Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucija272
12. apr 2010

Ahojte baby,
prosim poradte mi. V nedelu mi nejako viac trvdlo brusko. Sranda, ze hlavne ked lezim na chrbte a ked mi treba na zachod (na malu).
Myslite, ze by som mala ist za doktorom s tym? Ja som mu uz raz vrvaela, ze mi obcas tvrdne, vtedy mi povedal, aby som urcite brala to magnezium a nic viac. Ale teraz hlavne v piatok vecer a vcera to bolo castejsie ako inokedy (tak mozno okolo 10x za den). Tak neviem. Mate s tym niektora skusenosti? Dakujeeem za rady 🙂.

tintin
12. apr 2010

ahojte, Gajana gratulujem. tie vahy su teda dobreee, ved take velke niekedy maminka nevynosi ani jedno babo 😉 ake si mala velke brusko a kolko si pribrala?
baby a vy ste kolko doteraz pribrali? ja si fakt neviem predstavit ake velke budem mat brusko pred porodom ked teraz ho mam uz ako pred porodom s Kiki 😕 babatka su coraz tazsie a hlavne ked si idem lahnut je to boj, najst polohu..
Luciakl ako ti chutila sladka voda? 😉
Kristinka bola dnes uz v skolke na cele doobedie, aspon sme so svokrom vybavili veci ohladom satnikovej steny, co chceme robit.
Lucia272 bohuzial ti neviem poradit s tvrdnutim bruska, ale ja by som urcite zavolala lekarovi a povedala by som mu to. predsa len baby tu mozu napisat cokolvek ale lekar je lekar.
Jajka vankus na kojenie je super vec, urcite oporucam. co sa tyka odsavacky..to by som riesila az ked budes mat istotu ze budes kojit. ja mam elektricku Medelu...ale mne sa pri odsavackach vobec nepustalo mlieko..zevraj sa to stava...najlepsie som si odstriekala rukou...divne, ale fakt to tak bolo. pakove su podla mna rovnako dobre ..len musis pri tom aj pracovat 😉
Juli vela elanu do pisania diplomovky 🙂

norikk
12. apr 2010

na chrbte by sa nemalo spavat,pretoze babatko moze pritlacit dutu zilu a zadusit sa.... ja som sa na to pytala doktora,povedal,ze na lavom boku maju spavat ludia,co maju problemy s oblickami...ale moc sa z neho nevyznam....newem ako to je s dvojcatami

alienka73
12. apr 2010

Tak ja na chrbte ani neviem lezat je mi to nepohodlne, cize uz davno spim len na boku. Na pravom vacsinou lebo ked sa dam na lavy tak neviem dobre dychat, stale mam upchaty nos 😒 .
Mne je uz vecer neprijemne aj sediet v takom polosede, pololahu, vylozene nohy ale opreta o opierku gauca. Ale ked si lahnem na bok tak ma strasne pali zaha, najlepsie ked lezat tak uplne na boku. No vtedy vacsinou zaspin 😅 .
Lucija, radsej zavolaj lekarovi, istota je istota.
Jajka, ty si asi chcela vediet ci je lepsi gulockovy alebo pevny vankus na kojenie, vsak? Podla mna ten gulockovy ale nech ti napisu mamicky co uz vyskusali kojenie s vankusom, ja len tak teoreticky pisem.
A odsavacku som mala pri malom rucnu Avent, zatial si ju nechavam v zalohe aj pre dvojky a v pripade ze budem musiet vela odsavat tak az vtedy asi kupime elektricku. Rucna je fajn, len asi elektricka bude pohodlnejsia pre mamicku aj ked rucna je vraj setrnejsia k bradavkam. Odsavala som do 4a pol mesiaca a nemala som ziadne problemy s bradavkami.
Tintin, super, ze Kristinka je uz v skolke a ty si oddychnes. Ja som tiez dnes uz bola sama v obchode a maly ostal doma s opatrovatelkou, lebo maly trosku kasle. A uplne v pohode, tak snad to bude dobre.
No a ja mam tiez obrovske brucho, hlavne ku veceru ked som najedena tak aj o 3cm vacsie ako rano. A mam ho ako tesne pred porodom s malym. Pri dvojkach a ked je to nase druhe tehu je to asi dost ine a to brusko je velke a tazke, nejak musime vydrzat, no ja tiez neviem ako. Ako sa budem pohybovat pred porodom ked teraz ku veceru uz len fucim a gulam sa na gauci 😕 . Dnes som si namerala uz 101cm rano na lacno 😕 .A kazdy sa ma uz vypytuje na termin porodu a ked mu poviem ze az v juli tak len cumia 😅 .

Deny tie plienky su newborn, ci vacsie?

dior
12. apr 2010

alienka ja som 100-ku uz davno prekrocila a to som zacinala s 62cm 😕 a som prvorodicka, tiez vecer je vacsie-ja som v postely cely den-cize nic ine nerobim,len hladam vhodnu polohu,nic mi nie je pohodlne 🙄 ,ja napr neviem spat na chrbte,iba ked mam skrcene nohy-ako na brusaky,aj v noci tak spim a najviac na lavom boku -to som vycitala,ze nie je taky tlak na krcok a dostava sa najviac zivin detickam

GAJANA gratulujem aj ja- poklona vynosit take velke deticky 😵

ja mam ten kojaci-gulickovy,ale aj tak sa budem musiet k nim zohnut,alebo este niecim vypodlozit,aby som sa nemusela naklanat

janulqa07
12. apr 2010

alienka , dior kolko ste doteraz pribrali?
alienka a ten tehu pas mas?

alienka73
12. apr 2010

Jani, ja som pribrala asi 10kg. Teraz som sa par dni radsej ani nevazila. Hlavne poobede ked lezim tak len nad jedlom rozmyslam , lebo nic ine nerobim a uz som si povedala ze sa musim kontrolovat ale tazko to je. 😨 Aj ked nedokazem zjest naraz vela lebo potom mam brusko este vacsie a tlaci vsade.
Mam uz ten tehu pas ,bol mi maly tak som si presila ten suchy zips ale davam si ho len ked chodim alebo stojim. Pri sedeni mi zavadzia.

Dior a cakas jednovajecne dvojicky?

janulqa07
12. apr 2010

alienka a ktory si nakoniec zohnala? ja som sice pribrala 5kil, ale hrozne ma dole tlaci brucho

alienka73
12. apr 2010

No kupila som pouzivany z MMB za 10euro cca. Je to len taky biely pas so suchymi zipsami. Elasticky, taka guma.Nieco taketo ale moj je trosku iny. Videla som, ze niektore maju aj taku cast na brusko tento nema ale mne to nevadi, ved je to pod satami. Mna to netlaci dole ale celkovo mam brusko tazke a ked si dam ten pas tak aj na chrbat mi to odlahci a aj brusko a vydrzim aj chodit aj dlhsie stat, tak snad je to dobre a neskodi to babatkam.

alienka73
12. apr 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7328496&tab=1 pardon zabudla som pridat link 🙂

janulqa07
12. apr 2010

ja chcem tiez pouzivany, stacilo by mi to ale neviem aku velkost a v obchode to prave nemaju 😒

dior
12. apr 2010

12,ale nevadi,lebo mi povedali ze mam podvyzivu,teraz mi budu nadavat ze mam obezitu 😅 ,ale ze stihle zeny maju pribrat viac a tie co su pevnejsie,tak zase menej, ale najpodstatnejsie je aby boli zdravucke deticky 😵

jednovajecne cakam- kto ma este jednovajka?

alienka73
12. apr 2010

No s tym cislom je to Janka ozaj tazke. Ja normalne nosim sko a aj tehu veci mam ska ale ten pas som si kupila Mko a aj tak bol maly takze asi tak o dve cisla vacsie mi bolo treba ale ak nemas velke brusko tak mozno ti staci tvoje alebo cislo vacsie. Nastastie ten suchy zips sa da presit takze pouzivam aj tak.

janulqa07
12. apr 2010

asi naj je to niekde vyskusat, tak pockam a uvidim
juli dnes si ma trochu vystrasila ze nic nemam a jak na potvoru mi volali rodicia co maju kupovat pre drobcov 😲 ved ja este nic nemam

medinila
12. apr 2010

Caute baby, načo je dobre mať ten tehu pas? Ja som zatial pribrala len 4kg a pas mám 91cm.Ako vas tu tak čitam,tak mam obavy či nie som nejako podvyživena ☹ .Doktorka vsak zatial nic nevravela.Zajtra mam poradnu tak uvidím.

juliagregor
12. apr 2010

janka ja ťa nechcem strašiť 😉

medinila 4 kg je málo a papáš alebo držíš diétu?

alienka73
12. apr 2010

Jani a nebojis sa, ze neskor uz nebudes vladat kupovat nic? Ja som uz preto radsej pokupila, lebo uz ani teraz nechodim do obchodov tak aspon cez net co sa dalo, uz teraz tu nevydrzim tak dlho sediet a zhanat veci.

janulqa07
12. apr 2010

juli ani nie ze strasis, ale dnes sme o tom pisali a jak naschval mi dnes rodicia planuju co kupovat 🙂
asi zacnem pomali po niecom kukat

hned mam otazocku, chcem fusak, zavinovacku do autosedacky, ale neviem ktoru vybrat

juliagregor
12. apr 2010

nemám skúsenosť, nemala som..

janulqa07
12. apr 2010

alienka, ja obchody neznasam,ale spolieham sa na to ze deti budu, letne, veci mam kopec po Matusovi, este nevypouzite a kazdy sa tesi ako sa bude realizovat pri kupe a hned dvoch farieb 🙂 takze asi nakoniec len kocik kupime

juliagregor
12. apr 2010

ja som v 25 tt mala všetko nachystané, poprané, požehlené a uložené vo vákuových obaloch, mne dr. hovoril od začiatku, aby som rátala z hospitalizáciou, kt. je u dvojičiek dosť často...

juliagregor
12. apr 2010

s hospitalizáciou 😔 😲

alienka73
12. apr 2010

No tak to je potom ine, my sice tiez mame po Matuskovi veci ale nemame tolko aby to stacilo pre dve deti a predsa budu to dve dievcatka tak som kupovala aj oblecko. A nam sa zas nikto nebude realizovat, maximalne nejaka navstevaa na to sa spoliehat nechcem tak radsej som sa poistila. Radsej som kludna 🙂 .Obavam sa ze aj tak dlho na navstevy nebudem mat cas a chut 😅 .

alienka73
12. apr 2010

Juli, poprane to este nemam, zatial pomaly veci schnu tak cakam na oteplenie. Snad stihnem 🙂

janulqa07
12. apr 2010

pouzijem zolika a necham to na inych? 😀 😀 😀
tak asi zacnem zhanat

neznasam nemocnicu a slovo hospitalizacia 😢

juliagregor
12. apr 2010

čím väčšie bruško, tým horšie...
adka isto stihneš... 😉

juliagregor
12. apr 2010
alienka73
12. apr 2010

Jani ak mas na koho to nechat tak nechaj, ja by som nechala ale nemam na koho 😀 .

Juli, ja som z toho prispevku jelen, citala som len posledny prispevok...

juliagregor
12. apr 2010

treba čítať celé...
aj ked je to otrava, 😎

janulqa07
12. apr 2010

hmm no vsetci to maju k nam sice daleko, ale ak to nepripravim tak budu nuteni 😀

ked sa chce niekto niecoho zbavit, postielky alebo pod. veci piste 😀 budem mat mnej prace zhanat 🙂