Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
19. jan 2010

loginka sú zlatunkí 🙂

julietka
19. jan 2010

a uz som to nasla http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=lunarc...
je to 30.januara 🙂

katrinb
19. jan 2010

loginka - tak to je uzasne...ze tak prosperuju.....a kolko mali ked sa narodili? Tvvoji bobaci? A tie fotky....no su nadherni...a krasne vidno rozdiel v tvaricke, ktory je Dominko - chlap 😎 ...a ktora je slecna Laurinka. Su zlatunki...

luciaf13
19. jan 2010

loginka - gratulujeme k super vaham a krasnucki su 🙂 🙂

tintin - no veru stranka by sa zisla, vsak nic take na SR neni a to si myslim, ze dvojickovych maminiek je dost vela 😎

K cisarskemu - ja som rodila Kubka najprv prirodzene ale zacinal byt priduseny a tak akutne bol cisarsky rez. Nebolo to nic hrozne a hned som videla Jakubka, bol vonku cca za tri minutky aj s narezanim mojho brucha a pichnutim spinalky, vsetko prebehlo bez komplikacii, rozpravala som sa s doktormi takze myslim, ze je to lepsie ako celkova narkoza. No ale to davanie sa dokopy potom 😖 😖 😖 😖 Prve postavenie sa som absolutne nezvladla a skoro som so sebou svihla o zem, totalne oslabena, motaky v hlave a tak. Ale mala som stastie na jednu jedinu supernu sestricku a ta ma rozchodila 😀 😀. Pomalinky najprv jeden krok o hodinku dvakroky a tak dalej. Potom prislo na rad kojenie, kde mi sestricka hodila maleho na brusko , ze nakojte si ho, videla som vsetkych svetych, pretoze rovno trafila na brusko , a to nehovorim o tom ze som lavacka a mala som napichane infuzky a nevedela som maleho ani chytit ☹......ale potom uz bolo kazdym dnom lepsie a lepsie. Je pravda , ze kazda z nas to inak preziva a pocituje, ale ja som mala bolesti pri vstavani a sadani si este take cca dva mesiace po porode. Neboli to nijake silne bolesti ale bolelo to. Co vsak mi nespravime pre tych nasich anjelikov a tak uz som pomaly aj na vsetko zle zabudla 😀 😀 😀.....no a teraz to mozno bude porod opat cisarskym 😉 uvidime. Takze tak.....

No a krce v noci mavam aj ja hlavne v lytkach, davam si vapnik a to trosku pomaha. A niekedy nemozem vstat, bolia ma klby, lono, vsetko, cele telo . ALe doki hovoril, ze zatial je vsetko OK tak to prisudzujem tomu, ze ked si lahnem tak sa cele svalstvo uvolni a potom sa nevie dat dokopy 😎 😎 . Aj vcera , mala som upratovaci den a dnes odrana ma tak strasne bolia krize....a to som len 27tt a nie ako vy babulky uz vyse 30tt...ale treba nam vydrzat co najdlhsie a tak zatinam zuby a vydrzim. A aj vy vsetky 😀 😀 😀 😀

tolko moj roman, drzte saaaaa

loginka
19. jan 2010

dakujem baby, katrin mali 1700 a 1800 a potom samozrejme schudli vyse 200

juliet ja som lezala aj viac ako 24 hod. lebo tiez ten prvy pokus vstania zlyhal, a to som bola taka namotivovana, lebo som chcela vidiet drobcov, ale ten dalsi pokus uz bol lepsi, tiez som mala potom lepsiu sestricku, co bola taka laskava a davala mi cas a potom ta sprcha zazracne pomohla
a samozrejme kazdy dalsi den to bolo lepsie ale tych 5 dni to chodenie a vstavanie nic moc, teraz ma uz len boli chrbat a kolena, predvcerom som spadla na zadok, co ma kolena neudrzali, ked som si chcela pricupnut 🙄

juliagregor
19. jan 2010

loginka daj si na seba pozor, treba si trošku aj oddýchnuť, aby si nedostala nejaký zápal a neskončila v nemocnici. ☹
ja som brala calibrum aj po a pomohol mi, tak ma tiež boleli kolená, že som nemohla ani po schodoch chodiť

julietka
19. jan 2010

luci dakujeme za podrobny opis 😉 asi ako to kazda babula popisuje najhorsie je to "davanie sa dokopy" uz po samotnom zakroku, no co musime to nejako prezit 🙂

julietka
19. jan 2010

logi a mala si nadstandard? je tam teraz vela zienok na porodnici?
pri tom rozchodievani je asi dobre natrafit na milu sestricku 🙂

loginka
19. jan 2010

juli snazim sa, je tu teraz moja mamina, takze sa o mna stara 🙂 tak si aj trosku lahnem, inak aj ja zacnem tie vitaminy, ono to tehotenstvo a potom co sa dialo v nemocnici fakt dalo zabrat
dufam, ze sa skoro dam do poriadku, aby som sa mohla o deticky postarat, co robit s tym chrbatom? trosku sa natahujem, take mierne cviky

katrinb
19. jan 2010

No Julka - nepotesila si ma....s tym cvlankom...budem ten 36 tt riesit vo stvrtok s dokim-...teda dufam, ze bude mat cas

matelko1
19. jan 2010

loginka deticky nadherne...pfuj,pfuj... 🙂
julietka TK mam dobry,len tu bielkovinu som mala,tak som zvdva v piatok na vysledky a co mi povie primar.

loginka
19. jan 2010

julliet, nadstandard som nemala, zobrala by som ho iba kebyze mam mat deticky pri sebe a bola by som tam s manzelom, teraz by mi bol zbytocny
inak na sestonedeli su dobre sestricky, stanicna uplne zlaticko, aj doktori, z tohto hladiska to bolo dobre

julia, tvoji drobci sa keby narodili? podarilo sa ti ich rozkojit? pojde to aj naraz? ja len dufam, ze budu zdravucki, urcite nas cakaju potom vselijake kontroly, vsak?

juliagregor
19. jan 2010

ten chrbát ťa môže bolieť ešte aj po tom spinály, hlava sa ti netočí? a tlak máš dobrý?

katka články sa píšu a dr. si aj tak robia podľa seba 😉
dia mala rodiť v nedeľu a bola 37 tt

matelko1
19. jan 2010

ja stale niesom rozhodnuta ako budem rodit,ci spinal,ci celkova.

dracik1
19. jan 2010

loginka, mas nadherne deticky, vyzeraju ako anjelici 🙂 , krasni su / tfuj, tfuj/ 🙂

juli, inak ten Koucky je v Cechach ze vraj najvacsi odbornik na viacpocetne tehotenstvo

julietka
19. jan 2010

loginka som rada ze mas dobre skusenosti so sestrickami 🙂
nebojkaj drobci budu zdravucki, ved su to tiez velki bojovnici

matelko urcite spinal si daj aj ti to odporucia🙂

juliagregor
19. jan 2010

loginka drobci búdú v poriadku, moji sú 34+5
chodili sme prečasná poradňa, neurológia, očné, rehabilitácia a kariológia, každý meisac niečo...ten prvý rok je náročný, chalani sú 5 tt dozadu a psychomotoricky 2 mesiace, ale to nevadí všetko dobehnú, ešte treba dobrú detskú doktorku, ktorá má skúsenosti s predčasniatkami, aby ti vedela poradiť
rozkojili sme a kojím doteraz...teda už končíme, pôjde to aj naraz len musia byť trošku pevnejší. 😉
v TN púšťajú už 2200 g 😉 , stačí aby priberali

matelko počítaj cisársky rez čo je v sekcii pôrod možno ti to pomôže rozhodnúť

juliagregor
19. jan 2010

dráčik to je asi ten dr., ktorého spomínala ...jaj nepamätám si jej meno ale už má len jedno lebo mala tts syndróm., tehuľky ako sa volá? pomôžte mi

juliagregor
19. jan 2010

babenky dne ssme postavili trampolínu 🙂
chalani ani nechceli ísť spať, tak sa jašili 😉

julietka
19. jan 2010

juli myslis mirindu 😉 ano mirindik ma teraz uz len jednu babulku a krasne sa drzi 😵

julietka
19. jan 2010

juli ten clanok sa tyka asi len jednovajecnych dvojok vsak?

juliagregor
19. jan 2010

dievčence končím, lebo ma mm dorazí ešte píšem semestrálny projekt čo som mala odovzdať pred Vianocami 😀 😝
a total to flákam
pekný večer prajem a žiadne pôrody 😉

matelko1
19. jan 2010

ked ja sa bojim spinalu,ale tolko som si vytrpela,ze asi fakt to bude spinal.som silna povaha.
julia ani sa im nedivim,ze nechceli ist spat 😵

juliagregor
19. jan 2010

áno

loginka
19. jan 2010

matelko ja som sa nebala, mozno preto ze som si predtym nic necitala 😉

mauzos
19. jan 2010

matelko myslis si, ze ti daju na vyber? Mna sa teda nikto nepytal co chcem 😉

matelko1
19. jan 2010

mauzos mna sa uz pytali,ale nevedela som odpovedat,ze este neviem.
ty si mala celkovu?

loginka ty si sa ani nestihla bat,ked to tak na teba naraz prislo.a to je asi aj dobre.
a ja cakam a pocitam... 😵

mauzos
19. jan 2010

nie, mala som spinal

lilinka76
19. jan 2010

Matelko, preco sa bojis spinalu???

Ja som ho mala tiez a uplne v pohode. Ak Ti mozem z vlastnej skusenosti poradit, hned ako zacnes postupne citit nohy, zacni s nimi cvicit, najprv iba prstami, potom chodidlami, zohynaj nohy v kolenach, ako Ti to stav pomoze, otacaj sa z boka na bok a uvidis, aj vstavanie budes mat jednoduche. Teda, mna v piatok o 8,00 hod. rozrezali, v sobotu o 11,00 hod. postavili na nohy a dala som si sprchu a o 12,00 hod. sme s manzelom isli navstivit jedneho drobceka na novorodenecku JIS-ku o par poschodi vyssie. A sla som po svojich, ale vytahom, samozrejme... 😀 😀 😀

P.s. Mimochodom, aj ja pochadzam zo SNV, myslim, ze si to tu niekedy pisala, vsak...