 😀...to bol žart.....ale kedže zle spia.........neviem čo s nim...tak.....a potom to začalo o tých madracoch a o tom, že ja ich asi tak skoro na klasickú postel nedám lebo by boli viac na zemi ako na posteli.....a prečo som dumala nad výmenou madracov? lebo zle spia.....😀 a prečo? tak to nevie nik....ani doktora....tá ma odfajčila, že noačo! niektoré deti spia tak, niektoré inak...ale že ja som skoro celu noc hore to mi nepomohla vyriešiť 😀.....máme fasa dokinu 😀

juliagregor
11. jan 2010

ahoj tinitin
ako malilinkí spali spolu vo svojej postieľke
a ked sa už nezmetili na šírku dávali sme ich každého do svojej (nemali ešte tri mesiace) a vtedy sa to začalo, len som sa sklonila, že ho položíma už ten najmenší Ajko plakal ...a ked som nechcela aby zobudil brata, tak som ho mávala pri sebe a vtedy som to pokašľala
škôlky si dievčence musíte vyskúšať samé, každé dieťa je iné a inak to zvláda tu je každá rada drahá
mne maťo konečne pred Vianocami prestal ráno plakať 😉 , plakával síce len chvíľu ale plakal

ajka72
11. jan 2010

mima moje dievčatá spia na veľkých posteliach od dvoch rokov su aj so zábranami a nebol problém ale v tvojom prípade je ešte veľmi skoro ich dávať do veľkých postelí, určite ich ešte nechaj v detských postielkach

xxxmimaxxx
11. jan 2010

no...takže asi poriešim madrace....Ajka díky.......a nemáte nikto alebo nemali ste nikto taký problém pri spaní? vám prespali dietky celú noc v pohode?????????

ajka72
11. jan 2010

neviem či madrac pomôže my sme mali v detských postielkach kokosový ten je vraj dobry alebo kokosovo-pohánkový, moje dievčatá spali v detských postielkach tak cca do 15 mesiacov potom sa mi začali v noci budiť a plakať a taktiež uspaávanie bola hroza tiež som to po mesiaci vzdali a spali s nami v manželskej posteli pol roka, keď som ich položila tak hneď bez plaču zaspali a v noci sa zobudila keď tak na čajík a od tých 2 rokov som im kupila veľké 190cm postele som zábrany a vobec nebol problém s prechodom na ne, pekne v nich spia, čo som rada lebo som sa toho prechodu z manželskej postele bála, oni tie detské postielky potom už nemuseli akosi sa zle v nich cítili a plakávali asi chceli byť s nami a mať pocit istoty som rada že sa to nakoniec vyriešilo a teraz pekne spia už ako veľké vo veľkých posteliach 🙂

ajka72
11. jan 2010

mima neviem či som mala noc že by pekne bez prebudenia obe prespali vždy aspoň jedna sa zobudí buď na čajík alebo ma zlé sny a chce pohladkať 😉

ajka72
11. jan 2010

moje dievčatá aspoli v jednej postielke do 3 mesiacov a potom každá išla do svojej vlastnej postielky lebo v jednej sa už nezmestili ja čo poznám maminy dvojek tak to zvyknu takto riešiť najprv v jednej a potom každý zvlášť 😉

ajka72
11. jan 2010

oprava boli 😉

juliagregor
11. jan 2010

mima môj prvý syn nespal celú noc do dvoch rokov

madrace ti nepomôžu,
je úplne normálne, že sa deti budia, má to veľa dôvodov, môžu byť hladne alebo presýtené, môžu byť smädné, môžu im ísť zuby, môžu sa cítiť osamelo.....a dalších milión dôvodov

xxxmimaxxx
11. jan 2010

No Juli, to máš pravdu....len keby aspon neboli na striedačku 🙂 Keď ja už si neviem rady....skúšam všeličo, tak mi napadlo či v tom nebudú aj madrace....samozrejme že im chcem len to najlepšie, ale troška som sebec , lebo aj mne by bodlo trocha spánku nočného 🙂.....asi to fakt budem musieť len prečkať. No čo už. 😀....

ajka72
11. jan 2010

mima asi je to tak ako píše julia madrace to veľmi neporiešia je to udel maminiek a dvojičkových raz toľko verím že v puberte už prespia bez prebudenia

vranka4
11. jan 2010

ahojte,ojoj,ste sa dnes posnažili poriadne,ledva som dočítala 😕 😕 ,a teraz neviem na čo reagovať pri tom počte príspevkov 😀
deny 😉 ,držkaj sa v nemocnici,drobčiatka nech kopkajú,ale ešte v brušku 🙂 ..zacvičili ťa spoluobčianky,už vieš,čo ťa čaká 😖 ...myslím,že oni sú úžasné herečky a radi kričia pri pôrode...treba ich prihlásiť do zboru 🙂 ,neboj sa,pôrod sa dá zvládnuť aj bez kriku,ja som "trpela"v tichosti a bolo to rýchle,pri kriku sa len vysilíš a sily si treba šetriť...
dia,krásne týždne,aj váhy....hlavne bezproblémový a rýchly pôrod 😉
julia,ja som mrchu dostala po polroku od pôrodu,keď som malým začala dávať príkrmy...ale tá prvá stála zato-uf.. aj bolesti+bola poriadne silná,druhá už menej a potom sa to ustálilo na normále..
a k tomu spánku,myslím si ,že väčšina z nás,ak nie všetky,sme si prešli tými prebdenými nocami,jedny skôr,iné neskôr,ja som sa vždy utešovala,že raz s to zmení a budú spať lepšie....teraz je to supeeeer,ale ešte stále dospávam zameškané,neviem sa dospať 😀 😀

mauzos
11. jan 2010

mima 😀 ale som sa pobavila na tvojich vysvetleniach spania 😀 😀 😀 Napis castejsie 😉

alienka73
12. jan 2010

K tomu hlasnemu porodu- ak mate zaujem precitajte si knizku od Michela Odenta- Znovuzrozeny porod, budete zhrozene ako by sa malo rodit a ako musime rodit ☹ . Ja som bola. Velmi smutna a citim nespravodlivost ako u nas vyzera rodenie. Tam sa rodi v sukromi, tlmena miestnost, bez zbytocnych lekarov a vysetreni, rodi zena tak ako citi, nikto jej nehuci do hlavy ako ma dychat a tlacit,ako ma lezat na chrbte vsetko ide prirodzene a ked chce kricat krici,proste tak ako to citi ona 😒 .Aj ked je to v nemocnici a lekar je poruke. Skoda, ze take nezazijem. Zatial som sa vsak nedocitala ako je to pri dvocickach 🙂 .Ale to je odbocka 😉 .

Mimi, tiez si myslim, ze to nebude matracmi. Aj nas maly nespal velmi ukazkovo. Teraz uz prespi celu noc,ale ked mu sli zuby....to bolo priserne. Viem, si predstavit ze ked je to dvojmo a si na ne sama, ze je to velmi vycerpavajuce a viem si predstavit ako sa velmi chces vyspat 😒 . Mozno by som ich vzala k sebe do postele ci nebudu kludnejsie. Nas tak casto nad ranom skoncil u nas a potom uz spal.

Tintin a ked sa mozem opytat co u vas stoji sukromna skolka? My tu jednu mame pod nosom ale stoji co ja viem na prvy mesiac 6tisic sk, potom dalsie mesiace 4tisicky.
Mne riaditelka skolky kam som chcela povodne dat maleho vravela, ze pokial budem tehotna ze je dobre dat maleho bud tri mesiace pred narodenim alebo tri mesiace po narodeni, aby sa necitil odstrceny.No na chorobnost asi velmi nemyslela.
Ale u teba Tintin bude super to, ze ma v skolke Kika kamosku, to bude pre nu urcite lahsie akoby tam nepoznala nikoho.

mauzos
12. jan 2010

ahojte 🙂

Mima dufam, ze si sa neurazila, ja som to myslela v dobrom, ze si vtipalek 😵 Uz sa mi vecer nechcelo pisat, ale my mame podobny problem. Nasi spali ukazkovo, od 10 tyzdnov prespali celu noc, ale od kedy im idu zuby je to hroza. Hlavne Tomasko vystraja, aj dve hodiny vie byt v noci hore a len cirkusuje. Dufam, ze je to zubami a ze sa to zase vrati do normalu. Tato noc bola celkom dobra, bol len par krat hore a cumel a cajik zabral a spinkal dalej. Nasi sa sice este nevedia postavit, takze neviem co to bude potom 😖 Ale ako ti pise Alienka aj u nas pomohlo, ked som ho zobrala do postele, ked bolo najhorsie a tam sa ukludnil a pekne spinkal. A aj ked zamrncal, tak som ho mala hned po ruke, takze som mu supla dudel este kym sa stihol zobudit a spal dalej. Nechcem ich samozrejme na to ucit, ale niekedy tiez uz nevladzem a skoncia u nas v posteli.

Alienka dvojky sa nedaju rodit doma. Ja som si tiez citala vselico o porodoch v tehu, ale u dvojok je to riziko. Ja by som si teda netrufla ani jedno rodit doma, nikdy nevies co sa moze skomplikovat a v nemocnici je predsa len vybavenie a lekari.

tintin
12. jan 2010

mima ty si ake cislo, dobre som sa nasmiala na tvojich hlaskach. Hlavne, ze nas humor neopusta 😉 ale na drujhej strane ta viem uplne pochopit, ze sa chces vyspat. u kazdeho dietata je to individualne. Nasa mala s nami nikdy nespala v posteli, spala v postielke vedla mna, ale potom sa zacala strasne casto budit a ked sme ju v 1 a 8mes prestahovali do vedlajsej izby a postielky pre trpazlickov (to su tie ako v skolke) tak spi ako dudek celu noc. s velkou pravdepodobnostou sme ju uz proste vyrusovali a preto sa budila. tak ma napadlo, ci ich mas v inej izbe alebo spia s tebou.

Alienka, k tej skolke. naucila som sa uz riadit intuiciou - ked si myslis, ze by tvoj syncek este skolku nezvladol, nakolko je citlivy a proste nie si o tom 100% presvedcena tak ho tam radsej nedavaj. ja si pamatam, ked mala Kiki 2 roky tak som nemala odvahu ani rozmyslat o skolke. By som neverila, aky vie byt pol rocny rozdiel v tomto veku znacny. Skolka u nas stoji tak ako u vas. tak som ti teda poradila co? 😅 ja to proste len idem skusit a ked to nepojde tak to nepojde a bude so mnou doma. a mne sa zda, ze mame rovnake obavy o nase prvorodene deti, ako to zvladnu, ci to s nimi zvladneme my a tak. ja sa priznam, ze toto riesim dost casto. ci nebude ako 3 kolo u voza a tak. ale dufam, ze nie 😉

a prajem vsetkym pekny den! 😵

juliagregor
12. jan 2010

ahojte, prajem všetkým pekný deň,
idem sa ešte trošku učiť na obed mám skúšku,
tehuľkám držím pästičky, aby deťúrence moc nekopali a maminkám prajem neplačúce usmievavé detičky

príhoda: najstaršiemu som zabudla dať slipky a pokakal sa, vôbec som si to nevšimla a hovienko mu vypadlo von, malí ako lozili, tak ho rozniesli po celom byte, chodila som , hľadala čo mi smrdí, nakoniec prišiel muž zvonku a zistil príčinu 😀 to len na okraj, všetci boli od hovienka zatentovaní ....

fefferonka
12. jan 2010

juli - sportku by ste si mali podat cela rodina 😀

asi mam dlhsie vedenie, ale len taku drobnost, cize ked budem mat chalanov v jednej postielke (pokial sa zmestia) a potom ich dam do dvoch, je to ok?
mame totiz malicko priestoru a aj ked staviame, tak to urcite nestihneme skor ako do konca roka...

baby, normalne ste ma vystrasili s tym zaspavanim... som zvedava ako to "stereo" zvladnem...

pekny den!

fefferonka
12. jan 2010

este som zabudla, kedysi tu bola rec o albume pre dvojicky - nemate prosim niektora odkaz na tuto stranku? vobec nic take si nevediem a tusim by som aj chcela 😉 dakujem.

alienka73
12. jan 2010

Mauzos ani porod v tej knizke nie je doma, je normalne v nemocnici len ten lekar pochopil co je porod a ako je pre zenu najlepsi a prisposobil tomu nemocnicu. Cize to nie je doma bez lekarov a pristrojov. Len je to minimalizovane, podla mna ak by bolo treba tak su nablizko. Treba precitat.Celkovo som sa tam zatial docitala len o porode jedneho baba takze co sa tyka dvojok netusim.Len som chcela ohladom toho ze niektore zeny pri porode kricia a ostatni na nich pozeraju ako na cvokov alebo na niekoho kto sa nevie ovladat. Jasne, tu to bolo spominane ze romka kricala.Ja osobne som tiez nekricala , ale ani som nemala prirodzeny porod. U nas v nemocnici ho nema asi nikto.

Tintin, maly je sice citlivy ale praveze si myslim ze na skolku je celkom pripraveny, on ma strasne rad deti a je rad s nimi a ked niekam pride hned sa ide hrat aj ked tych ludi nepozna, ved Ajka vie o com pisem
😉 . Ale to tiez pred par mesiacmi tak nebolo takze verim co si pisala ze za pol roka sa moze este viac zmenit. MNa skolka odradza hlavne kvoli chorobam, ze budem mat doma lazaret s troma detmi, ze Juli. 😒

katrinb
12. jan 2010

matelko - no mne kazala brat doktorka 2 x denne po 2 tabletky. To mi nakazala od 20 tt...ale je pravda, ze na cas som ich nebrala vobec, len ked mi tvrdlo brusko. ALe od stvrtka, ked som mala tie falosne kontrakcie, tak opat ich bewriem podla povodneho davkovania. A tiez krasne vahy mate...

julietka - vobec sa nestresuj, ze su pozadu. Oni su predsa pozadu, oproti jednemu babatku.Moje kocky boli doteraz tiez vzdy presne na ten tyzden, ale teraz, uz ked budu stale vacsie a vacise...treba s tym rata, ze budu mensie o nieco, ako jedno babo. Moje vcera boli o 5 dni pozadu tiez. A nikto sa nad tym v nemocnici ani nepozastavil. Vobec to neber tak, ze by zaostavali. Prave naopka...krasne vahy mate

fefferonka - mas super vahy...dokonca vacsie ako moje....ale to bude mozno aj tym, ze ja mam dievky a ty chlaanov. Dievcata su vraj o nieco mensie...alebo nie? Ja som totiz o tyzden dopredu a vahy mame skoro rovnake. HMMMMM ☹ A teraz som si precitala juloietku....tak je to asi este v poho....tire vahy na ten tyzden...

Aj moje kocky budu v jednej postielke... Ale Juli....mozem aspon cojaviem cca na pol roka ich nechat v jednej? Ono mne sa do spalne 2 asi ani nezmestia...a mozno ked budu trosicku vacsie uz by som ich mohla ucit aj na detsku.....ci to nie je dobry napad?

ajka72
12. jan 2010

katrin neviem či sa to polročne babuľky zmestia do jednej postielky, moje sa narodili drobné a vydržali v jednej 3 mesiace,

mauzos
12. jan 2010

Julia 😀 dufam, ze mate podlahy a nie koberce, lebo to by si mala co robit, to vsetko vycistit. Fakt by si mala podat sportku 😉

Alienka OK, ja som to pochopila, ze doma, lebo na zapade je to uz bezne.

Tintin mna tiez napadlo, ze je asi najvyssi cas sa odstahovat od malych, lebo ich zrejme rusime. Zakonite ked ideme spat sa stale zobudia. Vrzga nam dost postel a asi ich to rusi. Takze asi to v najblizsej dobe zrealizujeme.

Katrin do pol roka asi nevydrzia v jednej postielke, mozno v tej tvojej dvojickovej, ale v malej urcite nie. To uz by sa nezmestili na sirku a rusili by sa kopkanim a rozhadzovanim ruciciek. V polroku sa uz zvyknu aj gulat. My sme ich dali od zaciatku do dvoch a potom nebol problem, ze sme ich museli rozdelit. Aby si potom na seba nezvykli a nebudu vediet spinkat. Neviem, neskusala som, takze to je len moj nazor.

matelko1
12. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
vidim,ze tu riesite postielky.ja od zaciatku budem davat samostatne do postielky.my byvame v dome,izbu mame velku,takze sa nam zmestia aj dve postielky.
no volalai mi teraz ohladom kocika,co mam obj.tak ja neviem,zatial nieje ani na sklade,takze rezervu som si vybrala ten jane twin.ten casualplay bude koncom januara/,ked bude/na to sa ja nemozem spoliehat.co ked sa drobci skor narodia,a ten casualplay sa moze este aj omeskat....