Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
24. jan 2011

@deinad citam,ze mas termin posunuty.sliznica ti rastie....ako som citala.kolko ma,nevies.ja som mala 12mm a vtedy bol vklad.pevne verim,ze ti to tentokrat vyjde,drzim palce.
@janette77 aj ja pevne verim,ze ked budu deticky na svete,tak sem prides na mk a popises aj ked nie vela,lebo toho casu kym si na to zvyknes bude asi malo,ze...

janette77
24. jan 2011

@matelko1 tesim sa na foto torty, teraz fakt robia nadherne vselijake...🙂) A s tou nemockou mas pravdu, ved ja si uz vo stvrtok beriem aj zbalenu tasku, keby nieco. Ved auto odvezie, ak ma aj nebudu hospitalizovat. Sama som zvedava, aky termin padne. Manzel sa vola Erik a 2.2. ma meniny, tak to by bola pecka, keby som mu mohla dat ten najkrajsi darcek na svete. Inak sa vyhrazal, ze mu budem musiet nieco kupit v nemocnicnom bufete. 😀 😀 😀

janette77
24. jan 2011

@matelko1 tak urcite to nebude az tak casto ako teraz, ale rada nakuknem a navyse budem hladna po radach a infoskach, takze bez vas to, mile maminy, aj tak nepojde.🙂))))

matelko1
24. jan 2011

@janette77 tak potom nam daj vediet ak si ta uz nechaju tam.no som zvedava,ze ci to budu 2-ja chalani,alebo chlapec-dievca.neviem sa docakt 🙂

janette77
24. jan 2011

@matelko1 ked sa vo stvrtok uz neozvem, to bude znamenat, ze si ma tam nechali🙂) Tiez som zvedava, co v brusku nosim, ale ked mi uz lekar vtedy davno prezradil jedneho chlapceka, tak som sa nejako automaticky zzila s tym, ze budu dvaja chalosi. Odvtedy tu myslienku v sebe zivim.🙂 Ale minule mi pisala kamoska, ze ju do 5. mesiaca drzali v tom, ze caka dcerku a potom bola na morfologickom UZV a tam jej na beton tvrdili, ze chlapceka. Takze aj ja som otazna, kedze toto mi doky prezradil len na tom pidi UZV, co ma v ambulancii. V kazdom pripade - dolezite je, aby boli babatka zdrave, na nicom inom mi nezalezi. Ozaj, mrkla si moju fotecku v albume? Vcera som pridala svoj 37tt domcek.🙂

matelko1
24. jan 2011

@janette77 inac pozerala som si tvoje albumy,mas krasne pripravenu izbicku pre babatka 🙂 ...a brusko mas riadne 🙂 ja som ho az take velke nemala,ale si zlata bruchata 🙂
jasne,zdravie si clovek najviac zela,nezalezi co to bude....bude to prekvapko,ale aj pre mna 🙂

janette77
24. jan 2011

@matelko1 dakujem(e), v izbicke este pribudol vesely kobercek na stred - podobnej farby ako su vankuse a lampky - nieco medzitym, celkom sme utrafili odtien. A este detsky luster vcera manzel namontoval, zial, svietivost je otrasna. teraz su tie detske lustre fakt pekne len na oko, ale osvetlenie budeme musiet riesit, ked podrastu, ved by si pri tomto ocka pokazili.

katy77
24. jan 2011

ahojte baby
chcem sa pridať....som v 30-tom týždni, čakáme dvoch chlapcov
nestihla som si všetko prezrieť čo je tu popísané...časom, aspoň zatiaľ poslednú stranu 😉

matelko1
24. jan 2011

@katy77 ahoj a vitaj 🙂 takze chlapcov budes mat 🙂

matelko1
24. jan 2011

@janette77 tak my mame zatial len taku malu izbu pri kuchyni,museli sme ubrat z tej izby,lebo ked sme kupili dom,tak zial tu kupelka ani wc neboli a nebolo to ani kde umiestnit,takze sme museli ubrat z izby,ale hore uz zaciname podkrovie robit,strechu sme davali pred minulim rokom novu,stresne okna a voda,kurenie,plyn vsetko uz mame natahane,teraz ma prist znamy,on je architekt,ma okruhlu peciatku,tak ma nam urobit projekt,nic za to ani nechce,ze ich mame aj s manzelkou a detmi pozvat na kafe....jasne,ze sa im nejako revanzujeme.

zuzika30
24. jan 2011

dnes sono dopadlo vyborne ,mala napreduje ma 782g je o 7 dni popredu vo vyvoji, maly ma 712g a je o 3 dni popredu , takze sa uz tesim ako nam pekne rastu a ze budeme mat veeeelky domcek 😀
len neviem co by som na seba namazala aby mi to brucho nepopraskalo, ja viem ze zdravie v prvom rade 🙂
len som trosku sklamana ,ze nam nechceli pekne ukazat tvaricku, furt tam pchali rucicky ,ale mala zivala to bol pohlad
@katy77 vitaj ,gratulujem k dvom chlapcekom 🙂

matelko1
24. jan 2011

@zuzika30 tak super,ze kontrola dopadla dobre 🙂 ...ani mne nikdy ked som sla na utz tak sa nechceli ukazat v plnej krase 🙂 ...ale hlavna vec,ze je vsetko ok 🙂
chlapcov som dala do postielok,som zvedava kedy zaspia,lebo v kociku mi hned zabubaju a teraz je tam akysi randal 🙂 ...vankusova vojna,prehadzuju si vankuse a hracky z jednej postielky do druhej 🙂

janette77
24. jan 2011

@matelko1 juj, tak to ste vy uz celkom daleko s rekonstrukciou. My mame este len povodny stav a byvame tu tri roky, ale my sme hladali presne taky dom, ktory si nevyzaduje okamzite investicie, aby bol plne funkcny, zachovaly a hlavne zdrava, sucha stavba (strecha tu bola menena pred nejakymi 8 rokmi). Ale v decembri sme si doplatili stavebne sporenie a planovali sme to tu cele prerobit - ibaze som ostala tehu.🙂 A som stastna, je to pre mna viac ako prerabka domceka. Tento rok preto len vymenime okna, zvysok musi pockat, kym deturence podrastu. Tiez planujeme zavolat si bytoveho architekta, aj statika, aby nam urobil nejaky navrh, nech to tu mame aj my pekne moderne. Raz... 😀
To mas super, ze mate cloveka, co vam urobi projekt zdarma, viem, ze ide o dost mastne peniazky...no ale dame sa na to urcite... 🙂

matelko1
24. jan 2011

@janette77 tak povodny stav bol katastrofalny,predtym co sme sli kupovat dom,tak sme si zavolali statika,ci nieje nahodou narusena a ked povedal,ze ak ho nekupime my,tak ho berie on,tak sme vedeli,ze je v dobrom stave,ale prasklina bola velka na dome,lenze tu sa nebyvalo a ked,tak sa kurilo len v jednej izbe-to je ta,ktoru sme museli rozdelit a urobit kupelku a wc-to mame samostatne,ja som nechcela mat wc s kupelkou spolu.no dom na zaplakanie,nezmohla som sa ani na slovo ked sa ma teraz uz moj mm spytal,ci ho kupujeme,a vo vnutri zatuchnute,fuj strasne smrdelo a zacalo sa makat.moj mm so svojim otcom cely dom od zakladou zacali robit zaklady spevnit,odizolovat atd a cely dom dookola do kvadrov poozbyjat....no roboty a roboty bolo.ani som neverila,ze za rok sa to urobi.byvat sme sli sem,bola len ta mala izba urobena,linku sme si dali robit a wc bolo.zuby sme si umyvali v kuchyni.chceli sme byt spolu,lebo 3 roky sme v nemecku spolu byvali,prisli sme domov a museli sme kazdy ku svojim ist,ja ku mamke,mm ku rodicom.
teraz som rada,ze uz je spodok skoro,az na drobnosti hotovy,ale.....treba nam prechodove listy dat,posuvne dvere do kuchyne-tie mal prist v sobotu zamerat,no nedosiel....tak sa robi u nas.a potom kazdy skuci,ze nieje robota a ked je,tak nik ti nepride...

matelko1
24. jan 2011

idem si urobit kafe,chlapci mozno kym mi vychladne zaspia 😅 ....a urobim im nieco na olovrant,samozrejme ako zaspia a bude kafe vypite 😀

matelko1
24. jan 2011

ak si myslite,ze alex zaspal,tak ste na omyle.maxim hned zaspal a alex vystraja.nic som neurobila,len lietam medzi izbou a kuchynou.kafe som na postupku vypila.....nebude vladat do vecera a vecer pri veceri zaspi...a ani nedoje.
nesla som von ja blba,lebo moj mm mi povedal,dnes nechod fuka hnusny vioetor a je zima .....no myslela som si,ze aj doma zaspia obaja a ze aspon na 30 min si vystriem chrbat....ale prechadzka mi aspon dobre urobi a oddychnem si von.boli aj vacsie zimy a chodila som von.no som blba,co si mam povedat.

janette77
24. jan 2011

@matelko1 klobuk dolu, kolko ste uz porobili a za rok, ved to nie je na dom ziadna doba. Ale teraz si uz spokojna, nie? 🙂 Neboj, ti nasi vedia, co kupuju. Podla foto, co mas v albume to tam mate uz velmi, velmi pekne, tak sa oplatilo investovat peniazky, aj energiu. Ja sa tiez tesim na nasu rekonstrujku, aj ked teda my mame priaznivu vychodziu polohu, lebo sme vedeli, ze hned peniazky nebudu, tak sme hladali obyvatelny dom, ktory si (keby sme boli veeelmi skormni a nebazili trosku po modernejsom prevedeni) neziada uz ani korunu. Pred nami tu byval lekar a ucitelka, takze "kultura" domu je zachovala...🙂) My sme s manzelom spolu uz 11 rokov, najprv sme (3 roky) byvali u nasich (to manzel este studoval na VS a ja som pracovala v statnej sprave za par supov), lebo nebolo na ine, potom sme si 4 roky platili podnajom v petrzalskej garsonke a zakotvili sme v domceku mimo BA, co bol nas spolocny sen.🙂

adjka
24. jan 2011

ahojte vserci, dlho som tu nebola, nie je moc casu, chcem iba ze keby mal niekto zaujem o komplet veci pre dvojicky dievcatka,l rada by som to posunula za super ceny, vsetko za euro, dve,tri(body kratkorukavove, dlhorukavove, dupacky, bundy, capice, rukavice, pancuchy, sale, no vsetko komplet oblecenie)vsetko je ako nove a vela veci aj uplne nove, co som im nakoniec ani neobliekla, krasne poparovane.ak by mal niekto zaujem, ozvyte sa mi na 0905231111 alebo do IP.tak sa vsetci drzte zatial....idem venovat, lebo mi tu vykrikuju tie moje bambulatka.

matelko1
24. jan 2011

@janette77 no teraz sme spokojni,ale stalo to vela namahy a usilia.ale stalo to za to.este treba vela robit,ale spodok je hotovy aj ked ta tretia izba je mala,ale v bytovke su este mensie a tu su a ludia ziju a ked maju 2-izbovy byt tak co....vobec ma to nemrzi,ze akurat detska izba je mala,ale podkrovie ako sa zacne,tak tam budu velke izby a neviem ci aj tam urobit taku ako kuchynka,ale malu...co ked nahodou moja mama,alebo....nebude vladat a co potom,tak by bolo aspon samostatne byvanie hore urobene,no neviem.....este sa porozpravam s niekym,lebo kupelka wc to bude spolu,hore to moze byt spolu,

janette77
24. jan 2011

@matelko1 ved uz nieco vyspekulujete, ked doteraz ste to tak pekne zvladli🙂 My mame 5-izbovy domcur (podkrovie by sa tiez dalo zobytnit, dokonca ma aj dva samostatne vchody s izbovymi dverami, ale zatial neuvazujeme o tom...casom sa uvidi) a kazda z izieb je velka, aj kuchynu mame 5x5m, vstupna hala tiez velka, tak zatial mame priestoru dostatok. Mame dokonca samostatny satnik aj s oknom, ale ten budeme zmensovat na ukor kupelne, lebo tu mame zase uzku. A tiez zmyslame, ze ponechame aj samostatne VC, aj v ramci kupelne jedno dorobime, lebo ked sa rozvetvi rodina, neviem-neviem, ten poradovnik... 😀 😀 😀

deinad
24. jan 2011

@janette77 dakujem, virusiky su uz na mne 🙂)), tak nechavam posobit, uz len zajtra a v stredu rano ideme...ako sa drzis? 🙂

janette77
24. jan 2011

@deinad Ahojko, tak nech je streda uvodom cesty k dvom kolajnickam! 🙂))) Ja sa drzim ako viem, mozno viac silou vole, ako fyzicky, ale ja som vytrvala.🙂

deinad
24. jan 2011

@matelko1 no po 14 dnoch som mala len 6 mm, takze som pokracovala vo zvysenej davke estrimaxu, mala som mat 23.1 ale mam 26.1. no a po druhom UZ uz bola 9 mm, takze za tych par dni este kusok dorastie.... 🙂 dufam, ze sa malinkym bude u mna pacit 😵

deinad
24. jan 2011

@janette77 verim, ze to nemas jednoduche, pozerala som fotecky z decembra a poviem ti, ze mat este vacsie brusko o 1 mesiac nez si mala, tak to musi byt riadny zaberak chudatko. Ale citam, ze z teba srsi dost optimizmu, a hlavne sa neprecenuj a uz konecne oddychuj, izbycky aj vybavicka su krasne, normalne zavidim (ale iba v dobrom) a prajem ti vsetko naj naj 🙂

janette77
24. jan 2011

@deinad Mrkni si foto zo vcera, ktore som zavesila do albumu.🙂 A to mi mamina dnes povie, ze ta fotka klame, lebo v reale mam brusko vacsie. Neviem, ona ma predsa vidi z ineho uhla ako ja seba samu...
Optimizmus pojde aj z Teba, deinad, lebo vies, aka bola cesta k babatkam trnista. Ono sa to mozno nezda, ale je to potom velky bonus pri znasani vsetkeho, co tehu obnasa.🙂

juliagregor
24. jan 2011

@janette77 fotečky som mrkla, máš krááááásne bruško a teda riadne...a izbička je úžasná ..
pri fotke obyvky som si v duchu vravela, .....no kvietky odloží, mačičku odloží...:D

janette77
24. jan 2011

@juliagregor veru, vsetko pojde o par mesiacov z dohladu a to keby som Ti nafotila "panoramu" obyvky, tak povies, ze cele vypratat. 😀 😀 😀

zuzbel1
24. jan 2011

Ahoj dievcata, ja len tak narychlo z nemocnice, zajtra nas caka este sono, odber krvi a vysledky dalsich testov, mozno ma v stredu pustia, ale to len tak na tyzden a potom znova do nemocky uz nastup pre istotu 😉 drzte sa vsetky

janette77
24. jan 2011

@zuzbel1 jej ahoooj, Ty mas v nemocke net? Som rada, ze sa hlasis. Stale vsetko o.k., len Ta preventivne vysetruju?

juliagregor
24. jan 2011

@janette77 neboj vypraceš 😀
pozerám na markíze film a sa tu rehocem... 😀