Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

simonessa
23. feb 2011

@mamoka4 a ty uz si vo vysokom stadiu teda ty uz zachvilku aj pojdes rodit ze 🙂 tak drzim palce 🙂 nech vsetko super dopadne 🙂

juliagregor
23. feb 2011

@janette77 kvapky daj aj do nošteka, oči a nos su prepojené...a môžeš aj Miškovi dať...aké kvapky ti dr, predpísala?

janette77
23. feb 2011

@juliagregor nespominam si na nazov, lebo manzel vzal recept a aj vybral kvapky, tak vecer Ti napisem, ked ich donesie...ale nieco ako Septonex...aspon podobne to znelo...

mamoka4
23. feb 2011

@simonessa ĎAKUJEM....V pondelok idem do nemocky...budem informovať cez juliugregor 😉 takže sa všetko dozviete...

juliagregor
23. feb 2011

@janette77 to su dobré kvapky, kludne aj Miškovi daj...neuškodí mi to..a pozor na prievan a na návštevy

simonessa
23. feb 2011

@mamoka4 no super tak som zvedava takze v pondelok uz ich mozno aj uvidis...ty sa mas 🙂 drzim naozaj palce 🙂

juliagregor
23. feb 2011

do zapálených a hnisavách očiek odporúčam aj streknuť materského mliečka, treba však nechať pozrieť aj dr. lebo deti maju kratučké slzné kanáliky a velmi rýchlo s ato vie zapáliť a aj zapchať...

linduska2
23. feb 2011

@juliagregor aky su roztomily 🙂

juliagregor
23. feb 2011

@linduska2 dakujem 🙂 , my sme už veľkáči 😀

mamoka4
23. feb 2011

@simonessa Nie, nie...to ma len prijmu...najskôr sa robia rôzne predoperačné vyšetrenia, monitora podľa toho primár určí termín cisárskeho.Ale už to nebude dlho. 😉

mamoka4
23. feb 2011

@janette77 Ja som mala problém so zapálenými očkami pri dcérke...asi 4 týždne mala neustále zapálené, hnisavé, zakarpavené a to sme vystriedali niekoľko kvapiek...nakoniec sme boli a spriechodnení slzných kanalikov...mala ich upchaté. Robila to očná lekárka...a my sme s manželom čakali pred dverami trvalo to chvíľku. 😒 ☹ Odvtedy je všetko Ok.

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 aj nam vravela lekarka, nech skusime tieto kvapky a keby nepomohli, doporuci nas k ociarovi...

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 ...no inak priprav sa na spustu vysetreni, kazdu chvilu monitor, caka Ta aj EKG, potom pohovor vo vysetrovni, vizity - kazdu chvilu nieco... Kamarat mi pisal sms, ze dobre si este v nemocke oddychni, kym sa narodia deticky a ja som mu s usmevom odpisala, ze mame vojensky rezim, na oddych ani pomyslenie, lebo len co sa vyteperis na tu vysoku postel a blahodarne zaspis, rozrazia sa dvere a ide sa cosi s Tebou robit. Zase a znovu a opat.🙂 Neobide Ta ani klystir a pobyt u "holica", ak sa teda nezariadis doma. Ja som sa zariadila, len ma "dorabala" sestricka... 😀 😀 😀 Este sa pytaj, kym to mam cerstvo v pamati.🙂
Este mi bolo smiesne, ze ked sme mali ranajky, obed, veceru, sestricky nad nami stali pri stole a citila som sa ako v seriali Odsudene.🙂)) Na nadstandarde nam nosili jedlo na izbu a prisli vziat uz len prazdne nadoby.

andzis
23. feb 2011

@deinad joj to ma velmi mrzi drz sa a bud silna ...

mamoka4
23. feb 2011

@janette77 Ďakujem za super info.... 🙂 si mila! Uprimne stačila Ti strava?? Nebolo jej málo, prípadne nejedlá?? Aj ked nie som fajnovka...aha, treba príbor, pohár?? Bolo to napísané na zozname...iank stráááášne mi začali opúchať nohy! 😠 ☹ A to ich mám vyložené! 😒 Inak budem v spojení v Juliou takže podám spravy! 😉 A stihnem ráno vizitu, ked mam príjem medzi 7,30-8 h. ráno??

janette77
23. feb 2011

@mamoka4 rada, ved to mam este cerstvo v pamati🙂) Strava - poviem Ti, ja nie som narocna, ale stalo sa, ze bolo jedlo fakt nejedle a opakujem, nie som narocna. A uplna hroza to bola dva dni po sekcii, to ani neviem, ako by som nazvala danu nadielku na tanieri.🙂 Urcite si zober nejake chrumkanicky, lebo ja som bola dost hladna medzi chodmi a castokrat sa napriklad oneskorili ranajky, obed - kvoli vizitam... A raz som uprostred noci vytiahla domace pagaciky a dali sme si vsetky styri baby na izbe, mali sme z toho srandu, lebo este ako tehulu ma prepadol velikansky nocny hlad.🙂 Pribor Ti treba, ale taniere nie, ani tu misku na polievku ako sa pise v zozname. Pohar ano... Tesim sa na spravicky cez Julku.🙂 A ci stihas vizitu v den prijmu? Poviem Ti, tam nikdy nic nie je nacas - lekari su rozlietani po operackach, takze kym sa da dokopy tim na vizitu (gyneko, aj pediatricku) casto dochadza k casovym posunom. Bolo to dost na nervy, lebo niekedy som nestihala sprchu atd., len sa rozrazili dvere a voslo komando, potom dalsie a dalsie... V utorky a piatky boli velke vizity. No fakt chaos a nepacilo sa mi, ze nedovolili mat veci na stolikoch, radiatore...vsetko kazali sestricky pred vizitami zlikvidovat. Mne to dost prekazalo, lebo ako tehotna som sa ledva pohybovala, aj kvoli opuchom noh, aj kvoli brusku a po sekcii som zase bola obmedzena bolestami...Takze taaaak, ale zvladnut sa to da, zase aby som Ta neodstrasila. Prezijes lavou zadnou.🙂
Tie opuchy ma mrzia o to viac, ze ja som ich mala extremne a viem, co to obnasa. Nastastie mi nohy odpuchli do 10. dna po sekcii, ale este v nemocke nado mnou vsetci zalamovali rukami. Ja som sa zase bala, ze take nohy mi ostanu navzdy - ja som ich mala hrozostrasne od stehien az po konceky prstov... Chvalabohu mam spat svoje nozky a zdaju sa mi po tom vsetkom az prilis stihle.🙂)

mamoka4
23. feb 2011

@janette77 Ďakujem za úúžasné vety povzbudenia....s tým terorom na izbách a poriadkom som sa už stretla v Ružinove, pritom nebolo kamdat veci...ale nech to je jediná vec, ktorá ma bude v nemocke trápiť. 😉 Ok, takže beriem aj jedlo navyše 😉 a ešte otázočka...to vstávanie po cisaráku zažijem už na JISKE alebo až na oddelení?? 😕 No som veeeeľmi zvedavá, aké to bude, všetky ste to prežili tak aj ja... 😉 Ja mám opuchy zatiaľ iba na lýtkach...ale som prekvapená ako mi to nabehlo lebo do zač. 36 tt.som absolutne nic nemala. 😒 A verím, že najneskôr v utorok na veľkej vizite midaju termin sekcie. Inak môžeme byť aj v teplákoch alebo len v pyžamách...Prajem peknú noc. 🙂

juliagregor
24. feb 2011

@dana_l ahoj, včera som zabudla, plodovu vodu beru z každého vaku zvlášť, minimálne 2 krát ťa pichnu, mna pichli až 7 krát, prvé bolo na prvý krát, ale druhý sa točil a zavadzala placenta a nedarilo sa...niekde sa dokonca po odbere leží len 2 hodky a posielaju domov, v TN sa leží aspon cez noc, inak by poisťovna nepreplatila zákrok, ja som ostala v nemocke 5 dní, velmi mi tvrdlo brucho a brala som infuzky...už by som to znovu nespravila...odber pri jednom a viac deťoch nedá porovnať...
samotný odber nebolí
deti by som isto aspon týždeň nezdvíhala

janette77
24. feb 2011

@mamoka4 Este na JIS-ku (na druhy den po sekcii) prisli 2 rehabilitacne sestricky a ucili nas prve pohyby na posteli - rozcvicovali sme ruky, nohy...no a potom sestricka z JIS pomahala pri prvom vstavani (este len skusobnom). Ja osobne som spustila aj slzy, priznam sa. Bolelo to neskutocne, ale najma som bola vyslabnuta, bolo mi na odpadnutie (ved dlho pred a po nejes, nepijes...). Tak naspat na postel a potom druhy pokus, ten bol uz o kusok lepsi. Potom sup na vozik a na izbu. No ja som mala aj fest nadmerne krvacanie, takze mi transferovali aj krv... to mi situaciu stazovalo. Moja mamina je anemicka a ja som to po porode zdedila, takze celkova slabost atd., to Ty vobec nemusis mat.
Pred sekciou sa s Tebou bude anesteziologicka radit o tom, ci chces spinal, alebo celkovu narkozu. Ja som sa rozhodla pre spinal, aby som bola pri vedomi a vnimala prichod babatiek (a po tejto stranke nelutujem, pretoze su to chvile, ktore sa neopakuju a ja by som sa nikdy nedozvedela takym krasnym "live" sposobom, ze som na svet priviedla parik), ale viem, ze baby po celkovej narkoze boli fit uz na JIS, nieto ked ich doviezli na izbu. Ale neboj sa, kazda mame iny prah bolesti a iny zdravotny stav, ci ten poporodny. Ty to mozes mat uplne ine, pisem len, co som zazila ja.
Co sa tyka oblecka v nemocke, bola som dost prekvapena, lebo baby tam behali vyslovene od neglize, cez sukne, teplaky, domace ubory, pyzama, nocne kosele - asi co bolo ktorej najpohodlnejsie. Tak sa aj Ty tak zariad. Ja som dovtedy zila ako Alenka v risi snov, ze nemocka = pyzamo, alebo nocna kosela.🙂

janette77
24. feb 2011

Este k tej sekcii. Jedine, na co som bola u seba hrda (inak som bola zo seba dost sklamana, ako som to zle znasala) bol fakt, ze som samu seba tak nastvala, ze som si povedala MUSIS a robila som maximum pre to, aby som sa co najskor zotavila. To znamena, ziadne vylihovanie v posteli (co bolo samozrejme najpohodlnejsie, rana najmenej bolela), ale prechadzanie sa po izbe hore - dolu, narovnana tak, ako kazali, takze ziadne chulenie sa, aby to menej bolelo. Naopak, hecovala som sa a straaasne som si chcela dokazat, ze nie som padavka. A velmi to pomohlo, lebo tie bolesti potom rychlejsie odchadzaju. Ale to len vdaka Tebe spominam...Ty mas uz predsa cisarak za sebou a velmi dobre vies, co obnasa. 🙂

zuzbel1
24. feb 2011

Ahojte cakateľky a mamičky 🙂, ako sa mate a ako cerstvé mamičky zvládate svoje deturence ? U nas to celkom ide, babatka maju uz svoj rezim a budia sa kazde hodiny od hladu, podla maleho si mozeme nastavit aj hodiny 🙂 . Na MK ani moc nestiham chodit, u nas su totizto stale nejake navstevy a hrozne mi to vsetko bezi ...
@janette77 ty ako? a ako deturence? uz si zdrava ? vsetko stihate ? 🙂 ja som si myslela, ze to s dvojkami bude horsie ale da sa to ... len treba system. O tej nemocke co si pisala, o tych aktivitach, veru je to pravda, ja som bola predposledny den uz psychicky hotova, stale od nas nieco chceli a ked si clovek mohol pospat lebo deturence tiez prave spali, tak niekto dosiel a znova nieco od teba chcel. Oddychla som si az ked som dosla domov, cela bleda, unavena s kruhmi pod ocami, vyzerala som ako zombie 😉 A hlavne som sa psychicky pozbierala po mesacnom pobyte v nemocke ...
Inak kolko teraz vypiju tvoje babatka ml mlieka ?
Vsetkam novomaminam co medzitym privideli na svet svoje ratolesti gratulujem a nech su vase babatka zdrave a zaroven dakujem za gratulacie 😉

janette77
24. feb 2011

@zuzbel1 Ahojko, ja som prave na MK, drobceky zaspinkali. Veru, da sa, ked je system, aj my sme si ho vybudovali a sme spokojni - my aj babatka. Misko s Miskou mavaju 2,5 - 3 hodinove intervaly, vzdy naklusem urobit mliecko (Ty asi kojis, vsak?), potom rychlo prebalovanie a krmenie. Trva mi to asi hodku - teda, ak sa zobudia obaja naraz (lebo aj to sa veru stava🙂). Inak kym spinkaju si viem vela porobit, takze tiez si nestazujem. Naopak, uz si neviem predstavit zivot len s jednym babatkom. Ved je to nadhera takto. Ano, dvojnasobna starostlivost, ale tie usmevceky dvojite, no povedz...? 🙂)))))))))))))))) Ved to musi odzbrojit kazdu zenu. 🙂
Nasi vybumbaju 90ml mliecka a uz odstavaju denne aj po kvapke vitaminu D (na nariadenie pediatricky). Pekne nam rastu, vazia - zatial sme o.k. a ja si to velmi vazim. Lubkam ich tak velmi, drobceky bezbranne. Su to take osobnosti a pritom odkazane na nas rodicov. Je to nadherne.🙂
Tomasko a Petka su vlastne len o par dni mladsi od nasich slniecok - tie mali vcera uz tri tyzdne...leti to, aj Ty mas ten pocit? 🙂
A ta nemocka - presne ako pises, ja som sa ledva dotiahla domov,. spala som snad postojacky a dlho som sa aj psychicky davala dokopy, lebo tam bol totalny chaos a presne ako pises, stale nieco niekto chcel a ked sa konecne dalo spat, smola a tiez nebrali ohlad ani na krmenie...skratka vsetko muselo ist hned bokom a mne z toho uz cvokalo, ziaden system, len chaos...straaasne som potrebovala ist domov a az tu som sa stabilizovala. A podla mna aj tie moje horucky boli vyvrsenim vsetkeho toho psychickeho tlaku v nemocnicnom prostredi...
Som velmi rada, ako pises o novom maminkovskom zivote, mam radost, ked to niekto zvlada ako aj my, ked nestresuje a uziva si. Fandim Ti, tak nech nam to ide takto aj nadalej.🙂) Pozdravujem.

zuzbel1
24. feb 2011

@janette77 Nekojim, odsavam si mlieko, mala nebola schopna sa prisat, ma malu pusinku a ledva tahala z dudlika, museli sme jej nakoniec zvacsit dierku v dudliku 😉 ,takze nepripadalo v uvahu ich kojit nakolko ani tolko mlieka nemam a nemala by som prehlad kolko spapali a nemozem si dovolit aby pochudli nakolko vahy mali hranicne ... Moji spapaju 80 ml, len to musim trocha regulovat lebo ked tolko zjedia tak grcaju, 70 ml uz zvladaju v pohode, oni by zjedli aj nas, len tusim ze zaludky este na to nemaju prisposobene... 🙂 Vitamin D davame aj my od vcera...
Rozdiel medzi tvojimi Misiakmi a mojimi su 4 dni, to nie je vela a veru hrozne to leti ... vsetci mi len hovoria ze si to mam uzivat.
Uz ste boli aj vonku na prechadzke ? My este nie, jednak su teraz mrazy a aj predsa boli trocha skor narodeni, keby sa trocha oteplilo hned by som sla s nimi von, uz nech je teploooooo 🙂
Ja svojich drobcov inak krmim stale spolu, Tomi sa stale zobudi na hlad a tak nakrmim aj Petulu, takze ju aj v noci budim, ale ona mi mlieko vypije aj pocas spanku 🙂 A veru trva to aj hodinu ... Ale o tom to veru je a robim to s radostou 🙂
A som rada, ze si uz zdrava a ze si materstvo mozes naplno vychutnavat ...
😉

cherryl
24. feb 2011

@janette77
@zuzbel1 maminky ste pre mňa velkym povzbudenim 🙂 momentalne prechadzam takymi obavami ako to zvladnem s 2 batôškami aby dostali všetko čo potrebujú k spokojnosti 😵 a vy ste v takom krátkom case po narodení už v zabehnutom systéme a kludné s prehľadom stíhate 🙂 ste šikulky

janette77
24. feb 2011

@zuzbel1 ale aspon dostavaju materske mliecko, uz to je vyhra. Ja sa snazim to puto budovat aspon tak, ze si drobcekov prikladam na seba, mojkame sa...uz sme ich davali aj na brusko a dvihaju si hlavku o 106.🙂) V porodnici pri ockovani nam vraveli, ze mozeme aj na dve hodinky ich nechavat na brusku pri nasom dozore, ale ze na chrbatik len do kocika, maju byt bokom v postielke. Strany im po kazdom krmeni striedame.
Tiez som sa naucila krmit oboch naraz, najma ked v noci spustili stereo, musela som sa nejako vynajst..-) To robis dobre, ze budis drobcekov naraz. My sa tiez snazime, ale ked sa jeden z nich pred zaspatim s niecim vytrapil a plackal, tak nam je luto a nechame pobuvat. Vzdy podla situacie. Na jednej strane je dobre, ze sa budia kazdy zvlast, lebo sa mozem maximalne venovat jednemu, na strane druhej, ked sa postaram o oboch naraz, viem, ze mam necele 3 hodky cas a tak sa mozem do niecoho pustit, v opacnom pripade sa mi ten cas krati.🙂
My sme uz vonku boli, aj u pediatricky (mame par metrov od domu), ale aj kocikovat na 20 minut. Vzdy sa vyberiem presne na poludnie, ked je najteplejsie a docitali sme sa, ze by nemalo byt menej ako -5 st., neviem, co je na tom pravdy, to len drahy surfoval na nete a zistoval.
Navstevu sme my este nemali...asi dokoncime 6nedelie...

janette77
24. feb 2011

@cherryl za seba dakujem🙂) Aj Ty to zvladnes a mas nachystanu kraaasnu vybavicku, som pozrela v albume. Prajem pekne bruskovanie, uzi si ho a vedz, ze Ta caka este krajsie obdobie, ked uz budu batozky z domceku von.🙂

cherryl
24. feb 2011

@janette77 velmi sa tesim ale predsa ma prepadne ten pocit velkej zodpovednosti hlavne ked mam v okoli jednotkove mamicky co 3=4 mesiace boli z toho mimo , vzdy som sa na ne pozerala nechapavo a teraz mi to pekne vracaju sposobom "vsak uvidis aj ty na tom budes tak a potom pochopis " nechapem to dodnes a dufam ze ani nikdy nezazijem niesom ziadna hysterka 🙂 vlastne aj preto to budu dvojky lebo to uzcite zvladnem 🙂

mamoka4
24. feb 2011

@zuzbel1 @janette77 Baby Vás sa task krááásne čítalo, že som normálne prestala mať strach...máte po tak kratučkom čase systém...no super!!! Že nemocnka nebude dovolenkato som si už odžila....ešte 3 dni a v tom chaose budem aj ja...a verim že už tam dlllho nebudedme. 😉
@janette77 A ešte raz ďakujem za úúžasný popis pocitov po sekcii. 😉 ja som bola uz v 34 tt. odoslana na anesteziologicku amb. a zapisali si ma že mám zaujem o spinál. 😉 Mala som ho aj pri predchádzajúcich sekciách a bola som spokojná, vidieť maličkých....je na nezaplatenie. 😵 A to vnútorné hecovanie ze MUSIS kvoli bábätkám dôverne poznám ja som to isté robila...pri starších. Fúúú, už som taka preinformovaná...ale som šťastná, že viem čo ma čaká na Kramároch... 😉

juliagregor
24. feb 2011

@cherryl ahoj, nepočúvaj také reči, jedným uchom dnu a druhým von ...mať dve deti naraz je super, jasne, že je
s nimi viac roboty ale ked si rozdelíš deň, tak to krásne zvládneš...a je super, že detičky budeš mať v lete, budeš môcť byť viac vonku ako teraz, ked sa moc nedá ísť na dlho s bábätkami von....

cherryl
24. feb 2011

@juliagregor neberiem si to povazujem sa dost prakticku zienku , milujem system,poriadok a prehlad vo vsetkom len mam momentalne take uplakanejsie obdobie a dokazem sa rozlutostit aj nad kravinami 😝