Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
13. jan 2011

@matelko1 🙂 🙂 🙂

matelko1
13. jan 2011

@janette77 🙂 😵
co mas dnes na plane.zajtra sa hlasis v nemocke,ze...no som zvedava co ti povedia.

janette77
13. jan 2011

@matelko1 nooo, zatial som este ani neranajkovala, odkedy som vstala, sedim za pc.🙂 Stihli mi volat kolegovci z roboty (ti sa o mna prikladne staraju nadialku🙂 a tiez som stihla vybavit vymenu koberca v Hornbachu, lebo sme kupili do detskej izbicky, ale neviem sa stotoznit s odtienom. Tuzila som po zelenom, ale takom pistaciovom (tak aj pod tym umelym osvetlenim v obchode vyzeral), no ked sme ho natiahli doma, tak hruza a des - nepaci, nepaci a nepaci. Takze ma kolegynky nakopli, ze sa to da bez udania dovodu do 4 tyzdnov vratit. Som si tam volala a naozaj, ak nie je poskodeny, nie je problem. Takze zajtra rano 6:30 vyrazame z domu, nech sme na siedmu v Hornbachu a potom idem na tie Kramare, ale budem dlho cakat, lebo som az na 10:30 objednana... No manzel musi byt na osmu v praci a mne sa inak ako autom nechce ist do BA...Nevadi, spolocnost mi bude robit mamina.
Som aj ja zvedava, co mi povedia a trosku sa pripravujem aj na hospitalku - pre istotu, aby ma to nezaskocilo.🙂
Dnes sa budem doma len tak flakat, lahko upracem, navarene mam, pripravim sa do zajtrajsej poradne - takze ilka-depilka...🙂) A taaaaaaak, lazo-plazo.🙂

matelko1
13. jan 2011

varim obedik,chlapcom mrkvovu polievocku a do toho dam krupicove halusticky nech je syta ,aj pre nas taku istu polievku len potom ju dochutim a palacinky,mm chodi kazdy den na obed domov,pomaha mi krmit chlapcov,jdneho on,jedneho ja....

janette77
13. jan 2011

@matelko1 mnam, ale dobre menu. Ja nahodou milujem detske polievky, normalne si mi narobila chute. A palacinky - v tych som ja denglava, tie u nas robi vyhradne manzel.🙂 Julka ma vraj dnes v plane tie moje syrove pagaciky, tak som zvedava, ci bude spoko...🙂

matelko1
13. jan 2011

@janette77 no pekne tak sa napapaj,babtka su hladne 🙂 ...ja uz obed mam urobeny pomaly a iste... 😀
takze sa pekne priprav na zajtrajsok,potom ak nahodou ta hospitaliz.daj nam vediet,ale pevne verim,ze ty pojdes este domov 🙂

janette77
13. jan 2011

🙂) babanka mi uz poriadne deformuju brusko. Od rana vyvadzaju a mam pocit, ze uz viem, kde je hlavka, kolienko...je to take mile a zazracne.🙂) Uz ich tuzim pohladit nazivo, kochat sa nimi. Juuuuuj, neviem sa dockat.🙂 Je to taky prival radosti a nedockavosti, ze mi to asi pomoze prekonat aj obavy z porodu.🙂)

matelko1
13. jan 2011

@janette77 tie syrove urobim aj ja,ale recept som si ani neskopirovala,musim ho najst,ale neviem na ktorej je str.urobim ich na narodky pride cela rodina,nasa a mm

janette77
13. jan 2011

@matelko1 no rada by som, ale zajtra zacinam 36tt, takze asi ma hodia na UZV a usudia, ci je potrebne byt uz pod dohladom, alebo mam este cas. Ved poradne budu uz teraz kazdy tyzden asi, vsak? Jasne, ze dam vediet. 🙂
Ale to by ste zistili aj sami, keby som sa dva dni nehlasila...🙂

janette77
13. jan 2011

@matelko1 poslem Ti ho na IP, dobre?

janette77
13. jan 2011

@matelko1 si mi take chutky narobila s tymi palacinkami, ze uz letel mail manzelovi, ze cez vikend robi palacky.🙂)

matelko1
13. jan 2011

@janette77 jej dik si zlata 🙂
ja som mala kazdy tyzden poradnu od 7mes a v 8 raz do tyzdna do nemocky a este aj ku svojej dr do poradne.proste bola som pod drobnohladom 😀

matelko1
13. jan 2011

@janette77 ja uz som mala toho masa dost 3 dni za sebou,uz sa mi ziadalo nieco bezmasite...

matelko1
13. jan 2011

idem naplnit palacinky,poobede sem pridem,ale pojdem aj von trosku ak nebude prsat.

janette77
13. jan 2011

@matelko1 fiha, tak taku starostlivost som nemala ani ja.🙂 Ja od zaciatku chodim kazde 2 tyzdne k obvodakovi a teraz vraj do nemocky budem kazdy tyzden...no ale zajtra budem mudrejsia.
Veru, masko sa neda dlhodobo jest, tak nech vam chuti celej rodinke a uzi si aj kocikovania.
Ja uz hadam idem ranajkovat. 😀

matelko1
13. jan 2011

my uz sme po obede,iem obliect chlapcov a ideme von....
tak zatial pa 🙂

bombula
13. jan 2011

@matelko1 prosim ta ak to nie je tajne v kt. centre v KE ste boli na ivf

zuzbel1
13. jan 2011

Ahojte, prajem pekny den 🙂
@janette77 tak ty uz zajtra ides na kontrolu ... drzim prsty nech je vsetko ok ...
mna to caka v pondelok, len mam zmiesane pocity, lebo spodne babatko tak kope a tlaci dole, ze to dost boli, citim take pichnutie a nie som schopna ani chodit a stale som unavena, tak len lezim a mam vylozene nohy, lebo ked sa dam do zvislej polohy, velmi babatka citim ...tak uvidime ... ked si predstavim, ze este 4 tyzdne v bolestiach ...vcera som mala veru krizu ... ☹
no mnam palacinky,dala by som si, aj ked mne uz prestava aj akosi chutit resp. uz nemam navaly pazravosti 🙂 babatka tlacia uz asi aj na zaludok, trocha sa najem a mam dost ...
Tebe sa chodi v pohode?

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 Ahojko, to mas podla mna to iste, cim som si presla ja. Spodne babo tlacilo na panvove dno a to bola teda sila a tiez mi nebolo vsetko jedno a vzdy som sa po kontrole cudovala, ze sme o.k., myslela som si, ze pri tolko tlaku bude krcok na nule. Takze neboj, ide len o pocit, verim, ze Tvoja poradna v pondelok dopadne dobre.
Zaludok a slezina...ved vies, co som si preskakala, ale je to uz fakt vyborne. Niekedy sa citim odlahcena akoby som bola uz po porode. Samozrejme, len kym sedim, alebo lezim, lebo chodza je pre mna uz festovne tazkopadna. Ja som ale narozdiel od Teba zrava, az ma to stve! ☹(( Hladna som uz chvilu potom, co sa najdem. Mojimi aktualnymi neduhmi je kovova chut v puse (tu som mala na zaciatku, potom dlho nic a teraz v 3. trimestri sa to znovu prihlasilo), svrbiace telo (ale len v noci), nenapadko to preslo od bruska na cele telo. Nemam vsak este ziadne vyrazky ani nic, len mam potrebu si to skriabat (ale cez den utlm, len v noci, ako pisem...), takze mam podozrenie na zacinajucu tehotensku dermatitidu, ktoru nedavno spominala Lucka. Toto ma drzi treti den. No a opuchy noh, mam ich ako slon.☹ Vcera som bola pozriet kamosku a uz som ani cizmy nezapla, vobec, sla som len tak na "volnobeh"🙂)), pod nohavkami nebolo nic vidiet, ale ja uz ani tehotensku bundu nezapnem, takze finale sa uz blizi.🙂
Zajtra som velmi zvedava, co mi povedia. Dam vediet. Vzdy v piatky zacinam novy tyzden, zajtra uz 36-ty.
A Tebe uz aspon choroba ustupila? Co sa tyka tyhcto Tvojich pocitov, skus vydrzat, akonahle sa babatka premiestnia, vyrazne sa Ti ulavi. Ja som mala taku krizu na Vianoce a aj som si poplakala, takze rozumiem Ti. Drzim palceky.

mamoka4
13. jan 2011

@janette77 Ahoj, držím Ti zajtra palce, som zvedavá na Tvoje správičky o Kramároch... ved ty uz si vlastne za vodou 36 týž. 😉 my končíme 30. týž. ale moja chodza hrúúúza...včera som isla pre dcéru do školky, čo je asi 5 min. a ledva som tam došla.... bože a to si hovorim aspon 6 týž. ! 😒

janette77
13. jan 2011

@mamoka4 diky!🙂 No za vodou ako za vodou, 36tt este len zacnem...v kazdom pripade sa snazim mysliet pozitivne. Zajtra, samozrejme, hodim info ako som dopadla. A ta chodza - moj drahy sa mi uz smeje, ze nie ze mi to tazkopadne kolisanie zo strany na stranu ostane aj po porode.🙂) Ja sa uz chodit aj bojim. V utorok sme boli na velkom nakupe a celkom som sa zlakla reakcie svojho tela. Akosi ma tahalo, pichalo, bolelo pri chodzi vsetko, tak som sa pridrzala vozika a modlila sa, aby sa snad porod nerozbehol.🙂 Horsie je, ze ja ani neviem, co mam cakat, este som tehotna nikdy nebola, tak neviem ani, ci du dane bolesti este o.k., alebo sa cosi spusta...och, ale aj tak som najstastnejsia na zemeguli.🙂)

zuzbel1
13. jan 2011

No ved to ze tie babatka, tak tlacia a kopu, ze mas pocit ze uz to dalej nejde... ale zase je pravda, ze ked spinkaju ak ma nic neboli. Co sa tyka toho svrbenia, mna to zatial obchadza, aj ked uz davnejsie sa mi urobili 3 flaky pod bruskom, ale za to podla mna mozu citrusy, lebo akonahle som ich prestala jest tak zacali miznut. A take flaky sa mi urobili aj ked som tehotna nebola, no ale nedaj si mandarinku , pomaranc ... 🙂 Tusim Lucka aj pisala co sa tej dermatitidy týka, ze je nieco pichli na to ...
To je dobre, ze ti chuti, podla mna tvoji drobci budu mat pekne vahy ... 😉
A tie opuchy ... zatial u mna len ruky, to sestricka ma minule rychlo schladila, ked som jej o tom hovorila a ona nato,ze su baby co ani paste nezavru a ze mam byt rada, ze mam len to .... tak som kludna, kedze nohy su este ako tak ... No tak ty si musis obut uz len botasky, tusim Vanilka to uz tak potom robila, kedze nic ine neslo obut ... 😒 Najlepsie by boli zabky, len to sa moc nehodi teraz ... 🙂 Inak som zvedava na Vanilkyne babatka, zatial este asi nemame info o nej ...
36-tka to je parada, Christie rodila v 35+5 t,ked sa nemylim a babatka boli nadherne , uz aj ked sa nieco zomelie mas pekny tt. 😉

mamoka4
13. jan 2011

@janette77 Neboj, keď sa pôrod rozbehne, telo Ti to dá vedieť 😉 , budď sa Ti pusti voda...ale ťa začnú bolieť kríže...pocit ako na menzes...a potom môžu prísť kontrakcie...Ale aj super, že36 tyž.!!! 😉

zuzbel1
13. jan 2011

@mamoka4 ahoj, no ja mam podobne pocity a zacalo to tak 29 tt, teraz uz ani radsej nikde nejdem, aj dnes som chcela ze vyjdem trochu von aspon nakupit, ale bohuzial je to nemozneeeee ... 😉

janette77
13. jan 2011

@mamoka4 uff, stacilo mi, ze som si to precitala, uz ma brucho rozbolelo od strachu.🙂 radsej na to nemysliet, bojim, bojim, bojim. Aj ked, ja som odchovana na chorobnom priebehu menstruacie a vzdy mi lekari na pohotovosti vraveli, ze jedine pozitivum to predsalen ma, ze takto nejako vyzeraju porodne bolesti, takze uz budem trenovana...🙂

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 tak to mas super, ze brusko (pokozka) zatial poslucha, podla mna by sa Ti uz nieco prejavilo, keby chcelo. Citrusy veru milujem aj ja, aj ked, vraj by sa to s nimi nemalo v tehu prehanat. Ano, Lucka bola s tym aj u lekara, ale ona uz tusim mala aj vyrazky...aspon tak si pamatam. Ja zatial citim len suchu pokozku, takze sa snazim odolavat skrabaniu, aby to neprepuklo naplno. Mozno sa poradim o tom aj zajtra v nemocke. Uvidim, aka bude situacia.
Co sa tyka opuchov ruk, to ani nie je nejako viditelne, ale tlak citim a co je horsie, nedam dole prstene. Matelko tu kedysi pisala, ze musia byt dolu pri porode (ci len sekcii, zato, ze je to brane ako operacia? neviem...). V kazdom pripade, ja som to skusala uz aj s mydlom a marna slava.☹ No ale snad ma kvoli tomu neodmietnu odrodit.🙂)
Zabky by pomohli, len kto by sa hanbil za tie slonie labky? 🙂) Nie je to ziadna romantika - pohlad na ne. Aj ked manzel je ku mne stale laskavy a chlacholi ma, ze lubi na mne vsetko, co tehu so sebou obnasa. Nastastie mam pri sebe spravneho chlapa. Ako odmenu sa budem snazit po porode dat sa rychlo dokopy, zhodit nejake kilecka a tak...🙂) On vyzna lasku este aj mojim striam. A nevaha dolozit, ze jemu sa pacia.🙂)))))))))))
Samozrejme, ze sa mu urcite nepacia, ale vazim si, ze to berie takto.
Na Vanilku som zvedava aj ja. Ta to ma (mala by) uz od utorka za sebou, tiez cakam na prve spravy a fotecky na MK.🙂 Mozno uz buduci tyzden sa nam prihlasi z domu.🙂

zuzbel1
13. jan 2011

@janette77 Urcite sa na to svrbenie opytaj, nech mozes byt kludna ze je to ok.
No tie prstene veru neviem neviem ... aby ti ich nedavali este s pilkou dole na sale 😀, ja som si ich prave vtedy dala dole ako sme s Matelko debatovali o prstenoch, skus sa s nimi este najako potrapit...
Co sa tyka strii, zatial ich nemam ( klop, klop), mne sa paradoxne zopar urobilo v puberte a moj obvodny lekar ktory je odbornik a stale ma vysetri od hlavy po paty a skumal minule brusko tak konstatoval ze zatial strie nie su, na to som mu povedala, ze ale urcite budu nakolko v puberte vznikli ani neviem ako ... on mi na to povedal, ze strie su hormonalna zalezitost t.j. ked som ich mala v puberte nemusim ich mat v tehotenstve, tak to som pocula prvykrat , lebo vacsinou vsetci spominaju genetiku a zrejme nieco na tom bude co povedal nakolko u nas v rodine ich nikto nema ... no ale co tam po striach, nepodstatne veci su to 😉 moj mm nevedel ani co su strie 😀

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 no strie su take strigy, ktore ja teda mam, sakra! 🙂 Ale ako pises, kaslat na ne, ine je dolezite...
Prstene ma stvu, fakt. A dnes som si uvedomila, ze som z nich aj nervozna, ze ma uz fakt ominaju. No pojdem sa ja s nimi este raz popasovat pod mydlovu vodu, ale velmi pochybujem, ze nad nimi vyhram.
Moja mamina zase tvrdi, ze strie mala v tehu, ale ze sa jej po porode postupne stratili, co sa zase zda mne dost nelogicke a nepravdepodobne. Ale ukazala mi brusko a fakt nic. No, ibaze by sa sekla v tom, ci ich vobec mala.🙂))))))))))))

juliagregor
13. jan 2011

@janette77 výýýýýýýborné 🙂 🙂 🙂
nestíham... 😝

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 inak to svrbenie je aktualne len v noci, co je divne a dnes som sa po svetle obzerala a nemam na pokozke ani naznak nejakeho defektu (teda mimo bruska)...tak skusim neprovokovat a mozno ako prislo, tak odide...

janette77
13. jan 2011

@juliagregor pockaj, pockaj, co vyborne??? Zeby pagaciky? Lebo to by ma veeeelmo tesilo.🙂)