Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
16. feb 2010

Dracik ved to keby som vedela, ale netusim preco je teraz taky chorlavy. Zacalo to v auguste, vtedy mal asi dva tyzdne sopliky a kasel a na zaciatku teplotu ale to sme este obstali bez atb a v septembri sa to zopakovalo no vtedy uz mu dala atb. Potom klud a teraz bol chory tyzden v januari, to mal len do nosa atb a teraz zasa vo februari v podstate sme skoro cele tri tyzdne doma od kedy mu to v januari zacalo. Okrem dvoch navstev sme a dva krat sankovacky po pol hodinke v tom tyzdni co mu bolo dobre sme neboli nikde tak nechapem preco sa mu to zasa vratilo. Nevadi, snad aspon potrenoval a v skolke bude odolnejsi?? Uvidime.

dracik1
16. feb 2010

juli, ani mna hokej nebavi, my pozerame biaton - drahy volakedy robil pretekarsky...Kuzminka je super...mne by sa pacilo, ak by sa deti venovali biatlonu al. horsej cyklistike, krasne sporty

moj drahy zasa pravidelne pozera Ordinaciu.... 😀

alienka73
16. feb 2010

Juli pozicaj mi na nakupy tvojho m? 😀 Moj naznasa nakupovanie , teda ide ale nie vzdy donesie vsetko a oblecenie a podobne veci to nekupi ani za nic ani na seba. Ak nejdem s nim nemam polovicu nakupu 😒 .

dracik1
16. feb 2010

alienka,to mi je luto...tusim si pisala, ze nerobila crpcko?

alienka73
16. feb 2010

nie nam doteraz nikdy nerobila ale tie dva razy v januari a februari mozno preto ze muz isiel s malym aby som nenachytala nieco v cakarni a on radsej chodi pred obedom tak neviem ci vtedy sa este da zobrat. Ale v auguste a v septembri sme boli rano a nezobrala mu. Len ho popocuva stale, pozrie do hrdla ale vela nevidi lebo maleho napina tak len slabo otvori usta a hned ordinuje 😒 .

juliagregor
16. feb 2010

super aspoň ti neprepína 😀

nemáme teraz Novu a chýba mi česká Ordinácia - tú som pozerala od začiatku, v slovenskej mám chaos ☹

eviska83
16. feb 2010

Ahojte
No teda zasa cula diskusia 😉
My mame najblizsi normal obchod asi 15-20km- to by som prechadzkou asi nezvladla 😀
No nas Andrej tiez este nebral ATB- a ani ked zacal chodit do skolky tak sa to nezmenilo- jasne ze sopliky a trochu kasel bol- len ta nestastna alergia 😒
Juli- ani ja nakupy velmi nemusim a MM zboznuje 😉 Prajem vam skore uzdravenie- snad sa aspon trocha vyspis.
MY mame tiez priserne noci- Evicka kt. od 3mes prespavala celu noc sa zobudi stale okolo 21.30 a nie a nie zaspat- ked si k nej lahnem do velkej postele - hned nahodi usmev- bosorka - akonahle place samozrejme budi Adama 😒Este 2-3 tyzdne a stahujeme ich do vlastnej izby- tak budem musiet potom nieco poriesit.No ale dnes som si vsimla ze jej vysiel zubok- tak sa utesujem ze to bolo snad z toho 😉

dracik1
16. feb 2010

nasa dokina ma taky pristroj, ze zoberie dietatku z prsteka krv a za par min vie, ci je zapal, to som rada...sice sa za to priplaca 5 euro...ale zda sa mi to super....ale nasa dokina vo vseobecnosti nejak neordinuje ATB...co som pocula od kamosiek, co k nej chodia...ona je taka aj za alternativnu medicinu...ked som sa s nou bavila, skoro mi oci vypadli 😀

dracik1
16. feb 2010

evi, nepozerala som to kozie mlieko, lebo drahy ma hned uzemnil, ze bude drahe 😲
inak, aj ja by som deti najradsej odstahovala do vlastnej izby...ale obaja vylezu z postielok...tak nechcem riskovat nejake pady....ich postielky mame z jednej strany pri stene a z druhej strany je nasa postel...zvazujeme od leta velke postele, ale neviem, ci potom budu na obed spavat

juliagregor
16. feb 2010

maťo ma zase živé sny a narieka ☹

alienka73
16. feb 2010

Dracik maleho prva doktorka bola asi taka ako pises ty o vasej aspon z pocutia viem , ona bola napr aj dost proti zbytocnemu ockovaniu. Najprv sa mi to nepozdavalo ale teraz uz chapem. A tiez nas maly bol od malicka taky nervozny tak maximalne homeopaticke cipky mi dala.No lenze sme ju vymenili lebo sme sa prestahovali a teraz by som sa k nej uz asi nemohla vratit, lebo sa pozna s nasou terajsou dr a su kamaratky a toto si nerobia, ze by si prebrali pacientov a navyse je dost daleko. Ale skusim tu bioagaiu a snad nam pomoze.

Juli aj ja zelam pokojnu noc a hlavne aby ste sa ako tak vyspali.

Nam ma prist v nedelu postel pre maleho tak som veeeelmi zvedava kedy v nej zacne aj spavat. Momentalne spi skor s nami na velkej ako vo svojej postielke. Ale to pripisujem aj chorobe, je viac placlivy a tuli sa stale a chce na ruky. U mna dnes tak dva krat uz strasne plakal lebo ja ho na ruky uz nevezmem. A ked ho objimem to mu uz nestaci 😕 .

mauzos
16. feb 2010

Dracik aj nasa Dr. ma ten pristroj a je to super. Nam rovno kvoli tomu odporucala Union poistovnu pre malych, lebo ta to preplaca, takze my nedoplacame nic 🙂

Evi, tak dufam, ze Evca nespala kvoli tomu nestastnemu zubku a znova sa vyspis 🙂

Julia 😢

alienka73
16. feb 2010

Tie co mate velke postele pre drobcov ake paplony v nich mate tie mensie detske alebo uz velke 2metrove?

dracik1
16. feb 2010

alienka, blbe, ze su kamosky 😒 , ale skus si najst inu dokinu...aby Vam neurobila z Matuska nejakeho rezistentaka na ATB...a verim ti, ze si z toho na nervy...u nas Jakub strasne burlivo reagoval na prve ockovanie...mal skoro 3 dni vysoke teploty, sme mu museli davat zabaly...si pamatam, ako som bola na nervy, ze sa mu nieco stane.....alienka, som zvedava, co povie Matusko na velku postel...to bude zasa milnik 🙂 v jeho zivote

mauzi, nasi maju vseobecnu ako my...zatial sme nemali problemy...obcas nieco doplatime, ale nie su to horibilne sumy, da sa

juli, u nas uz plakal Jurko...do polnoci poplace 2 x , potom bud do rana este cca 3 x alebo ako vcera..SPALI CELU NOC, SOM SA SUPER VYSPALA 🙂

prajem dobru noc a vsetkym marodom skore uzdravenie

alienka73
16. feb 2010

Dracik aj vam dobru noc, nech uz drobci neplacu, inac mena tvojich drobcov su krasne 🙂 .

mauzos
16. feb 2010

ono vraj v tych zdravotnych poistovniach nie je ziadny rozdiel, jedine iba Union preplata to CRP, inak vsetky hradia vsetko rovnako. Nam to bolo jedno kam ich dame, aj tak su vsetky na jedno kopyto 😒

Ja uz som tiez bola teraz pri Tomim, bol na 4 v postielke a reval. U neho nastastie vacsinou staci strcit dudel, ale aj tak sa nevyspim, ked to musim absolvovat niekolko krat za noc ☹

juliagregor
16. feb 2010

babenky dobrú noc

eviska83
16. feb 2010

Dracik - svokra nasla v kauflande kozie ale len praskove- musi este popatrat 🙂
Julia - prajem pokojnu noc 🙂
Ja sa o doktoroch tu ani nevyjadrujem 😒 - ani tam radsej nechodim -len na ockovania- 😉

fefferonka
16. feb 2010

dracik - ten pristroj, co ma vasa lekarka na krv je uplne super, kamoska ma tiez taku "modernu" lekarku a viem, ze jej usetrila vela behania a zbytocneho uzivania ATB. skoda, ze to nie je este bezne vsade...

inak ospravedlnujem sa, ten moj prispevok o nestasti mojej kamaratky sem vobec nepatri, keby som mohla, tak ho vymazem 😒 sme tu aj tehule a nepotrebujeme sa este volajako stresovat... prepacte mi prosim ☹

a co ma tesi, mm ked prisiel z roboty nasiel v schranke listok na postu, tak dufam, ze su to tie deky do autosedaciek. snad budu ok, kedze boli od tejto predavajucej cca o 5,- € lacnejsie... budem informovat maminky cakatelky.

juli - ceska Ordinacia je teraz volajaka divoka, uz si vzdy poviem, ze nebudem sledovat...

no, idem spat, zajtra mam poradnu, tak na mna myslite, hlavne kvoli tym opuchom noh 😖

mauzos
17. feb 2010

Minule som nieco pocula v tom zmysle, ze uz budu musiet mat vsetci lekakari ten pristroj na CRP ... len veviem odkedy, je to fakt super vec. Hlavne pri detoch mnoho lekarov predpisuje zbytocne atb.
My mame nastastie tiez super lekarku, mladu, ma dve male deti a uplne fantasticky pristup k detom. Tesim sa, ze som si ju vybrala a mam ju 10 minut kocikom od nas 😵

Fefferonka, zial aj take smutne pripady sa stavaju. Tvojej kamaratky je mi uprimne luto 😔
Dufam, ze budes s dekami spokojna. Ked je nieco lacnejsie, nemusi to byt aj menje kvalitne. Vacsinou su tie detske veci tak predrazene, ze nam nic ine neostava, len hladat co najlacnejsie pri dvoch detickach. Ja stale tvrdim, ze najlepsi biznis su deti a psy.
Drzim palce na poradnu.

juliagregor
17. feb 2010

dobré ránko,
pokojná noc veru nebola 😒 maťo nariekal asi do 3tej -mm bol pri ňom , vykrikoval, že nám horí dom!!!!!!!!!!!!
a mne zase nariekali dvojky 😉 kašlú viac ale už je kašeľ taký vlhký...

fefferonka držím pästičky u lekára a ako písala mauzi, žiaľ stávajú sa aj takéto prípady, najväčším šťastím na svete je zdravé dieťaťko, kamarátky mi je tiež veľmi ľúto a dúfam, že už je v poriadku

eviska ako v práci? detičky to bez teba zvládajú?

moja dr. nemá ten prístroj a ATB nedáva hned a niektoré maminy sa nato naňu hnevajú, máme tu dve vravíme, že väčšie zlo a menšie zlo, minule som musela k tej druhej a skoro ma vystrelo, že nedávajte deti spolu držte ich oddelene !!!!!!!!!!a ako !!!!!!!!!3 deti 2 izbová byt .......strelená.....

juliagregor
17. feb 2010

adka maťo spí od vianoc vo svojej posteli (dovtedy spával s tatom) a dala som mu hned veľký paplón aj podušku, Scan - protialergické, také stredne hrubé a sú fajn, lebo sa dajú prať...toľko krát sa už povrackal...podušku ale vyskúšaj, lebo jednu mm kúpil takú tenšiu a nikto na nej nechce spať 😲

a na nákupy ti mm požičiam 😀, ja skutočne maximálne idem kúpiť chlieb, nakúpi od potravín cez oblečenie všetko...

janulqa07
17. feb 2010

dobre ranko...
dnes odchydzame na predlzeny vikend k rodicom a caka ma poradna, pritlacim na doktorku nech mi povie vsetko co vie. Som nedockava na pohlavie.

juli s detmi nezavidim ☹

juliagregor
17. feb 2010

janka pekný víkend, oddýchni si a dobré správy z poradne...

janulqa07
17. feb 2010

dakujem, dufam ze bude vsetko ok a dozviem sa viac info o dvojkach. caka ma uzasny oddych ☹ zmenila som trvale bydlisko treba to este vsede nahlasit vraj aj na socialku, tak sa pripravujem na nervaky, no neznasam ich

dior
17. feb 2010

ahojte 🙂 hlasim sa po tom morf.ulz, mame poz. triple 1:100na downa, tak sme boli u dr holana, malicky su v poriadku, vsetko maju dobre , mame 266 a 260gr 😵 a na dvojky su pekni velki su aj popredu,tie prietoky su tiez v poriadku a aj srdiecka krasne idu-tak mi odlahlo, je to uzasne vidiet ich takto 😵 jedno je hlavickou dole a druhe zase hore pod prsiami

kedy sa tam v priemere rodia jednovajecne-co uz mate svoje skusenosti?

julka sa ma ako-uz sem chodi, asi ma plne ruky prace s babatenkami-pozdravujem 😵

juliagregor
17. feb 2010

dior gratulujem k výsledkom 🙂
julietka sa zatiaľ ešte neozvala ...

jednovaječné sa rodia skôr, nájdem link a hodím... podľa niektorých lekárov by sa mali do 36 tt, ale výnimky potvrdzujú pravidlo...matelko, dia rodili v skoro v 38 tt a boli OK
aj katka a feferonka sa super drží...
záleží od detí (nesmú mať veľký váhový rozdiel), musia byť dobré prietoky a aj mamina sa má cítiť dobre...
čiže všetko je indivindi a veľa záleží od tvojho lekára 😉aký zastáva názor...
samozrejme aspoň 35 tt je super, aby si nemusela byť toľko s deťmi v nemocnici

deti už od 25 tt sú životaschopné ....

mir13
17. feb 2010

Moje zlate, dakujem vam vsetkym za gratulacie. Citim sa na umretie, takze opat sem asi velmi casto nezavitam...Mam strasny kaslisko, velmi zle sa mi dycha a uz mi zacina stupat aj teplota. A to som rano zobrala uz 4 tabletku penicilinu. Dufam, ze to rychlo prejde a ze to hlavne male bambulky nedostanu. Najskor som zostala spat dolu, aby som ich nerusila, ale potom som cez odposluch pocula, ako na mna prostredna vola. Tak som si musela ist k nej lahnut. Celu noc na mna kricala, ze tulit 🙂 asi som sa netulila dostatocne alebo spravne, ale ja som bola rada, ze zijem 🙂
S nasimi sme si bolesti bruska uzili....najma s prostrednou. Vtedy nam velmi pomohlo nosenie v gulicke a na tigrika. U najmladsej sme uz poznali aj Bio gayu a zacali sme jej ju davat cca od 1-1,5 mesiaca a vyrazne sa to zlesilo. A to je zaroven odpoved aj pre Loginku 🙂
Zatial sa majte krasne, idem sa liecit...

janulqa07
17. feb 2010

fuu no ja cakam tiez jednovajecne a myslela som ze naj je v 38tt, jaj nielenze to rychlo ubieha este sa aj skracuje 😲

juliagregor
17. feb 2010

http://www.porodnice.cz/node/34080
všetko berte s rezervou...ten doktor je jeden z najuznávanejšícj lekárov v ČR