Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bombula
2. nov 2010

@janette77 fuu, moje tehu bolo tazke veru, najprv strasne vracanie skoro 3 mesiace, potom amniocenteza, potom gestacny diabetes, opuchanie noh, nefunkcne krize, hospitalizacia a koopec ihiel k tomu a nakoniec strasne tazky porod🙂) takze moji chlapci neboli zadarmo🙂)) najhorsie bolo pre mna to vracanie no a potom kontrakcie. ale to sa dalo tiez inak ak by sa to pomaly netahalo a mala by som epidural alebo vopred jasny cisarsky kt. som aj tak napokon odrodila. nabuduce budem mudrejsia🙂)) na PN som bola od 6teho tyzdna, lebo na mna prisli silene nevolnosti... asi dva dni som si myslela ze stym budem moct chodit do prace a to som este nevedela ze to bol len slaby uvod, xixi🙂))

janette77
2. nov 2010

@bombula juj, chudatko moje,opisala si to tak zivo, ze som to takmer prezila s Tebou. To boli teda fest vybojovani chalani. Dufam, ze sa Ti teraz oplacaju zdravim, pokojom a smiechom. Ja som vracala jediny raz, aj to viac-menej z choroby (mala som v uvode tehu silny kasel a chytene priedusky), prve tri mesiace mi sice bolo tak "vselijakovo", ale ked Ta tak citam, tak vlastne skvelo. Som rada, ze su peripetie za Tebou a uz si len uzivas svojich uzlickov.
Ja som na amnio nebola, odmietli sme s manzelom. Babatka su vytuzene po 5 rokoch neuspechu a tak nebolo o com. Pripravili sme sa aj na mozne postihnutia, lebo nam vysiel pozitivny skrining 1:200, no morfologicky UZV vsetko vyvratil a tak dufame v kvality techniky a verime v stastny a zdravy koniec. Teda - zaciatok.🙂

bombula
2. nov 2010

@janette77 dolezity je kvalitne spraveny ultrazvuk, na krvne vysledky sa neda spoliehat asi takmer vobec kedze vsetko je krat dva....

matelko1
2. nov 2010

@bombula tak to si si veru vytrpela.ja nastastie,mna vsetko obchadzalo,tehotenstvo som mala skvele a to som bola od 6-teho tyzdna na rizikovom,lebo to boli tiez vytuzeni chlapci po 7 rokoch.rodila som cisarakom.
@janette77 aj mne vysli zle AFP testy,amnio sme odmietli a sli sme na morfolog.utz.pri dvojkach vacsinou vychadzaju zle testy,ono sa to koriguje na jedno dieta a tym,ze su tam dve,tak musia byt vyssie hodnoty...

janette77
2. nov 2010

@bombula ved prave! Strasne nas krvne testy vydesili, preplakala som dva dni, hoci som vedela, ze prijmem deticky, nech su, ake su. V manzelovi mam tiez obrovsku oporu po tejto (aj🙂 stranke. No nebudem popierat, ze sa nam po morfologickom UZV ulavilo. Boli sme u Dr. Cunderlika na Horskom Parku. Dobre sa pocuvalo, ked nam na konci vysetrenia oznamil, ze nevidi nic, co by ho znepokojovalo. Ked som potom doniesla vysledky tohto UZV k mojmu rajonnemu gynekologovi, tak sestricka len s pokojom poznamenala, ze im bolo hned jasne, ze ulohu zohrali len dvojicky, teda ze prave tie skreslili vysledok. Po bitke je uz kazdy mudry.🙂

matelko1
2. nov 2010

@janette77 vitaj a prajem aby si co najdlhsie vydrzala... 🙂 ..zvyknes si doma,ved chces pre deticky len to najlepsie.ja som vela citala,po nete bletkala.....tiez som nevedela ci si zvyknem doma.....a zbehlo to a teraz sa vytesujeme 🙂
pozeram,ze ty zatial nevies pohlavie....bude to prekvapenie... 🙂

janette77
2. nov 2010

@matelko1 Ahojky, takze lekar Ta bezkompromisne nechal na rizikovom uz od zaciatku, ci si sa pytala? Mne to bolo tiez navrhovane od uvodu tehu, ale som sa tomu branila, kedze, ako som spominala, citila som sa skvelo. No prednedavnom si ma dokyk posadil zoci-voci, prehovoril do duse a hned som mala jasno, ze obetujem pracu a idem sekat dobrotu. Mas krasnych synatorov! Gratulujem.🙂
Inak, teraz sme v stadiu hladania kocikov, ak sa smiem spytat, kedy ste si "dovolili" kocik priniest domov (nie som poverciva, ale predsa...) a aka znacka, druh u vas parkuje. Nas totiz caka zajtra navsteva predajne v Mocenku, uz mame nejaky ten tip, ale predsa, z praxe sa radi najlepsie. Vdaka.🙂

janette77
2. nov 2010

@matelko1 🙂 dakujem, ani nevies ako rada som podlahla caru tohto fora, predsalen mi bude veselsie. No musim si stanovit hranice, lebo vidim, ze sa tu da krasne prescasovat. 🙂) Tiez mam rozcitane knihy... Caka ma este setrne upratko, nejaka davka do pracky a tak. Nastastie mam aj spolocnika Huga (3- rocny maltezacik).
Pohlavie sme vzdy tuzili mat ako prekvapko, aj ked lekar sa uz pri jednom babatku prezradil, zbytocne to potom zachranoval slovami "tak dajme tomu, ze som si este nie celkom isty". Uz bol verdikt vonku. No to druhe babanko ostava zahadou a tak mame aspon 50%-ne prekvapko v brusku. Samozrejme, za zazrak povazujeme obe babatka. Ved su rokmi vysmutene, vyplakane...Tesime sa im a prezivame najkrajsie obdobie v nasom zivote.🙂)

matelko1
2. nov 2010

@janette77 ano mna hned doki vypisal,nic sa nepytal,asi preto,ze sme si vela s mm vytrpeli a su to nasi vytuzeni chlapci... 🙂 sme stastni 😵
ja mam kocik jane power twin a som spokojna,ale v mocenku uvidite tam mate velky vyber.ja som len z katalogu vyberala,u nas v obchodoch nikde niesu kociare pre dvojky..
a aky mate zatial vybraty...ja viem,moze sa to zmenit...kociar sme si obj.v january,vo february sme mali termin,ale narodili sa chlapci v januari v 37tt.takze kociar nam dosiel v den prijatia do nemoc.takze som ho ani nevidela...

matelko1
2. nov 2010

@janette77 tak ti verim,ze su vysmutene,vyplakane a hlavne vytuzene....my tiez ako som pisala,su vytuzene a bolo mi to jedno,ze ake pohlavie bude,ale nech je vsetko ok.
teraz uz mame 9mes.lozia po styroch,stavaju sa uz na nozky ked sa niecoho pridrzaju,takze mame veselo.... a som od zaciatku na nich sama,nechcela som mat ani svokru,ani mamku,sama som chcela byt s nimi a zaviedli sme si system a funguje to.
mm je v praci cely den,prichadza okolo 17-tej domov tak potom sa im plne venuje...

janette77
2. nov 2010

@matelko1 chapem...este smiem byt zvedava, ste po IVF, alebo sa toto nadherne dvojnasobne stasticko podarilo prirodzene? Tak ci tak, je to zazrak.
Tvoj kocik som si mrkla na nete, ide o tandem, tomu sa chceme vyhnut, hoci netvrdim, ze nezmenime nazor, presne ako pises. Uz sme mali vybrany Per-Perego tandemovy a neviem, taky pocit som z toho mala divny, ze si nedovidim na "predne babatko". Tak zatial zvazujeme verzie vedla seba - TAKO, TFK...uvidime, co nam zajtra predvedu v Mocenku.
Ty si teda s kociarikom spokojna? Lebo ako pisem, este sama neviem, pre co sa vo finale rozhodneme. Isto podla vas vies, ake bolo zvazovanie zdlhave - vojdem sa do dveri? je tazka konstrukcia? atd, atd. ... Presne tymito uvahami teraz prechadzame, takze kludne mozeme skoncit aj my s tandemom. 🙂
Aj tak mame kociky vypozorovane len cez web a kocik treba jednoducho ohmatat, vidiet live. Takze v 37. tyzdni sa chalani vypytali na svet? Vydrzala si krasne. Juj, kiezby, kiezby aj ja! 🙂

janette77
2. nov 2010

@matelko1 Sikulka! Presne ako pises, system je asi dolezity, nejaky fixny rezim a skratka to musi ist. Tiez budem na vsetko sama (svokra daleko, mamina, hoci na dochodku, ale sezonne pracuje) a manzel mi tiez bude chodit domov az okolo 18:00...mozno neskor.☹
Ale verim, ze bude uzasny tatino a ze deturencom, aj mne vsetko vynahradi po zvysky dni a cez vikendy.
Ale paci sa mi Tvoj pristup. Uzivas si to, sama si menezujes dvojckovske dni, nie si na nikoho odkazana a hlavne - nestazujes si. Mas moje obrovske plus a si uz teraz moja inspiracia.🙂

matelko1
2. nov 2010

@janette77 ano sme po ivf,inak to neslo,obaja zdravi a .....este,ze ta medicina je na takej vysokej urovni...a vy ak sa smiem opytat....
ano my sme podla toho zvazovali kociar,ci sa vijdem do dveri a vsade su vacsinou 70-tky dvere,aj do vsetkych obchodov sa krasne vmestim a ma to,alebo malo sedacky matrix co bola vyhoda...tazky nieje,konstrukcia ma 12kg...
my sme chceli najprv casualplay,lenze dovoz sa omeskal,mali sme ho obj,ale pisala som do firmy a tam mi povedali,ze sa zacne najskor v aprili u nas na SK predavat,tak sme museli zmenit....a to na poslednu chvilu...ja som potom asi tak kukala na kociar,ze ked som u nas videli dvojky,tak som sa pytala na kociare kto a ako je spokojny,vyskusala som si atd...

matelko1
2. nov 2010

@janette77 ooo dakujem kolko lichotok 🙂 ...ano najdes si system a pojde to...ano nestazujem sa a preco by som sa mal,ved su to nasi vymodleni chlapci vytuzeni 😵
neboj aj ty to zvladnes a budem drzat palce aby si co najdlhsie vydrzala bez problemov...ja som nebola cekle tehu v nemocke,dobre som to znasala,22.1.ma hospitaliz.a 26 som porodila,odtiekla mi plodova voda.

bombula
2. nov 2010

@janette77 v tvojom tyzdni som o kociari este nehutala, kupovala som v siedmom mesiaci na konci cez net z druhej ruky od mamky z BA aj to som mala vycitky ze priskoro. vecicky typu plienky, perinky, flasky a vsetky tie prkotinky 2 tyzdne pred porodom... cez net z notebooku z postele v nemocke. linky som uz mala pripravene, uz som to len odklikala a bud po to manzel skocil alebo doslo domov.. nejakych 6 kusov najmensich dupaciek som mala tiez uz kupene ale ak byvas v meste skutocne to nie je dnes problem tieto veci rychlo pozhanat, takze ziaden stres. ale prehlad o kociaroch si kludne rob.

janette77
2. nov 2010

@matelko1 🙂) tiez som uz raz zastavila dvojickovsku maminu, mala Easy Walker sportovu verziu a tiez som si mohla kocik vyskusat. 🙂 Tak som fakt zvedava, pre aky druh sa nakoniec rozhodneme my. Snad nas zajtrajsok posunie. Potom fakt neviem, kedy kocik zakupit, rezervovat, pripadne si objednat cez web (napriklad z Nemecka vyjde isty druh - teraz neviem presne ktory - lacnejsie aj s postovnym, ako zakupeny v SK). Skratka by som nerada preriekla nase stastie. Aj s vybavickou som velmi opatrna. Na druhej strane ma potom mataju sny, ze babatka su uz doma a ja pre ne nemam zhola nic pripravene.🙂 Kedy ste vybavicku rozbehli vy?
Inak, tiez sme po IVF. No az tretie v poradi bolo uspesne. A to nehovorim, ze IVF predchadzali 3 inseminacie. A tak isto ako u vas - ziadne problemy, vsetky vysledky vysetreni boli o.k. Bolo to neskutocne bolave obdobie, o ktorom Ti ale urcite nemusim pisat, vsak?
V okoli su ludia, co nas lutuju, ze dvojicky do dnesnej doby, no len my vieme, ake stastie nas stretlo.

janette77
2. nov 2010

@matelko1 ako vravim - sikulka! 🙂))))))))))))))))))))))))))))

janette77
2. nov 2010

@bombula 🙂 pises mi z duse, tiez sa tychto chystaciek v predstihu obavam. Neboj, este nemam doma nicovate nic. Len mapujem, kedy s tym zacat. No a s tym mestom - praveze sme zakotvili na dedinke, uz tretim rokom, do mesta ma ale manzel "venci" a tak budeme vybavicku kompletizovat po vikendoch.

matelko1
2. nov 2010

@janette77 vybavicku som pomaly kupovala a zacala som asi v 25tt,ale vela ti netreba a potom si co ti bude treba kupis...perinky ,plienky, dupacky,kosielky,ciapocky....ja som do 3-teho mes pouzivala perinky a tam som ich moc babusit nemusela,potom fusak,deka a sup do kocika.pozeram,ze tiez mas termin vo februar.moze to byt skor,koniec januara ako ja mam chlapcov 🙂
dvojky je mat super,vyhraju sa spolu ak budu vacsi,a nepociuvaj ludi....je to stastie 🙂

janette77
2. nov 2010

@matelko1 viem, ze na uvod vela netreba, toho sa drzim, potom uz, hodena do vody, budem vediet, co babatka potrebuju. Sprave o dvojickach som sa potesila uplne spontanne. Navyse som sa po IVF vobec necitila tehotna a tak to bola radost fakt necakana a este k tomu dvojnasobna. Niet co dodat a na ludi, v tomto smere, fakt nedavam. Samozrejme, prevazuju prajnici...🙂)

juliagregor
2. nov 2010

@janette77 obrovská gratulka 😉 😉 😉

pre pobavenie...
inak chodíme pešo, ale na motorkách je to nebezpečné, lebo každý ide inde, tak sme naložení... 😀

janette77
2. nov 2010

@juliagregor 🙂) dakujem(e) pekne a tiez gratulka ku krasnym, dokonca trom deturencom! 🙂 Nas sen su tiez 3-4 deticky, jedno by sme si radi aj adoptovali. Tak mas domka veselo. Uz len podla moto-obrazku.🙂)))))

juliagregor
2. nov 2010

@janette77 aj u vás bude 😉 , mám šarkanov, sú strašne zlatí, ale už aj neposlušní 😀

janette77
2. nov 2010

@juliagregor 🙂 to posledne sa mi nepodarilo precitat. Neviem preco.🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

janette77
2. nov 2010

matelko 1
bombula
juliagregor - ste velmi mile, ze ste sa ma ujali. Este vcera uslzene oci z nedobrovolnej PN a dnes uz (vdaka vam) vidim veci inak. Dakujem velmi pekne a verim, ze kde to zacalo, tam to neskonci.🙂
Idem trosku upratat, uvarit neskory obed a tesim sa na dalsie pismenka.

juliagregor
2. nov 2010

@janette77 dakujem a prajem ti krásny dník 😉
MK je v tomto úžasný, že pomáha psychickému zdraviu 😉 😀
a doma ti je lepšie ...

adra22
2. nov 2010

@janette77 pohlavie vieme od piatku že vraj dvaja chalani 🙂 ešte si to pôjdeme potvrdiť na 3 d sono 🙂 čo sa týka kočíku tak mne sa páči easy walker alebo bumbleride tak uvidíme pre ktorý sa rozhodneme. 🙂

janette77
2. nov 2010

@adra22 Gratulujem! 🙂 Inak pozeram, ze prevazuju chalani, co sa dvojiciek tyka. No asi aj my zapadneme do statistiky, lebo tiez sa lekar, asi pred mesiacom a pol breptol, ze jedno babo vyzera byt chlapcek. Pokazil mi radost. Nie pohlavim, to nie, ale tym, ze vobec naznacil. K druhemu babatku sa, nastastie, nedostal, takze aspon 50%-ne prekvapko bude.🙂 Hlavne aby boli detusky zdrave a silne, no nie? Ten Easy Walker mi je znamy, ten druhy si musim vygooglit. Ako sa Ti tehulkuje? Ty este, myslim, chodis do prace, vsak?

janette77
2. nov 2010

@adra22 ...som si nasla na nete ten BUMBLERIDE INDIE TWIN, vyzera byt fajn, hned som preposlala mangelovi na zhodnotenie.🙂

adra22
2. nov 2010

@janette77 ano ešte chodím do prace ešte 5 dní a potom čerpám dovolenku a potom už PN. Na ten bumbleride ten si celkom baby chvália čo poznám tak uvidíme ešte musím pomerať dvere do vchodu kedže musím prejsť cez troje dvere tak či sa vôbec zmestím 🙂 a tehulkuje sa mi celkom fajn akurát občas nevládzem s dychom ale ináč pohodička a tebe?