Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bevca
9. feb 2010

A este dotaz - pozerala som, ze vela veci je v ceskych eshopoch lacnejsich ako u nas, objednavali ste nieco odtial, to postovne je tam ale asi vysoke

ajka72
9. feb 2010

bevca tak osobne si tiež neviem dosť predstaviť nosič pre dve detičky teda ich naraz nosiť ale možno nejaká mamina má s tým skusenosit skus sa opýtať v kategorii dvojičkovo v teme babatká, podľa mňa musíš si určite nájsť systém čo trvá komu ako ale také dva tri mesiace určite ano a potom je stránka www.dvojcata.cz kde je písané o dvojkách, čo sa týka kupovania tak ja kupujem na www.mimibazar.sk, potom www.babybazar.sk, v kategorii pre dvojičky, je dobré mať už maminy od ktorých kupuješ viac sezonnych vecičiek a to je podľa mňa najlepšie si nájsť maminu ktorá ma už vačšie detičky najlepšie rovnakého pohlavia aké ty budeš mať a ktorá má pekné a zachovalé vecičky, ktoré sa ti páčia a samozrejme za rozumné ceny a sezonne si budeš od nej odoberať teda bude vedieť že pre teba bude odkladať a potom je dobré si nájsť tiež maminu ktorej zas už ty budeš predávať svoje vecičky, ale samozrejme sa daju kupovať aj nové vecičky aby si mala k lekárovi, na návštevu, teda na vonku, ale na doma ti bude treba kopec vecičiek, a na to su dobré tie bazáriky, inak tesco ma veľakrát aj dvojbalenia čo je vyborné lebo nemusíš zháňať druhu vecičku máš ich hneď naraz 😉

ajka72
9. feb 2010

no najlepšie je mať niekoho v rodine od koho by si mala vecičky hlavne na doma ja som však také šťastie nemala tak som to riešila ako som vyššie písala

juliagregor
9. feb 2010

bevca kukni www.prenasedeti.sk je tam ten nosič
ja som si našla maminu a kúpila som od nej skoro všetko od62 do 86 a predala som už tiež všetko,
malé veci som kúpila v Tescu a ostatné veľa u nás na burze

katrinb
9. feb 2010

Ajka - no dik za radu...uz aby som si zacala zhanatmaminu s dievcatami na odkup veci 😉

juliagregor
9. feb 2010

a aby som nezabudla - dakujem všetkým kamarátkam, ktoré mi požičali alebo darovali veci, som im veľmi vďačná 🙂

bevca
9. feb 2010

vdaka za rady, zacala som robit nejaky vyskum a dostala som sa na e-shop pre dvojcata v Cechach - www.twinventive.cz, maju tam tiez ten vak o 10 Euro lacnejsi. A este tam maju aj nafukovaci kojaci vankus - nemate ho niektora? Ja som dost vysoka, takze nieco vyssie aby som sa nehrbila by sa zislo, nic podobne som tu zatial nevyskumala. A navyse cestuujeme za babickami, takze predstava, ze by som len sfukla a preniesla to nie je zla. ALe este neviem, ci sa vobec rozkojim....a najake dalsie vychytavky priamo pre dvojcata. Nekupovala ste tam niektora? Skoda toho postovneho... No proste zatial len tapem a diskutujem ☹

bevca
9. feb 2010

Julca, to je fakt hroza, pozrela som zaciatok, stacilo mi

bevca
9. feb 2010

musim povedat ze to oblecenie ma az tak netrapi, kamaratky a pribuzenstvo mi prinieslo dost vela slusneho oblecenia (ked sa dozvedeli, ze cakame dvojcata 🙂 ) a este asi prinesu, takze to by bolo asi vyriesene. Baby budu dvojvajecne a rovnako obliekat ich nemusim....

eviska83
9. feb 2010

Ahojte.
Vitam vsetky nove dvojtehulky 😉
dracik- my kupujeme kozie mlieko normalne v tescu-ale neviem ci ho maju aj na svk- aj ja budem vdacna ak pozistujes- zatial nevieme ako vyriesime dovolenku.
Julia- tak to je teda riadny masaker 😠

juliagregor
9. feb 2010

na Vianoce mal pohreb chlapček, ktorého otec vyhadzoval do vzduchu a spadol mu (7 mesiacov), hentaké ženské zavesiť do prievanu...

mauzos
9. feb 2010

to lietanie je teda brutalne 😠

vitam nove dvojtehulky 😵

Julia uz mam golfky doma 😀

vranka4
9. feb 2010

lietajúce miminká....hrôza pozerať,šialenstvo,chúďatká deti 😖 ......tým super maminkám a inštruktorkám by som dopriala to lietanie aspoň hodinu v kuse,nech zažijú ten pocit 😀 ...podľa mňa by normálny zdravý človek s vlastným dieťaťom nemohol robiť takéto brutálnosti 😠

mauzos
10. feb 2010

co tu je dnes tak mrtvo? kde ste vsetky?

matelko1
10. feb 2010

ahojte.prajem pekne popoludnie.
od rana nam nesla elektrika.teraz nam ju zapli.
vcera som s drobcami oddychovala,bola rusna noc.kazdu chvilku boli hore.tato noc bola dobra.vyspali pekne 3 hod.
zajtra ideme prvykrat k dr.od kedy sme doma.som zvedava,ze kolko pribrali.

matelko1
10. feb 2010

podarilo sa mi zase 2 fotky hodit do albumu 🙂
dnes je tu akosi hlucho...halooooo,kde ste baby....

loginka
10. feb 2010

caves, dnes sme sa boli odvazit u dr., celkom ich unavil ten vyjazd, chudatka, mala mi ani papat teraz nechcela
no ale maju uz Laurinka - 2560 a Dominik - 2440, cize za 2 tyzdne prirastky 300 a 340
ja sa tesim aj ze som zvladla to nastelovanie 2 autosedaciek do auta v uzkej garazi
no keby sme nemuseli chodit po doktoroch bolo by lepsie, lebo vidim ako ich to vycerpava

musim si vas precitnut

loginka
10. feb 2010

matelko, kraaaasni junaci, pekne mena 😉

julia to nie je lietanie, to je mucenie, ja som o tom pocula vcera od muza, ani pozerat sm to nemohla, ved by to malo byt trestne

vitam nove dvojtehulky, aj ja som tapala, ale zacala som s vybavickou a chystanim dost skoro, teda po tom 20ttsom zacala kupovat a nakoniec som bola rada, ze mam nachystane, ked uz som nevladala chodit po obchodoch
ja mam vecicky pre chlapceka z rodiny a pre dievcatko som nieco kupovala, ale tiez aj cez mimibazar, ale aj v KIK a v Tescu, inak teraz som rada, ze mam viac veciciek, lebo sa casto pri tom grckani prezliekani, dnes som prezliekla Laurinke 3 bodinka

katrinb
10. feb 2010

ahojte - fakt je tu dnes nejako smutno....

matelko - super fotecky...krasavci su to....a aj tebe to pristane... 😉

loginka - no paraaaada...ake vahy maju....len tak dalej

bevca
10. feb 2010

tak pomaly sa preberam vecmi,co som dostala, na tom twinventive je aj clanok, co ma byt vo vybavicke, tak sa toho tak nejak orientacne drzim a mam dotaz - ake ste mali cisla na veci na oblecenie pre novorodencov - je tam doporuc. 10 overalov (dupaciek), 10 body - je to malo, hodne? ake by ste doporucili cisla? Mam tu ja nejake 50, 56, najviac 62, tak nejak neviem, ci mam zhanat este viac tych mensich

matelko1
10. feb 2010

kukuk nikde nikoho... 😉
ja cakam kedy sa drobci zobudia,nakrmim ich a idem spat 😔

juliagregor
10. feb 2010

ahojte kočky
dnes máme lietací deň a hroooozne ma bolí hlava

loginka to behanie po dr. je únavné pre rodičov a aj pre detičky, pekný prírastok ako z učebnice...u nás bolo najhoršie očné (2-3 hodky, kým rozkvapkali očká) hrozné...

katka zachvíľku si maminka, ...

matelko chlapci sú zlatunkí...a tie ruky sú mamine?

bevca už si nepamätám či čakáš jednovaječné alebo dvojvaječné, jednovaječné bývajú menšie , tak od 56 (menšie som nemala), mali sme dlhšie...inak normálne mimi - 62 (10 ks je málo ak nechceš prať každý druhý deň)
rozmýšľala som nad tým vankúšom, ale ja si to neviem prestaviť, ked som kojila len jedného bola som opretá a kojila, ale ked dvojky naraz som bola vždy nahnutá, ono záleží aj od toho aké máš veľké prsia, mne sa to zdá veľa peňazí a zbytočne, to sú už také vymýšľance ako vytiahnuť peniaze od mamín)....
mauzi golfky som pozerala, pekné
😉

juliagregor
10. feb 2010

matelko ako sa cítiš?

eviska83
10. feb 2010

matelko- chalani su nadherni- a ake maju kraaasne pery 🙂
No mne sa kojaci vankus velmi osvedcil uz pri Andrejovi- a aj teraz ked som kojila naraz tak som ho pouzivala- a aj neskor som ho vyuzila ked zacinali sediet tak som ho davala za nich 😵
katka- tak tebe sa to uz pekne krati 😉

lilinka76
10. feb 2010

Matelko, napisala som ti internu postu. Mrkni.

juliagregor
10. feb 2010

áno eviska ja s kojacim vankúšom súhlasím a odporúčam, ale nafukovací za 1800 CK sa mi zdá veľa...to je novinka...

bevca
10. feb 2010

Len 1180 Ck 🙂 , aj tak to nie je malo a ja este ani neviem, ci sa rozkojim, tiez si moc neviem predstavit, ako kojim dve naraz, Juli, kto Ta naucil kojit dve naraz - v porodnici?
A tiez Ti dakujem za rady ohl. oblecenia, inak cakame dvojvajecne baby, tak sa podla toho zariadim 🙂

eviska83
10. feb 2010

hmm- zasa som citala len tak zbezne a prehliadla som to- nooo to je teda dost to by som ja urco nedala 😉

bevca
10. feb 2010

Evi, ty si vlastne tiez zvladala kojit dve naraz. Kde si dostala k tomu ´instrukcie´, 🙂 ? A aky si mala kojaci vankus - vraj ma byt co najvatsi, aby som sa nehrbila....