Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

christie
2. jan 2011

@janette77 robieva ultrazvuky, je velmi velmi mila, len sama este nerodi. Musi s niekym, tam je to myslim podla atestacii. Ja som mala Janaca zazmluvneneho. Hlavne sa opatruj a ked lekari nariadia hospitalizaciu, tak sa nebran 🙂 v nemocke mi odpuchli z casti nohy, nemusela som varit, oddychla som si

christie
2. jan 2011

a vahu som mala plus 20 kil 4 dni pred porodom... a doma po navrate z nemocnice (10 dni po porode) som mala plus 5 kil. Takze 15 zostalo v nemocnici 🙂

mamoka4
2. jan 2011

@katrinb Ďakujem... 😉 určite sa Ti ozvem,snííívam 😵 😵 o kojení oboch naraz, aspon pokym budu malicke....ale uvidime aka bude realita....ved uz max. 10 týz. kedze dnes končíme 28tyz. 🙂

janette77
2. jan 2011

@christie nahodou, keby mi nariadili nemocku, sice by ma to asi trochu rozlutostilo, ale najma v noci myslievam na to, ze lepsie by uz bolo, aby som bola pod odbornym dozorom. Urcite by som sa nemocke nebranila, ved by to bolo kvoli pokladikom. Tie nohy, dlho mi nepuchli, bola som na to hrda, ale uz slaby tyzden ich mam ako slonik, riadne zaliate a pritom cely tyzden bol doma manzel a vydatne mi pomahal, aj som dost oddychovala, tak nechapem. Ale to mozem mat aj zo stravy, nejaky prikladny jedalnicek nevediem, to je fakt. A da sa to, ked by som jedla vsetko, co nezje mna?! 🙂 Hlavne toto posledne stadium sa neviem zmestit do koze...Uff

katrinb
2. jan 2011

@mamoka4 kojenie spolu ak sa budu vediet pekne prisat je v pohode. Uvidis, najdes si svoj system. Ja som ani nevedela, ako sa koji, ale v nemocke som ich len spoilku kojila...a sestricky sa chodili na mna pozerat... 🙂 Sama som si ich aj na vankus davala....velke sebazaprenie trebalo....kedze po sekcii som bola len den...ale prekusla som sa cez to 🙂 10 tt ubehne ako voda....tak si ich uzivaj a hlavne ODDYCHUJ a NIC CO NEMUSIS ANI NEROB!

janette77
2. jan 2011

@christie fiha, to je uz aka matematika? To by sa mi pacilo, nechat 15 kil v nemocke. Dufam, ze Ta budem vzorne nasledovat.🙂

mamoka4
2. jan 2011

@janette77 Inak to si mala super váhy...aobdivujem tvoju výdrž, že nechceš neviet čo čakáš. 😉 Takže to musím mať pripravené 2 dievčenské mená a 2 chlapčenské a ešte aj aleternatívu , že by bol párik....

Ach mená, 😖 my uzdlho uvazujeme nad dvomi dievčenskými...lebo nad na 3 ultr. povedali, ze budu baby...ale stále rozmýšlam, či je to to pravé...chúďa veď je to na celý život.... 🙂

mamoka4
2. jan 2011

@katrinb Este k tej epidurálke, musela si si ju k sekcii pripratit?Ja som už rodila 2 x sekciou s epidurálom, ale vždy to bolo tak že sme sa pokúsili rodiť normálne a ked to po prvý krát po 19 h. a druhý krát po 10 h. nešlo zvýšili davky aisla som na sekciu! 😉 a nelutujem. Ale zakaždým som si priplatila...tuším vtedy 2000 Sk. A po kolkých dňoch ta pustili domov z porodnice?

janette77
2. jan 2011

@mamoka4 🙂 ano, mame prichystane 3 verzie mien, uz dlhodobo si za nimi stojime, tak snad mi ich uz ani hormony nezmenia. 🙂
Alexandra, Michaela (Saska, Miska)
Michal, Michaela (nasi mali mysiaci🙂
Misko, Samko

mamoka4
2. jan 2011

@janette77 KRÁSNE, 🙂 som zvedavá, ktorú verziu nám oficiálne oznámiš. Sranda bola, že ja som si do 21 týž. stále myslela, že budeme mať dvoch chalanov - prvé mesiace mibolo príšerne zle 😝 😝 a mala chute ako pri synovi...a zrazu že 2 baby. 😨 milé prekvapko.

My uvažujeme nad Stellou a Laurou...a chlapci mali byť Artúr a Frederik.

janette77
2. jan 2011

@mamoka4 tak to bude Petko ochrancom 3 sestriciek, to bude mile! 🙂 Mena mate tiez pekne, moderne. Mna od zaciatku odhaduje okolie na dvoch chalanov. Az mi to vsugerovali a citim to rovnako. No a neviem, ci si ma citala aj na predchadzajucich stranach, lekar mi nechtiac prezradil pohlavie jedneho babatka - chlapcek, ale to bolo v dost skorom stadiu tehu a na mini UZV, tak sa mohol aj seknut. Potom sa aj zacal vyhovarat (ked som mu kolabovala na koze od nestastia, ze prezradil🙂), ze si nie je isty.🙂) Odvtedy si pri mne dava pozor a pri velkych UZV uz od dveri kricim, ze pohlavie nechcem vediet.🙂

juliagregor
3. jan 2011

@zuuuzana7 plánovaná sekcia posledný deň 35 týždňa, chlapci mali 2000 a 2200 G, 43 a 45 cm, dýchali sami, nemuseli byť v inkubátore, len v postieľkach, v nemocke sme boli 3 týždne, ale to pre menšieho, lebo mal veľmi silnú žltačku, týždeň bol pod svetlom, tak málo papal a čakali sme na váhu, domov sme šli, ked mal 2250 g
máš už veľmi pekný týždeň 😉

všetkým prajem pekný dníček

smejko
3. jan 2011

@juliagregor dakujem moc za rady 🙂

bombula
3. jan 2011

@mamoka4 skvele mena pre dievcatka, maju velmi dobre charakteristiky . to len tak na okraj...🙂

mamoka4
3. jan 2011

@bombula Ďakujem, ja sa celý život zaoberám, čo znamenajú mená...chcela som mená rovnakého pôvodu...tieto Stella a Laura sú latinského a dôležitý je pre mňa i význam - Stella - hviezda a Laura výťazstvo -trium... 😵

mamoka4
3. jan 2011

@janette77 Inak Peťko mal čo robiť, aby situáciu rozdýchal 😖 hovoril mi mamina, tolko detí a ja sam chalan...ale teraz sa na dievčatá veľmi teší, má krásny vzťah s 5 r. Sofi tak verím, že to bude OK.
Inak v juli bude mať Petko uz 9 r. a o pár rôčkov predpokladam ho uz žiadne malé deti nebudu zaujímať...tak je mozno aj dobre, že 3 baby súmladšie. 😉

bombula
3. jan 2011

@mamoka4 ok, ja sa tiez do toho trochu mrkam, ale neberiem do uvahy ze co znamena meno z latinciny ale trocha z ineho smeru. no a z toho ineho smeru su velmi ok. ja som dbala tiez na vyber pre mojich chlapcekov a plati to absolutne, po tom co som videla v okoli ake mena podavali tak to absolutne sedelo s temperamentom alebo spravanim dietatka ktoremu to meno dali, tak som sa poucila a dala som si zalezat... a brala som do uvahy aj obdobie trochu kedy sa mali narodit... to opat len tak na okraj🙂

mamoka4
3. jan 2011

Fúha, takejto charakteristike som len málo počula...my sme veľa nad menami špakulovali... 😕 Podľa čoho sa dá určiť správnosť mena... prípadne ak budes mať cas napís mi na IP. 😉

bombula
3. jan 2011

@mamoka4 ok, ip

zuuuzana7
3. jan 2011

@katrinb tak krasne vahy dievcatiek.
dnes sa suseda po cisaraku uz citi supisko uz beha o sto sest ale tiez sa trapia s mlieckom, to asi kazdy na zaciatku.
@janette77 ved tebe uz 34tt naskocili 🙂
@mamoka4 dakujem aj lekar vravi ze mame vahy primerne tyzdnu.
@juliagregor este tak dlho ste boli v nemocke, pride mi dost este po porode 3 tyzdne.
baby aku mate zimnu vybavicku, teda hlavne mam otazku ked sa v zime ide s babetkom von potrebujem fusak aj overal? alebo staci fusak, deka?

zuuuzana7
3. jan 2011

@mamoka4 na zajtra vsetko dobre na poradni 🙂
@janette77 ako ste dnes dopadli?

mamoka4
3. jan 2011

@zuuuzana7 Ďakujem,modlím sa, aby bolo všetko OK, lebo pri dvoch starších deťoch by mal manžel čo robiť. 😒 Budem informovať. 😉

katrinb
3. jan 2011

@mamoka4 ja som mala aj epidural aj spinal. nic som neplatila, kedze som bola planovana na sekciu...vtedy neplatis nic. A domov sme sli na 5 den po sekcii. Kedze som mala mliecko a dievcata hned na treti den zacali priberat.... 😉 Takze ja mozem povedat, ze to bolo bezproblemove...vsetko co sa porosu tykalo a po nom.
@janette77 krasne mena mate prichystane
@mamoka4 @bombula a vietie mi povedat, co znamena meno Vivien a Adelka? Ja som to nemohla nikde najst....Adelku ano...ale to druhe meno nie.... ☹ Alebo mi kludne napis IP....mna to velmi zaujima

mamoka4
3. jan 2011

@katrinb Adela - je germánskeho pôvodu z Adelheid, a znamená ušľachtilá bytosť 🙂 a Vivien je meno latinského pôvodu a znamená " plná života".

mamoka4
3. jan 2011

@katrinb Fíha, to som nepočula, že sa da anestéza kombinovať. To si ty navrhla alebo nemocnica. 🙂 A kde si rodila, ze ti takto vyhoveli?

bombula
3. jan 2011

@katrinb ja velmi neskumam co meno znamena ale aky ma meno vplyv na zivot, teda ako ovplyvnuje nositela toho daneho mena... a este trochu v kombinacii s inymi vecami.

zuuuzana7
3. jan 2011

@mamoka4 @bombula viete mi povedt co moje mena znamenaju?
@mamoka4 urcite bude vsetko v poriadku ved sa citis dobre nie?
baby tak ako s tou zimnou vybavickou?nikto mi nevie poradit co som sa pytala hore?

christie
3. jan 2011

@janette77 aj my sme chceli misko a miska, ale to by sa dost mylilo. Nakoniec sme preto vybrali Lauru a Miska (mali sme problem dohodnut sa na chalanskom mene, mne sa viacere pacia, ale muz nic neschvalil) 🙂 Tak mame nasho misiaka a laurusku teraz. Nestudovala som vobec, co mena znamena, tak len dufam, ze len to najlepsie 🙂
Pri vybere mena som mala podmienku, ze to nemoze byt v rodine a nemaju byt meniny v okoli terminu narodenia, aby nemali vsetko pohromade (vianoce u nas, meniny a narodeniny) a este aby neboli meniny oboch za sebou, aby jednoducho deti mali aspon meniny samostatne 🙂

janette77
3. jan 2011

@zuuuzana7 Ahojko🙂) Ano, vzdy v piatok zacinam novy tyzden, len tu v pase sa mi to posunie vzdy s pardnovym odstupom, asi to je zavisle odo dna mojej registracie. Ako sa dnes mas?

janette77
3. jan 2011

@zuuuzana7 dopadli sme na vybornu, dostala som pochvalu, ze som vzorom aj pre cakatelky jedneho babatka, ze mam pekny tyzden bez komplikacii, krcok poslucha - skratka, doooobre sa mi to pocuvalo.🙂) Odchadzala som stastna. Inak ma uz lekar so spatnou platnostou supol na matersku - od 1. januara. Takze som si bola zrusit aj PN-ku.
Mam tyzden na to,. aby som sa rozhodla, kde chcem rodit, lebo do tyzdna mam do tamojsej nemocky zavitat a prihlasit sa. Stale dilemujem medzi Antolskou a Kramarmi (to bude zrozumitelne skor pre kocky z BA) a este raz by som prosila, keby sa mi dostalo este zopar nazorov, kde je to pre dvojickovsku rodicku lepsie. Sestricka radi Kramare - kvoli detickam. Inak na samotny porod je prestizna Antolska...ja fakt neviem a casu malo.