Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
13. jan 2011

No tak s tymi prstenmi som ani nehla, absolutne nehrozi dat ich dolu. Pred porodnikom by som sa este nejako dosyta poospravedlnovala, nasypala popol na hlavu, ze som nezodpovedna a podcenila som to, ale co je horsie, ze ja sama som z tych vrazenych prstenov nervozna, ominaju ma a este aj svrbi pokozka pod nimi.
To co mam ist za zlatnikom, nech mi to nejako odspodu prereze a nasledne stavi?? Ja to myslim vazne...poradte pjosiiiim. ☹

deinad
13. jan 2011

@bombula ahojky, no najviac sa dozvies na nejakej stranke centra asistovanej reprodukcie (CAR), zavisi na tom, ci nejake navstevujes alebo chces..IVF je v skratke pre umele oplodnenie, kde zene hromonmi stimuluju rast a dozrievanie vajicok, tie potom v ansteze vyberu..dalej pokracuju vyberom zrelych a najlepsich vajicok vhodnych na oplodnenie. Su dva druhy oplodnenia - 1. daju do skumavky spermiu a vajicko, aby sa oplodnilo "prirodzenejsie" a 2. ze priamo vpichnu spermiu do vajicka. v CAR-e uprednostnuju druhy sposob. takto oplodnia vsetky vhodne vajicka a caka sa na vyvoj embryi. Cely cyklus IVF treda priprava na odobranie vajicok trva asi mesiac a zena si picha injekcie do bruska a berie tabletky. Po oplodneni a podla vyvoja embryi nasleduje transfer embrya do maternice - teda ET - embryotransfer. Ak ma zena viac oplodnenych vajicok a embrya su kvalitne, tak tie zvysne si moze dat zamrazit pre dalsie pouzitie alebo pre darovanie. zmrazene embrya vyuziju zeny, ktorym sa nepodari otehotniet po ET, alebo zeny, ktore maju babatko po ET a dalsie chcu neskor, idealne je tak do 5 rokov ich vyuzit. no a transfer zamrazenych embrii je KET teda kryoembryo transfer. Samozrejme embrya pred KET rozmrazia, aby vedeli, ci sa dalej vyvijaju, lebo sa moze stat, ze sa vyvijat prestanu a tie sa na KET pouzit nedaju. pred KET je potrebna priprava tabletkami kvoli maternici, aby bola pripravena na prenos embrya teda KET.
Ak budes mat dalsie otazky, kludne sa pytaj, ale najlepsie Ti to vysvetlia priamo v CAR-e.

zuzbel1
13. jan 2011

@janette77 tak to svrbenie mas fakt divne, len v noci ... som zvedava co ti na to povie lekar a hlavne nech ti to prejde cim skor ... 😉

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 no fakt sila, lebo uz sa stmieva a ja sa zacinam osivat. Az sa mi verit nechce, ze by to takto fungovalo. Hm...

dusika11
13. jan 2011

@janette77 no ja som si kupila test tehu a tam bolo negativne..tak sme si vypili ja trocha viac..ale stale mi meskalo aj na druhy den aj potom, volala som lekarke ze test negativny ze sa zo mna stane alkoholik co sa utapam v ziali...a ona...podte na krv..a ja ze naco? ona ze moze byt ze som tehotna...isla som do Car na krv v rannom alkoholickom stadiu 😀 a vysledky...tehotna.....

deinad
13. jan 2011

@janette77 wow, pekne si to napisala, znie to az neuveritelne. A ako to ze na 6x, kolko IVF cyklov si absolvovala? Veru dost si ti toho uzila kym sa to podarilo, a je super ze si to vydrzala.
Inak dnes sa mi moc nepolepsilo, rovnako ako vcera nic moc, uz aby zacali ATB poriadne zaberat...

janette77
13. jan 2011

@dusika11 ...no ja mam dost.🙂) Vidis, dalsi "nerealny" pripad a ako sa tesime, vsak? .🙂))))

dusika11
13. jan 2011

@bombula ja mam zahradu tak jablcka take saplave ..ale nepostrekovane mrkvu tiez domacu..ja som pocas tehu sa tak vysypovala z j l...u a t..o zeleniny ze asi to s kostolnym poriadkom nebude

dusika11
13. jan 2011

@janette77 no ano..aj ty uz ich za chvilu uvidis este take 3 tyzdne ked vydrzis..........

dusika11
13. jan 2011

@zuzbel1 mna svrbel cely clovek a kusalo ma aj postelne pradlo hladala som stare socikove pyzama co nemali zmolky na tych zmolkach ma kusalo vsetko ...zabralo nejest zeleninu z retazcov a vysoko hydratacny krem z dm marketu alverde...takze vam to nezavidim mala som to aj ja

janette77
13. jan 2011

@dusika11 dufam, ze vydrzim tolko, kolko bude potrebne pre zdravie, silu a zivotaschopnost nasich slniecok. Dakujem za kazdy den a ukonceny tyzden...🙂

janette77
13. jan 2011

@dusika11 zuzbe1 to nema, to len ja sa osivam ako opicka.🙂))))))))))

janette77
13. jan 2011

@deinad mala som na mysli "umele zasahy" celkovo, cize ratalo som 3 neuspesne inseminacie, 1 neuspesne ET, 1 KET - to je spolu 5, no a kedze som po 6 zakroku (to bolo ET-ko v uplne inom centre, teda cela stimulka odznovu) dostala mrchu, bolo by to spolu 6 neuspesnych pokusov. Nastastie sa to na "sestke" zastavilo a my sme boli obdareni.🙂)))))))

janette77
13. jan 2011

🙂) cely den mi santia drobci v brusku. Baby, ja by som najradsej mala priesvitne brusko, aby som mala aspon predstavu, co tam stvaraju.🙂) Neviem si to ani predsatvit.

dusika11
13. jan 2011

@janette77 skus ten krem v tube nech ti kupi mm dm market alverde biela tuba s ruzovym hyperhadratacny antialergicky,,super vec

zuzbel1
13. jan 2011

@dusika11 veru ako pise janette mna zatial nic nesvrbi 😀 ale musim sa pridat k tomu co si pisala predtym, tiez som urobila tehu test a bol negativny, tak som zobrala mm na pivo, ze teda snad na dalsi mesiac, ale po tyzdni som si urobila znova test, kedze meskali kramy a test bol pozitivny 🙂 takze nie si sama co to zapila 😀

zuzbel1
13. jan 2011

@janette77 aki tam musia byt pokrceni chudence 🙂

janette77
13. jan 2011

@dusika11 diky za tip, zapisujem a zajtra v DM-ke mrknem, budem v BA...uz sa tesim na vykupenie, lebo uz to zacina.☹

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 no dobre teda, ked vy s pravdou von, tak aj ja. My sme tiez po veceri zapijali neuspech.🙂)))))))))))))))))))))))) Ozaj, nie je to kluc k uspechu? Mozno info pre deinad, nech si da s manzelikom do nosa a vyjde to! 🙂)))

deinad
13. jan 2011

@janette77 aha jasne, aj inseminaciu si pocitala, uz som veru rozmyslala, ze kolkokrat cele IVF, no i dvakrat je teda az az Ti poviem, pri prvej stimulke som uz ku koncu mala brucho samu modrinu a kazdy vecer plac na krajicku, bola som stastna, ze to mam za sebou, aj ked vlastne koniec stimulky bol vlastne zaciatok toho vsetkeho 🙂

janette77
13. jan 2011

@deinad veru, aj tak je to o nervoch - stale cakas na verdikt - najprv, ci reagujes na hormony, potom kolko vajok sa vytvorilo - kolko z nich moze byt prazdnych - potom kolko sa oplodni - kolke embryjka preziju...skratka stres na strese, ved to je na tom celom najhorsie. Zena je stale v napati a potom, ze bud v pohode!
No a ja som vzdy velmi slabunko reagovala na injekcie, cize pokazde som mala malo vajok. Aj teraz sa nam zadarili len 3 embryjka, z toho 2 vlozili a ujali sa (NASTASTIE), tretie neprezilo v labaku. Takze ak by sa nam nepostastilo, cely kolotoc by sme museli podniknut odznovu. Ale sla by som do toho znovu a znovu a znovu. Asi by som sa nedokazala vzdat, mozno by som si dopriala prestavky, ale aj to viac menej kvoli peniazkom.
Inak, so mnou tie hormony nic nerobili, nebola som ani naladova, ani placliva, aj som celkom statocne niesla tie modriny. Mne daval injekcie manzel a ten mal z toho vacsi stres ako ja. Bral to tak, ze mi ublizuje, triasli sa mu ruky, ale zvladli sme to.🙂)

juliagregor
13. jan 2011

@janette77 hej pagáčiky 🙂 ...varím a pečiem zajtra na promocie...a deti mi pomáhajú 😎

janette77
13. jan 2011

@deinad ratala som insemku, lebo aj to boli stresy, tiez jej predchadzala stimulka liekmi, v podstate tiez druh umeleho oplodnenia, aj ked teda rozhodne "mensie zlo", ale tiez to boli cakacky na vysledok a nerviky poriadne. Ty si insemkami neprebehla? Niekde to bola aj podmienka pre IVF... aby vobec poistovna schvalila ziadost.

zuzbel1
13. jan 2011

@janette77 no kto vie ako to bude 🙂 velmi dobre si pamatam ako som sla urobit ten druhy test, len tak mimochodom, ved to urcite nebude nic z toho a neverila som vlastnym ociam, 😉 uz som potom len ratala kolko dni som tehotna ...

janette77
13. jan 2011

@juliagregor jejoooo, velky den Ta caka zajtra. 🙂 No teda, Julka - tri deti, uspesne ukoncene studium, vlastnorucna priprava oslavy - Ty si prototyp nadzeny! Mas moj velky obdiv. Tak nech Ti to zajtra vyjde!🙂

juliagregor
13. jan 2011

@janette77 hehe, že nadžena...momentálne ledva chodím a to ešte nemám upratané 😝
a šaty som ani neskúšala, dúfam, že su čisté...pekný večer 😉

janette77
13. jan 2011

@zuzbel1 nadhera!🙂))) urcite si tu chvilu stale pripominas. Ja tak spominam na telefonat s CAR-om, ozivujem si ho v pamati a zazivam euforiu odznovu.🙂 U mna to bolo tak, ze ked mi mali v dany den volat vysledok krvi, sla som na obed a kedze mi robili spolocnost traja kolegovia, vypla som si telefon, lebo som bola na beton presvedcena, ze to nevyslo a nechcela som, aby mi volali prave vtedy, ja by som to nezvladla a rumazgala by som aj pred kolegami. Takze po navrate z obeda som si zapla mobil a nasla 3 hovory. S trasucimi rukami som volala spat zo sukromia zasadacky... s 0,0% nadeje v sebe. Ked mi sestricka oznamila, ze som tehotna, neverila som, cela som sa roztriasla a ona, ze aj my sme sa cudovali, ked ste nam rano zahlasili, ze ste dostali menstruaciu a mate aj krasne hcg (vtedy 780), takze vyslo to, berte hormony a o tyzden pridite na kontrolny UZV.🙂 Bola som v takom rozpolozeni, ze si sestricka u mna asi trikrat skontrolovala, ci sme si rozumeli a aby som urcite neprestala brat lieky, chcela mat istotu, ze ju vnimam, lebo som sa do telefonu rozrevala od stastia, napatia, vsetkeho naraz. Sok ako svet! 🙂
Potom som vyvolavala mamine - nebrala, manzelovi, ten ma asi 5-krat zrusil, lebo mali nejaky meeting. Ja som to potrebovala niekomu strasne oznamit, ale este to bolo take krehunke, ze som chcela len niekoho z rodiny (zatial som chcela vynechat kamosky, kamosov aj kolegov)...tak mi napadla svagrina. Dvihla to a zapocula, ze placem - prelakla sa, co sa stalo,. kde som, odkial volam...tak som jej s placom oznamila, ze som tehotna.🙂))))) Rozrevala sa so mnou, mame totiz pekny vztah a brachovci s nami tych 5 rokov nezdaru velmi prezivali a priali nam. Neskor som zastihla aj maminu na telefone, ale cely telefonat som sa tvarila normalne, ved od predosleho dna vedela, ze som dostala mrchu, tak uz ani ona neratala s uspechom...na zaver telefonatu som sa jej opytala, aky mala den a ona ze strasne zly. A ja: a ked TI poviem, ze som tehotna, zlepsi sa Ti nalada? Ona zacala koktat, pytala sa asi trikrat, ci si z nej nerobim srandu a pustila sa do nareku. Od stastia.🙂))
To je moj pribeh o najkrajsej sprave v mojom zivote.🙂

janette77
13. jan 2011

@juliagregor drzim palce na zajtra, ale Ty si taka chodiaca pohoda, ze nemam obavy, ze by cokolvek nevyslo. Takze si to uzi dosyta, je to krasna odmena za to, co si dokazala. A budu aj fotecky na MK? Samozrejme s deturencami, aby nas admini nezvozikovali za foto mimo temy.🙂))))))))))))))))

juliagregor
13. jan 2011

@janette77 jasne, že budú 😉 ...a sem adminky nechodia, pokiaľ sa nezavolajú...s maminami sme tu prebrali snád už všetko 😉 , prajem pekný večer a dakujem 😉
a pekne tehuľkujte 🙂

zuzbel1
13. jan 2011

@janette77 kraaasne, dojimave 🙂 strasne moc prajem babam, kt. sa nedalo prirodzene, lebo verim, ze ste si museli vela vytrpiet ... velmi sa tesim, ze vam to vyslo, ze ste sa nevzdali a babatka vam predosle starosti a stres urcite vynahradia velikanskou laskou 😉