Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
13. dec 2010

@janette77 pred, lebo som sa bála, fantazírovala som scenáre ... 😝

janette77
13. dec 2010

@juliagregor no to mas pravdu, niekedy je lepsie nevediet, co nas caka...

juliagregor
13. dec 2010

@janette77 nie, tak som to nemyslela, informovanosť je dôležitá, ale skôr odborná, ako porod prebieha a podobne...

janette77
13. dec 2010

@juliagregor rozumeno 🙂

zuzbel1
13. dec 2010

@janette77 hlavne, ze ti chuti 🙂 ja prave tlacim do seba segedinsky, mnam aky je dobry, neviem ci ostane este nieco mm, ten sa uz smeje zo ma, ze co je v chladnicke v akomkolvek mnozstve v jeden den, na druhy to tam uz urcite nebude ... ale mozem ja za to ze mam hladosov v brusku? 😀
To ides teraz vo stvrtok na kontrolu a potom este v 23 - teho? to mas nejako casto tie kontroly, ja som svojeho dr. videla naposledy pred mesiacom. 😒

zuzbel1
13. dec 2010

@juliagregor ahoj, negativne veci necitame 🙂 porod sa snazim brat ako normalnu operaciu, verim ,ze uz ked budem v porodnici, tak mi to bude jedno ... 😉

smejko
13. dec 2010

Pekný deň všetkým. Ja viem, že mám ešte kopu času uvažovať o tom, čo kupovať ale pomaličky pátram na nete a odvšadial na mňa kuká množstvo vecí a ako sa rozhodnúť čo je užitočné a čo nie ?
Tak mi napadlo, skúste sa podeliť, tie ktoré ste už maminami, o to, čo ste potrebovali najviac, čo sa určite oplatí kúpiť pre detičky, pre seba, pre domácnosť, kde sú dvojičky ... Prípadne, ak ste našli niekde podobnú tému či skúsenosti na webe, dajte sem pls odkaz.

Ďakujem moc, verím, že nielen za seba 🙂

juliagregor
13. dec 2010

@zuzbel1 😉
nepíšem veľa len odbieham...

juliagregor
13. dec 2010

@smejko http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-...
každá mamina ti napíše inak, my čo máme staršie dvojky píšeme trošku inak, ako maminy s menšími deťmi....
hlavne treba zdravie, veselú náladu a keby sa dalo prespať si dopredu 😀

juliagregor
13. dec 2010

a https://www.modrykonik.sk/forum/tema/porod-dvoj...
je toho málo...moc sa nepíše...

juliagregor
13. dec 2010

@smejko http://dvojcata.kat.cz/ u mna naj stránka o dvojčatách, info som čerpala naviac tu a cez linky, kt. sú tam zverejnené...

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 mnam, segedin by som si dala! Dobru chut.🙂 Veru, len papkajme, kym sa mame na co vyhovarat. 🙂 Ale dufam, ze pri drobcoch vsetky kilecka vybehame. Ja som zatial pribrala necelych 20kg.
Ano, minuly piatok bola poradna, tento stvrtok je velky nemocnicny UZV a este aj dalsia poradna 23.12. Ja mam od zaciatku tehu poradne kazde dva tyzdne, myslela som, ze pri dvojkach je to pravidlo.

matelko1
13. dec 2010

@janette77 ano mne uz na utz 3D povedal doki,ze urcite budem rodit cisarakom.babatka boli velke,ja velmi chuducka,miesta mali malinko a...
mm odisiel bol na obede,maxim mi dnes zase vymyslal pri jedeni,alex nikdy nenecha ani slzicku.

janette77
13. dec 2010

@matelko1 🙂 mas to vesele, crtaju sa male osobnosti! 🙂) Asi je to vsetko indi-vindi okolo porodu. Ak si utla a chalani boli velki, nebolo o com. Moja sesterka cakala jedno babo a sekciu mala naplanovanu uz od zaciatku, lebo je nizka a chuducka...
Prave mi volala sestricka z gyneko, ze prisli vysledky z krvi (brala mi v piatok styri ampulky) a musim nabehnut na zelezo. Nechava mi recept na vratnici, takze mamina mi pon skoci, vyberie lieky a pride k nam.🙂

janette77
13. dec 2010

HURAAA, mam Lovelu!!! Som nariadila mangelikovi, nech uz konecne kupi ten prasok, lebo ze ma baby na MK zahanbili. 🙂 Tak poslusne nacupital do drogisky len taky fukot a teraz volal, ze kupil. Uz len dufam, ze ho nezabudne v robote a zajtra budem moct zahajit velke baby-pranie. 🙂

zuzbel1
13. dec 2010

@janette77 dakujem, obed bol mnam, co sa tyka kg, tak mam + 12kg, uvidime co bude do konca este ... 🙂
o chvilu mas aj ty babatkovske kopy pradla 🙂 so zelezom sme na tom podobne, tak uz ho tiez poslusne beriem...

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 12kil? Och, tak to sa Ti zhodi lahucko uz len porodom. To ja som bola asi velmi nedisciplinovana.☹ To zelezo ma prekvapilo, ze az teraz pri konci... Inak som dost smutna z toho, ze s tymto zelezom dam do seba denne 7 tabliet. Mam zly pocit voci babatkam, ale zase pokyny lekara su pre mna svate.
Denne totiz beriem - 3x magnezium a raz denne 2 tablety Femibion a teraz pribudnu 2 tablety Fe.

juliagregor
13. dec 2010

@janette77 nebud smutná, železo ide deťom a lepšie im prudi krvička a lepšioe papajú a aspon ho potom nebudú musieť papať oni

janette77
13. dec 2010

@juliagregor Ty vzdy tak pekne vsetko vysvetlis, hned je clovek pokojnejsi...🙂

matelko1
13. dec 2010

@janette77 zelezo pred koncom som papala aj ja...ano v lovele aj ja periem detske veci.je dobra.

zuzbel1
13. dec 2010

S kg sa netrap, s trochou sebadiscipiny pojde vsetko dolu ani sa nenazdas a pre nas kg nie su teraz dolezite 😉 mam pocit, ze jem vsetko co mi pride pod ruku, mozno vsetko papaju babatka, neviem ... Co sa tyka tych tabiet, beriem Calibrum 1X denne, aj ked tam pisu ze by sa mali brat dve, ale vela bab mi hovorilo uz , ze netreba to s Calibrum prehanat, ze sa rodia velke babatka po nich, dokonca to mam aj od jednej znamej co je sestricka, neviem ako to je s Femibionom - nemam info, magnezium neberiem vobec a Fe som si obstarala sama z lekarne, nakolko sa mi nechcelo ist k dr. po recept lebo by som za nim cakala 3hod v cakarni,vola sa to Superželezo a tam je len 1 tableta denne, tiez to nechcem moc prehanat a radsej si dam ovocie .... banany musia byt !!! 😀
A to ze sa zelezo prejavilo az teraz na konci.... babatka si asi beru co mozu a organizmus uz asi nestaci ...

juliagregor
13. dec 2010

@janette77 🙂 a takto mi pomáhali pri medovníkoch

felicita2
13. dec 2010

Ahojte dvojickove maminky 😉
Tak ako sa mate? @janette77 @zuzbel1 - vidim, ze sme pribl. v rovnakom tt. 🙂

Ja som bola dnes na poradni a vsetko je v poriadku, babatka pekne rastu Samko ma 1270 g a Viki 1380 g - takze pekne na dvojky nie?
Ale Samko je hore hlavickou a uz asi nebude mat miesto na otocenie, tak mi doki vravela, ze mam ratat s cisarskym, ale v pohode, ja som bola uz zo zaciatku s tym zmierena.
Ja som tiez zatial pribrala 12 kg. Pociatocna vaha bola 44 kg a teraz mam 56 kg, a ja som sa bala, ze nebudem dobre priberat, lebo som s tym mala vzdy problem, ale najviac sa priberie este za tie posledne 2 mesiace nie?
Ja beriem tiez magnezium 3x2 tabl, zelezo 5ml a aj fragmin si picham do bruska, ale citim sa uz ako medvedik a so spanim je to cim dalej tym horsie 🙂

matelko1
13. dec 2010

@zuzbel1 s calibrom,maternou mas pravdu aj mne povedala jedna sestricka na gynde,ze sa rodia velke babatka,ze to nemam prehanat,ze radsej mam volit cerstve ovocie a zeleninu,tak tiez som brala 1xdenne.
@janette77 a vela si nepribrala na to,ze cakas dvojky.mam kamosku,je len v 4mes caka jedno dieta a uz pribrala 15kg,to je strasne vela,bude mat problem to potom dat dole.ja som pri dvoch pribrala 18kg 🙂

matelko1
13. dec 2010

@felicita2 ty si pichas fragmin do bruska,ja som si pichala do ramena,lebo uz mi dokina povedala,ze sa nema pichat do bruska,tak neviem...
ale drzite sa dobre baby,len tak dalej 🙂

janette77
13. dec 2010

@matelko1 tak asi uz naozaj ku koncu babatka beru co mozu a mamine neostava nazvys a musi doplnat umelo... Drobci mali!🙂 Na Lovelu sa tesim ako na spasenie, ak ju manzel nezabudne v robote, zajtra sa vo velkom perie! Tesim sa na to. Na tie vonavucke drobne kusky a potom aj to zehlenie. Chichi - prvykrat budem zehlit take miniaturky, ved ta zehlicka je vacsia!🙂))

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 ved prave, aj ja som pocula o velkosti babatiek po tych umelych vitaminoch, preto mam z toho kvanta, co beriem, zly pocit. Tak ale o vsetko, co do seba davam, lekar vie, je to na jeho doporucenie, tak snad vie, co robi...

janette77
13. dec 2010

@felicita2 Ahojko, tak to si naozaj pekne pribrala, na to, aka si bola chuducka pred tehu, to je fajn. Ten fragmin je na co, este som o tom nepocula...
Inak, aj my planujeme Samka, ak budu dvaja chalani.🙂 Nasi drobci maju podla poslednej poradne cca 1700g kazdy. No presnotka bude az na stvrtkovom ultrazvuku. Dam vediet. Prajem uspesne tehulkovanie aj nadalej...🙂
Veru, tie noci...ale ved my s laskou, nie? 🙂)

janette77
13. dec 2010

@matelko1 tiez mi ludia vravia, ze s vahou som o.k. a ze mi to viac menej slo do bruska. Ja sa ani necitim velmi objemna inde ako na brusku, ale uz sa nejako ani neviem zhodnotit. Co zrkadlo, to iny obraz. Alebo odraz? 🙂)

juliagregor
13. dec 2010

s tou veľkosťou je to pravda, ale ja sa poctivo priznám, že preto som ich jedla a aj viac 🤐 , vedela som, že budeme skôr a chcela som aby boli väčší...teraz už viem, že zááleží aj od vyzretia org. nielen od váhy, ale radšej 2 kilá ako 1,70...
ak chcete prírodnejšie dávky železa, skúste v obchode s bio alebo podobnými, sú tam rôzne výťažky z ríbezlí, čučoriedok...