Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jana
29. mar 2010

katrinb - prosim ta aky mas kocik?
a chcem sa este spytat nieco ku kojeniu ... je este skoro ale kedze prave citam knihu o dvojickach tak ma zaujala jedna vec a to nechat dieta odgrcnut. Ked sa babo napapa tak sa chyti do ruk a caka sa ze kedy si odgrcne ale ako je to s dvojickami ked sa naraz krmia? No dufam ze ma niekto chape co sa chcem spytat .. 😅

juliagregor
29. mar 2010

stačí aj zvýšená poloha, alebo dať na bruško a nakrmiť druhé...

juliagregor
29. mar 2010

alebo jedno máš na ramene a druhé krmiš 😀
katka má kočík vo fotoblogu 😉

jana
29. mar 2010

dakujem .. to by som sa v tych fotoblogoch musela najprv vyznat .. ale nasla som to je hlavne 🙂

juliagregor
29. mar 2010

jani pri mene nad príspevkom máš počet detí alebo aktuálny týždeň a na opačnej starne máš fotoblog, a vedla obálku tam môžeš poslať užívatelke IP (internú poštu)-súkromnú správu

juliagregor
29. mar 2010

obálka už nie je, je tam iba IP 😔

saxana
29. mar 2010

Ahojte kocky, rada by som sa k Vam pridala. Prave sme absolvovali ultrazvuk, kde nam potvrdili, ze cakame dvojicky 🙂 neskor prilozim foto do albumu. A urcite budem potrebovat poradit 😉

loginka
29. mar 2010

teraz som si naozaj v nemocke vyskusala ako je to snimi ked som sama 🙂 ten druhy vecer bol riadny cirkus humberto, raz som pochodovala s jednym po chodbe, ten druhy sa isiel zadusat, po tom vymena a neutisila som poriadne nikoho 😒
potom som kojila jedneho a druheho som hompala a nadvihovala, a autosedacku som vyuzila na odlozenie jedneho po napapani
maly je pri papani zase nejaky cudny a place, potom malo vypije, neviem ci ho nedokrmit UM... mala ma uz 4 kila a maly 3.7, rozdiel sa trochu zvacsil

saxana vitaj 🙂

alienka73
29. mar 2010

Loginka, no nic prijemne v tej nemocke, snad uz bude malemu lepsie ked uz to ma za sebou. A snad sa upravia aj tie place. Mozno to bolo aj prostredim nemocnice. A bola si aspon sama na izbe?

Saxana blahozelam k dvojickam a kludne pis 🙂 .

ajka72
29. mar 2010

a loginka načo ste boli v nemocke?

jennys
29. mar 2010

LOGINKA tak hlavne že všetko dobre dopadlo. Teraz ste už doma a hneď to bude lepšie. Malý to ako teraz znáša?
Nás čaká nemocnica zajtra. Ideme vyberať nosnú mandľu. Dnes sme boli na príjme, tak hádam to Lucka zvládne. Tej narkózy sa bojíme ako to bude ale je to jednodňová záležitosť tak asi nebude mať takú silnú.
SAXANA ahoj vidím že si ešte na začiatku, ale ubehne to ako voda. Tie týždne teraz letia nejak rýchlo.
JANI my máme skoro rovnaký termín, mne vyšiel 17.8. sranda nie? Mňa inak často teraz pobolieva brucho, maternica sa zrejme rozťahuje, hlavne po bokoch. Som rada, že prvú polovicu už máme za sebou, hádam tá druhá rýchlejšie zbehne. Tá prvá sa mi nejak vliekla.

katrinb
29. mar 2010

saxana - vitaj a kludne sa pytaj 😉

janka - abc design zom 2010 mam..a fotky si uz asi videla 😎

kablika
29. mar 2010

ahojte maminky aj tehulky (aj nove 😉
ja zas pisem po dlhsej dobe, prsty na pravej ruke trpnu statocne - takze problem hoci aj s jedenim.....jedine stastie, ze nemam doma este dalsie dieta ako niektore z vas (mate moj obdiv 😉

jennys - tes sa z tych aktualnych tyzdnov, mne to od 30tt zacalo nejako utekaaaaat a to omyslanie nad porodom....zatial su hlavickami dole, tak dr to vidia na prirodzeny porod.
Niekedy by som chcela byt este len tak okolo 20tt ked som cakala na pohyby 😀

katrin - vidim, ze uz idete von - je to super, ked sa deticky narodia takto na jar alebo v lete...uz sa tesim aj ja 😀

katrinb
29. mar 2010

kablika- no pekne tyzdne uz mas....super. Len tak dalej. A ano...len tu v KE dost fuka...ale co uz. Nevyberiem si

jennys
29. mar 2010

KABLIKA a pýtala si sa doktora na to tŕpnutie? Čo ti na to povedal? Nemôže to byť v niečom inom alebo je to len kvôli tehotenstvu? Ja ke´d som rodila tak mi všetko tŕplo, nikdy som o tom nepočula tak som bola trochu v šoku, ale bolo to spôsobené dýchaním, keď som dýchanie zmenila tak to bolo lepšie. Tak super, už to máš len za pár, nech ti to rýchlo ide. Už máš všetko nachystané?

kablika
29. mar 2010

to trpnutie sme riesili, dnes som bola aj na neurologii. Ide totiz len o par prstov - takze je to syndrom karpalneho tunela (nervy od zapastia do prstov). Vraj je to v teho dost bezne. Teraz mi na to nic nedali, ani rehabil...mam pockat, ci to porodom neprejde a hlavne v to dufat!!! Vsak potom pri dvojkach na to nebudem mat cas - behat po dr, ale zaroven tu ruku potrebujem 😀

Jennys-uz mam nastastie vsetko nachystane. Aj izbicku, aj vecicky, aj tasku 😉 Lečn som donedavna ratala so sekciou, takze este chcem s muzom skocit na kurz, aby sme vedeli do coho ideme, ak teda ideme rodit prirodzene.

Katrin- u nas v MT este nefuka, ale aj to raz prejde 🙂 Vsak po velkej noci tu uz bude len teplucko...

jennys
29. mar 2010

KABLIKA ja som tiež chodila na kurz, určite choď, mne to veľmi pomohlo, dozvieš sa zaujímavé veci, ktoré nikde inde ani nenájdeš. Keby som nechodila na kurz tak neviem, neviem. A kde ideš chodiť na kurz? Do knižnice? Lebo ja som tam chodila, množstvo informácií ale ja som si všetko zapisovala a minule som si to čítala a veľa vecí som si už nepamätala.

kablika
29. mar 2010

jennys - ja som na kurze v kniznici bola - este pred asi mesiacom. Ale nebola som na 1 a 2dobe porodnej. A muz ma aj poobedne, takze sa chcem s tou pani dohodnut, ci by nejako tie dve prednasky pre nas nesklbila do jednej....akurat zajtra tam chcem skocit...tak ty si z MT 🙂

jennys
29. mar 2010

áno som. 🙂 Ono tie prednášky sa opakujú dokola, taký cyklus. Tuším je 6. Tam ide o to hlavne aby si sa naučila správne dýchať aj také základné veci v starostlivosti o bábätko. Na koľkých si vlastne bola?

kablika
29. mar 2010

na 2 - starostlivost o deticky. Ja som potom totiz ochorela, tak mi to nevyslo cele ☹ Je to tak, ze je ich 6, ako pises, tak sa da zapojit aj inokedy.
Ta pani mi inak povedala, ze ak cosi - tak pri dvojickach je ochotna po porode prist aj domov a dovysvetlovat, poradit......
Inak som rada, ze rozsirujeme rady dvojmamiciek v MT 😉 Obzeram sa okolo seba a zatial je toho malo 😀

jennys
29. mar 2010

No ja v našom okolí poznám štvoro dvojičiek, z toho dvojo chodí s dcérou do triedy, ale ide o staršie dvojičky 3-6 rokov. Inak menšie kto má nepoznám, akurát v meste stretávam jednu mamičku s červeným kočíkom s dvojičkami, inak nikoho. Za také dva tri mesiace možno aj teba 🙂

saxana
30. mar 2010

Ahojte, dakujem za privitanie. Veru Jennys este som len na zaciatku, ale tiez mam pocit, ze tych 8 tyzdnov preslo ako voda, i ked sme sa nemohli dockat ultrazvuku. A tiez budem spokojnejsia, ked prejde prvy trimester a bude vsetko v poriadku, nakolko este stale mavam spinenie, no na ultrazvuku nevideli pricinu. O 4 tyzdne mame dalsi, tak sa uz tesime, ze zase uvidime ako bambulky podrastli. 🙂

matelko1
30. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
saxana vitaj medzi nami 🙂

dior
30. mar 2010

katka dakujem, pokupili sme 😵 ,ja som si to nevedela sama vypocitat kolko potrebujeme... a kocik je krasny aj my budeme mat zasebou, inak ze je to taka dlzka pred tebou,ale urcite sa naucim aj ja 😎

juliagregor
30. mar 2010

ahojte,
saxana vitaj...
deti zaspali a ja s nimi na chvíľku tiež 😀
dnes sme boli znovu cvičiť, ale boli nemožní, majú nejaké divné obdobie ☹

lenkamt
30. mar 2010

ahojte.

Katrin - malé sú krásne 😵 😵 😵 stále ich chodím obzerať 🙂

Kablika, Jennys - v martine je dvojičiek strašne veľa na ľadovni obzvlášť, ja teda kam sa obzriem tam dvojičky 😀 keby ste niečo potrebovali tak kľudne ip 😉

tehuľky držte sa, maminky pevné nervy 😀

janulqa07
30. mar 2010

ahojky 🙂
u nas dnes slniecko nie je ale dufam ze je vonku aspon teplo, maly mi konecne spinka, pomahal upratovat, ale u nas to nema konca 😠

saxana blahozelam 😀

juli pri troch detoch a domacnosti sa ti vobec necudujem ze si zaspala, ved aj tebe patri nie 😵

juliagregor
30. mar 2010

ahoj Janka
dakujem 🙂 , spala som asi 10 minút, potom som sa strhla..že musím upratovať 😝

u nás hrozne fúka, aj ked je celkom teplo..

katka som rada, že si s kočárikom spokojná 😉
najlepšie je vonku, deti sa radi vozia...sedávala som v parku na lavičke, čítala knižku alebo som sa "učila", alebo s maťom na piesku...bolo to pekné obdobie, teraz sa už húpeme, preliezame, podliezame a ozaj sa už o nich bojím, kedy si ublížia 😖

janulqa07
30. mar 2010

juli to uz bude asi nejaka choroba 😀 aj ja mam stale nutkanie nieco robit

juliagregor
30. mar 2010

janka ale ty sa šetri 😉