Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katka.ott
25. mar 2010

kojenie napodnodne ako julia len s vankusom a oblozena s vankusmi 😎 , esta ja za chrbtom 😀

lulu14
25. mar 2010

ahojte kocky na akej stranke si mozem pozriet tie kojacie vankuse propadne objednat. Musim sa vam pochvalit dnes sme boli v poradni a som v 30 tyz. a krasne babetka pribrali od poslednej poradne teraz maju 1450 a 1500 gramov a uz vieme aj naisto pohlavie chlapcek a dievcatko tak sme s manzelom velmi stastny a nechavame si to ako prekvapko pre rodinku ale vam to mozem povedat. Akurat mam asi zapal ked mam ten vytok tak si to musim poriadne preliecit. Druhym mamickam tiez gratulujem k pohlaviam a drzim palceky vsetkym. Katrin viem si predstavit ake stresy si zazivala ked sa ti malinka zacala dusit a toez neviem ako by som reagovala.

katka.ott
25. mar 2010

inak, o sposoboch kojenia deti naraz tu niekto daval aj nejaky link. len si ho nepamatam ☹ . je to tam pekne vyfotene 😅 ..

a este co som nasla http://zena.atlas.sk/dvojcata-radost-alebo-star... , take mile 😵

alienka73
25. mar 2010

katka ott. ten vankus co si dala fotku je taky pevny ze je stale ten obluk alebo sa da ohybat? Lebo ja mam dva vankuse ale oba su take ze z nich viem urobit aj dlheho hada cize ohybne a tieto co ste dali aj tu stranku mi pripadaju take pevne neohybne. Ako je to s nimi?

Juli este teba som sa chcela opytat, ci u vas aj fungovalo to zapajanie najstarsieho do starostlivosti o dvojicky. Lebo nas maly teda dost ignoruje ked ho poprosim nech mi nieco prinesie odnesie a podobne, tak neviem neviem ked budu na svete dvojicky ze by sa zazracne zmenil? Ci to uz bude chciet pomahat ?

juliagregor
25. mar 2010

lulu gratulujem 🙂

adka uvidíš, že malý bude uplne iný, ja nehovorím, že to bolo ľahké už som viackrát písala, že som mala s ním viac roboty ako s mimi, niekedy bol fakt hrozný, urevaný, protivný, vytáčal ma do nepríčetnosti...ale on sa len bál a ja som sa musela veľmi premáhať, aby som nekričala...
stále...maminka aj ja som bábätko, aj ja sa chcem nosiť, ľúbiš ma? a ozaj stále dokola...
každé dieťa to zvláda trochu inak ale všetky prejdú fázou žiarlenia, je to skôr alebo neskôr, dievčatá bývajú väčšinou starostlivejšie...
a ešte dôležité, ked príde návšetva pozrieť mimi, tak najprv sa treba venovať staršiemu až potom im...

katrinb
25. mar 2010

dior 🙂 ze nahrat....srandistka. Ja si jednu polozim na vankusik, a naklonim ku prsniku. A druhu uz mam medzi nohami prichystanu a zdvihnem si ju na druhu stranu. A dam si ju prisat a potom ruhu tiez uz len prisat. Ale vobec sa toho neboj...najdes si aj ty system...a vlastne aj ostatne maminy - este tehulky. Naucite sa to

A ja som si kupila vankus uz pouzity za 17 €. Co je rozhodne lepsia cena ako 60 😲 A staci mi...

katrinb
25. mar 2010

a Adelka sa uz papkala v pohodicke. Ale trochu som jej upravila polohu..ze nebola pod prsnikom. Inak, moze byt, ze mam silny tok mliecka.,.a nestihala to polknut. Trosku mi odlahlo 😨

jennys
25. mar 2010

Juli presne toto o tej návšteve som aj ja čítala, že najskôr si má každý všimnúť staršie dieťa až potom dvojičky. ALe či to tak bude fungovať a každý to pochopí a aj tak bude robiť to naozaj neviem. A ešte sa chcem spýtať vy čo ste nemali kojací vankúš, stačili vám obyčajné vankúše teda?

juliagregor
25. mar 2010

stačil...pred dvomi rokmi to ešte nebolo také rozšírené a ja som "šetrná" a vôbec som si neverila, že budem kojiť dvojky a pripadalo mi to ako zbytočná investícia, ...

juliagregor
25. mar 2010

katka to je super 🙂 , skús trošku rukou odstreknúť, aby tak moc prudko mlieko netieklo...

juliagregor
25. mar 2010

jani ja som návštevy vždy upozornila a v chodbe som mala vždy schované nejaké maškrty, nie každý doniesol darček aj Maťovi, tak som vždy niečo podstrčila 😉
ked prišla moja mama ani ju nechcel pustiť k deťom len ju držal a:" ty si moja babka" chuda malé
musela čakať, kým sa zobudia a donesiem ich do izby...

katka.ott
25. mar 2010

vankus je pevny, vobec sa neda ohybat

jennys
25. mar 2010

JULI tak to si budem pamätať s tými návštevami a ten vankúš teda zatiaľ nebudem kupovať. Uvidím ako mi to pôjde s obyčajnými, radšej im za to kúpim nejakú súpravku.

jennys
25. mar 2010

Ozaj ešte ma napadlo, aký máte názor na spacie vaky? Prípadne vaše názory na ne ak ste ich používali? Ja po LUcke žiadny nemám ale uvažujem teraz kúpiť dvojičkám tak neviem. Ďakujem.

alienka73
25. mar 2010

Jennys nas maly mal spaci vak tak priblizne do roka a par mesiacov a super to bolo,lebo nemusel byt prikryty ale potom mu uz vadil tak uz ho nezniesol, lebo v nom nevedel chodit a zavadzal mu.Totiz od roka zaspaval tak, ze sa prehadzoval na posteli alebo skor pochodoval a hadzal sa kade tade, az kym sa uplne neunavil a pri takom uspavani mu spaci vak zavadzal...Ja ich mam aj pre dvojky tak uvidime ci vyuzijeme.

alienka73
25. mar 2010

Jaj ja som sa este chcela opytat Katrin a ostatnych z Ke ktore ste boli na cukor -GTT na Kukucinovej v labaku, ci ste si tam brali svoju glukozu, tusim glukopur sa kupuje v lekarni alebo vam namiesali oni ich? Lebo pri malom som si mala kupit sama ale teraz mi sestricka nic nepovedala tak neviem.

jennys
25. mar 2010

ALIENKA díky, takže vyzerá že je to dobrá vec. A vedela by si mi poradiť akú veľkosť kúpiť, alebo akú máš pre dvojičky ty?

mauzos
26. mar 2010

Alienka ja som bola sice na Masiarskej, ale dalo sa aj doniest aj kupit, tak predpokladam, ze to bude tak aj na Kukucinke 😉
Na Kukucinke som bola tusim na triple testy.

mauzos
26. mar 2010

A este k tym vankusom na kojenie, ja mam dva a vyuzivam ich doteraz. Rano v nom mali piju mliecko na zemi, inak by s nim asi behali po celej izbe a bolo by vsade. Na postel ich nemam odvahu dat, ked som sama, lebo to by som ich neustriehla. A cez den tak ako pisala Katka sa po nich valame na zemi, nie len mali ale aj my stari 😀 Ked boli mensi, tak ich mali v postielkach a spavali v nich, nekotulali sa mi tak po celej postielke a spali ovela kludnejsie.
Tiez som kupovala od ruky ovela lacnejsie, skuste popozerat inzeraty, naozaj netreba novy.

A vaky na spanie su super, urcite odporucam.

matelko1
26. mar 2010

dobre ranko baby 🙂
vcera sme boli cele poobedie von.vecer uz nestiham na net,lebo sa chystame kupat,papat atd.
chlapci su uz vnimavejsi,uz niesu takí ako ked sme dosli z porodnice domov a sa len napapkali a spinkali dalej.teraz vsetko naokolo sleduju a kym ich uspim tak to trva.v kociku mi pekne vybubaju.

juliagregor
26. mar 2010

dobré ránko....

matelko vonku je krásne a detičkám je tam tiež fajn, no už rastietie a ani sa nenazdáš a budete sedieť 😔

spacie vaky od asi 4 msiaca, odkedy sa nezmestili do periniek, kúpila som od kamošky, také aj s rukávmi a materiál froté a zateplené, veľkosť 68 a druhý bol až 80, ovinula a bolo, tie ŕukávy boli super...
nosili sme ich až do jari, potom som dala z Tesca, ale bolo už teplo a nechceli ich a ked sa začali vstavať, tak sa vždy obúchali...

katka krásne fotky ako kojíš 🙂 , ja som si ich chcela ešte natočiť ako pijú takí veľkí ale nejako sme vždy zabudli a teraz je už neskoro, chlapci sú odstavení a ja som naspäť s mierami ako chlapec 😀

fotku ako kojím dám tiež, ale všetky fotky mám v druhom PC a ten mám odpojený, lebo deti ho stále resetujú 😝

matelko1
26. mar 2010

takze si vychcalijes spacie vaky,ano?ja som tiez nad nimi rozmyslala,ze ich kupim.
julia veru ani sa nenazdame a budeme sediet 😵

matelko1
26. mar 2010

chcela som napisat vychvalujes spacie vaky....az teraz som si vsimla,ze mam preklep 😀 😀 😀

juliagregor
26. mar 2010

matelko je to dobre, ked si na ne zvyknú ako malí, potom, ked moc pochodujú, ich už deti nechcú, lebo ich obmedzujú...

jedného prikrývam a druhý má teký teplý flaušový overal, je aj s nohami...tak mu nevadí..

mauzos
26. mar 2010

Nasi sa v nich aj rano chvilu pohraju, kym ich poprezliekam a poprebalujem a v pohode, nevadia im 😀 Ale kazde dieta je ine. My sme ich zacali pouzivat az na jesen. Kym boli mali, tak sa nevedeli odkopat, prikryvali sme ich dekou.

juliagregor
26. mar 2010

mauzi ahoj...
maťka som tiež len prikrývala, on sa neodkopával, bol dobré dieťa .... 🙂

včera mm kúpil další bike pre malých, ojazdený, ale skoro ako nový, išiel do predajne pozrieť koľko stojí nové koleso (máme ešte jeden taký starší bike, ale treba ho opraviť) a nakoniec mu majiteľ obchodu predal bike po svojom synovi....tak sme vybavení 😀

alienka73
26. mar 2010

Jennys no ja som mala pre maleho aj teraz pre dvojky spacie vaky najprv velkost od 0 do 6mesiacov a presne ani nepamatam ale asi od dvoch mesiacov alebo troch sme ho tam zacali davat. A mali sme take bez ruk Cherokee. Kupila som aj jeden z bazaru ale ten bol nejaky sirsi a ten maly nechcel takze len tie cherokee. Ale na leto sme nic nemali to len deku a maly sa stale odkopal, vzdy bol len v pyzamku v tom overalikovom.

alienka73
26. mar 2010

bez rukavov som chcela napisat 🙂

alienka73
26. mar 2010

Tintin, pred chvilou nam dosli tiez sedadla tak som zvedava zajtra skusime a rozhodneme sa. 🙂

dior
26. mar 2010

dakujem vsetym maminkam za rady ku kojeni- uz si to nejako viem predstavit, urcite to zvladneme,velmi chcem kojit

katka- perfektne-moc dakujem za fotecky 🙂

ja uz cakam na ten vankus,lebo uz by som ho vyuzivala na spanie, teraz si rolujem paplon,ulavi sa mi,ked je brusko podlozene a aj nohy...