Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
4. jún 2010

@katrinb babuľky nie sú zvyknuté, skús si ich tak dať a len sa s nimi hrajkať a rozprávať, bez kojenia...si šikuľka určite si vymyslíš nejakú polohu čo vám bude vyhovovať...zle sa to skúša, ked sú deti hladné a potom ste nervozne všetky tri...

katrinb
4. jún 2010

@juliagregor - mas pravdu, ze ked su hladne, skusat s nimi nove veci je nanic....dik moja za rady.....ja nieco vymyslim amozno aj novu polohu 😀 😀 😀

tinka9
4. jún 2010

@juliagregor ze povinne dieta v lete doma zo skolky lebo si na materskej? kokso! to ma celkom soklo. to je normalne na slovensku? ja by som im nepovedala, ze som na materskej, co ich to ma co zaujimat. ked sa na to pozries ocami optimistu, aspon si ich pekne uzijes vsetkych troch, v lete, ved budete hlavne vonku.
Nasa skolka je zavreta cele leto, ako skola, lebo je to skolka pri skole, a dokonca internatna, maju este viac prazdnin ako normalne skoly, lebo vsetky sviatky sa 'zaokruhluju'. Syn nastupuje v july v novej skolke, kde maju len 2 tyzdne povinne zavrete, nastastie, inak by som bola po lete asi uplne sediva 🙂

juliagregor
4. jún 2010

@tinka9 u nás je to tak, že cez leto fungujú len "zberné triedy " a do škôlky zoberú len deti pracujúcich rodičov....

katrinb
4. jún 2010

aktualne foto....a takto pekne priberame....

juliagregor
4. jún 2010

@katrinb aké ste krásne 🙂 🙂 🙂 🙂 a tie šunečky...hned by som ich postískala 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
4. jún 2010

@tinka9 ja som učiteľka v MŠ a musim ti povedať, že vo všetkych štatnych škôlkach to tak je, si zober, že učiteľky maju 8-9 tyždňov dovolenky a musia si ju niekedy čerpať a da sa to len cez vianoce, jarne a letne prazdniny. preto to maju všetky škôlky vo vnutornom poiradku, že nezamestnane mamičky a mamičky na materskej ostavaju vtedy doma, ono je to docela naročne pracovať dennodenne s 20 - 28 deťmi a niekedy si musime oddichnuť. no a momentalne je taka situacia že sa diti mamičiek na materskej ani neberu do škôlok lebo su preplnene a najprv treba zobrať deti pracujucich.....

christie
4. jún 2010

@katrinb to su krasne deturence

katrinb
4. jún 2010

@juliagregor - no ved mi nieco hovor, ja ich stiskam a bozkam hadam vzdy....okrem spanku...neviem si rady

katrinb
4. jún 2010

@christie - dakujeme 🙂

juliagregor
4. jún 2010

moji pomocníci

katka ja mojich boškávam furt a oni sa tiež radi stískajú 🙂

katrinb
4. jún 2010

@juliagregor - jeeej....ako pomahaju....zlatusikovia

juliagregor
4. jún 2010

najedení..oblečení ideme von...

dievčatá na východe a juhu prajem Vám, aby konečne prestalo pršať a voda konečne klesla...

katrinb
4. jún 2010

@juliagregor - kiezby si mala pravdu

tinka9
4. jún 2010

@lucia.kl Ano mas, pravdu, suhlasim so vsetkym co si napisala - len ma to zaskocilo, nevedela som, ze to tak funguje. V statnych skolkach urcite niet penazi na extra zastupovanie cez leto. O dovolekach uciteliek nepolemizujem! Maju na to pravo.!

Este ze su tu tie sukromne skolky pre neschopne matky (neschopne zvladnut tri deti doma) 🙂))

juliagregor
5. jún 2010

dobré ránko
u nás krásne slnečne ale ked som videla správy, bolo mi veľmi smutno 😔

@alienka @janulqa ako poradne, neozvali ste sa? 😉

juliagregor
5. jún 2010

@alienka 73 tebe to patrilo, ako poradňa... 😉

lucia.kl
5. jún 2010

@tinka9 ja viem, že občas je to pre mamičky moc, ale bohužial inak sa neda ☹ keby boli peniaze a preplacali sa nahradne volna a dovolenky, juj to by nam bolo. mne je jasne že vela mamičiek sa rozčuluje, ale nepomôžeme si ☹
a čo chudatka mamičky čo chodia do prace a deti sa im do škôlky nedostanu, no mame na hlavu postaveny štat, asi aj u nas zachvilu začnu fungovať opatrovatelky ako v zahraniči.....

lucia.kl
5. jún 2010

inak prajem krásne slnečné ráno, škoda len že už nevládzem chodiť, tak by som išla na vychádzku 😠

dior
5. jún 2010

katrin zlate su malinke,pekne ich vykrmujes 😉 ,ja si to stale neviem predstavit mat 2 babatka 😅 ,vobec ich nedokrmujes s UM?

juli ty sa mas 😉 🙂 asi co robi jeden, chce robit aj ten druhy 🙂 uzite si slnecny vikend

alienka73
5. jún 2010

Ahojte, Julka, ja som mala poradnu vo stvrtok aj som pisala 🙂 . Krcok drzi ale dlho som cakala posediacky tak mi tvrdlo brusko. Dr. mi napisala papierik na monitor. Volala som porodnicke tak dnes idem na 13tu za nou do sluzby a mi ho natoci. Dufam, ze to bude o.k. Ono brusko tvrdne sem tam, tak dva tri krat denne, ale bez bolesti tak dufam, ze to nie je nic zle. Vcera som mala inac ale aj take pichanie sem tam dole....

A teda my sme dost blizko Hornadu tak sme dnes s muzom velmi nespali, sledovali sme ako stupa, ale uz klesa aj ked len po centimetroch. Nad ranom som si uz pre istotu balila tasku 😒 .
Konecne nam ale zasvietilo slnko tak uz otacam susiak na balkone nech mi vyschne to co mi treba lebo mam plny kos pradla co mi teraz nic neschlo. Susicka mala dorazit v utorok ale nedorazila, pravdepodobne kvoli povodniam...
Ale to je nic v porovnani s tymi ludmi co im vytopilo domy a mozu sa ist teraz past..... ☹ . Hrozne....

jitkatatarova
5. jún 2010

konecne je dnes krasne,vlastne okrem papania sme cely den vonku.Aspon sa konecne vyblaznia dosyta 🙂 .Len skoda ze ma zasa prsat.Je to na... 🙄

juliagregor
5. jún 2010

@alienka73 ahoj, nejako som nepostrehla 😉

aj u nás krásne, som spálená aj s mm, boli sme u mojej mamy, varili sme v kotlíku guláš, grilovali stehienka, decká sa vylietali....boli tam aj folklorne slavnosti, ale boli sme tam len chvíľku, chalani nevydržia sedieť 😎

jennys
5. jún 2010

Ahojte, no veru konečne letné počasie. My sme boli doobeda v meste, aj Lucke sme niečo kúpili na narodky a poobede som s ňou bola dve hodiny na piesku takže fajn. A dnes som vyprala kočík aj vecičky som už požehlila, balím si tašky pre istotu.

alienka73
6. jún 2010

Jennys, super ze ty takto v pohode fungujes, to mas dobre. Aj do mesta aj na piesok a est aj peries....parada. To ja uz nic ani nevychadzam z domu uz len k dr... Tak nech ti to vydrzi az do porodu 🙂 .My nic nestihame lebo vsetko je na mm.....

luciaf13
6. jún 2010

Dobre ranko, krasny slnecny dnik sa ukazuje dnes tak dufam, ze sa to nepokazi a vsetky povodnami zasiahnute oblasti uz budu na tom lepsie, je to hrozne chudaci vsetci.....

vcera sme mali krst nasich deticiek tak dam nejake fotocky 😎

@katrinb nadherneee sunecky !!!!!!

@juliagregor paradny su chalosi a ozaj ako pokracujes s diplomovkou? Co konkretne potrebujes ohladom toho gmailu?

k skolkam: je to naozaj u nas na SR postavene na hlavu, nam tiez Jakubka nikde nezobrali, kvoli miestu a z nasho sidliska sa do skolky dostalo az jedno dieta!!!! Nepobrali ani deticky rodicom, ktori uz idu do prace ☹ a tak ako napisala Lucia.kl to je fakt problem. Ale mne by to strasne pomohlo keby bol Kubino v skolke aspon na 3hodiny.....

paaa a uzivajte si dnes slniecko

murkaa
6. jún 2010

ahojky, my sme mali v stredu poradnu, takže Dali má 7320g (nie 8kg, ako som si myslela) a Danielka 6660g. Oboch očkovali, takže sme mali teplotu.Našťastie len jeden den.
U nas tiez vykuka slnko a poobede v dedine MDD. Pojdem dať vybesniť staršieho zasa.
Tehulky držite sa pekne a oddychujte, ako sa len dá.

jennys
6. jún 2010

Ahojte, pekný slnečný deň prajem všetkým. 🙂
@alienka73 ale ty si už 35tt, ktovie ako budem ja schopná sa v takomto týždni pohybovať. Kým sa ale dá tak sa snažím aj doma čosi porobiť, ale neboj šetrím sa dosť ako sa len dá, nič nepreháňam aj keď je pravda že minulý týždeň som sa dosť nabehala po doktoroch. Zajtra znova na krv ale tento týždeň bude voľnejší. Takže bude viac oddychu no a keďže stále ma otravuje to svrbenie tak sa snažím na to nemyslieť tak, že niečo robím, hoci nie vždy sa to dá, uvidím dokedy budem takto fungovať. Tebe sa to už kráti tak oddychuj, potom sa okolo malých nalietaš dosť.
@luciaf13 aký boli malí chutní. U nás som počula že tiež je so škôlkami dosť problém, našťastie mne Lucku vtedy zobrali ale aj tak bola viac doma ako v škôlke keďže bola často chorá. Teraz je s mm na dovolenke tak nechodí, ale cez víkend ma boli pozrieť a dnes po obede zasa odchádzajú a prídu až budúcu sobotu. Takže ja si budem doma vegetiť aj keď teraz keď tu boli tak mi všetko rýchlejšie išlo.
@murkaa pekné váhy teda máte...

jennys
6. jún 2010

Kočky, pripavujem článok o kočíkoch. Som presvedčená že mnohým sa to hodí takže tu čítajte a tie čo máte skúsenosti prosím píšte, pomôže sa tým mnohým, ktorí dvojčatá ešte len čakajú:

http://dvojickovo.webnode.sk/products/kociky-pr...

Ďakujem!!! 🙂 🙂 🙂

juliagregor
6. jún 2010

@luciaf13 ahoj, robím cez google, dotazník, anketu, ktorú budem posielať mailom...sa s tým babrem 😝
lucka chlapci sú takí podarení, len mne strašne blbne FB a nedajú sa mi písať komentáre a furt sa pripája... 😠

už je krásne a aj dosť pečie slniečko, dnes som prišla nato, že deti dlhšie obliekam a mažem, ako sme niekedy vonku (doobeda - potom sú už unavení a ideme domov spinkať)....

minule sme tu rozoberali obliekanie, rovnako, rôzne a ja už viem prečo ich rada obliekam rovnako...je to pre mňa jednoduchšie, ked mám skombinovať tri deti, aby spolu ladili, tričká, nohavice, ponožky, čapice..a deti ešte aj protestujú "ja neťem"...tak sa hrabem v tej skrini, ako šiši...ked oblečiem narovnako mám pokoj...muž neznáša, ked ich obliekam rovnako...ale ja si skôr myslím, že ich má problém rozoznať 😀 😝

@jennys večer ti odpíšem na kočíky...