Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

alienka73
19. feb 2010

No titnin tak si budeme musiet zvyknut. Netusim ako casto budu deticky spat v sportovej casti ale snad budu, tak si natrenujeme snad. 😒 Co uz. Nic nie je dokonale.
Este sa ta chcem opytat ked ste boli na morfologickom bola s vami aj Kristinka? Ci si bola len ty sama alebo ste ju dali niekomu postrazit? Nas maly zatial bol na niektorych usg s nami ale to boli take kratsie a v 12tt potom odisli s muzom von ale tento morfologicky by aj on chcel vidiet, no maly tam nevydrzi byt ticho a zas dr. sa musi sustredit, tak neviem.

juliagregor
19. feb 2010

tento systém mal doriešený len Casualplay (ozaj na BB ho jedna predáva),tam na boku máš tlačítko a to stlačíš a zdvihneš...
blbé je na ňom, že ked potrebuješ zdvihnúť deti, ktoré ešte nevedia sami sedieť a sú opreté, tak to ide veľmi ťažko, tento istý systém má aj TFK a toto je tiež jediná vec, ktorú mu vyčítajú...
tintin som zvedavá na tvoje postrehy z výstavy..

tintin
19. feb 2010

nebola s nami, lebo by sme to nestihali aj s nou, mali sme to skoro rano a poviem ti pravdu, urcite by tam nevydrzala lebo sme tam boli skoro 2 hodiny. ked mozes zober tam Matuska na chvilu a potom nech ho babka/dedko zoberie a manzel nech zostane....my sme jej potom ukazali CD s fotkami a to jej stacilo...ledva pozrela nejakych 5 uz bezala prec 😉

alienka73
19. feb 2010

Hm monokociky su v tomto asi bezproblemovejsie nie? Nas kocik sa dviha krasne jednou rukou a ten system ani nezabera ziadne miesto 😕 .

katrinb
19. feb 2010

baby - dik za rady...dam teda prestrelit. A mate pravdu, ze je to setrnejsie....a aj menej bolestivejsie urcite.

Juli - nooo, ani ma to nenapadlo...tak si to teda uzijeme s mm. bozinku, ako to znie divne, ze posledny vikned bez deti.... 😉 No ale este sa moze stat, ze doki mi da termin 1 alebo 2. marca a bude este jeden vikend. No uvidime v pondelok....

Alienka - urcite mozes aj s mm alebo dcerkou ist na ultrazvuk.

mauzos
19. feb 2010

Tintin ja mam 2008, nemame tlacitko, ale iny system, ani neviem ako ho vysvetlit 😀 V kolesach je podla mna rozdiel len v dizajne. A u koho si vlastne bola, u tej Silvie co ich dovaza?

mauzos
19. feb 2010

pozrela som si video Bumbleride a fakt su to tie snurky, co som myslela ☹ pokakali do toho teda 😲
http://www.bumbleride.com/collection2010/indie-...

alienka73
19. feb 2010

Katrin ja viem ze mozu ist, ved aj boli zatial aj mm aj maly ale morfologicky je dlhsi a to maly nevydrzi a tym padom budu musiet odist nech sa dr vie sustredit. Ked sme boli s malym teda on bol v brusku tak sme ani nedychali co dr tak skumal ci je vsetko o.k a az po nejakom case zacal rozpravat co kde je a ako. Nas maly nevydrzi v klude pozerat 🙂 .

juliagregor
19. feb 2010

adka ja by som ho nebrala, dr. ho berú veľmi vážne a deti ich vyrušujú ...
bola som si kúpiť zajtra do školy, nemala som do čoho písať.. 😝

lenkamt
19. feb 2010

ahojte.

Katrin - no vidíš ako si to pekne potiahla 😵 😵 😵 teším sa. zošity sme mali aj my, ale to už aj pri Verči 😀 ja som taká čisto tabuľková mama, takže som musela mať vo všetko poriadok 😀

a náušnice no ja neviem, ale moje deti s tým v pôrodnici nemali žiadny problém, doniesli ich spiace odtiaľ, pri Verči už ani neviem. ale tiež asi moc neplakala, ja si práveže neviem predstaviť že 9mesačnému živému dieťaťu niekto chytí ucho a nastrelí 😕 aaa u nás boli náušnice jediný možný spôsob rozoznávania dievok do 4m 😉

a kočíky sme mali tiež dva, aj tak sme skoro stále chodili dvaja, ak nie mala som spojky - ale tie som použila možno 10x 😅

katrinb
19. feb 2010

lenkamt - dakujem krasne 😉 No a s tymi nausnicami som opat popletena. Ja som vahy a ked sa na zaciatku sama nerozhodnem, tak potom uz potrebujem radu ostatnych... 😅 😅 😅

lenkamt
19. feb 2010

je tu aj téma náušničky tam čo radia????
ja mám také deti že to určite zvládli lepšie v pôrodnici a fakt si neviem predstaviť dať uši prestreliť batoľaťu 😅

lenkamt
19. feb 2010

jaj a ešte ma napadlo, chcela som Verči ako ročnej vymeniť náušničky a vôbec si to nedala, plakala tak že som to vzdala, a tie nastrelené treba potom aj vymeniť, podľa mňa je s tým viac stresujúcej "roboty" 😉

katrinb
19. feb 2010

lenkamt - dik za radu. Mam nad cim rozmyslat

ajka72
19. feb 2010

katrin aby som ťa uplne domotala tak ja som dávala dievčatám nastreľovať v 10 mesiacoch a ja som bola vo vačšom strese ako oni jasné ke´d to nastrelila tak ten moment zaplakali ale odchádzali sme bez plaču takže sa ešte u tej pani ukľudnili, podľa mňa je to šetrnejšie a kratšie to nastrelenie ako prepichovanie ihlou,

ajka72
19. feb 2010

a tie nastrelené naušničky sme mali do 2 rokov a až potom sme menili, odporučaju sa meniť po nastrelení po mesiaci ak chceš hneď meniť

eviska83
19. feb 2010

Ahojte,
Juli- asi si chcela dopisat zosity 😀 vsak? Ako chalani ?lepsie?
Katka- uzivaj so posledne dni pokoja 😝 😝
maartinka- vozik je super 😵 ked som pozerala tvoj pas tak v prvom momente som si myslela ze mas trojicky- 3 deti sa ti zacinaju na 7 😉
Nasa Evicka stale nema nausnicky a ani tak skoro jej nedam- tu ked ma male dievcatko nausnicky tak ju hned priclenia k urcitej skupinke ludi(cigani)- a asi by som sa aj bala ze jej to Adam strhne- bedeme to riesit neskor 😵

katrinb
19. feb 2010

ajka, eviska - dik.....no nic....neriesim tie nausnicky. !uz sa mi pari hlava z toho 😖 🙂

luciaf13
19. feb 2010

AHojte :! co feferonka???? Uz ma babatka myslite? Ked sa neozvala 🙂

ten vozik co tu koluje aj link nanho je perfektny 😀 😀 😀

Katka mam taku technicku otazku? Co teraz nosis za oblecenie????? Po dome mam klasika teplaky ale ked mam niekam ist tak bundu nezapnem uz ziadnu....a nohavice tehu su mi vsetky uz len taktak 😎 😎 😎 a to musime este aspon mesiac vydrzat 🙂 ...

a dnes som sa merala 😝 😝 obvod bruska 113cm 😀 😀 😀 a vaha zatial dokopy plus 13,5kg 😲 no ale uz sa aspon tas hmotnost spomaluje...6-7mesiac bol naj co sa tykalo priberania 😀 Ako ste na tomk vy ostatne tehulky 😀 😀

dracik1
19. feb 2010

ahojte 🙂 , katrin, krasne si to potiahla....a ten zosit je fakt super...aspon budete mat prehlad, kolko zjedli, kedy kakosili a tak...lebo niekedy je pri krmeni ked placu- revu strasny chaos 😀
katrin, ja b som dala nausky asi mesiac po narodeni, mne to pripada ako mensi stres pre deti

luci.....je to problem s tym obleckom, ja som bola vacsinu casu zavreta v nemocnici, takze som si vystacila s pyzamom 😀 ...ale na presuny som potrebovala letne gate...tak som si musela kupit, mala som ich na sebe iba par x...ale zasa sa mi osvedcili po porode, kedy som mala este dost velke brucho....v zime som nosila tusim muzovu goratexovu bundu 😀

fefferonka
19. feb 2010

ahojte babule.
tak sa vam hlasim z nemocnice, poslali ma sem priamo rizikovej v stredu... manzel mi sem aspon laptop teraz priniesol... no nechali si ma tu kvoli tym mojim napuchnutym noham 😝
este som kinderko, chlapci maju cca 2300 a 2600g, tak len dufam, ze keby volaco, tak to snad zvladneme...
tu pravu nozisko mam fakt otrasnu, avsak nic s tym nerobia, ze vraj to odozneje az porodom...
chybali ste mi, drzte sa, hlavne nech deturence posluchaju a su zdrave!!!!

katrinka - myslim na vas, drzte sa. 🙂

keby volaco, dam vam vediet.

luciaf13
19. feb 2010

feferonka drzime palceky 🙂 🙂 a drobci maju super vahy.

juliagregor
19. feb 2010

feferonka držkaj sa 😉
drobci sú akurát 🙂 nech ti rýchlo tam uteká čas 🙂

babule už som aj ja chorá ☹ , idem sa potiť 😝

fefferonka
19. feb 2010

🙂 velka vdaka luci 🙂

fefferonka
19. feb 2010

juli 😒 skore uzdravenie!!!

katrinb
19. feb 2010

lucia - ahojky. No ja nosim tehu nohavice...od cca 5 mesiaca a stale su mi OK....no na nohy a zadok. Ale kedze brusko je vacsie aj zdola...tak mi normalne padaju...teda ked chodim, uz su take volne, kedze sa mi z bokov suchaju dole HIHI. A kabat mam mojej mamky...ten ledva zapnem. Ale ja uz chodim len autom s mm....teda peso som chodila v lete...ale potom asi v 25 tt tusim som mala nizko placentu, tak uz len autom ma mantzelik prevaza... taze ten kabatik je uz len tak tak...ale vyzeram v nom ako mala medvedica 😲 😲 😲
A po dome klasika teplaky...kupila som si jedny take najvacsie, ake mali v obchode a jedny mam tehulkovske...tie ale mam uz davno. Len som ich mala odlozene.

😀 ja mam brusko 123 cm..teda vcera som si ho merala. A mopja vyska nie je viac ako 160 cm...tak si ma viete predstavit? 😨 A vaha je hrozna...uz 22,5 kg akurat dnes. No a snazim sa neprejedat...ale ide to kraaasne hore. Ale uz vela nepriberiem....kedze sa mi to krati. Ono mi nejde o kila...tie pojdu dole - proste budem makat...len kazdym kilom sa mi tazsie chodi...ved to poznate poniektore... Lucka, ty sa pekne drzis na kilach....super. A inak, ja som mala v 33 tt o 5 kil viac, ako mas ty...zapisovala som si to...ved nech mam pamiatku

Moj manzelik je tenky teda dost...a teraz pri mne je ako tintitko 😀 uz som ho preskocila aj s kilami...no hruuuza 😀 😀 😀 A jeho bundy uz nezapnem tym padom. Dracik, ty si to super vyuzila aspon. A dik..no potiahla. Dnes ale mi dost tvrdne brusko. Bambulky sa tak tlaciaaaaaa a z toho mam tvrde cele brusino. Ale vydrziiim do pondelka...a potom sa uvidi. 😉

Fefferonka - moja, normalne som sa nalakala...ze uz si mamina..aj keby samozrejme sa uz nic zle nestalo. Ved mate nadherne vahy a aj tyzdne. Ale predsa len....Tak sa nam krasne drzkaj...staci pockaj chvilku..uz nemusis vela tahat 😉 A keby cokolvek - tak sa nam ihned ozvi. Auz ste riesili nejaky termin porodu?

Juli - rychlo sa uzdrav...chuda moje, to budes mat tazke s chorobou a este aj s chalanmi ...drzkaj sa

deny32
19. feb 2010

Ahojte vsetky maminky a tehulky.. ale ste tu toho popisali, nestiham docitat 🙂
Kati, super si to vydrzala.. perfektne.. 🙂
My sme uz konecne od vcerajska doma... sa tesime... 😵 😵 😵 😵 😵
Chlapci su zlatucki, dala som sem nejake foto este minule, len som nestihla nic napisat 😠
Napapaju sa a krasne spia 3 hodiny.. Tomasko sice niekedy "vystraja",, sestricky ho naucili na cumel a nosenie na rukach, al einac pohoda. Prva noc troska hekticka, chceli sme im posunut rezim papania, ale este prevazuje ten z nemocnice.
Uz sa plne kojime, dnes od rana obaja naraz a dari sa to do 10 minut.. len est epotrebujem pomoc pri podavani chlapcov, takze este musime dopilovat techniku 😀 😀 😀

Maminky, ake pouzivate monitory dychu?
My amme BabySenceII a dnes nam uz 2x spustilo poplach, ale maly bol v poriadku. Robilo Vam niekomu falosne poplachy? Alebo cim to je?

vranka4
19. feb 2010

deny,super ,že ste už doma 🙂 ,teraz si zaviesť určitý režim dňa a bude fajn 🙂 ,nech sa vám všetkým darí,nech pekne prospievajú,ty máš veľa mliečka..aj spánok sa upraví..raz bude lepšie,raz horšie,ale zvládnete to ,ani sa nenazdáš,ako ti budú rýchlo rásť pred očami 🙂
fefferonka,nech ten čas v nemocnici rýchlo preletí...a potom bezproblémový pôrod 🙂
a vy ostatné tehuľky držkajte sa,nech bábätká pekne prospievajú v brušku,šetrite sa 🙂

tintin
19. feb 2010

Kati, vidim, ze sme ta uplne domotali 😀 ja som tiez vahy, takze presne viem ako sa ti z toho vsetkeho co sme ti napisali hlava pari...nechaj to na svoju intuiciu, spytaj sa v nemocke a uvidis 😉

Deny, super, ze si doma a je super, ze tak pekne zvladas aj kojenie aj rezim...na prvomaminu 🙂

feferonka - drzim palce aby si sa citila co najlepsie

Juli - aj mna dnes zacalo boliet hrdlo...skus si cez vikend oddychnut a pit cajiky s medikom 😉

Luciaf...vsak ty si super s vahou! aj ja chcem tam malo pribrat!
Kati aky obvod bruska si mala v 21 tt? nech porovnam 😉

mauzi, volala som s tou Silviou. hovorila, ze 2008 ma len dizajnovo ine kolesa...no nic..skoda, ze sa bumbleride este nepredava z druhej ruky ☹

tintin
19. feb 2010

jeeejda Juli ta basnicka je super!!! si ju vytlacim a dam na chladnicku. dobre sme sa na nej s manzelom zasmiali 🙂