Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
5. jan 2011

@janette77 ahoj moja zlata, podla toho co si mi pred sviatkami pisala, si to musela aj Ty mat vsetko krasne pripravene, aj ked az na Stedry den. to vobec nevadi, je len na tebe a rodinke, ake tradicie si zavediete. Ja som tiez robievala vyzdobu neskoro a potom som sa z nej tesila kratko a teraz si to vychutnavam takto tiez po prvykrat. mozno tuto sobotu alebo az buduci tyzden to zase vsetko upracem a vratime sa do starych kolaji.
Velmi si ma potesila spravou, ze poradna Ti dopadla nad ocakavania, co ta 3.1.? Ja mam tiez novinku..dnes mi prisla mrcha, takze dnes je moj prvy den pripravy na KET, ten cas medzitym presiel velmi rychlo a som prekvapena, ze uz je to tu opat, ale samozrejme sa velmi tesime aj s manzelom. Den "D" vychadza na 23. alebo 24.1.... 😉
Ako ste stravili Silvester? Ja som tu dlho nebola, nemala som naladu na pocitac, takze sa ozyvam az teraz. Takze pekny dnik este a ozvi sa.papa

deinad
5. jan 2011

@janette77 prave citam ze dnes Ti doktorka zavolala dobru spravu, tak sa tesim ze ste zdraviiii 🙂

janette77
5. jan 2011

@scarlette tak asi v tom case to bolo s tymto kocikom ine, lebo ked sme ho riesili my (tusim v oktobri, ak sa nemylim), tak po nom ani chyru, ani na objednavku. Ale zatial sme spokojni aj s tymto TFK, uvidime, co povie prax.🙂

janette77
5. jan 2011

@deinad Dakujem pekne.🙂) No, na Stedry den to u nas uz bolo pekne, ale slubila som si, ze to zmenim, aspon o den-dva. Aj tak sa pri detickach bude zdobit stromcek v noci, aby sa zobudili do prekvapenia.🙂 A navyse, ako tehulka som bola uz velmi vycerpana, neviem, ci si sa docitala, ale aj tu som sa priznala, ze som si aj poplakala. Prehnala som to s namahou a malo to svoju dan. Plac ako svet. Ale slo zo mna uplne vsetko, vsetok bol, stres...lebo prave od Stedreho dna mi zacalo byt vselijako len nie dobre. Nakoniec sa ukazalo, ze na vine bolo zelezo, ktore mi nastastie lekar nahradil inym a v tychto dnoch citim obrovsku ulavu, takze vsetko sa vratilo k povodnym pocitom a opat sa mi tehulkuje o cosi lahsie, aj ked samotnym stadiom to uz, samozrejme, nabera na obratkach.🙂) No staci mi pomysiet si, ako bolo moje brusko roky prazdne a ideme dalej. 🙂 Poradna 3.1. dopadla tiez na vybornu, dostala som pochvalu, ze mozem byt vzorom aj pre monocakatelky, ze v mojom tyzdni a bez jedineho problemu...doktorko ma "pochlapil", ze sa pekne drzime.🙂 Tiez mi robil kultivaciu na streptokoka (ci babatka nevylucuju infekciu) a to bol ten dobry vysledok, ktory mi dnes volala sestricka. Takze si to velmi vazim a robim vsetko pre to, aby som to podobne zvladala aj nadalej. To znamena, ze vela oddychujem, snazim sa o pohodu, aj ked predporodne stresy mi ju trosku dost naburavaju.🙂) Sestricka bola predvcerom velmi mila, pohladkala mi brusko a vravi (ona mi tyka, chodim tam uz od 17-ky) - "ty to donosis az do konca, Ty si taka vyrovnana osobka". 🙂)) No ale naozaj mi nie je vsetko jedno, fakt sa moze situacia kazdym dnom zvrtnut. Buduci tyzden sa uz musim hlasit v nemocke, v ktorej chcem rodit, takze bojim, bojim.🙂)
Ty, deinad, sa pekne drz. Viem, ako mrcha nastve, ked pride, ale viem aj to, ze v ramci pripravy na zakrok naopak potesi a je viac ako vitana. Som rada, ze Ti tie dni cakania uplynuli rychlo, ze si neuspech dokazala vymenit za sviatocnu pohodu. Vies ako na to a preto verim, ze Ti (vam) bude dopriate tento raz. Treba vydrzat. Ja si myslim, ze kazdy par, ktory uprimne tuzi po uzlickoch stastia sa docka. Aka by to bola spravodlivost keby nie?! 🙂 Tak do toho, budem na Teba mysliet toho 23,24-ho. Ktovie, ci ja uz v tom case nebudem mamina.🙂)))))))))

janette77
5. jan 2011

@deinad ...a silvestrovali sme cisto papuckovo.🙂 Ja som si dopriala asi centiliter vinka, manzel decentne zvladol zvysok, urobil chlebicky, ja som navarila kapustnicu (lebo na Stedry den je u nas hribovka), posedeli sme, manzel bol po polnocnom pripitku chlacholit psikov na dvore (strasne sa boja tych silvestrovskych bombarderov) a ja som sa kochala svetielkami tentokrat iba za oknom, aby som chranila babatka od toho humbuku.🙂
A vy ste ako travili privitanie noveho roka?

gigina19
5. jan 2011

ahojik, je tu niekto s dvojičkami?

xxxjanetaxxx
5. jan 2011

ahojte,aj my sme už po kontrole. Išla som aj so zbalenou taškou, pripravená že ma doktor pošle zasa späť do nemocky. Na moje prekvapenie ma nechal doma, že tri mesiace v nemocnici stačili. A nezabudol povedať, že môžem kedykoľvek začať rodiť, ale bol by rád keby ma o dva týždne ešte videl u neho. Odhad váhy máme 2300g a 2200g, len jedno bábinko je stále zle otočené, tak to vyzerá na cisársky. V kútiku duše dúfam, že sa ešte otočí. Ja sa troška tej sekcie bojím. Doma už jedno dievčatko máme, tak ako druhorodičku by ma nechali rodiť prirodzene, len keby sa otočilo späť. Už boli obe pekne nachystané hlavičkou a potom sa jednej znepáčilo a šup, už je nožičkami.

janette77
5. jan 2011

@xxxjanetaxxx Ahojko, gratulujem ku krasnemu tyzdnu, k tomu, ze si oddychnes od nemocky a prajem Ti prekotrmelcekovanie slniecok.🙂

janette77
5. jan 2011

Babulky, som sa vyssie pytala, ale nezareagovali ste...ked planujem nabehnut do nemocky, v ktorej chcem rodit, nepotrebujem vymenny listok? U obvodneho gyneko mi bolo povedane, ze mi nic netreba, vyberiem porodnicu a nacupitam s tehu knizkou, z ktorej je vsetko jasne a to je cele co k prihlaseniu potrebujem. Naozaj je to tak?
A co sa tyka Kramarov, kde konkretne sa mam hlasit? Teda, popytala by som sa na informaciach, ale potesilo by ma, keby ste ma usmernili, nech tam nebeham ako odtrhnuty vagon.🙂 Dakujem.

deinad
5. jan 2011

@janette77 no my sme silvestrovali tiez v papuciach 😀 v pohodli domova a dojedali co sa dalo, odpalili par rakiet z balkona a potom aj z ulice ohnostroj, bola to pekna podivana, nasi hafani sa tiez bali, ale zvladli to 😉 no a teraz uz pekne zarezavam v praci, ale tesi ma to....i ked rada by som sa tesila uz aj z niecoho ineho 😵 verim, ze o mesiac budem...

janette77
5. jan 2011

@deinad budem drzat vsetky palce, ktore najdem doma. A to mame aj troch hafanov, takze aj pazuriky sa rataju a uz aj uzlicky v mojom brusku maju palceky, tak si to zrataj. 🙂)))

zuuuzana7
5. jan 2011

@lusinkaj ahoj tak opat sa stretavame v teme. mas nadherne dievcatka. ta nasa tema je uz zapadbuta prachom.
a co teba poslali s dievcatkami na rehabilitaciu?
@scarlette citam, ze aj ty si lezala tak dlho v nemocnici, mozem sa spytat kolko vazili tvoji zlaty chlapci?
mne inac pocital lekar termin podla dna cyklu a zohladnoval to ze boli blastcysty, ale nejako som ja ten jeho vypocet nepochopila.
@janette77 aj my mame TFK 🙂 v capucino farbe.
gratulka k peknym vysledkom. mne takyto stery ani nerobili no opytam sa mojho lekara ten ma teraz dovcu, ale o tyzden pride.
@mamoka taktiez gratulka k peknym vysledkom, viem si predstavit, ze mas obavy z hospitalizacie hlavne ked mas dve deticky doma. tak len ufat aby ta ta nemocka obisla.
aj ja som mala dnes vysetrenie tak pusinky nase rastu maju 2030 a 2230, krcok dokonca 3 cm a tvrdy, uz ani oni nechapu co to znamenaju tieto moje kontrakcie, ale jeden chlapcek ma chlavicku uz uplne na krcku takze mozno to je ten tlak. v kazdom pripade z infuzie ma este neodpoja, len keby som uz ruky z tych ihiel nemala take doranane uz ani nevedia kde pichat, ze v krajnom pripade nam ostava hrdlo. no co uz pozitivne mysliet, nic ine mi neostava.

zuuuzana7
5. jan 2011

@deinad aj ja ti prajem uspesny ket.
nase slniecka su tiez po ket.
no idem skusit spat aj ked babetko na izbe prave spustilo ohromny plac. ale uz s nim ide do detskej izby.

janette77
5. jan 2011

@zuuuzana7 moja, takto Ta trapia s tymi infuzkami? Ale ako pises, treba vydrzat, nic ine neostava. No a tiez gratulujem ku krasnym vaham batozkov. Uz aj ja by som rada vedela aktualne vahy tych nasich drobcekov. Aj krcok mas o.k., sice na hrane tusim, ale stale dobre. Ja mam tiez len 3,4.
No a kocik my mame tej druhej hnedej farby. Boli dve - kapucino a taka tmavsia, tak my mame tu druhu...🙂) A kedze byvas v Rakusku, tak Ti prezradim, ze kocik sme kupili vo Viedni. Vychadzal totiz lacnejsie ako v SK, mali ho ihned k odberu a navyse v nasej vysnivanej farbe.🙂)

juliagregor
5. jan 2011

@zbinka ahoj, dnes som si to bola vybaviť, dali mi vypísať dva papiere a ešte tento mesiac bude 230 Eur...
mňa osobne obišli všetky príspevky a to aj pri prvom synovi, pri nom kočíkove nebolo, len 4400 Sk, zvýšili následne od januára a pri dvojkách sme dostali tiež len základnú sadzbu 12500 Sk a od januára bolo aj na 2 a 3 dieťa schválené zvýšené kočíkove, RP som mala 165 Eur a doma 3 malé deti...starší mi mal plienky 2 a pol roka, tak sme mali pol roka plienky pre 3 deti...bolo to ozaj finančne veľmi náročné...
hlavne, že máme zdravé deti a ostatné sa nejako prežije 😉

scarlette
5. jan 2011

@zuuuzana7 mne termin ratali normalne podla poslednej menstruacie, a chalani vazili 1380 a 1800g, ked mali presne mesiac ich pustili z nemocnice 🙂

juliagregor
5. jan 2011

@lusinkaj ja som cvičila s Andrejkom vojtovku 3 mesiace

tulina77
6. jan 2011

@andysok cvicenie a pohyb mi bolo uz od zaciatku zakazane, vlastne akakolvek namaha (co je logicke, prve tri mesiace som brala lieky aby som nepotratila) takze kludovy rezim cele tehu, a ked som isla na profylakticku pripravu, doki povedal ze nemam sa zucastnit ani cvicenia pre tehotne. Bola som sa tam iba pozriet a napisala si poznamky, pretoze hovorili aj o tom ako sa maju mamicky spravat po porode.
od 25 tt nepracujem a vacsinou lezim, ked chcem nieco robit v kuchyni alebo zehlit, tak len posediacky... a kedze som pribrala 25 kil, do skoku mi aj tak nie je 😀

lusinkaj
6. jan 2011

@zuuuzana7
ahooooooooj zuzka 🙂 som velmi rada ze si sa ozvala...ja som uplne prekvapena ze sa ti to nakoniec podarilo..velmi ti z celeho srdiecka blahozelam 😉 mas uz krasne tt 😵
ako sa inac citis?podarilo sa ti Ket? 😉
prajem ti pevneeeeee nervy na dvojicky,je to velmi tazke ☹

andysok
6. jan 2011

@tulina77 a mala si dake problmémi pocas tehotenstva? ci uz bolest spinenie alebo nieco podobne

zuuuzana7
6. jan 2011

@lusinkaj
ahoj lusi, no ano sme po tom prvom ket, ale ja uz ani nepocitam tie tyzdne co som v nemocnici od zaciatku prelezala a ked som v nemocnici nelezala tak doma, stale nieco najprv na zaciatku krvacanie potom v 15tt placenta nizko opat krvacanie, ta sa nastastie posunula, v 17tt skrateny krcok (napriek lezaniu) rychlo serklaz, v 19tt silna crevna chripka no a od 26tt slabsie kontrakcie, od 29tt ma zavreli do nemocnice a vyzera to ze vydrzime este dake dva tyzdne.
ako sa mas ty?
ja si zacinam uvedomovat, ze to asi nebudu s dvoma babetkami prechadzka ruzovou zahradou, dokonca sa musim priznat, ze obcas ma prepadne panika ako zvladneme porod a tak ako to budem z mojimi pusinkami zvladat, ale tak mesiac je manzel doma a potom pride na mesiac moja mamina a potom svokra tak hadam aspon tie prve mesiace to dako zvladneme.
ale uz sa strasne na nich tesim, len mam potom vycitky svedomia, ze vobec dovolim svojmu rozumu takto panikarit.
lusi a ty kojis baby tvoje? mala si vlastne cisarsky porod alebo prirodzene?

juliagregor
6. jan 2011

@xxxjanetaxxx a gratulujem k prepusteniu z nemocky 😉 a váhy máte krásne 😉

zuuuzana7
6. jan 2011

@janette77 aj mi sme najprv premyslali o tej tmavsej hnedej, nakoniec mali vo vystave tej capucinko a ten nam padol hned do oka 🙂 ale ja som este s nim nejazdila ked prisiel bola som uz v nemocke, tak uz asi len s babetkami vyskusam. kupovali sme ku kociku aj na ochranu pred dazdom a sietku treba mi to vlastne? co sme jedine doobjednavali bol adapter na maxicosi.

tulina77
6. jan 2011

@andysok moja zakladna komplikacia je, ze cakam deti po IVF 😉 krvacala som iba raz, to bolo bezprostredne po sexe, tusim v stvrtom mesiaci, potom nam povedal doki ze radsej sexikovanie uz vynechat do konca tehu... inak ziadne vyrazne tazkosti, doma som ostala na PNke kvoli bolestiam chrbta - v praci som totiz sedela nehybne za pocitacom a chrbat dost trpel, doma to hned preslo

juliagregor
6. jan 2011

kočky, tak som zisťovala...Bumbrle bude na jar, presný termín bude upresnený a bude mať novu netovú stránku, na budúci týždeň by mali v USA zverejniť novú kolekciu a potom bude aj tu...ked to bude aktuálne, tak napíšem viac...

lusinkaj
6. jan 2011

@zuuuzana7 teraz si doma ci v nemocke?viem cim prechadzas ja som si tiez polezala v nemocke,tiez som mala problemy ☹ kolkrat som isla do poradne som trpla co zase povie,ci vsetko je dobre... 😒 nastastie to dopadlo dobre,porodila som sekciou-spinal v 37tt ukonceny 🙂
nekojim.nemala som mlieko,im to nestacilo boli stale hladne 😒
aj mne robili serklaz-od vtedy som len lezala 😒

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 my mame presne tento kociarik:
http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-tfk-twinne... - vo farbe "carbo schlamm" - prelozene ako farba blata, kaluze.🙂))))))))))))))))))) Tie doplnky, co mate sa vam isto zidu, my to este nemame.
Tak ako sa dnes citis?

zuuuzana7
6. jan 2011

@lusinkaj teraz som v nemocnici mala by som tu ostat do ukonceneho 35tt a potom ma z infuzie odpoja a asi sa spusti hned porod kedze infuzku ked mi teraz odpoja tak hned kontrakcie pridu. len nech su malinky zdravucky a ja to dako uz vydrzim.
lusi a ako to zvladas teraz? ake su noci?
@janette77 tak to mame presne rovnaku farbu 🙂
citim sa trosku unavena babetko robilo zase cirkus v noci 🙂
a ty ako je dnes?

janette77
6. jan 2011

@zuuuzana7 nevadi, ze chalani robili curbes v brusku, hlavne, ze su aktivni, aspon mna to vzdy povzbudzuje.🙂) Pospi si teraz cez den... Takze rovnaku farbu nakoniec mame? 🙂 Nam sa velmi paci, uplne lahodna na oci, taka netypicky hneda, vsak? Ja som dnes v poho, len ked sa motkam po domceku a upratujem (lebo ja som maniak na poriadok) a prave som skoncila, tak si musim trochu lahnut, lebo citim, ze som to prestrelila zase. A nedajboze mi nieco padne na zem, penim strasne! Kazde drepovanie si poctivo odfunim.🙂) Trosku buvnem a ked mi doperie pracka, pojdem do sprchy a potom si nieco precitam...Manzela mam dnes v praci, aj ked je sviatok. Vyberie si volno buduci utorok miesto dneska, aby sme sa mohli ist zahlasit do porodnice. No tak u Teba uz len tyzden a odpoja Ta a babatka mas cochvila pri sebe. Urcite si plna pocitov. Uff, ja by som o nich mohla roman pisat. Ked ja este ani neviem, ci pojdem prirodzene, ci sekciou - chvilami mi z toho zahrabkava. A asi je najlepsie, ze hlavne neviem, do coho idem, kedze som prvorodicka, takze aspon ze tak.🙂)

janette77
6. jan 2011

Babulky, oplati sa mi sterilizovat cumliky a flasky v predstihu, alebo to nema vyznam a mam tak urobit az ked budu babatka doma?