Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

adra22
5. nov 2010

@janette77 no presne viem o čom hovoríš 🙂 také noci mám aj ja a ked sa mi podarí konečne zaspať tak mi zvoní budík a musím vstávať do práce ☹ ale už iba 3 dni a potom som už doma idem si čerpať dovolenku kým ma vypíše na PN tak sa normálne teším že sa pekne vyspím 🙂

janette77
5. nov 2010

@adra22 Huraaa, som rada, ze si sa tak rozhodla. Vies ako som sa ja zdrahala proti PN??? Strasne, prestrasne. Pamatam si na prvy den PN-ky - oci zaliate slzami, citila som sa taka nepotrebna, odkrojena od ludi, kolegov. Praca mi stale velmi chyba, ale udrziavam kontakt a den po dni som zistila, ze mi je vlastne fajn a uzivam si to. Aj vdaka tomuto foru, aj vdaka tomu, ze sa dobre citim, no a nebudem klamat, rana bez budika maju svoje caro. Ocenis! 🙂)
A este nieco - nie zeby som bola skodoradostna, ale som "pokojnejsia", ze mas podobne noci ako ja, dost som sa totiz bala, co to ma znamenat, ci je to o.k.. Hoci stale nerozumiem, preco to rano vzdy prejde. Naozaj nechapem...

adjka
5. nov 2010

@janette77 ahoj,dlho som tu nebola lebo uz mam stvormesacne dievcatka ale chcem ti vychvalit easywalker, som s nim velmi spokojna, super je ze s nim skoro vsade vojdes aj ked je vedla seba a esete aj dve vajicka autosedacky tam das, inac keby si cakala dievcatka a nahodou by si chcela vecicky, velmi rada ti poposuvam za vynikajuce ceny, pottrebujem sa toho zbavit, mam nadherne veci vsetko zladen, niektore uplne nove som im nakoniec ani neobliekla, vsetko to chcem popredat tak za euro dve, a pritom kazda jedna vec stala minimalne od 1Oeuri az poé 30_50,som zatazena na oblecenie, tak som sa vyjasila na oblecku pre male...tak keby si mala nahodou zaujem, tak sa mi ozvy do internej posty, lebo debaty nestiham citat, inac ja som baby donosila az do 39 aj to som si uz dobrovolne vypytala sekciu,este by snad vydrzali aj do konca.tiez sa hned prisali a este stale ich kojim, su uplne svetove, mam s nimi menej starosti ako ktorakolvek kamoska s jednym dietatom, strasne su dobre, mam ich v jednej postielke , spavaju same v izbe ood narodenia, vobec niesu naucene na ruky a tristvrtku dna ma ani nepotrebuju lebo sa tam chechcu na seba v postielke a drzia sa za rucicky a kopkaju a vobec im to nevadi...takze som strasne stastna ze mam dvojicky a za nic na svete by som nemenila,no ale musim priznat ze prvy mesiac som chodila po dome jak matoha a nevedela som ani ako sa volam, uplne som zostresovala,teraz sa na tom smejem...nemam nikoho, stale som s nimi sama vsetko to bezproblemov zvladam, jedine co je ze som si dala domov upratovacku, lebo som si povedala ze to si radsej vylozim nohy na chvilu alebo sa povenujme malym ako by som mala behart po dome s vysavacom...tak ti drzim palce a bud stastna, lebo je to nieco prenadherne...

juliagregor
5. nov 2010

@adjka ahoj 😉 , veru dlho si sa neohlásila ...som rada, že sa máte dobre a si spokojná 🙂

janette77
5. nov 2010

@adjka Ahoj, tak mas take slniecka poslusne doma? Bola radost citat Tvoj pribeh, super! Ja si tiez z dvojiciek velku hlavu nerobim, to skor ini ma lutuju, ze co sa nam to prihodilo, ako to zvladneme (teda cest prajnym ludkom, ktorych je nastastie viac🙂) Tiez si myslim (a som rada, ze Tvoja prax to zatial dokazuje), ze dve detusky sa aj spolu vyhraju, aj su zaujate jedno druhym, takze vidim v tom vyhodu. Velmi pekne dakujem za ponuku s obleckom. Keby bolo jedno z babatiek dievcatko (lebo jedno mi uz lekar nechtiac zradil a vyzera to na chlapceka), urcite by sme sa dohodli. Len ja mam termin az vo februari a dovtedy ma isto nejaka maminka predbehne.🙂
Takze EasyWalker chvalis, to je tiez pre mna cenne info, kedze momentalne mapujeme kociky. Tak, mila Adjka, nech sa Ti aj nadalej dari tak ako doteraz a privitam dalsie pokroky s princeznami. Musi to byt uzasny pocit, naozaj si v pismenkach neutajila euforiu a stastie z dvojnasobnej radosti. Len tak dalej. 🙂)))))))

deinad
6. nov 2010

ahojte, kočky, ja síce do tejto témy nepatrím, ale chcem poradiť 🙂, od zajra sa chystám na KET, prvý a neúspešný ET mi odporučili kvôli výške/váhe jedno embryo, ibaže pri KET je šanca o niečo nizšia a riziko potratu vyššie ako pri ET a tu už doktor povedal, že je to na zvážení a mám sa rozhodnúť sama. Vy, čo čakáte 2 😉 ste tie najpovolanejšie, tak sa pýtam, či ste v pohode, ako sa to vyvíja, či to nie je príliš veľké riziko ..a tak, mam cca 2 týždne na rozhodnutie , ďakujem za rady 🙂

janette77
6. nov 2010

@deinad Ahojky, velmi nerozumiem Tvojej otazke. Mas sa rozhodnut sama ohladom coho? Ci absolvujes KET aj s rizikami, ktore uvadzas, alebo ci si nechat vlozit dve embryjka, ktore by sa pripadne ujali a Ty sa pytas, ako tie dve detusky v brusku znasame... ?

lucia.kl
6. nov 2010

@deinad ahoj. ja mám moje dve po KET a z vlastných skúseností môžem povedať, že som si celé tehu užívala bez problémov a baby sa mi narodili v 39tt - dokonca som aj rodila spontánne, ale ono je to pre každého individuálne, aj kamošku mám s dvojkami po ET a zvláda to dobre, už je v 30tt a normálen fičí v práci, tak je to hlavne o tom, či sa vysporiadaš s myšlienkou, že budeš mať dve detičky naraz, ale myslím, že poviem za všetky, že je to krásne...

deinad
6. nov 2010

@janette77 ano vystihla si to ...chcem vediet, ako to znasate 🙂 a tiez ci sa mam dat na dve ebryjka pri ket...dilema

deinad
6. nov 2010

@lucia.kl myslim, ze dve deticky by som zvladla, aj som tuzila po dvojickach, len manzel velmi za dve nie je kvoli tomu, aby to neohrozilo moje zdravie a aby som vsetko ustala v pohode a zdravi 🙂

lucia.kl
6. nov 2010

@deinad no je to riziko, ale pri vela babách, čo im vložili dve sa ujalo len jedno, tak naozaj je to len na tebe, či do toho pôjdeš s možnosťou že sa ujmu obe, nemusíš mať počas tehu žiadne problémi, ale to nezistíš kym nebudeš tehu, totiž aj pri jednom babetku nemusí byť bezproblemove tehu, vždy je tu riziko...

janette77
6. nov 2010

@deinad ja som za, najma v pripade KET, kde je, podla statistik, naozaj nizsia sanca. My s manzelom sme odsuhlasili 2 embryjka aj v pripade ET, kedze nam dva pokusy predtym nevysli. Chceli sme si tak zvysit sancu na uspech. A stal sa zazrak, ujali sa obe. Odkedy sme sa to dozvedeli, pribudli na tejto planete dvaja stastni a vdacni ludkovia. 🙂
Ako pisala lucia.kl, aj ja mam velmi pohodove tehu, az sa cudujem, pri dvojnasobnej hormonalnej zmene. U nas je tato situacia s laskou vitana a tesime sa z nej. Drzim palceky! Velmi.

deinad
7. nov 2010

@janette77 dakujem za spravu, potesila si ma a naozaj mi to pride aj realne to urobit, snad presvedcim aj manzela 😉

janette77
7. nov 2010

@deinad budem velmi drzat palce! Takze o 2 tyzdne by bol vklad? Kolko mrazacikov este mas?

juliagregor
7. nov 2010

@deinad tiež držím palčeky a teším sa, že ťa uvítam medzi tehuľkami a potom medzi maminkami...ja soma som predčasník ( 37 TT a 2300 g) a deti som donosila...a v nemocke sa o nich starala tá istá sestrička ako aj o mna 😉 🙂 😎

matelko1
7. nov 2010

ahojte.prajem peknu nedelu 🙂
no maxim mi zacal pri jedle trucovat,nechce,trha mi lyzicku...reve a usta neotvara,neviem preco.musela som mu dat mlieko aby aspon nieco zjedol..alex ten papa krasne ,ale doteraz aj maximko krasne papal,asi ma take obdobie.

janette77
7. nov 2010

@juliagregor 🙂) aka krasna nahoda, mile...

janette77
7. nov 2010

@matelko1 takze prvy truc?? 🙂) Mozno len zly den. Ako spravna mamina si si aj tak poradila, takze mas navrch. 🙂

juliagregor
7. nov 2010

@matelko1 zuby ho môžu bolieť a potom nechce papať...

deinad
7. nov 2010

@janette77 mam 4 embryjka zmrazene, dneska je moj prvy den pripravy takze na 19 alebo 20 den to bude..

deinad
7. nov 2010

@juliagregor jeej dakujem za podporu aj rady 😉

matelko1
7. nov 2010

@janette77 veru prvy truc....
@juliagregor tak asi zubky mu idu,lebo dasienka ma opuchnute,ale mliecko v pohode vypil 165ml.
vyslala som mm von aj s detmi...

matelko1
7. nov 2010

@deinad drzim palce 🙂 ..ja mam chlapcov po ket,takze mozem povedat,ze aj ketka vychadzaju...

juliagregor
7. nov 2010

@matelko1 mne ked nechceli tuhé, tak vždy im išli zuby...mlieko ťahali a inak sa jedovali....
@deinad 🙂

matelko1
7. nov 2010

@juliagregor no tak bude na tom nieco,ale alex ten v pohode,aj zubky sa mu tlacia aj pekne papa,ale kazde dieta to inac znasa.

juliagregor
7. nov 2010

@matelko1 presne, šimona som mala v 40kach, zábaly a Ajovi len nepapal..
sme sa s mm "smiali", že šimon trpí a ajovi rastú...si to podelili 😝

matelko1
7. nov 2010

@juliagregor tak u dvojciat je to tak 😀 ...aj u nas to tak bolo segra sa porezala,zosivali jej ruku,ona v pohode a ja mna vsetko bolelo 😀

juliagregor
7. nov 2010

@matelko1 😀 , ozaj sa teším, ked budú starší...mali ste perné detstvo..a do školy ste chodili spolu, alebo vás oddelli, teraz myslím škôlka a ZS
lebo teraz je to taká u nás naj tema

matelko1
7. nov 2010

@juliagregor my sme chodili spolu,este aj na strednu.ja si myslim,ze rozdelit dvojcata je somarina,

juliagregor
7. nov 2010

@matelko1 aj ja.. 😉
lučim sa idem pokračovať..a veľkáááááááá sranda

https://www.youtube.com/watch?v=ixvezcrXMAs