Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
6. máj 2010

gajana aj ja si myslím 😉
ako detičky?

gajana1
6. máj 2010

zatiaľ dobre papaju spinkaju len Tomik žiarli 😀

Idem poumyvať dlažku a dožehliť lebo ked pride mm chcem si isť kupiť rifle a nejake nohavky

matelko1
6. máj 2010

gajana ahoj.jeej co to vidim,ved ty uz mas deticky,blahozelam.to som akosi prepasla 🙂

gajana1
6. máj 2010

Dakujem

jennys
6. máj 2010

AHOJTE,
MATELKO ja som po pôrode veľmi dlho krvácala ale podľa mňa to nie je nič hrozné, maternica sa ti stále dáva do poriadku a tak isto aj hormóny, ale spýtať sa doktora na to môžeš.
JULI však aj mne sa ten článok páčil, ja som teraz niektoré veci pokupovala aby mali rovnaké ale plánujem ich neskôr neobliekať úplne rovnako. Tiež to chcem riešiť farbami, budú mať síce také isté len farebne odlíšené, uvidíme lebo ešte nie je isté či sa budú na seba aj podobať. A s tým spaním super, viem si predstaviť aká je to úľava keď k nim nemusíš v noci vstávať. Lucka nám tiež takto pekne v noci spávala ale mala aj svoje urevané obdobia, to už som skoro šalela a teraz som zvedavá ako to bude pri dvojkách. Ja keď som prestala kojiť tak týždeň Lucka zaspávala ukážkovo a potom sa to zmenilo a mali sme dlho problém ju vždy uspať, ale v noci spala vždy dobre našťastie, len so zaspávaním bol večný problém. A do tej 18-tky to je fakt optimistické 🙂

jennys
6. máj 2010

GAJANA ahoj, ako to zvládate?

gajana1
6. máj 2010

Ahoj Jennys zvladame to celkom fajn až na to že mi už všetci naokolo lezu na nervy lebo nič ine nepočujem iba oddychuj ved si po cisarskom a ja fungujem ale pred tym a malokto to vie pochopiť.
Ale detičky su zlatučke len keby nepršalo že by sme boli stale vonku 😀

juliagregor
6. máj 2010

gajana fotky sú krásne malí sú ozak rozkošní...
tak všetkým povedz, aby ťa neotravovali ....alebo sa doma zamkni a nikoho nepusti 😀
u nás prestalo pršať, hádam to dôjde aj k vám 😉

gajana1
6. máj 2010

ďakujem a maš pravdu starši je celý tata 😀
ved aj teraz tu bola švagrina a ani som neotvorila 😀 😀 😀

juliagregor
6. máj 2010

😀
super ...
nemala som rada doma návštevy, vonku v pohode, mohla som stretnúť koho chcela, ale doma mi to vadilo...

gajana1
6. máj 2010

Aj mne presne tak a ešte k tomu ked mi tu pride švagrina alebo svokra že daj požehlim ti tak by som vraždila 😅

gajana1
6. máj 2010

tu su fotečky:

alienka73
6. máj 2010

Gajana, krasne fotecky, deticky su zlatucke! A super to zvladas, blahozelam 🙂 . Cize robis s detmi a doma vsetko sama?

Dnes som bola na poradni. Vysledky krvi mam dobre, az na cholesterol ten mam vysoky 😒 , snad je to len tehotenstvom. A krcok drzi ale bolo mi povedane, ze " nalez postupil" co mi dr. vysvetlila tak, ze predtym bolo jedno babo vzadu a uz je vpredu, teda chapem to tak ze uz su nejak obe nachystane , zasa su obe dole hlavickou a ze mi odporuca len lezat. 😒 A tak ako som sedela- lezala doteraz tak tak vraj nemam lezat. Ja som len na gauci sedela, s tym ze som bola opreta o opierku a nohy som mala na gauci na vankusi a vraj mam lezat tak ze hlava dole a nohy hore, ale ja tak nedokazem. Mne sa najlepsie lezi ako v noci ked spim, na boku, hlava normalne na vankusi. Baby tie co ste museli lezat pred porodom ako ste lezali??? Ja nemam pocit ze tak tlacim na krcok ked lezim na boku 😕 . Ked som si lahla ako mi vravela dr tak ma skoro privalilo to moje brucho 😲 .

Tak utekam lebo ani toto sedenie nie je dobre.

katrinb
6. máj 2010

gajana..takze uz ste pokrsteni...super. My mame krstiny 16.05. ...Sice neskor, ale nejako som nechcela skor....

Alienka - ten cholesterol je urcite tehotenstvom....neboj. A ja som lezala normalne - resp. v pololehu som bola a nohy na 2 vankusoch a tak som aj spala....a v pohodicke

julietka
6. máj 2010

ahojte babulky aj len na skok som vas prisla pozdravit, lebo sa sem akosi neviem dostat..vidim ze sa bavite o UM, nam dava doki na predpis 5 krabic nutrilonu HA pre kazdeho, cize spolu 10ks, a tiez nam vychadza cca jedna na 1,5 dna..

kedy ste dostali po porode MS? mne este stale nedorazili, ale sko citam mam sa tesit na silne vsak?

katrinb
6. máj 2010

nejake nove fotecky, konecne...

juliagregor
6. máj 2010

katka konečne ma nebo vypočulo.... 🙂

kočky sú nádherné, a ty tiež 🙂 a tie usmevy, jaj zlatunké...
pa

musím ísťs nimi von, vyšlo slnko....

katrinb
6. máj 2010

Juli - vypoculo konecne 😉 . mam doma svokru na 3 dni, tak si dovolim tu byt castejsie. A u nas zacala brutal burka.....dnes vlastne cely den prsalo...zase sme neboli von...hm. Dufam, ze ty si si uzila slniecka

adjka
6. máj 2010

alienke 73, ahoj aj ja som mala vysoky cholesterol z nicoho nic a ze to je tym tehotenstvom, lebo ze oni nam tam utlacaju vsetky organy a tie potom niesu schopne pracovat tak ako by mali, aj moja mama je hematologicka, tak sa do tho rozumie a povedala ze to nic, ze to by som musela mat dlhodobo zvysene niekolko rokov aby to malo ucinok na telo zly, a okrem toho vobec nechapem z coho som to mohla mat, lebo vobec nejem ziadne vyprazane atd, skor same zeleniny a ovocia a jogurty tak neviem odkiual sa tam zobral...

matelko1
7. máj 2010

dobre ranko prajem 🙂
katrin babulky su krasne 🙂 ...ako si spokojna s kocikom.
vcera som poobede bola von.prestalo prsat tak som vybehla,lebo doma boli chlapci nespokojni a ked som ich dala do kocika a vysla von,tak hned zaspali.cerstvy vzduch im robi dobre.

matelko1
7. máj 2010

julietka mne dr.predpisuje len 4 krabice nutrilonu HA na jedneho,takze spolu 8.ako je to mozne,ze ty mas 10 krabic.mne dr povedala,ze viac mi nemoze predpisat.tak ja tomu nechapem,za v kazdom meste je to inac.
ja som po 3 mes.dostala kramy po cisaraku.

katrinb
7. máj 2010

matelko - na milion % som spokojna s kociarikom....je uzasne ovaldatelny, ako s mono. Lahky, nemam ziadny problem ho zdvihnut na obrubnik, aj 20 cm vysoky, a to ja mam 160 cm necelych. Fakt, nemenila by som. A ty? Viem ze si bola.....a aj to ostlao? Ci si zmenila nazor?

matelko1
7. máj 2010

katrin aj ja som spokojna a uvidim ako budem zo sportovou castou kedze na jane sa nedaju menit sedacky.
je tiez lahko ovladatelny a vojdem s nim vsade.

mauzos
7. máj 2010

Matelko mne este tento rok predpisovala lekarka Nutrilon AR kolko sme potrebovali, chodili sme na gastro a vtedy je neobmedzeny pocet na predpis. Viem ze aj u HA to tak bolo, ak je niekto z rodiny alergik, bolo mozne predpisat neobmedzeny pocet. Skus si to overit aj u ineho lekara, ci je od januara ozaj zmena. Nie vsetci lekari chcu predpisovat, akokeby to islo z ich vrecka 😠

matelko1
7. máj 2010

mauzos ano ja som si zistovala.viac mi nemoze predpisovat ako 4 na jedneho.taky ma dr predpis,novy zakon.
teraz ani AR sa nedaju viac predpisat,lebo kamoska ma dceru o 2tt mladsiu od mojich chlapcov,ma reflux a 4 na predpis.
HA sa uz nesmu predpisovat,ale dr mi vybavila aby som aspon tie 4 na jedneho mala.aj to je nieco,lepsie ako nic,ale este dalsich 9 si musim v plnej cene hradit sama.do mesiaca spotrebujeme 16-17 skatul HA nutrilonov.

mauzos
7. máj 2010

tak nasa s tym nemala problem 😉 Kym sme nechodili na gastro, tiez mohla len 5 krabic na jedneho, ale potom mi predpisala kolko nam bolo treba. Je to svinstvo, aj tak je ten Nutrilon drahy, aj ked je na predpis ☹
Ja kupujem z Madarska, vychadza o dost lacnejsie, hlavne ten do pol roka bol asi o polovicu lacnejsi. Tak pokial nemate alergie ze musite papat AR, pouvazuj nad nim, da sa kupit aj na nete.

matelko1
7. máj 2010

my papame HA nutrilon a ziadne alergie nemame a ani v rodine nikto nikdy ziadnu nemal.
tak moja dr ocividne ma asi s tym problem ked nevie viac predpisat,ale nevadi.aspon 8 mam,aj to pomoze.
no,mne by sa nerentovala cesta do madarska,ale ked ty byvas niekde blizko hranic,tak da sa to.ja viem,ze aj do polska chodia,ale ten HA tam nieje.

mima595
7. máj 2010

no co ja viem, tak HA mlieka sa možu predpisovat iba vtedy, ak niekto v rodien - priami pribuzni ma alergo - problem - a musi byt na to aj papier od alergologa....
nasa dr. tak predpisuje HA Nutrilon vladkovi - pretože matus ma zniženu imunitu + alergiu - tak kvoli nemu

macilaci
7. máj 2010

matelko nám predpisujú ha 2 predtým 1 kolko potrebujeme, do jedného roka sa vraj môže, zvláštne že každý lekár to robí inak.
a polský bebilon je aj ha, ja som mala ešte jednotku od pani na mimibazári, vychádzalo to na nejakých 8-9 eur., mala som aj madarský ale nám ten nevelmi sekol, mne sa zdalo, že menej zasýti alebo čo ☹

macilaci
7. máj 2010

teraz ma napadlo jej meno Eva Chodúrová a je z ostravy 🙂