Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
11. jan 2011

@deinad fakt Ti velmi drzim palceky! Som rada, ze ste uz rozbehli stimulku a toho 23., alebo 24.ho tfuj-tfuj.🙂
My pohlavie nechceme vediet uplne slobodne.🙂 Bol to vzdy moj sen a manzel sa mi nejako prisposobil, az tomu prekvapku prisiel na chut.🙂

janette77
11. jan 2011

@zuuuzana7 ...pekne pises, ako nemocnica z rozpravky. 🙂 My sme vsak na Slovensku, nezabudaj.🙂)))))))))))) Ale super, aky komfort mate tam. Sa Ti aj celkom dobre nemockuje potom, vsak? 🙂) Ale zelam Ti to, ked uz tam musis tolko byt, nech je to aspon najprijemnejsie, ako sa len v takom zariadeni da.🙂

juliagregor
11. jan 2011

@janette77 diazepan sa dáva uplne bežne, a aj pri silnách kontrakciách na zastavenie predčasného porodu, anesteziologovi ho tiež dávajú pred plánovanou sekciou, ide o to ukludniť ženu, jej srdiečko a prudenie krvi a tým aj deti...

janette77
11. jan 2011

@dusika11 Ahoj, myslim, ze vanilka to mala naplanovane presne na dnes 11-ho, takze je velky predpoklad, ze uz ma slniecka pri sebe. Aj pisala, ze ak sa bude dat pripojit na net, ze sa ozve. Tak bud je este velmi unavena, alebo nema spojenie. Tiez na nu myslim...

janette77
11. jan 2011

@tulina77 Ahojko, neboj, to iste bolo aj u mna, no teraz sa to spodne babanko tak rozkopkalo, ze au! Normalne mi usmev mrzne na tvari. Koncim 35tt, takze aj Teba to mozno caka. Bud rada, ze je zatial kludne, lebo sajby su to poriadne.🙂 No a ze si vidis pohyby druheho, vyssie ulozeneho babanka je normalne, lebo tam pod brusko si nedovidis. 🙂

janette77
11. jan 2011

@zuuuzana7 🙂))) si ma pobavila. Nechcem strasit, ale ja sa uz tak trosku dementna citim a to som na MD len od 1-ho.🙂))))))))) Ja neviem, aky je den, datum...no skratka, uz to asi zacina.🙂

janette77
11. jan 2011

@juliagregor aaaaha....

zuuuzana7
11. jan 2011

@janette77 ale v bratislave tie nemocky su uz tiez na tej urovni nie? ci mam prilis naivnu predstavu? ako u nas na strednom slovensku je to este bieda.
ale skor som mala na mysli to, ze je clovek pod dohladom.
sice ja som v takej malej privatnej nemocke. velka klinika v meste je tiez o niecom inom, a tu su sukromny lekari co maju po vacsine svoje pacientky lozkovane, ale ak sa babetka rozhodnu skor prist ako ukoncime 35tt tak musim ist do mestskej kliniky a z toho mi je tiez kadejako, lebo ako si aj ty pisala tam nic a nikoho nepoznam a predsa je to zase stres a tu uz mam predsa nejaku tu doveru k personalu vybudovanu.

tak prave mi prisli zvysit davku na 80 kvapiek tak vela mi este nikdy nedali, bozinku este tyzden dako vydrzat.

zuuuzana7
11. jan 2011

@janette77 🙂 tak uz aj teba to chyta 🙂 no darmo asi aj toto patri k tehotenstvu 🙂 ale hadam to potom vymizne.

zuuuzana7
11. jan 2011

@juliagregor to je napad, to ma ani nenapadlo, ze to aj s tym pekne ide.

lucia.kl
11. jan 2011

@janette77 možno to príde nečakane, tak ako mne 🙂 ideš do inej nemocnice, tak tam to môže vyzerať úplne inak, len treba byť pripravený, bohužial naše zdravotníctvo ešte trochu zaostáva, ale hlavne si hovoriť, robím to pre svoje deti a vydržím všetko, my ženy sme velmi silné 🙂
no inak sa máme dobre, baby konečne zas spávajú, od vianoc to bolo na figu, schudli mi a teraz to museli dohnať 😀 tak furt jedli a sa budili aj 3x v noci 😠 ale sú to poklady, dnes sa nicolka snažila robiť niečo ako lozenie, taká bola srandovná 😀

janette77
11. jan 2011

@zuuuzana7 neboj moja, vydrzis. A ziadna ina nemocka sa nekona. Pobudnes este chvilocku v tejto, kde aj privedies svoje slniecka. Ja Ti verim.🙂

janette77
11. jan 2011

@zuuuzana7 no...neviem, neviem... 😀 😀 😀

janette77
11. jan 2011

@lucia.kl hej, viem, ze si mala planovanu sekciu a bum, sla si neplanovane a prirodzene.🙂 Jasne, ze pre nasich drobcov vytrpime vsetko na svete, na take nieco sme stvorene len my zeny. Lebo ked si predstavim mojho milovaneho co i len s nadchou, to je ine divadielko.🙂))))))))) Babulky musia byt zlate, ved su uz vo veku kedy postupne skusaju, co vsetko dokazu. Musi to byt nadhera - sledovat kazdy pokrok. Tesim sa na to.🙂

lucia.kl
11. jan 2011

@janette77 keď už nevládzem, tak mi stačí pohlad na ne a som nabitá energiou, oni keď sa usmejú, to stojí za všetko čo sme si vytrpeli kôli nim, len keby tak rýchlo nerástli, trošku dlhšie by mohli ostať malé, veď za chvílku pôjdu do škôlky, školy a tak podobne. ved si pamatám, ako som sa tešila ked som otehotnela, potom mi o 6 mesiacov oznámila kamoška, že sa to podarilo a aj ona je tehotná, no a už má aj ona detičky na svete, ke´d si tak spetne čítam strany tu, ked som bola v štádiu tam kde ty teraz , letí to letí....

janette77
11. jan 2011

@lucia.kl 🙂 pekne si to napisala, si mamina telom aj dusou. Ale prave preto, ze si to uvedomujes, verim, ze si vsetky dni aj poriadne uzivas. A fakt sa neoplati nervovat, radsej sa nad mnohym pousmiat, pobavit... Teda, pokial nejde o zivot, samozrejme.🙂
Ja napriklad, ak mi je tazko, ak tehu zle znasam, ak sa aj nejaka slza bezmocnosti objavi - staci mi predstava, kolke roky bolo moje brusko prazdne a som znovu v pohode, tesiva a vdacna.🙂

matelko1
12. jan 2011

dobre ranko prajem 🙂
@janette77 vidim,ze julka ti ohladom diazepanu vsetko vysvetlila,ano dava sa bezne....
dnes ma prist svokra na cely den.dufam,ze mi dnes nic nevytreli 😀
dnes sa maxim ako kazdy den vykakal do nocnika a ja som ho zobrala umyt,nocnik do druhej ruky a hadajte co sa stalo.....no prevratila som ho nechtiac a hovienka vyleteli von 😀 ..narobila som si len robotu,musela som to pozbierat a umyt dlazku 😀 ....potom som sla chlapcov obliect,jednemu som dala naopak pancusky a druhemu tricko....no dari sa mi dnes. 😀

janette77
12. jan 2011

@matelko1 Ahojko 🙂 Diazepan - uz som v obraze, ale aj prekvapena z toho...
Takze mas den "blbcek", ale aspon je veselo.🙂 Ja tu mam zase maminu, vari mi spenat a poobede pojdeme pozriet kamosku. Navecer odide domov.
Prajem pekny dnik.🙂

juliagregor
12. jan 2011

ahojte tehuľky, dávam link na nový e-shop, ešte nejde, ale za chvíľku bude, tak si uložte http://www.bumbleride-shop.com/

deinad
12. jan 2011

@zuuuzana7 joj super si to napisala, presne ako pises...najkrajsie a najlepsie bude doma a na prechadzke a tak dokola, zdravie je prvorade, tak Vam ho prajem moc moc...ja mam taky pocit, ze precitlivenost prichadza s vekom, cim som starsia, tym ma viac veci dojima a castejsie vyhrkne slzicka..a neviem si predstavit, co to so mnou urobi s babatkom v brusku 😀 to budem plakat stale, ako babka nad telenovelou 🙂 az som sa musela tej predstave zasmiat...tak Ti prajem krasny dnik a vydrz to vsetko.

deinad
12. jan 2011

@matelko1 ahooj, no veru vela sa tu toho popise, takze Ta uvediem do obrazu 🙂, ano caka ma druhe KET-ko, 23-24/1, uvidime podla UZ ten idem 18/1, zmrazene mame 3 embryjka a vlozime 2, tak sa tesim....a co Ty, ako sa mas?

deinad
12. jan 2011

@zuzbel1 veru, kym mozes tak spi, potom sa uz nebude dat tolko...ale je super ze budu chlapec a dievca, taku kombinaciu by som brala hned 😉 ale samozrejme budem stastna aj pri inych dvojkach 😀

deinad
12. jan 2011

@janette77 ano ano, od dnes beriem po dve tabletky, tyzden ubehne ako nic. Okrem toho som ochorela, mam anginu a dnes som si bola pre lieky, vsetko ma boli, cely clovek, ale musim sa do toho 18/1 uzdravit, nech tam nekaslem na UZ 🙂 a tiez po KET silny kasel nie je dobry, takze tfuj tfuj nech som co najskor zdrava 🙂 pracovat ale musim, bohuzial praca na mna nepocka, ale nejako to uz vydrzim, aky si mala den?

janette77
12. jan 2011

@deinad Ahojko, tak zelam skore uzdravco. 🙂 Ked si napisala o tom, ze by si po zakroku nemala kaslat, spomenula som si, ze moj manzej mohol byt pritomny, ked mi vkladali embryjka (priamo na sale), aj bol potom so mnou na izbe, kde som asi hodku lezala. Robil mi srandicky, divadielka, strasne ma rozosmieval a ja som ho prosila, nech to nerobi, lebo vypudim tie bunocky a neujmu sa. Myslela som to uplne vazne a seriozne som bola na neho nastvana. Lenze on je rodeny vtipkar a neprestal. No a predstav si, babatka sa uhniezdili, asi si povedali, ze mat takeho humorneho tatina by nebolo zle...🙂) Tym som chcela naznacit, ze vsetko je na vyssej moci - kaslanie, ci nekaslanie nepomoze. Samozrejme, fit by si mala byt a cim zdravsia, tym asi lepsie. To ber skor ako moju spomienku, ako som sa bala, ze to nevyjde a just vyslo.🙂)))))))))))
Ani nevies, ako velmi Ti drzim palce.

bombula
12. jan 2011

@deinad
@janette77

prosim vas, len tak trosku mimo temy, o com je ET a KET? som neinformovana o tychto skratkach, ale velmi casto to tu maju mamicky v profile na MK, netusim o co pri tom IVF ide...?

pusa
12. jan 2011

Baby chcem sa len spýtať, existuje aj taká kniha pri narodení dieťaťka aj pre dvojičky.
Myslím taký ten denníček bábatka kde sa zapisuje kedy sa narodilo, pokroky, čo papá a lepia sa fotky .... atď.
Kamarátka čaká dvojičky a chcela by som to preňu ako darček.
ďakujem

lucia.kl
12. jan 2011

@bombula len v skratke, pri IVF ide o oplodnenie vajíčka mimo maternice - to znamená, že dostávaš hormóny aby sa ti produkovalo čo najviac vajíčok naraz, tie sa potom minioperatývnym zákrokom odoberú a muž odovzdá spermie, vajíčka sa potom oplodnia spermiami a pri ET - embriotransfer sa vajíčka vložia nazad do maternice KET je kryoembriotransfer, čo znamená, že vajíčka sú mrazené a vkladajú sa po rozmrazení ( keď máš viacej oplodnených vajíčok, tak ti vložia len dve a zvyšok sa zamrazí aby bolo na dalšie pokusy a nebolo treba absolvovať celé IVF)

lucia.kl
12. jan 2011

@matelko1 myslím, že takéto stavy mávame všetci, to mne sa v poslednej dobe baby ako naschvál vždy keď sú komplet oblečené že ideme von poserinkajú, no a môžem zas vyzliekať 😀
alebo mi padla okakaná plienka z prebalovacieho pultu na zem, no a samozrejme, že hovienkom dospodu 😀 kým nieje dieťa, to čo padlo na zem je to v poriadku, takých dní ešte bude...

bombula
12. jan 2011

@lucia.kl uf. tak dik za info.

dusika11
12. jan 2011

@janette77 plny suhlas vsetko je vecou stastia..my sme boli obidvaja v poriadku...lekari nevedeli co s nami..bola som stimulovana hormonalne , inseinacie,,a nic...a potom stres v praci ..pred tym tri mesiace brusne tance a zmena stravy viac na zivu surovu..a vystrelilo z motyky...otehotnela som neviem ako...udrzala som neviem ako..vsetko je vec stastia ..alebo niekto veri ze bozej vole..a dokonca sa prebrali geny po babicke a mam jednovajecnych chalanov..niekedy si myslim ze sme cakali kym sa dve duse rozhodli prist na svet spolu....ale to je len moj nazor...moja filozofia..